Gizle

AKP'de bir istifa iddiası daha! Erdoğan selam bile vermemişti

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "metal yorgunluğu" söylemiyle başlayan ve İBB Başkanı Kadir Topbaş, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek gibi uzun süredir görev yapan isimlerin istifasına varan süreçte AKP'nin önemli şehirlerinden biri olan İstanbul İl Başkanı'nın da istifa edeceği gündeme bomba gibi düştü.

Video için play'e tıklayın

AKP'deki "metal yorgunluğu" belediyelerden teşkilatlara mı uzanıyor? Kadir Topbaş, Melih Gökçek, Recep Altepe, Ahmet Edip Uğur'un istifalarının istenmeleri ile oldukça tartışmalı sürecin ardından 4 başkan da istifa etmişti. Melih Gökçek ve bazı belediye başkanlarının istifasının istendiğini ilk duyuran isim olan Ahmet Hakan'dan bomba bir iddia daha geldi.

AK PARTİ İSTANBUL İL BAŞKANI İSTİFA ETTİ İDDİASI

Ahmet Hakan, bugünkü köşesinde "İşittiğime göre AK Parti İstanbul İl Başkanı Selim Temurci de istifa edenler kervanına katılanlar arasında yer alıyormuş... Hatta istifa etmiş bile..." diye yazdı...

GÖKÇEK'İN YERİNE ADI GEÇEN TUNA'YA SICAK BAKILMIYOR!

Ahmet Hakan bir başka iddiayı daha gündeme taşıdı. Hakan'a göre, Melih Gökçek'in yerine Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı olması muhtemel Sincan Belediye Başkanı Mustafa Tuna’ya AK Parti içinde pek sıcak bakılmıyormuş!

05 Kasım 2017 - Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

08

Mustafa - En kısa sürede görevinden ayrılarak memleketi olan Rize'ye dönsün memleketinde görev alsın. İstanbul'dan bir şeyler öğrenmiştir, memleketi Rize'ye hizmet ederek partide çalışmalarına devam eder. İstifa ediyorum demesine gerek yok, gün itibarı ile görevimi devrediyorum demesi yeterli. Bakalım görevi bıraktığı gün kaç İstanbul'lu vedalaşmaya, yolcu etmeye gidecek. Kim ne ekerse onu biçer. Bu her parti için geçerli her şehre veya ilçeye yerli halktan başkan adayları seçilmeli.

Yanıtla . 2Beğen 06 Kasım 12:43
06

Mustafa - İstanbul'da il başkanlığı yapmak her babayiğidin harcı değil, önce İstanbul'u sonra İstanbul'luyu tanımak lazım dır. İl başkanı bu konuda başarılı olamadı. İstanbul'luyu İstanbul'u anlayamadı, Rize'de olan bir olayla alel acele medyaya çıkması dikkatlerden kaçmamıştı. Uzun lafın kısası İstanbul' İstinabul'lu bilen İstanbul'luyu anlayan hatta İstanbul'lu bir başkan olması en doğru seçim olurdu. Görevini hakkıyla yapamadı, İstanbul'luyu hakir gördü, bizleri anlayamadı, haber doğruysa İstanbul sorunlu 1 belediye başkanından sonra sorunlu bir il başkanından da kurtulmuş oldu. Darısı Beyoğlu'na diyelim.

Yanıtla . 3Beğen 06 Kasım 00:20
09

Ibrahim - @Mustafa 06 nolu yoruma cevabı: neki beyoğlunda yaran mı var .

Yanıtla . 0Beğen 06 Kasım 23:05
03

Ankaralı Celal - Sincan Belediye Başkanı Mustafa Tuna’ya AK Parti içindede, halk arasında da sıcak bakılmıyor. Reis bunu göz önünde bulundursun. Ahmet Hakan tabandan gelme olduğu için bunu biliyor. Bence en uygunu Kahraman Kazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk kardeşimiz. Hem darbenin önlenmesindeki en önemli mimarlardan biri. İkincisi mili görüş geleneğinden gelme, üçüncüsü Ankaralı kardeşim Ankaralı. Artık Ankara'ya Ankaralı belediye başkanı gerekiyor. Mustafa Tuna hem Ak parti teşkilatında hem de muhafazakar kesimde itici ve kibirli olarak tanımlanıyor.

Yanıtla . 3Beğen 05 Kasım 16:27
07

Mustafa - @Ankaralı Celal 03 nolu yoruma cevabı: Ankaralı Celal Bey haklı bir istekte bulunmuş, Ankara'ya Ankara'lı başkan aday gösterilmeli. Şehri ve Ankara'lıyı tanımayan, tanıdığı tahmin edilen, dışardan gelmiş birinin il veya ilçeleri anlayamadığı ve yeterli hizmeti veremediği bir gerçektir. İstanbul il ve ilçeleri içinde aynı sorunlar her geçen gün artıyor. X bir şehirden İstanbul'a gelmiş birileri şehirlerin ilçelerin sokakların sesini dokusunu yaşamını anlayamıyorlar, zaten anlayamazlar. Aklın yolu bir. Her ile veya ilçeye yerli halktan adaylar gösterilmeli ve seçilmeli. Ankaralı Celal Beyi haklıdır. Ankara'ya Ankara'lı - İstanbul'a, İstanbul'lu başkanlar göreve getirilmeli. Ayrıca kültür yozlaşması da önlenmiş olur.

Yanıtla . 2Beğen 06 Kasım 01:56
02

Kemal - Babasınin çiftliği olmuş

Yanıtla . 2Beğen 05 Kasım 16:02
01

Uygur - AKP artik butun secimleri Erdogana biraksin cunku onun dedigi okuyor halkin sectiklerini degistiriyor

Bu ne bicim demokrasi

Bu millet yapilacak secimlerde AKP ye iyi bir ders vermeli yoksa bu ulke boyle hanedanlikla yonetilemez

Yanıtla . 21Beğen 05 Kasım 14:51
05

Adem - @Uygur 01 nolu yoruma cevabı: bupbup

Yanıtla . 1Beğen 05 Kasım 20:26
04

Ahmet Bey - @Uygur 01 nolu yoruma cevabı: Rahatsız mı oldun Uygur? Birazcık akıl ve vicdanın varsa, Ankara belediyesini ele alalım. Osmanın arkadaşlarının kardeşleri genel müdür yapılıyorsa bu sence ahlaki mi? Ak partililer dışlandı, evlat yandaşları orman kanunları ile terör estirdi belediyede. Orman kanunu nedir? terör estirme nedir? Kanunları uygulamayan genel müdürler ve kanserli kadınları dahi görüşü ne olursa olsun süren genel müdürler ve onlara tetikçilik yapan daire başkanları. Özellikle bu EGO da vuku buldu. Tabi Askiye gelen adam bizde de a ynısını yapar demektir.

Yanıtla . 1Beğen 05 Kasım 16:30

Anket Seçim barajı ile ilgili ne düşünüyorsunuz?