Reklamı Kapat

Dugin'den Türkiye'ye uyarı! 15 Temmuz'dan bir gün önce de uyarmıştı

15 Temmuz'u bir gün öncesinden tahmin eden Rusya Devlet Başkanı Putin'in danışmanı Dugin, Türkiye'ye "Sürekli saldırı altında olacaksınız, B planınızı yapın" uyarısında bulundu.

Büyütmek için resme tıklayın

Türkiye’yi 15 Temmuz darbe girişiminden bir gün önce “Orduda hareketlilik var” diye uyaran Rusya Devlet BaşkanıVladimirPutin'in danışmanı, Rus filozof Prof.Aleksandr Dugin Türkiye'ye uyarıda bulundu. Türkiye'nin sürekli saldırı altında kalacağını önce süren Dugin, "B planınızı yapın" uyarısında bulundu.

Habertürk'ten Nalan Koçak'ın haberine göre,Dugin'in açıklamaları şöyle:

-Resmi göreviniz yok. Sizi nasıl tanımlamalıyız?Putin’in danışmanı mı, yoksa stratejistlerinden biri mi?

Önce filozofum. Etki yaratmanın en iyi yolu fikirler. Hükümetle de bu fikirler aracılığıyla bağ kuruyorum.

- Rus dış politikasını etkileyenlerden biri olduğunuz söyleniyor.

90’larda ne dediğimle Putin’in göreve geldikten sonra neler yaptığını bir karşılaştırın, benzerliği göreceksiniz. Fikirlerimi aktarmamın değişik yolları var, Putin’le kişisel olarak görüşmek bunlardan biri.

- Independent Gazetesi, “Çok zeki bir filozof. Ancak çılgınlık ve deha arasında” yorumu yapmış. Ne dersiniz?

Başkalarından farklı şeyler söylediğiniz zaman hemen deli yaftasını yapıştırıyorlar. Normallik sıkıcılıksa, deli olarak görülmeyi tercih ederim.

"TÜRKİYE'NİN BATI'YLA İTTİFAKI SONA ERDİ"

- Türkiye, Atlantik’le ittifakının sonuna mı geldi?

Kesinlikle evet. Irak’ın işgali ve ABD ’yle yaşanan krizin ardından (Tezkere krizinden bahsediyor), Ankara yeni tehlikenin Batı olduğunu anladı. Batı, Türkiye’yi arasına almak istemiyor.ABD, Kürtleri destekleyerek Türk ulus devletine tehdit oluşturuyor. Erdoğan, hem Müslümanlar hem Batı’yla ittifak yaptı. Sonuç? Darbe girişimi... ABD darbeyi, İslamcı ideolojiyi, FETÖ ’yü kullanarak organize etti. Davutoğlu’nun Suriye politikası da bir başka örnek. Yine İslamcı ve Batıcı fikirlerin karışımıydı. İşlerin geldiği nokta Erdoğan’a Batı’yla ilişkilerin bittiğini gösterdi.

- “Rusya, Türkiye’yi NATO’dan uzaklaştırırken, kendi etki alanına sokmaya çalışıyor” diyenler de var.

Putin, Türkiye’yi kendi tarafına çekmeye çalışmıyor. Batı, Türkiye’yi itiyor. Erdoğan’ı darbeyle indirmeye çalıştılar.

- Neden?

Çünkü Erdoğan jet meselesi nedeniyle özür dilemiş ve Rusya’yla ilişkileri onarmıştı. Batı’nın gözünde onlara ihanet etmişti.- Putin’i Erdoğan konusunda ikna eden siz miydiniz?Evet, yardımlarım oldu çünkü savaşın eşiğine gelmiştik! Ama başkanımız öyle ikna edilecek birisi değil. Putin, rasyonel ve realist biri. Eğer bazı konuda deliller varsa, değerlendirir.

"PUTİN'İ DARBEYİ DESTEKLEMESİ İÇİN İKNAYA ÇALIŞTIRLAR"

- CIA’nın darbe girişimi için 2 milyar dolar harcadığını iddia ediyorsunuz. Neden başarısız oldular?

Türk ordusunu hafife aldılar. Ergenekon ve Balyoz’dan sonra orduda Erdoğan’ı destekleyecek kimsenin kalmadığını düşündüler. Fakat ordudaki Kemalistler Erdoğan’ı destekledi. CIA ayrıca o gece Rusya ve Türkiye arasındaki iletişim kanallarını kesmeye çalıştı.

- Ne yaptılar?

Putin’i Türkiye karşıtı bir pozisyon almaya iknaya çalıştılar. Erdoğan’dan başka bir liderin daha iyi olacağını, iç savaş çıkacağını ve Rusya’nın bu savaşı kendi lehine kullanabileceğini söylediler. CIA Putin’in etrafındaki etkili isimleri organize etti. Fakat Putin ikna olmadı. Çünkü bu Türkiye’nin sonu demekti. Daha önce söyledim, darbe sonrası için Kürtler isyan çıkarma hazırlığı yapmıştı.

- Yeniden böyle bir girişim olur mu?

Bence olmaz. Başka yollar kullanacaklardır çünkü hâlâ yüksek pozisyonlarda CIA’ya bağlı kişiler var ama organize olmaları kolay değil.

- FETÖ’nün miadını doldurduğunu ve ABD’nin yeni bir maşa örgüt bulacağını iddia ediyorsunuz. Ne olabilir?

Pek çok faktörü bir araya getirecekleri bir strateji izleyeceklerini düşünüyorum. Mesela etnik çatışma, ekonomik-sosyal tehditler, siyasi ve askeri elit içerisinde Erdoğan karşıtı huzursuzluk yaratmak. Amerikalılar bütün zayıf noktaları kullanmaya çalışacaktır.

Kesinlikle bütün ekonomik ilişkileri kullanacaklar. Sürekli saldırı altında olacaksınız. İran ’a, Rusya’ya yaptırım uygulanıyor. O kadar eminim ki Türkiye’ye de yaptırım uygulayacaklar. Ekonominizi kurtarmak için B planı yapmalısınız.

- Darbe girişiminde Ankara’daydınız. Bir gece önce, “Türk ordusunda bir hareketlilik” olduğunu Ankara’ya söylediniz.Bilgiyi nereden aldınız?

Bazı şeyleri söylemem doğru olmaz. Ama tabii ki Rus istihbaratı var. Aldığım bilgiyi doğru analiz ettim.

- O gün neler yaşadınız?

Darbe gecesi çok geç saatte Türkiye’den ayrıldım. Esenboğa Havaalanı’ndaydım. Rusya’yla iletişim halindeydim. Beklemek zordu çünkü kimin kazanacağı belli değildi. Beni de takip ettiklerini biliyorum.

06 Kasım 2017 - Dünya


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

16

Abdullah Suphi̇ Aydin - TÜRKİYE TANGUR TUNGUR KEMALİZMİ MASYA YATIRMALIDIR

1- KEMALİST EĞİTİM İLE SUÇ İŞLEME ORANI %700 ARTTI DEVLET BÜTCESİNİN YARISI BU YÜZDEN GÜVENLİK VE ADLİYE ORDUSUNA HARCANIYOR

2-KEMALİST EĞİTİM İLE TARİHİNE ATASINA DÜŞMAN EDİLEN AÇ GÖZLİHALE GETİRLİP EDEP HAY NAMUS DUYGULARI YOK EDİLEN YENİ NESİL ÇOK PARA İÇİN KÖYLERİNİ TERK EDİP KÖYLERİN BOŞALMASINA SEBEP OLMUŞTUR.

3-İRKÇI EĞİTİM İLE TÜRK IRKININ DIŞINDAKİLER YA IRKINI İNKAR ETMEYE YADA KÜÇÜMSENİP DIŞLANMAYA MARUZ BIRAKILDILAR PKK DHKPC İŞİD BU ASİMİLASYON EĞİTİMİ İLE KOLAY SATIUN ALINABİLEN HETİRİLEN NESİL İÇERİSİNDE TARAFTAR BULABİLDİ KOLAYLILA

4-FETÖ LAİK EĞİTİM İLE DIŞLANAN MÜSLÜMAN ÇOĞUNLUĞUN TEPKİSİNİ KULLANARAK GÜÇLENDİ

5-EĞİTİM KOMİSYONUNUDA BULUNAN 9 ÜYENİN 5 İ FULLBREİGHT ANLAŞMASI İLE AMERİKALILARA SATILDI SAĞCI MUKADDESATCI AKP NEDEN 1947 DE İMZALANA MİADI DOLMUŞ İHANET ANLAŞMASINI DEVAM ETTİRİYOR.

6- AMERİKALILARIN ETKİSİ İLE KEMALİST KILIFLI SÖMÜRGE TİPİ KOLAY KANDIRILABİLEN KOLAY SATIN ALINA BİLEN SAHTEKAR YALANCI NAMUZSSUZ NESİL YETİŞTİRİLİYOR. AKSİNİ İSBAT EDENİNİ ELLERİNİ ÖPERİM

7-bu yüzden iflah olamıyoruz bir türlü

8-EVRENSEL AHLAK KURALLARI DERSİ MECBURİ OLSUN %50 PUAN AĞIRLIKLI OLSUN SORUN ÇÖZÜLÜR. İNANMIYORSANIZ BİR İLDE PLOT BÖLGE UYGULAMASI YAPILABİLİR

Yanıtla . 3Beğen . 0Beğenme 08 Kasım 17:09
15

Cengiz - Biz türk milleti olarak gücümüzü önce Allah tan daha sonra da şanlı şerefli tarihimizden alırız. Amerika veya Rusya dan değil. Ecdadımızın almış olduğu destansı zaferler dna larımıza kodlanmış olup, zor zamanımızda bize yeni bir destan için yol gösterecektir. Bunu bizi yönetenler unutmamalıdır. Ve dış ilişkilerimizi bu öz güvenle yapmalıdırlar.

Rusya ve Amerika Obama zamanında Türkiye için anlaşmışlardır. Obama dan zıt görüşlüymüş gibi görünen Trump zamanında Orta Doğu ve Türkiye politikası bir derece bile değişmemiştir. Anlaşma devam ediyor dikkatli olmalıyız.

Siyasetten bir nebze olsun anlamayan ve anlamadıkları için 'İran ın bu coğrafyada önemini' dile getiren milli görüşcüleri şia ilan eden sayın hocalarımıza ve İran ı akılsızlar toplumuymuş gibi göstermek için 'İran da salatalık satmak yasaklandı' başlığıyla haber yapan gazetelerimize kulak asmadan yinede İran diyorum. Hristiyanla NATO oluyor, Şia yla hiçbirşey olmaz akla mantığa uymuyor.Birçok ortak noktamız var. Olmasa da ortak düşmanın hedefindeyiz...

Yanıtla . 4Beğen . 0Beğenme 08 Kasım 01:18
14

Mustafa34 - Hükümet geçmişte kabile reislerine legal devlet başkanı muamelesi göstererek onları bu duruma getirdi. Basit bir kabile başı binlerce yıllık tarihi olan Türk devletine cahilce kafa tutar oldu, bunların sebeblerini hükümet iyi değerlendirmeli. Milletin rızası olamayan işlere hükümet tek başına karar almamalı. Hangi ülkeden olursa olsun tüm ecnebiler Türkiye'de sadece ticaret veya turstik amaçlı bulunmalı. Ajan veya akıl hocalarını ilk uçakla ülkesine geri göndermelidir.

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 07 Kasım 22:43
13

Mustafa - Ülkemizde öyle Profesörlerimiz var ki gelişmeleri 10 hatta 20 yıl öncesinden öngörebiliyor. İthal ecnebi Profesörleri sanki akıl hocası gibi Türkiye'den görüşlerini almak biraz tuhaf olmuş. Ecnebi hayranlığı maalesef toplum içinde yayılıyor. Nalan Koçak veya gazetecilerin bölgedeki gelişmeler hakkında haber yapmak istiyorsalar milli Profesörlerimiz onlara gerekli doğru bilgileri ve görüşlerini bildirecektir. ABD-AB derken birde diğer ecnebileri vatandaşın başına akıl hocası gibi getirmeyin.

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 07 Kasım 22:36
11

Mustafa - Ruslar ile abd-ingiliz bloku bazı konularda rekabet halinde olsalar da, bazı konularda üstü kapalı olarak kesinlikle paslaşıyorlar. abd'liler gibi Ruslar da Suriyede pkk'ya açıktan yardım ediyor. 15 Temmuz olayının arkasında da abd ile Rusya bir şekilde anlaşık olduğu görülüyor. Bu Dugin denen herif bir gün önce nasıl darbe olacağını söyleyebiliyor? İşçi Partisi gibi görüşte olanlar bu konularda yanılıyorlar...

Yanıtla . 6Beğen . 0Beğenme 07 Kasım 14:11
10

Mustafa - Jet meselesi hk. Erdoğan sınır ihlali konusunu daha önceki görüşmelerinde Putin'e defalarca söylediğini, Rus jetlerinin sınır ihlali yapmaması gerekliliğini defalarca anlatmıştı. Rus jetine sınır ihlali yap talimatını verenle uçağın düşürülmesini sağlayan el aynı el mi? Şöyle bir değerlendirme yapalım Rusya ve Türkiye jet konusunu yaratan aynı kontrol mekanizması ve her iki ülkenin de ortak düşmanlarının oynadığı bir planmış.

Yanıtla . 5Beğen . 0Beğenme 07 Kasım 06:06
09

Mustafa - ABD-AB'lilerden sonra yeni bir algı operasyonu Rus Prof. Dugin'den gelmiş. Türk devleti olumsuz gelişme ve tehditleri görebilecek bilgi ve kabiliyete sahiptir. İthal bir akıl hocasına ihtiyacımız olmadığı kesindir. Haberin sadece bir kısmı burada yayımlanmış, devamını okuduğumuzda Dugin'in terör örgütü YPG güzellemesi yapması ABD-AB görüşüyle örtüşüyor. Astana sürecinde Türk devleti konuyu devlet temsilcileri ile değerlendirir, terör örgütleriyle masaya oturmaz. Dugin'in açıklamaları akıl dışı

Yanıtla . 6Beğen . 0Beğenme 07 Kasım 06:02
08

Alpaslan Turkeş - moskoftan dost olmaz,15temmuzda ankaradaysa bu işi tezgahlayanlardan biri bu gercekte demekki. perinçek derin devlet hukumet beraber yazdı,fetö de salak oynadı

Yanıtla . 3Beğen . 0Beğenme 07 Kasım 01:09
05

Avdatek - Bunun söylediklerini ve daha fazlasını Cennet mekan ERBAKAN HOCA söylemişti.

İlla bi gevur mu diyecek .

Yanıtla . 6Beğen . 0Beğenme 06 Kasım 21:53
12

Tarık - @Avdatek 05 nolu yoruma cevabı: arkadaşım sahabe efendilerimizden biri vefat edince hz Ayşe validemiz 'öldü, cennet kuşu oldu' mealinde sözler söylemiştir. Peygamber efendimiz ise buna karşılık 'ben peygamber olduğum halde bilmiyorum da sen nereden biliyorsun ' demiştir. bir insan senin için değerli olabilir ama hepimiz Kuran'ın ve sünnetin çizdiği çizgilere riayet etmeliyiz..

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 07 Kasım 18:03
04

N.ayvaz - Rahmetli Necip Hablemitoğlu'nun ölümünden sonra 2006 yılında yayınlanan kitabını hiç bir yetkili okumadımı,duymak veya bilmek istediklerimizi illa bir yabancınınmı söylemesi gerekir.

Yanıtla . 5Beğen . 0Beğenme 06 Kasım 20:18
02

Erdinç - Milli olmayan ve 15 yılda ülkenin bu köü duruma gelmesine sebep AKP ve RTE ile asla olmaz.

Anti emperyalist milli bir hükümet kurulmalı

Yanıtla . 24Beğen . 0Beğenme 06 Kasım 12:15
01

Selim - BU mendeburun Tek derdi var, Oda Ülkemizin şu kritik günde Natodan atılması ve hoooop..... gerisini aklı olan herkez bilir. Ülkemizin tek sorunu var Rusyanın sinsi dostluğu ve ABD ihaneti dir. Aman dikkat Nato ülkemin bölünmez bütünlüğü garantisidir. evet Miili görüşcü olarak herbirine karşıyız ama oynanan oyun büyük, BU oyunu şu an tek bozan NATO dur

Yanıtla . 11Beğen . 0Beğenme 06 Kasım 12:08
07

Kafdagi64 - @Selim 01 nolu yoruma cevabı: hadi başka kapiya

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 06 Kasım 23:57
06

Yavuz Temiz - @Selim 01 nolu yoruma cevabı: Türkiyenin Allah dan basaka dostu yoktur... Allah tan uzaklasan türkiyenin basina elbette bir zalim musallat olur .

Ey gafiller Rus gavuru anlamis.. Gec olmadan Allah in ipine simsiki sarilalim da Allah bize yardim etsin. Zalimleri dost edinmeyelim ki, Allah in gazabina ugrariz....

Yanıtla . 4Beğen . 0Beğenme 06 Kasım 22:55
03

Difteri - @Selim 01 nolu yoruma cevabı: Milli görüş öyle bir şey değil..

Ne zamandan beri bir devletin bölünüp bir devletin yükseleceğine beşer orduları karar veriyor.

Bu kader Allah Tealanın belirlediği şekilde gidecek, sana düşen Hakkın emirlerinde misin, yoksa kafirin şemsiyesinin altında mısın ona karar vermek.

Malesef devlet yöneticileri de rus adamın fikir ve düşüncelerine uyuyor ki darbeden hemen sonra gidip anıtkabir ziyaretiyle biadını gösterdi kemalistlere.. bir taraftan da bizlere sokak nöbetleri tutturuldu..

Yanıtla . 3Beğen . 0Beğenme 06 Kasım 19:15

İstanbul Markaları

Milli Gazete, İstanbul ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

0 (212) 697 10 00
Reklam bilgi


Anket Özel araçlarda sigara yasağı uygulamasını nasıl değerlendiriyorsunuz?