Gizle

Ankara'da flaş gelişme! Üst düzey bürokratların istifasını aldı

Ankara'da Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na hızlı bir başlangıç yaparak tüm bürokratların istifasını isteyen Mustafa Tuna, beş bürokratın istifasını kabul etti. Öte yandan belediyeye bağlı bütün şirketlerdeki 100 yönetim kurulu üyesinin de istifaları istendi.

Büyütmek için resme tıklayın

Seçilmesinin ardından hafta sonu belediyedeki tüm bürokratların ve genel müdürlerin istifasını isteyen Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna ilk görevden almaları yaptı. Belediyedeki tüm birimlerden brifing almaya devam Tuna, brifingini veren beş bürokratın istifasını kabul ederek görevden aldı.

Tuna’nın istifasını kabul ettiği bürokratlar arasında Genel Sekreter Yardımcısı İrfan Kaya, Genel Sekreter Yardımcısı Nazlı Ergül, İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanı Recep Yağcı, Belediyeler Muhtarlıklar ve Sivil Toplum Kuruluşları Dairesi Başkanı Osman Usta, Kültür ve Tabiat Varlıkları Dairesi Başkanı Akar Pınar Uludağ ile Projeler Dairesi Başkanı Abdullah Taha Yıldırım bulunuyor.

Araştırma Tanıtım ve Belediye İçi Ulaşım Hizmetleri Dairesi Başkanı Recep Tezcan ve belediyeye bağlı Belko şirketinde Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapan Fatih Tezcan’ın ise istifalarının istenmesinin ardından kendi istekleriyle ayrıldığı belirtildi.

100 İSTİFA DAHA

İstifaları kabul edilerek görevden alınan bürokratların yeni Başkan Tuna’ya sunum yaparak brifinglerini veren isimler olduğu dikkat çekti. Brifingler alındıkça yeni istifaların devam edeceği kaydedildi. Yeni başkan Mustafa Tuna seçilmesinin ardından üst kademedeki 135 kişinin istifasını istemişti. Ayrıca Ankara Büyükşehir Belediyesi ’ne bağlı tüm şirketlerdeki 100 yönetim kurulu üyesinin de istifaları istendi.(hürriyet)

14 Kasım 2017 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

04

M.akif - Ankarada meleh beyden sonra bu denli bi kökten değişiklik veya kıyım artık kim nasıl bakıyorsa Halk arasında çok acabaya sebep oldu,siyaseten Ak partiye külfeti olacagını düşünüyorum,ALLAH muhafaza chp 1 puan geride bekliyor.Bu iş daha sessiz sedasız zaman içerisinde yapılamazmıydı.

Yanıtla . 0Beğen 15 Kasım 00:14
03

Ahmet Bey - Sayın başkanım genel sekreter sözde Reis tarafından gönderilmişti. Hangi insanların derdini dinlemiş ve yardımcı olmuştur. Randevulara dahi cevap vermemiştir. Hele papatya hanımın atadığı bürokratların hemen görevden almanızı taktir ettik. Ancak büyükşehir ego ve aski de böyle onlarca atama yapılmıştır. Askinin başındaki adamın iyice araştırılması gerekir. Askiye geldiğinden beri Aski personelinde huzur kalmadı, istifa noktasına geldi. EGO da da inançlı bürokratlarla uğraşmış diye duyduk.

Yanıtla . 2Beğen 14 Kasım 16:23
02

Celal - Bence şube müdürüne kadar değişmesi gerekir. Ayrıca hangi kurumda hiç bir iş yapmayan şube müdürlerinin yüzde 90'ında makam arabası var.Sadece gariban müdürler makam aracı kullanmıyor. Adı da makam aracı değil, hizmet aracı denilerek yasalardan kaçıyorlar. Sayın başkan bunları sorgulama yöntemi ile ortaya çıkarıp gereğin yapın. Hatta makam aracını şoförsüz kullananlar, hafta sonları çocuklarını eşlerini gezdirmeler, kendi yakın şehirlerine ve köylerine gitmeler ayrı bir olay. Halbuki müfettişler kariyer olarak şube müdürlerinden, hatta daire başkanlarından üstündür. Ama onlara araç verilmiyor nedense.Yine de iyice araştırırsanız iyi olur. 237 sayılı taşıt kanununa göre sadece Genel müdürler makam aracı kullanırlar.

Yanıtla . 1Beğen 14 Kasım 16:20
01

Hasan Bostan - Helal olsun Mustafa Tuna Bey'e.Ak partiye tepkim vardı Melih Gökçek ve ekibinden ötürü oy vermeyecektim.Ancak şimdi o gerekçe kalktı ve oy vereceğim.Başkanın çok hızlı ve seri icraatları üzerine sempatim arttı.Cumhurbaşkanına da sempatim arttı. Sayın Mustafa Tuna Beyin son 8-10 yıl içerisinde görevden alınan eski bürokratların da görevden alınma gerekçelerini araştırması gerekir.Çünkü muhakkak bir yolsuzluk ve akabinde o bürokratı harcama senaryosu.Ayrıca haksız şekilde de görevden alınan milli görüş geleneğinden gelen bürokratların alınma sebebini araştırmalıdır. Büyükşehirde İsmail Dursun, Abdullah ilkbahar, Aski'de bilgi işlem daire başkanı Ömer, EGO da Yahya Güler, Ahmet Konakoğlu, Yusuf Yılmaz bunlar neden görevden alınmış acaba başkanımız araştırsın? Dürüst insanlar oldukları için mi yoksa Osmanın tekerine çomak soktukları için mi?

Yanıtla . 4Beğen 14 Kasım 09:02

Anket Seçim barajı ile ilgili ne düşünüyorsunuz?