Gizle

Erdoğan neden Atatürkçü oldu?Açık açık söyledi! İşte sebebi...

AK Parti'nin Atatürkçü olduğu konuşulurken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 10 Kasım'da yaptığı konuşmayla bu konu gündemin bir numaralı gündem maddesi haline gelmişti. Bu değişimin neden olduğuna ilişkin soruya ise yanıtı Abdulkadir Selvi verdi. Selvi, "AK Parti hiç bu kadar Atatürkçü olmamıştı. Ey yüzde 50 artı 1, nelere kadirmişsin" diye yazdı.

Büyütmek için resme tıklayın

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan , 10 Kasım'da Beştepe Millet Kültür ve Kongre Merkezi'ndeki Atatürk’ü Anma Töreni'nde konuştu. Erdoğan, AK Parti 'nin Atatürkçü olduğu iddiaları için, "Birileri çıkmış biz Atatürk'e Atatürk dedik diye bir sürü senaryolar yazıyor. Adı Gazi Mustafa Kemal Atatürk ise bizim bunu ifade etmemizden daha doğal ne olabilir? Söylemi Marksist, faşist çevrelerin tekeline mi bırakacağız? CHP gibi amorf bir partinin Atatürk'ü milletimizinden kaçırmasına rıza göstermeyeceğiz" dedi. Bu sözler gündemin birinci sırasına yerleşti.

Peki AK Parti'deki bu değişimin nedeni ne? Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi'ye göre, bunun nedeni seçimler. "Yüzde 50 artı 1 siyasetin yeni kızıl elması oldu. Öyle ki Erdoğan yükselen dalgayı gördü, Atatürk’ü ön plana çıkarma gereği duydu" diyen Abdulkadir Selvi, "AK Parti’nin bir Atatürk sorunu olmadı. Ama AK Parti hiç bu kadar Atatürkçü olmamıştı. Ey yüzde 50 artı 1, nelere kadirmişsin" ifadelerini kullandı.

13 Kasım 2017 - Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

21

Teolog33 - Atatürk kimsenin tekeline bırakılmamalıdır. Özellikle Chp gibi partilerin tekelinde olmamalıdır. Atatürkçülük ise onların yapacakları bir etkinlik olmamalıdır. Zira Atatürkçülük, bunların anladıklarından daha farklıdır. Özellikle milliyetçilik alanında kendini gösterir. Atatürk milliyetçiliği, farklı anlamlar yüklenir. Türk milliyetçiliği ile Atatürk milliyetçiliği her alanda farklı yorumlanmaktadır. Milliyetçilik alanında bu ayrımı yaparken, insanları Atatürkçü olmamakla suçlamak, abesle iştigaldir. Chp'liler bu konuda kimseye tekeli bırakmamaktadır. Ancak şimdi olan nedir? diye kendimize sorarsak; Asıl mesele insanların Atatürk'ü kullanarak kendi çıkarları için kullanmalarıdır.

Yanıtla . 0Beğen 15 Kasım 22:33
22

Olgun Bey - @Teolog33 21 nolu yoruma cevabı: peki akpnin bu atatürk hayranlıgı ne 15 yıldır ataya sövdüler yalan neler dediler sen duymadın herhalde işine gelmedi

Yanıtla . 0Beğen 15 Kasım 23:59
20

Teolog33 - En büyük hedef, Atatürk'ü CHP zihniyetinden kurtarmaktır. Bunun için gerekirse kendiside her türlü açılımı yapabileceğini göstermiştir. 10 Kasım'da konuşması bu yönde olmuştur. Zamanında Şükrü Karatepe bu konuda farklı demeçler vermiştir. Ancak, onun üzerinden çok zaman geçti. Şimdi farklı bir konsept var. Bunun gereğinin yapılması gerekmektedir. Yani Atatürk CHP'ye bırakılamaz. Bu yönde çalışmalar yapılacak. Cumhurbaşkanı'nın konuşmaları bu konuda fikir vermektedir. Özellikle, 10 kasımda sadece Chp değil, bütün partiler Atatürk'e sahip çıkmıştır. Sol zihniyet, kendi ideolojilerine ulaşmada sıkıntı görünce zamanında Atatürk'e sığınmıştır. Bu durum şimdi de kendini göstermektedir. Asıl amaç bu sığınmadan Atatürk'ü kurtarmaktır. Yapılan da budur.

Yanıtla . 0Beğen 15 Kasım 22:26
19

Adnan - 18 adayı yunan'a bırakanlar Atatürkçü olamaz.

Yanıtla . 0Beğen 15 Kasım 21:37
18

Münadi - Derin Devletin kucağına nasıl oturulur bilen birine sorun.!

Yanıtla . 0Beğen 15 Kasım 17:35
17

Murat - giyeceği gömlekte kalmadı

Yanıtla . 7Beğen 15 Kasım 10:47
14

Basiret - Erbakan hocam birçok konuda yegane istisnadır.. siyasette de olduğu gibi.

Yanıtla . 7Beğen 13 Kasım 21:52
12

Beşir - tuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuhhhhhhhhhhhhhhhh

Yanıtla . 3Beğen 13 Kasım 18:31
10

Basi̇ret - kardaşlar, siyaset=yalandır.. yüzde yüz dürüst adam siyasetçi olamaz.. siyasetçi, yalan okyanusunda yüzen ve beslenen biridir.. siyaset ile dürüstlük birbirine zıttır.. ikisi bir araya asla gelemez

Yanıtla . 9Beğen 13 Kasım 15:53
13

Ömer A. - @Basi̇ret 10 nolu yoruma cevabı: Kardeşim bu görüşüne katılmıyorum.Erbakan hocamızda yeri geldiğinde siyasetçiydi.

Yanıtla . 3Beğen 13 Kasım 18:47
09

Basi̇ret - BEN BAŞKA DÜŞÜNÜYORUM, VE DÜŞÜNCEMDEN EMİNİM: RTE de ki değişimin %51 le falan ilgisi yok. Rahmetli ERBAKAN hocamın youtube da birçok videosu var RTEnin kim olduğuna dair.. açın bakın. söylediklerinin hepsi tek tek çıkıyor.. RTE ve eşi bir proje idi.. referandumdan sonra RTE birçok konuda çark etmeye, gerçek yüzünü göstermeye başladı.. gelecekte daha da göreceğiz bunu.. RTE emri faiz lobisinden alıyor ve kendinde ki değişimin sebebi de bu lobidir.. Hızla "yeni dünya düzenine" doğru gidiyoruz.. yani, eşkiya düzenine doğru.. bakın arabistana.. bunlar hep bu gidişatın bir parçasıdır..

Yanıtla . 17Beğen 13 Kasım 15:47
08

Onur - Atatürk Yaşasaydı Milli Görüşçü olur du diyordu Milli Görüşün en değerli şahsı Erbakan hoca,Atatürk yaşasaydı Erdoğan da milli görüşçü olurdu o zaman :)

Yanıtla . 4Beğen 13 Kasım 14:56
15

Muzaffer - @Onur 08 nolu yoruma cevabı: Obur tarafa gidip gelen herkes milli görüşçü olurdu kardeş. Orada karsilastiklarini gordukten sonra.

Yanıtla . 3Beğen 13 Kasım 23:45
07

Cahit - Atatürküde Yüce dinimizide kullanmayın, hepside bizimdir şükürler olsun.

Yanıtla . 3Beğen 13 Kasım 14:51
06

Ado - kardeş bizleri bunca zaman böldünüz parçaladınız yağmladınız fakirlr zengin arsındaki uçurum açıldıkça açıldı şimdi bizi atatürk üzerinden ayrıştıramassınız bunuda bütün partiler yapıyor halkta hiçbirşey yok herkes atatürkü seviyor keşke sizde sevseydinizde birleşseydiniz siz meclisin övey çocuklarısınız hakl işe öz evladıdır biz bulkeyi yukardakilerne parçalatmayacağız ya birleşeceksiniz yada o meclisi terk edeceksiniz

Yanıtla . 5Beğen 13 Kasım 13:50
05

Yiğido58 - Hükümet,devletin ve milletin bekaası için,hertürlü role gerekirse,mecbur kalırsa girmek zorundadır..Atatürkçü olmaz,niye olmuyor,olur,niye oluyor..Devlet yönetmeyi siz muhtarlıkla karıştırıyorsunuz sanırım.

Yanıtla . 2Beğen 13 Kasım 13:31
16

Ahmet Bey - @Yiğido58 05 nolu yoruma cevabı: Kendini avutma yiğido58.

Yanıtla . 1Beğen 14 Kasım 16:40
11

Konul - @Yiğido58 05 nolu yoruma cevabı: Yani gerekirse Bülent Ersoy da olunurmu

Yanıtla . 1Beğen 13 Kasım 18:16
04

Sedat - Bülent Ersoy bunlar kadar dönmedi.

Yanıtla . 8Beğen 13 Kasım 12:22
03

Ali - Bir nefesine bile hakim olamadığımız şu yalan dünya için fırıldak olmaya gerek yok...

Fırıldak AKP koltuk için yapmayacağı şey yok

Yanıtla . 20Beğen 13 Kasım 10:04
02

Cemil - Demekki Siyaset 1 Oy için bile 100 Takla Atıp Fırıldak olmakmış(Ya göründüğün gibi ol Ya olduğun gibi Görün)

Yanıtla . 17Beğen 13 Kasım 08:13
01

Melih - Normaldir.AKPnin Atatürkle sorunu olmadı halbuki kemalizm sistemi tıkayan bir eski zaman inanışı hala

Yanıtla . 4Beğen 13 Kasım 08:08

Anket Seçim barajı ile ilgili ne düşünüyorsunuz?