Suudi Arabistan müftüsünden skandal fetva: Hamas terör örgütüdür, İsrail'le savaşmak caiz değil

Suudi Arabistan Müftüsü ve Ulema Heyeti Başkanı Abdülaziz Al-i Şeyh verdiği fetvada Hamas hareketini terör örgütü ilan etti, İsrail'le savaşmanın caiz olmadığını belirtirken Hizbullah'a karşı İsrail ordusuyla iş birliği yapılabileceğini de savundu.

Büyütmek için resme tıklayın

Suudi Arabistan Müftüsü ve Ulema Heyeti Başkanı Abdülaziz Al-i Şeyh'in skandal bir fetva verdiği ortaya çıktı.

Suudi Arabistan Müftüsü ve Ulema Heyeti Başkanı Abdülaziz Al-i Şeyh, verdiği fetvada İslami Direniş Hareketi Hamas 'ı terör örgütü ilan ederken İsrail 'le savaşmanın da caiz olmadığını savundu.

Anadolu Ajansı'nın aktardığı habere göre Suudi Müftüsü Abdülaziz Al-i Şeyh'in geçtiğimiz aylarda yerel bir televizyon kanalında katıldığı programa telefonla bağlanan izleyicinin geçen temmuz ayında Mescid-i Aksa'da yaşanan olaylarla ilgili sorusuna verdiği cevapta, "İsrail'e karşı savaşmanın caiz olmadığını, Hamas'ın terör örgütü olduğunu ve Hizbullah'a karşı İsrail ordusuyla iş birliği yapılabileceğini" cevabını verdiği ortaya çıktı.

SUUDİ MÜFTÜYE İSRAİL'DEN TEBRİK 

Siyonist İsrail Rejimi İletişim Bakanı Eyüp Kara, Suudi Arabistan Müftüsü ve Ulema Heyeti Başkanı Abdülaziz Al-i Şeyh'i verdiği skandal fetvadan ötürü tebrik etti.

Siyonist Bakan , "İsrail'e karşı savaşmanın caiz olmadığı ve Hamas'ın terör örgütü olduğu" yönündeki fetvasından dolayı Abdülaziz Al-i Şeyh'i  tebrik ederek İsrail işgali altındaki topraklara davet etti.

Bakan Kara, Twitter hesabından şu mesajı paylaştı:

"Suudi Arabistan Müftüsü ve Ulema Heyeti Başkanı Abdülaziz Al-i Şeyh'i Yahudilere karşı savaşmayı ve onları öldürmeyi yasaklayan fetvasından dolayı tebrik ediyoruz. Al-i Şeyh, Hamas'ın terör örgütü olduğunu ve Filistinlilere zarar verdiğini, Aksa'da yapılan gösterilerin demagojik olduğunu ve İsrail ordusu ile Hizbullah'ı yok etmek için iş birliği yapılabileceğini söyledi. Ben Müftü'yü İsrail'i ziyaret etmeye davet ediyorum; yüksek düzeyli bir saygı ile karşılanacaktır."

14 Kasım 2017 - Dünya


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

47

K.yıldırım - İsrailin şeytanı mikrob mikrop tur heryerde.

Yanıtla . 0Beğen 18 Kasım 21:16
43

Abdurrezzak - İslamiyeti düşürdüğünüz durumdan dolayı yazıklar olsun. Allah iki cihanda hesabını misliyle ödetsin inşallah.

Yanıtla . 3Beğen 16 Kasım 09:17
41

Kaan - TAM BİR EBU CEHİL SAKALINA KIYAFETİNE ALDANMAYIN EBU CEHİLDE ÖYLEYDİ

Yanıtla . 10Beğen 15 Kasım 15:39
40

Umut - Müslümanların kalbi Mekke ve Medine nin asıl işgal altında olduğunun net bir göstergesidir.Mekke ve Medine yi bile İsrail ve ABD nin yönettiğini kimse inkar edemez.Biz Müslümanlar birbirimizi yerken.Şerefsiz ahlaksız satılmış Suhudi kralları , Müslümanların kalbini Mekke ve Medineyi çoktan teslim etmişler İsrail ve ABD ye.

Yanıtla . 14Beğen 15 Kasım 13:45
39

Dertli - sizden olani neden saygiyla karsilamayacaksiniz ki.

rabbim munafiklar iste böyle desifre ediyor.

Yanıtla . 5Beğen 15 Kasım 13:35
38

Adnan - Demek ki Biz Müslümanların başındakiler bu fetvaya uyuyorlar.Allah bizi böyle liderlerden korusun.

Yanıtla . 10Beğen 15 Kasım 11:49
37

Ahmet Emre - Bu bana ingilizlerle savaşmanın doğru olmadığı ve kuvvacılara karşı ingilizlerle işbirliği yapmak gerektiği yönünde fetvalar veren mustafa sabri ve iskilipli gibilerini hatırlattı.

Yanıtla . 3Beğen 15 Kasım 11:23
42

Hasan Bostan - @Ahmet Emre 37 nolu yoruma cevabı: İskilipli nin günahına girme cahil Ahmet Emre. İskilipli Hoca Frenk Mukallitliği kitabı yüzünden idam edildi. Bir şey bilmeden cehaletinizi ortaya koymayın.

Yanıtla . 1Beğen 15 Kasım 16:30
36

Uyan Kardeş - lanetli talmudçu-siyonist itifakın şirk etleri, şia-vahabi-dhanet sonu gelemk üzere olduğu için..bundan sonra açık kartlarla oynamak zorundalar... benzer saçmalar bizde de başlıyacaklar.! ALLAH bu zülmün kalemini kırdı!

Yanıtla . 5Beğen 15 Kasım 10:34
33

Kağan - sen nerden nemalanıyosun ya seydiii..

Yanıtla . 3Beğen 15 Kasım 09:32
31

Mevlut - Bu yahudinin siyonizmin herfifidir....bunda şüphe yok....Zalimle şavaşmak Allah ın emridir....

Yanıtla . 2Beğen 14 Kasım 23:32
30

Alihan - Büyük ihtimal İsrail ile bir bağlantısı vardır

Yanıtla . 2Beğen 14 Kasım 22:42
32

Omer Faruk - @Alihan 30 nolu yoruma cevabı: katmerli yahudi çocuğu bunlar zaten!

Yanıtla . 1Beğen 15 Kasım 08:57
29

Osman Özcan - ..."Suudi Arabistan" değil, "Suudi Amerika" demek gerekir...

Yanıtla . 5Beğen 14 Kasım 21:15
28

Recep Koca - israilden çok düşmanım sensin

Yanıtla . 1Beğen 14 Kasım 20:41
27

Recep Koca - öfkelendim seninle savaşmak isterim

Yanıtla . 1Beğen 14 Kasım 20:41
26

Recep Koca - bozkurtlar kardeşlerini unutmaz sen yalaka kahrol

Yanıtla . 1Beğen 14 Kasım 20:40
25

Recep Koca - bre melun kardeşlerimizin kollarını kırdılar intikam

Yanıtla . 1Beğen 14 Kasım 20:39
24

Recep Koca - hamas el fetih el fetih canımız el kasam tugayı sakalına tükürdüğüm sen bunlara kurban ol

Yanıtla . 1Beğen 14 Kasım 20:38
23

Recep Koca - ingiliz tohumları

Yanıtla . 1Beğen 14 Kasım 20:35
22

Recep Koca - Allah seni kahretsin senin boynunu vurmak caiz

Yanıtla . 1Beğen 14 Kasım 20:35
20

Orhan - Allah sana akil fikir versin seytan suratli zalim.

Yanıtla . 1Beğen 14 Kasım 17:40
19

Abdullah - Böyle alim olmaz. Ali Şeyh yazmayın Abdulaziz yazmanız yeter bu zelille.

Yanıtla . 17Beğen 14 Kasım 16:44
18

İzmitli - Suudi’ler azıttı, sonları yakındır. Güç zehirlenmesine çok güzel bir örnek.

Yanıtla . 20Beğen 14 Kasım 16:13
21

Aydınlık - @İzmitli 18 nolu yoruma cevabı: Allahın meleklerin rasüllerin ve tüm lanet edicilerin laneti tüm zalimlerin üzerine olsun

Yanıtla . 1Beğen 14 Kasım 19:49
17

Ahmed Kilickaya - Böylesi ulema (!) ve Şeyhler (!) olduktan sonra düşmanlara; azgın kafirlere, zalimlere, siyonistlere ve şeytanlara iş kalmamaktadır.!.

İŞTE ŞEYTANIN SÖZCÜLÜĞÜNE VE AVUKATLIĞINA DAİR BİR ÖRNEK !...

Yanıtla . 11Beğen 14 Kasım 16:12
16

Ado - sen nasıl müftüsün arakandan korkuyorsun utan biraz utan bu kadar müslüman öldü hiç sesin çıktımı demekki sende siyonistsin bzim başımız dik anlımız açık golon tepelerini kimseye kaptırmayacağız

Yanıtla . 8Beğen 14 Kasım 15:26
15

Sezai - Fasık bir kimsenin arkasında namaz kılmak caizdir. Yani batıl değildir. Peygamber (sav) şöyle buyuruyor: "İster salih olsun ister fasık, her müslümanın arkasında namaz kılınız” (kılabilirsiniz). Sahabe ve tabi`in Cum`a namazı olsun başka namaz olsun zamanın en büyük zalim ve fasıkı Haccac`a tabi olmaktan çekinmezlerdi. Hatta Hasan el-Basri onun hakkında şöyle diyor: Her millet kendi kötülüklerini, biz de Haccac`ın kötülüklerini getirirsek biz (Haccac`ın kötülüklerinden dolayı) onlara galebe çalarız. Bununla beraber fasıkın arkasında namaz kılmak mekruh sayılır.

Yanıtla . 4Beğen 14 Kasım 14:36
14

Sezai - Kırım savaşı konusunda yaşanan sıkıntıların müsebbibinin Reşit Paşa olduğu bilinmekte iken haberdeki konunun Abdülmecid ile alakası nedir anlamadım? Suud ailesinin nasıl başa geçtiği, Osmanlı düşmanı oldukları malumdur. Bu müftünün bu fetvası ile Abdülmecid'in alakası nedir? Herhalde halifelik makamına takılmış arkadaş. Yazık!

Yanıtla . 2Beğen 14 Kasım 14:12
34

Cahit - @Sezai 14 nolu yoruma cevabı: Yüce halifelik makamına kimse takılamaz ama o günkü ingilizlere dokunmayın diyen halife için söylenen sözü komple halifelik makamına malettiniz ya helal olsun işiniz gücünüz öküz altında buzağı aramak, ,işinize gelmiyor ama son padişahlar hep boş, son 200 senelikler hep lüks içinde yüzmüşler koca osmanlıyı yemiş bitirmişler. Neymiş paşa hatalıymış paşa kafasına göre işmi yapmış peki o zaman hem halife hem padişah ne işe yarıyormuş. Aynı arabistanlının israili koruduğu gibi padişahta ingilizi korumuş.Tarihimiz bizim bu utanmıyoruz ama yanlışada yanlış diyelim yoksa dilsiz şeytan gibi oluruz.

Yanıtla . 3Beğen 15 Kasım 10:01
13

Bozoklu Beyrek - şimdi sormak isterım arkadaşlar cahıllıgıme verın lütfen,bunlara bağlı kabe ımamlarının arkasında namaz kılmak caızmıdır?

Yanıtla . 6Beğen 14 Kasım 13:56
46

Hasan Bostan - @Bozoklu Beyrek 13 nolu yoruma cevabı: Caiz değil

Yanıtla . 0Beğen 16 Kasım 21:58
12

Erdinç - Şeytan evliyası bunlar. Bunları dinlemeyin ve izlemeyin ebedi CEHENNEME gidersiniz.

Sakın bu tipleri dinleyip, sakın İslam dinine girip Müslüman olmayın.

Alın elinize ana dil meal Kuranı Kerimi okuyun. Bunu gibi tipleri bilgi sahibi olunca hemen görüp anlayıp uzak durursunuz .Hakiki Mümin olursunuz.

Şerefsiz adi yaratıklar.

Yanıtla . 4Beğen 14 Kasım 13:44
11

Ahmet Faruk - Abdulmecide iftira atma !!! serefsiz arabistan yönetimide vehhabidir yani ingilizlerin uydurdugu bir dindir islamla uzaktan yakindan alakalari yoktur o yüzden onlar osmanli torunu olamaz olsa olsa seytanin usaklaridir

Yanıtla . 4Beğen 14 Kasım 12:54
35

Cahit - @Ahmet Faruk 11 nolu yoruma cevabı: İftira yok aç tarihi oku öyle bişey varmı yokmu (padişah sonra burda yorum yap. Yüce peygamberimizin silah arkadaşlarıda yanlış yaptılar uhud savaşında ganimet için mevzileri terkettiler yani onlar yanlış yapar ama abdümecid yanlış yapamazmı.Son padişahlar okadar iyiydide koca imparatorluk son 200 yılda ne oldu. Önceki padişahlar yıllarca onurlu gururlu yönettiler büyüttüler osmanlıyıda sonra neden geri kaldık o kadar iyiydilerde.

Yanıtla . 3Beğen 15 Kasım 10:05
10

Ahmet Faruk - Abdulmecide iftira atma !!! serefsiz arabistan yönetimide vehhabidir yani ingilizlerin uydurdugu bir dindir islamla uzaktan yakindan alakalari yoktur o yüzden onlar osmanli torunu olamaz olsa olsa seytanin usaklaridir

Yanıtla . 3Beğen 14 Kasım 12:54
09

Cahit - Halife abdülmecid' de (Kırım savaşı nedeniyle borçlu olduğuingiltereye yaranmak için) tarihte hindistandan ingilizlere karşı ayaklanmayı durdurmasını istemişti. Yani babası iyinin çocuğuda iyi olacak diye kanun yok yada torunu iyi olacak diye. Yani normal geliyor bana. (Bakalım bu yorumu yayınlayacakmısınız, takip edecem)

Yanıtla . 3Beğen 14 Kasım 11:38
45

Hasan Bostan - @Cahit 09 nolu yoruma cevabı: Neden padişaha iftira ediyorsun utanmaz rezil adi adam. Bir de utanmadan yaranmak için diye yazıyorsun. Sen kesin solcu bir ateist veya Osmanlıya kini olan bir dönmenin tohumusun.

Yanıtla . 0Beğen 16 Kasım 21:57
08

Uysal - Bir dostum tam bu haberi okurken bir hikaye okuyuverdi cuk oturdu.Tilkinin biri yavrusuna demiş ki bak yavrum, bütün bağların üzümünden yiyebilirsin ama sakın şu mollaninkinden yeme.Niye ki baba der yavru tilki onunkiler zehirli mı.Yok yavrum.Mollayı bir kızdıracak olursak tilkinin eti helal diye bir fetva patlattımı valla soyumuz kurutur ha...

Yanıtla . 21Beğen 14 Kasım 11:33
07

Basiret - aynaya bak suratsız.. siyon uşağı olduğunu yüzünde ki sinsilikten okuyorum..

Yanıtla . 8Beğen 14 Kasım 11:21
06

Hilmi Kanpara - Allah cc tez zamanda belanı versin adı şerefsiz munafik

Yanıtla . 6Beğen 14 Kasım 10:38
05

Selim - Hazret-i Ali (ra) den rivayet edilen bir Hadisi şerif'lerinde buyururlar ki:

"İnsanlar üzerine öyle bir zaman gelecektir ki İslâm'ın yalnız ismi, Kur'an'ın ise resmi kalacak. Mescidler dış görünüşleri ile mamur, fakat içleri hidayetten mahrum olacak.

Onların âlimleri gökkubbe altındakilerin en şerlileridir. Fitne onlardan çıktı ve yine onlara dönecektir." (Beyhakî)

Yanıtla . 17Beğen 14 Kasım 10:18
04

Resülü Küçük - Suudi Arabistan yönetiminin yaptığı bu idi şimdi fetva almaya neden gerek duyduğu düşünülmeli büyük bir ihtimalle tutukladığı insanlara ve ABD başkanı Donald Trump beğendiği siyasi davranışına karşı halkını,Ortadoğu'yu inandırmaya yönelik olabilirmi acaba.

Yanıtla . 7Beğen 14 Kasım 10:12
03

Gürsel Demi̇r - "Ey iman edenler! Size bir fasık bir haber getirirse, bilmeyerek bir topluluğa zarar verip yaptığınıza pişman olmamak için o haberin doğruluğunu araştırın."Hucurat Süresi Ayet:6

Yanıtla . 9Beğen 14 Kasım 10:11
44

Hasan Bostan - @Gürsel Demi̇r 03 nolu yoruma cevabı: Belli değil mi suratında nur yok. Tam bir Suud hanedanın paralı müftüsü

Yanıtla . 0Beğen 16 Kasım 21:54
02

Ethem Yılmaz - LAWRANCE'nin ektiği tohumlar yeşermiş

Yanıtla . 13Beğen 14 Kasım 10:03
01

Sener Agac - muftude olsa bu adam kesin masondur.Bizdede cok var,hemde diyanette ilahiyatci profesor

Yanıtla . 14Beğen 14 Kasım 10:01

Anket Seçim barajı ile ilgili ne düşünüyorsunuz?