Gizle

İhsan Şenocak yapacağı açıklamayı tehir etti

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından açığa alınan İhsan Şenocak, bugün akşam saat 20.00 itibariyle açıklama yapacağını açıklamıştı. Ancak daha sonra bu açıklamayı tehir ettiğini duyurdu.

Büyütmek için resme tıklayın

Diyanet tarafından görevden alınan İhsan Şenocak'a destek veren yorumlarda Diyanet'e yönelik eleştiriler önce Diyanet tarafından yapılan basın duyurusuyla eleştirildi. Daha sonraBaşbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ ,"Son günlerde bir soruşturma gündeminde, medyada, şurada burada, bir sürü Diyanete iftiralar var. Deniyor ki, ‘Ayet okudu, hadis okudu diye birisini Diyanet açığa aldı.’ Bunu diyenler yalanın alasını söylüyorlar" dedi.

FİTNEYE SEBEP OLMAMAK İÇİN TEHİR ETTİ

Yaşanan gelişmeler üzerine İhsan Şenocak bugün akşam saatlerinde açıklama yapacağını duyurdu. Saat 20.00'da açıklama yapacağını duyuran Şenocak, "Açıklamaların farklı noktalara çekilip müslümanlar arasında fitneye sebep olma ihtimalinden dolayı neşrini bir süre tehir ettik." ifadeleriyle açıklama yapmayacağını ifade etti.

"İhsan Şenocak açığa alındı" haberi için tıklayın

"İhsan Şenocak bu konuşmasından dolayı mı açığa alındı?" haberi için tıklayın

"İhsan Şenocak ile ilgili Diyanet'ten açıklama" haberi için tıklayın

"Hakan Albayrak'tan İhsan Şenocak yazısı: Aşırı ve haksız bir tepki!" haberi için tıklayın

Şevki Yılmaz'dan İhsan Şenocak açıklaması: Büyük reis, Diyanet İşleri Başkanına kızmaz mı?

İsmailağa'dan İhsan Şenocak açıklaması

Bozdağ'dan İhsan Şenocak tepkisi: 'Ayet okudu diye Diyanet açığı aldı' diyenler yalanın âlâsını söylüyorlar

İhsan Şenocak'tan flaş açıklama!

İhsan Şenocak'tan 'Ehl-i Sünnet'i temsil' açıklaması

03 Kasım 2017 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

13

Amasya - Mustafa islamoğlu diyanette kadrolasiyor. Olay bu kadar basit.

Yanıtla . 5Beğen 04 Kasım 02:34
17

Ali Yüksel - @Amasya 13 nolu yoruma cevabı: mustafa islamoğlu fetoyu geçti fetoya gözyumulduğu gibi onada gözyumuluyor. ama hiç adını bile duymadığımız bir hoca nasıl kadrolaşır. ben buna inanmıyorum.

emin olmadğığınz bir şeyde iftira atıyorsunuz.

Yanıtla . 0Beğen 04 Kasım 11:46
11

Oğuzhan T. - Seçim sonrası attığı tweetler sebebiyle AKP den aday olacakmış o yüzden ihraç edilmiş. Zaytung*

Yanıtla . 4Beğen 04 Kasım 01:24
10

Emre Yıldırım - VALLAHİ gerçeği söylemek gerekirse miili gazete den bukadar sade haber yapması beni üzdü ehli sünnet birisini savunması gerkirken byle haber yapıyor olması sanki artık siyaseti din yerine konulmuş izlenimi verdi bana

Yanıtla . 5Beğen 04 Kasım 01:14
15

Serdar Atay - @Emre Yıldırım 10 nolu yoruma cevabı: Ne yapacaktı milli gazete Fitneye sebep olacak şekilde diyanete ihanet mi diyecekti

Kendimize gelelim tarafların ikisi de kardeşimiz

Alma mazlumun ahını çıkar aheste aheste

Yanıtla . 2Beğen 04 Kasım 08:02
12

Mücahit - @Emre Yıldırım 10 nolu yoruma cevabı: İhsan hocayı savunsa akp'yi eleştirmek için fırsat kolluyor dersiniz. Diyaneti savunsa akp destekçisi oldu dersiniz. Şu her fırsatta milli görüşü (milli gazeteyi) eleştirme hastalığından kurtulun, algılar gözünüzü kör etmesin Milli Görüş bu ülkenin vicdanıdır ve en ferasetli kurumudur.

Yanıtla . 7Beğen 04 Kasım 02:22
07

Atalay - 2-

Yine Hocaefendi ve çevresinin siyasi yakınlığı sebebiyle; şu andan itibaren 'oh oldu' kabilinden her söz, Allah'ı gücendirmeye yetecektir. Burada Hocaefendinin hangi siyasi kanada yakın olduğu meselesi söz konusu değildir. Konu, mesele din meselesidir.

Bu olaydan çıkarılabilir siyasi endeksli dersler muhakkak vardır, bu farklı bir tartışma konusudur. Mesele yukarıda zikredildiği üzere, ilk önce din meselesidir, Kur'an'i hakikatler ve o hakikatlerin gereğince savunulması meselesidir.

İyiden iyiye manevi anlamda tam bir kozmopolit kıvam almış toplumumuz için bu sözler dikkati çekecek neviden olmakla beraber, amacından ustalıkla saptırılmıştır. Eğitim merkezi müdürü ünvanında ve göz önünde olan bir isim için, ilgili kurumunda tedirginlik teşkil etmesi de gayet normaldir. Çünkü en başta da ifade edildiği üzere söz konusu pantolon artık, mutaassıp kesimin de pantolonudur ve o kıyafetin içerisinde cihad edildiği dahi iddia edilmektedir.

Dolayısıyla bundan sonra başka söze hacet yoktur.

Yanıtla . 4Beğen 04 Kasım 00:39
06

Atalay - 1-

Es-SelamüAleyküm

Aziz kardeşlerim;

İhsan ŞENOCAK Hocamız ifade buyurduğu üzere Allah'ın ayetlerini okumuştur. Bir din adamı için birincil vazife, Allah ayetlerini ve Peygamber (sav)in hadislerini en doğru ve anlaşılır şekilde anlatmasıdır.

Bu vazifeyi icra ederken, meselelerin daha iyi anlaşılması için kendi ilmi bakiyesini kullanabilir. Bunun ötesinde hiçbir meseleyi hafifletmek veya sınırlarının ötesine geçirmek hakkına sahip değildir.

Hocaefendinin yaptığı da tam olarak budur.

Herkes tarafından anlaşılması gereken asıl önemli mesele ise şudur; artık toplumumuzda bırakın başı açık kardeşlerimizi, maalesef pantolon, mesture kardeşlerimizin dahi günlük dış kıyafetlerinin bir parçası haline gelmiştir. Bu durum ise aslında son yıllarda bütün mutaassıp kesime yavaş yavaş empoze edilmek istenen bir zehirdir.

Söz konusu vaazda ise pantolon giyilmesinden çok, ebeveynlerin evlatlarına Kur'an-ı  Kerîm'de tembih edildiği üzere sahip çıkmamalarından söz edilmektedir. Ebeveynlere sorumlulukları Kur'an'ı bir dille hatırlatılmaktadır.

Bütün bunlardan anlaşılması gereken, Hocaefendi bir sistemin empoze çalışmalarına karşı, karşı durmasıdır. Etki alanı kesinlikle azımsanmayacak kadar olan bir ismin bu sözleri, muhakkak toplum ve mühendisleri tarafından tabiki dikkate alınacaktır.

Hocaefendi hakikatleri söylemiş, artık günümüz Türkiye' sinde anlattığı meseleler,  yalnızca özel sohbet ve derslerinde işleyebileceği konular özelliğini taşır hale geldiği gerçeğini unutmuştur. Ya da artık bu mevzuları rahat rahat işleyebileciğini düşündüğü günleri yaşıyor olduğu düşüncesiyle hareket etmiştir.

Hocaefendi ve çevresi aslında bir bakıma bazı çevreler için yük halini almıştır. Emin olunuz ki bu gerçeğin şu anda bile farkında değildir.

devam ediyor-2

Yanıtla . 4Beğen 04 Kasım 00:38
14

Ademk - @Atalay 06 nolu yoruma cevabı: Şu mutaassıp kelimesini kullanmaya bir son verelim artık. Müslüman taassup içinde olamaz.

Yanıtla . 0Beğen 04 Kasım 03:40
05

Mehmet Mücahit - Timurtaş Uçar hocayı 28 şubatta zindanlarda işkenceyle hasta edip şehit ettiler, ihsan hoca efendiyi harcatmayız, arkandayız hocam,M. Zahit Kotku efendinin siyasete el atması Erbakan hocamızın önünü açmıştır, Nakşibendi kollarıyla birlik olarak MSP ve RP yle iktidar ortağı olmuştur, hocaefendi 1000 talebesiyle tankların önüne çıktıysa ne mutlu bizlere şahadete yol gösteren hocalarımız var, arkamızda melekler ordusu var, Allah var, zulüm varsa hoca doğru yolda Elhamdülillah

Yanıtla . 4Beğen 04 Kasım 00:14
16

Ramiz Şen - @Mehmet Mücahit 05 nolu yoruma cevabı: Size sonuna kadar katılıyorum en acısıda benim hacı annem benim hacı babalarıma neoluyorda bu işlere basit bakıp ihsan hocayı eleştiriyorlar taytla eşarp takıp dışarıya çıkılır caizdir deseydi herhalde bu kadar seveni varken diyanet işleri başkanı olurdu neyse GÖRELİM MEVLAM NE EYLER NE EYLERSE GÜZEL EYLER Dostlar

Yanıtla . 1Beğen 04 Kasım 08:50
04

Ahmet Turan - Bakınız son çeyrek asıra hakikatleri korkusuzca haykıran hocalarımız ortaya çıkamıyor, bir elin parmağını geçiyor. kemalistler,Ilımlı islamcılar, ulusalcılar, sabetayisler=Siyonizm emrindeki taşeronlar 80 yıldır dizginleri Elinde tutsada Rabbim ehli-sünneti savunan hocalarımızı başımızdan eksik etmiyor, ihsan hocaya sahip çıkın Milli görüşçü kardeşlerim ve haktan yana olan kardeşlerim, biz susarsak bir daha konuşacak yüzümüz olmaz, ümmetin birlik olup ihsan hoca efendiye sahip çıkması lazım

Yanıtla . 3Beğen 04 Kasım 00:00
03

Misafir - fazla oturup zıplaması siyesete girmesi ve Milli Görüşü şia ilan etse de yaranamadı İhsan Hocamız. Sen bizim evladımızsın İhsan Hocamız kimse sahip çıkmasa bile biz sana sahip çıkarız ancak biraz itidalli ol fazla iç siyasete dalma vazifeni yap...

Yanıtla . 4Beğen 03 Kasım 23:13
08

Vcdfgh - @Misafir 03 nolu yoruma cevabı:

Bir Milli Görüşçü olarak; bu olayı Milli Görüş üzerinden analiz etmenin dine bir faydası yoktur. Gözetilmesi gereken, dinin menfaatidir. Yine de Milli Görüş üzerinden bir şeyler söylenecek ise, onun yeri burası değil, İhsan Hocanın bizzat kendisidir.

Sakın:

"sen Milli Görüşçü değilsin" falan demeyeniz, ahirette hesabını verirsiniz.

Selametle..

Yanıtla . 2Beğen 04 Kasım 00:46
02

Mustafa Yılmaz - Geri vites değil , kardeşler arasında ayrılık yaşanmısın diye ,İhsan Hocamızdan da böyle duyarlı bir davranış beklenirdi

Yanıtla . 3Beğen 03 Kasım 22:44
09

Emre Yıldırım - @Ali Drmz 01 nolu yoruma cevabı: nasıl bir kafa yapısına sahipsin kardeş geri dönüş olsa söylediklerinden vaazgeçedi

Yanıtla . 0Beğen 04 Kasım 01:11

Anket Seçim barajı ile ilgili ne düşünüyorsunuz?