Gizle

Abdurrahman Dilipak'tan AKP'lilere çok sert sözler: Bu gerizekalı, ahmak, alçak hainlerle uğraşmak..

Akit gazetesi yazarı Abdurrahman Dilipak, bugünkü köşesinde Suudi Arabistan’ta prenslere yönelik operasyonu hatırlatarak Türkiye’deki siyasileri, iş adamlarını ve bürokratları çok sert bir dille uyardı.

Büyütmek için resme tıklayın

Suudi Arabistan’da prenslere yapılan operasyon sonrasında mallarına el koyma işleminin ABD ve İngiltere tarafından yapıldığını belirten Abdurrahman Dilipak, şu ifadeleri kullandı:

“Bakın, bizim haksız kazanç elde eden patronlara, politikacılara, bürokratlara, belediyecilere de söylüyorum, sizin paralarınızın nerelerde olduğu biliniyor. Dubai, Katar , İsviçre, Malta, İngiliz of Shore bankaları, Hong Kong, hepsi biliniyor. İçeride bir ihbar, Panama belgelerindeki bir kayıt işinizi bitirir. ‘Parayı nereden bulduğunuz’u ispatlayamazsanız, bu hesaplar, birileri tarafından yolunduktan sonra, dünya bankasına aktarılır. Bu paranın peşine düşecek olursanız, Zarrab’ın gittiği yere giderseniz.”
“Zaten bu kafa ile giderlerse en büyük ihaneti kendileri yapmış olurlar Erdoğan’a, AK Parti’ye” diye yazan Dilipak, AKP ve AKP’ye yakın iş adamlarını da şöyle eleştirdi:
“Zaten Allah bunların belasını vermiş. Kiminin eline kan bulaşmış, kimi uyuşturucu kullanıyor, kimi kumara sarmış. Aile birkaç milyonu koymuş cebine bir sapa adam olsun diye göndermiş ama, haytaların iş yapacağı yok.. Bunların çocukları başlarına bela olacak bu gidişle.”

Dilipak yazısının son bölümünde AKP’li belediyelerdeki rüşvete de dikkat çekerek şöyle yazdı:

“Bazı yerlerde durum gerçekten vahim. İş ‘Selam verdim rüşvet değildir diye almadılar’ noktasında. İçimizdeki ‘düşman’ dışımızdakinden daha tehlikeli. Dünya ahvali böyle iken, bölgemiz kan gölüne dönmüşken, içeride bir de bu gerizekalı, ahmak, hain, alçak hainlerle uğraşmak ağır geliyor insana.”

Abdurrahman Dilipak’ın yazısının ilgili bölümü şöyle:

“Allah korusun Türkiye’de FETÖ’cüler Erdoğan’ı devirir yeniden iktidara gelme hayalleri gerçek olursa, 17/24 benzeri bir operasyonun hedefinde bugün AK Parti şemsiyesi altında zenginleşen ve rüşvetle semirenlerin başına Suudi Arabistan’daki muhaliflerin başına gelen gelir. Bırakın mallarını kurtarmayı, canlarını bile zor kurtarırlar. CHP ’liler de öyle. Bu paralar geldiği gibi gider. Zaten bu kafa ile giderlerse en büyük ihaneti kendileri yapmış olurlar Erdoğan’a, AK Parti’ye. Bindikleri dalı kesmiş olurlar.

Zaten Allah bunların belasını vermiş. Kiminin eline kan bulaşmış, kimi uyuşturucu kullanıyor, kimi kumara sarmış. Aile birkaç milyonu koymuş cebine bir sapa adam olsun diye göndermiş ama, haytaların iş yapacağı yok.. Bunların çocukları başlarına bela olacak bu gidişle.

Haram para ile saadet olmaz! Ahiretleri gitti de bunların, dünyaları da gidecek. Yeryüzünde bir cennet ve ölmeyecekmiş gibi bir hayat hayal ederken, cehennemin yalazı yalar bunların suratlarını.

Keşke Erdoğan kamu güvenliği müsteşarlığı üzerinden kendi belediyelerini, kendi bakanlıklarını, CHP’li belediyeleri, tebdili kıyafetle bir denetletse. Bazı yerlerde durum gerçekten vahim. İş “Selam verdim rüşvet değildir diye almadılar” noktasında. İçimizdeki “düşman” dışımızdakinden daha tehlikeli. Dünya ahvali böyle iken, bölgemiz kan gölüne dönmüşken, içeride bir de bu gerizekalı, ahmak, hain, alçak hainlerle uğraşmak ağır geliyor insana.”

08 Kasım 2017 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

29

Tuncay Zorlu - Allah cc için yapılmayan hiç bir hizmetin, karşılığı hayırlara vesile olmaz.

Seçim döneminde değinmiştim:

“Başkanlık sisteminde iş, bildiklerine değil, bilge olanlara emanet edilecektir!”

Yanıtla . 0Beğen 14 Kasım 17:47
28

Gerçek - Yoruma gerek var mı?işin ehli olanlar bi zavallıları uyarınca, bizi çekemiyorsunuz, kıskanıyorsunuz gibi safsatalar ile suçlamaya çalışıyorlar.adam okan oturup bir düşünür.a.dilipak gibilerin bunları yazmaları için 15-16 sene beklemelerine gerek yoktu.çooooook geç.Allah cc sonumuzu Hayreyleye.Vesselam

Yanıtla . 3Beğen 11 Kasım 02:55
26

Ahmet06 - Eeee Sayın Dilipak bu pislikler onlarca senedir devam ediyordu. Ankara Belediyesi ile ilgili sadece Yazarlar Birliği Onursal Başkanı Mehmet Doğan hocamızdan başka belediyelerdeki yolsuzluk ve şarlatanlığı yazan oldu mu? Bürokraside rezaletleri oynuyor AKP. Biz de destekledik ama pişman oldu. Milli görüşe ihanet ettik,pişman olduk iş işten geçti. Belediyede Milli görüşçü değerli ağabeyler görevden alınıyor yerlerine kullanılacak piyonlar atandı. Yetmedi bu değerli ağabeylerimizi resen emekli etmişler. Bence Ankara ve İstanbul'daki bürokratlar baştan aşağı değişmelidir.Ayrıca bakanlıklardaki rezalet te belediyelerden aşağı değildir. Reis insanlar mağdur edilirken, yazılan mektupları dilekçe havale eder gibi havale ettiğin için, sen de seçimde seçilme şansın yüzde 40-45, kaybetme şansın yüzde 55-60.

Yanıtla . 2Beğen 10 Kasım 18:48
24

Erdinç - İman ettiğimiz Kuranın ortasından konuşalım ,

Kuranın 6236 ayette anlattığı ne kadar İnkar eden Kavimlerin, müşrik ve munafıkların yaptığı zulüm günahlar var ise

daha fazlasını Biz ve diğer Müslümanız diyen ülkeler yapıyor.

Sanıyorlar ki Makam,Mevki,Para,Güç bizde Halkım bir kısmı da yanımızda bize hiç bir GÜÇ hiçbir şey yapamaz. Yapamıyor da. bak rahat rahat yaşıyoruz.

ALLAH'ı , Ölümü, Dirilmeyi ve Ahirette HESAP VERMEYİ unuttular.

ALLAH her şeyi görüyor, işitiyor, biliyor. Hiç bir şey ona gizli kalamaz. Hesabı soracaktır.

Hesap sorduğunda ne makamınız,mevkiniz,paranız,gücünüz,soyunuz , taraftarınız sizlere asla yardım edemeyecek.

Yanıtla . 7Beğen 10 Kasım 16:48
23

Mustafa34 - Bildiğiniz gördüğün gerçek suç oluşmuşsa bunu vatandaş olarak mahkemelere taşımak bir vatandaşlık görevidir. Kim tühü bitmemiş yetim hakkı yemişse, adalet önünde hesap vermeli. Bu yazı aynı zamanda suç duyurusu niteliği taşımaktadır. Cumhuriyet Savcılarımızın Abdurrahman Dilipak’ı çağırarak belediyelerdeki rüşvet olaylarını hakkında ifade almasını bekliyoruz. Bizlerde vatandaş olarak bildiğimiz gördüğümüz ilgili kurumlara şikayet etmeliyiz. Sessiz kaldıkça bu memleket düzelmez.

Yanıtla . 15Beğen 10 Kasım 14:27
27

Birisi - @Mustafa34 23 nolu yoruma cevabı: Hakikaten böyle açık bir şekilde yolsuzluklar yazılmışsa yetkili kurum ve kuruluşlar hemen gereğini yapıp olayı yargıya taşınmalıdır.Bu konuda nihai karar yargıdadır.Hiç kimse yargıdan üstün değildir.Ancak

Türkiyede ddurum farklı işliyor galiba.

Yanıtla . 0Beğen 10 Kasım 23:48
21

Recep - Sayın Dilipak güzelyazmışsınız ama bütün bunlar olurken siz bunların hepsini de biliyordunuz. Sırf AKP'ye birşey olmasın diye hep sustunuz, kıs kıs da güldünüz. FETÖ'nün kanallarında trilyonluk dava meselesinde Erbakan hocaya hırsızlıkla itham edenler yine AKP'nin en üst makamıydı.Eeeee....etme bulma dünyası, Erbakan hocanın çok günahını aldınız.

Yanıtla . 9Beğen 10 Kasım 14:06
20

Ahmet - Yola koyulurken 3 Y ile mücadele edeceğini söylen AK Parti Gerçekten 2002 yılında iktidara geldiğinde rüşvetçileri paniğe sokmuştu.AK Partinin kazanmasına en çok onlar üzülmüştü.Ancak yıllar geçtikçe korkmalarını gerektirecek bir şey olmadığını gereksiz yere kaygılandıklarını fark ettiler.Eski yollarına kaygısız bir şekildre devam ettiler.Bu dönemde yaptıkları melanetlere fetva uyduran sözde mütedeyyin kişilere de rastlamaya başladık.Gerçek milli görüşçüler kullanıldıktan sonra tek tek tasfiye edilerek yerlerine ANA,DYP vs lardan kalma ihaleci mütahitler İl,İlçe başkanhlıklarına atandılar yada seçildiler. Evet Ak partinin yolsuzlukla mücadelisi sadece ve sadece sözde kaldı.İstediğiniz kadar meydanlarda çok iyi olduğunuzu söyleyin ve bu konuda halkı ikna edin.Allah (c.c.) yaptıklarını bir gün ifşa edeceğinden kimsenini şüphesi olmasın.Sayın Abdurrahman DİLİPAK paranızı sağda solda bırakmayın ülkenize getirin imasında bulunuyor.Haram paranın hiç kimseye bir fayda sağlamayacağını bilmiyor mu? Bırakın o parayı kim el koyarsa koysun , helal yoldan nasıl kalkınacağımızı,islam ümmetinin bu sefaletten ve zilletten nasıl kurtulacağını düşünelim. AK parti dini sonuna kadar kullandı ve Söylemleriyle icraatlarının çoğu birbiriyle çelişti.Emperyalizme karşı olduğunu söyledi,emperyalistlmerle el ele tutuşup emperyal davranışlarda bulundu,İHL leri artırdı manaviyat en çok onun döneminde zarar gördü,siyasetin dili onun zamanında kirlendi,Meydanlarda ümmet dedi,Milliyetçi ve ulusalcılardan daha ulusalcı icraatlarda bulundu,yasakları kaldıracağım dedi onun dönemindeki yasaklar evreni bile arattı,yoksullukla mücadele edeceğim dedi adeta yoksuldan aldığını iş çevrelerine dağıttı.Milli gelir yükseldi ancak gelir dağılımındaki adaletsizlik daha da artı.Müslüman duruşunu müslüman gibi sergilemeli.Takım tutar gibi parti tutmamalı.

Yanıtla . 6Beğen 10 Kasım 13:28
22

Muhammet Han Gazzeli - @Ahmet 20 nolu yoruma cevabı: Ahmet Kardes sozlerine katilmakla beraber soylemek isterimki AKP kime-lere kizmis gozukmusse onu-lari ihya etmistir,onlarla beraber paslasmistir,siyonist israile kiz(!)mis onlarla calismaktadir.Hollandaya kiz(!)di petrol sirketimizi onlara verdi,almanyaya(!)kizdi 5 deniz alti gemisi yapim isini onlara verdi,amerkaya kiz(!)di 11 milyar dolarlik yolcu ucagi siparisini onlara verdi,surekli TUSIAD''ci hainlere kiz(!)ar,soylenir sonrada Turk Devletinin 100 yilik birikimi onlara satmaz adeta pes-kes ceker,ve yerli otomobil der halki kandirir ve siyonist kirac(koc)ailesine verir,Milli tank yaptik der ve otokar''a (koc ailesinindir)verir,Milli helikopter yaptik der siyonistlerle calacagi para konusunda anlasamayinca motor bulamaz,...AKP denen islam dusmani partiyi azcik tanimak isterseniz acem(iran)devsirmesinin soyledikleriyle yaptiklarini karsilastirin ve onun nasil bi Turk islam dusmani oldugunu gorun.!

Yanıtla . 6Beğen 10 Kasım 14:16
19

Kamil - Bu ülkede devlet memuru devletten değilde hükümetten korktukça bu işler 30 sene öncede düzelmedi şimdide düzelmez.

Yanıtla . 4Beğen 10 Kasım 13:09
18

Abuzer - arada bir mevlit okutup 3-5 fakirin karnını doyurarak manevi açıdan kendini tatmin edenler gibi ara ara sözüm ona eleştirel yazılar yazarak üzerindeki kiri atamazsınız... Siz Erbakan'a ihanet ederek gidiğiniz yolda 1,5 milyar islam aleminin canına, namusuna, nesline ihanet ettiniz...

Yanıtla . 6Beğen 10 Kasım 12:50
17

Abuzer - arada bir mevlit okutup 3-5 fakirin karnını doyurarak manevi açıdan kendini tatmin edenler gibi ara ara sözüm ona eleştirel yazılar yazarak üzerindeki kiri atamazsınız... Siz Erbakan'a ihanet ederek gidiğiniz yolda 1,5 milyar islam aleminin canına, namusuna, nesline ihanet ettiniz...

Yanıtla . 6Beğen 10 Kasım 12:50
15

Abdurrahman Serdar - Bu zat'ların da Memleketin de kurtuluşu YOLSUZLUK ve RÜŞVETLE MÜCADELE BAKANLIğının ihdas Ikurulma) sından geçiyor. Haydi mertse, yürek varsa KILIÇDAROĞLU bu teklifi versin

Yanıtla . 4Beğen 10 Kasım 10:35
16

Abuzer - @Abdurrahman Serdar 15 nolu yoruma cevabı: ya hu kılıçdaroğlu mu hükümette... Allah akıl versin

Yanıtla . 5Beğen 10 Kasım 12:48
14

Bilal - Dilipak efendi acaba AKPnin yeni kemalizm politikası için ne diyor? yazık değil mi bu Müslümanlara çocukluklarından beri m.kemal ezanı kur-anı yasakladı dediler ve öyle büyüdü bir nesil. AKP 3-5 oy için m.kemale sarılması münafıklığın belgesi değil mi?

Yanıtla . 7Beğen 10 Kasım 09:44
25

Celal - @Bilal 14 nolu yoruma cevabı: Hem de iki yüzlülüğün daniskasıdır. Bu gün Ankara sokaklarında gördüm gündüz öğleden önce ve öğleden sonra çocukları zorla puthaneye götüren AKP zihniyetini kınıyorum. Ellerim kırılsın ki kırılsın oy verdiğim için. Saltanat koltuğu, makamlar, rantlar tatlı gelince yeniden Ataputa sarılma ihtiyacı duydular. Yazıklar olsun ki yazıklar olsun. Hakkım haram olun.

Yanıtla . 0Beğen 10 Kasım 18:41
13

Milli Görüş - Ben gördüğümü yazıyorum vebali üzerimden kaldırıyorum demekle gördüğün vebalden kurtulmak olmaz. yıllardır bu çark böyle gidiyorduda neden gür bir ses çıkartamıyordunuz. manşetlerine neden taşımıyordunuz.

Yanıtla . 11Beğen 10 Kasım 08:43
12

Selman Yaşar Akyüz - 5-6 yıl geriye gidin bunları Dilipak yazmıştı akit te haksızlık etmeyelim

Yanıtla . 2Beğen 09 Kasım 23:03
11

A.i̇nci̇ - DİLİPAK EFENDİ İBB+İKTİDAR EDER 25 YIL.... BU KADAR SENE HİÇBİRŞEYDEN HABERİN YOK..ŞİMDİ HABERİN OLDU VE YAZIYORSUN ..ÖYLE Mİ.YANİ DİYORSUN Kİ ''KANDIRILDIM ,YANILMIŞIM, ALLAH AFFETSİN '' ONCA YIL GÖZÜNÜN ÖNÜNDE DÖNEN FILDAKLARI GÖRMEDİN ÖYLE Mİ..HIRSIZ MÜTEAHHİTLER YENİ ORTAYA ÇIKTI VE SİZ GÜYA BİZ MÜSLÜMANLARI HABERDAR EDİYORSUNUZ.DEMEDİNİZ Kİ EY MÜSLÜMANLAR İBB MÜSLÜMANLAR ALDIKTAN 3 SENE SONRA RÜŞVET ÇARKI DAHA ORGANİZE ŞEKİLDE İŞLETİLMEYE BAŞLADI.GEREKÇE OLARAK BİRİLERİ ''PARASIZ SİYASET OLMUYOR'' DEDİĞİ ZAMAN ''MÜSLÜMAN SİYASETİNİ MÜSLÜMANCA YAPAR..RÜŞVET PARA İLE VATAN KURTARILMAZ'' DİYE YAZMADINIZ, YAZAMADINIZ(!) ŞİMDİ RÜŞVETTEN HIRSIZLIKTAN BAHSEDİYORSUNUZ.ELBETTE BİZ MÜSLÜMANLARI RÜŞVETÇİ,İMAR HIRSIZI,MÜTEAAHİT KONUMUNA DÜŞÜRENLER KADAR TOPLUMDA BİZLERİ REZİL EDENLER KADAR ; GAZETELERDE KÖŞE YAZIP BU İŞLER YAPILIRKEN SESİNİ ÇIKARMAYIP 25 SENE SONRA UYANANLARI DA ALLAH'A HAVALE EDİYORUZ.GÖRELİM BAKALIM ALLAH CC AFFEDECEK Mİ..

Yanıtla . 23Beğen 09 Kasım 14:50
10

A.i̇nci̇ - DİLİPAK EFENDİ İ.B.B DEKİ REZALETLERİ DUYMANAN RAĞMEN KULAĞININ ÜSTÜNE YATTIN,ARTI BİR 15 YIL DA ANKARADAKİ REZALETLERİ BİLMENE RAĞMEN KULAĞININ ÜSTÜNE YATTIN...ŞİMDİ DE ÇIKMIŞSIN GÜNAH ÇIKARTIYORSUN..EH MODA TABİRİYLE''YANILDIM ALLAH AFFETSİN'' ÖYLE Mİ......

Yanıtla . 18Beğen 09 Kasım 14:19
09

İlkoğlu - ÖZELEŞTRİ YAPARKEN DAHİ ARAYA CHP SERPİŞTİRMEK, ALGI MANİPİLASYONUDUR.

Yanıtla . 11Beğen 09 Kasım 12:46
08

Mahruki - hırsızlık yapanın eli kesilmeli üstü örtülmemeli şu an sanki yolsuzluk,rüşvet .hırsızlık helalmış gibi intiba yaratılmış hak eden ceza alsın partisi dini imanı mezhebi ne olursa olsun Müslüman üstü kapalı bir hayat tasvip edemez.şu görevden alınamlar önce beşer mahkemesinde aklanmalılar.

Yanıtla . 16Beğen 09 Kasım 11:18
07

Ismail Durmuş - hayrettin karaman ihale komisyonu için HARAM DEĞİLDİR diye fetva verdi. dilipak da pastadan pay alamadığı için yazmıştır. bu mesele bugünün meselesi değil ki. 28 şubatta müslümana hakaret ederek para kazananlar şimdi akp de.

Yanıtla . 17Beğen 09 Kasım 10:40
05

Mustafa - Benzer 2-3 yazı daha yazmıştı. Bildiği isimler, somut deliller varsa artık bu isimleri gündeme taşımanın, maskeleri bir bir düşürmenin zamanı geldi de geçiyor. Hangi belediyeler? Hangi belediye Başkanları? Bunlar açıklanmazsa düzen aynen devam eder. Abdurrahman Dilipak, bu isimleri bir bir açıklamalı. Gerçekleri bilmek vatandaşın hakkıdır, yoksa bu uyarılar buhar olur uçar üstü kapanır aynı düzen devam eder.

Yanıtla . 11Beğen 09 Kasım 07:08
04

Nebi - Milli görüş gömleğini çıkardık dediği zaman reisi uyarsaydı keşke

Yanıtla . 18Beğen 08 Kasım 20:38
03

Ahmet Demir - Bence sayın dilipak hocamız doğrusunu yazmış ama neden acaba geç yazdı? Bakın Mehmet Doğan hocamız dışında Akit gazetesinde olumsuzlukları yazan yoktur. Yine dilipak hocamıza teşekkür ederiz. Ayrıca görevden alınan belediye başkanlarının yerine gelen belediye başkanları, kesinlikle öncekilerin bürokratlarını şube müdürlerine kadar değiştirmeleri gerekir.Aksi halde onlar da şaibe ile anılırlar görevden almazlarsa.

Yanıtla . 8Beğen 08 Kasım 19:08
06

Yaşar Inan - @Ahmet Demir 03 nolu yoruma cevabı: demek ki amerika iktidarı değiştirecek. siz bu adamı ne sanırsınız. doğruyu yazar. doğru kaynaktan beslenir.. erbakana da kazık atmıştı. sıra erdoğan da demek

Yanıtla . 13Beğen 09 Kasım 09:09
02

Bülent Altun - Esselemualeykum dostlar Abdurrahman kardeşimiz akp nin tepeden tırnağa hepsinin eline mazlumların kanı bulaştı. Rahmetli ERBAKAN HOCAMIZ dememiş miydi sizin 7 sülaleniz KIYAMET SABAHINA KADAR ANLINI SECDEDEN kaldır masa sizin bu, GÜNAHINIZI AFFETTİREMEZ......! Vesselam..!

Yanıtla . 17Beğen 08 Kasım 18:53
01

Mitat - Haydi trollar sizden biri,sizin adamınız yazıyor.Saldırıp linç edecekmisiniz/?

Yanıtla . 25Beğen 08 Kasım 17:10

Anket Seçim barajı ile ilgili ne düşünüyorsunuz?