Şevki Yılmaz'dan İhsan Şenocak açıklaması: Büyük reis, Diyanet İşleri Başkanına kızmaz mı?

Şevki Yılmaz, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından hakkında soruşturma başlatılan ve açığa alınan İhsan Şenocak ile ilgili olarak Akit TV'de değerlendirmede bulundu. Yılmaz, "Yapılan bu kadar propaganda karşısında Büyük Reis, Diyanet İşleri Başkanına kızmaz mı? Kızar. Dolaysıyla Diyanet'in üzerinde Cumhurbaşkanı var. Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ı tanımasam, günah keçisi linç ediliyor. Değil" diye konuştu.

Büyütmek için resme tıklayın

Samsun 'da bulunan Aşıkkutlu Eğitim Merkezi'nde eğitim görevlisi olan İhsan Şenocak, geçtiğimiz günlerde Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından açığa alınmıştı. Kamuoyunda tepki uyandıran bu olay üzerine birçok yazar da Şenocak'a destek veren yazılar yazdı. Yeni Akit gazetesi yazarı Şevki Yılmaz ise Akit Tv'de katıldığı programda yaptığı açıklamalarla dikkat çekti. Yılmaz, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş ve Bekir Bozdağ ile görüştüğünü söyleyerek, devlet otoritesi için göreve iade edilmesinin yanlış olacağını savundu.

ŞENOCAK OLAYINI 2019'A BAĞLADI

Katıldığı televizyon programında dikkat çeken açıklamalar yapan Şevki Yılmaz, İhsan Şenocak ile ilgili "İttifak zamanında, birlik zamanında alınmaları vacip olanlar, ihtilafta yerinde bırakılmaları vacip olur" dedi. Yılmaz, Şenocak'a destek veren açıklamalara tepki göstererek, konuyu ilginç bir yere bağladı. Yılmaz, "Ne yapmak istiyoruz biz. 2019'da Tayyip Erdoğan alınmak istenmiyor. Türkiye yutulmak isteniyor. Bunu bilmeyen çoktur. Erdoğan gidince ne olacak? Gördük işte. Dün Şenocak'a gömlek çıkararak, kafir oldu diyenler şimdi Şenocak diyor" diye konuştu.

"HER CEMAATİN BİR CAMİSİ OLACAKTI"

İhsan Şenocak’ı açığa alan Diyanet'e destek veren Şevki Yılmaz, "Diyanet güçlenirse, din bezirgânların, mehdi bezirgânlarının kuyusu kazılıyor. Oyunu bozulacak. Kemalist rejimin, Cumhuriyet Halk Partisi'nin en büyük yanılgısı Diyanet'i lağvetmemesidir. Bu da rahmet olmuştur. Diyanet o devirle lağv edilseydi yani Diyanet Teşkilatı, cami teşkilatları yer altına girilecekti. Her cemaatin bir camisi olacaktı. Bizim camide namaz kılınır, orada kılınmaz. Orada kıldıysan namazını boz bizim camiye gel, burada kıl" ifadelerini kullandı.

" AK PARTİ TARİKATLARI DEVLETE BAĞLAYACAK"

Şevki Yılmaz, devletin kontrolünde olmayan cami ve tarikatları da eleştirerek bunların devlet kontrolünde olması gerektini söyledi. Yılmaz şöyle devam etti:

" CHP , keşke tarikatlarımızı yer altına indirtmeseydi. Tarikat tekkeleri kapatılmasaydı. Devletin kontrolüne verseydi. Samimi tarikatların yanında dış güçlerin mantar gibi büyüttüğü din tacirleri meydanı boş bulmaz insanları dini duygularıyla, parayla palazlanmazdı. Ruhsatsız bir berber dükkânı, manav açamıyorsun. Tarikat gibi, gül gibi bir ahlak müessesesi, devletin ruhu, devletin hukukunu oluşturacak değer eğitimi verecek, ana merkezini oluşturacak tarikat ve tekkeler nasıl ruhsatsız ve etrafta izin veriliyor. Kontrolsüz olduğu için. Yerin altına soktuğunuz için. İnşallah, Ak Parti Anayasayı değiştirecek ve çoğunluğu elde ettikten sonra da tarikat ve tekkelerimizi boğmak isteyen o ulusalcıların tuzağının karşısında bu müesseseleri devlete bağlayarak iyileri devam ettirir. Din tacirlerine de gerekeni bildirir."

"DEVLETE BAĞLANMA ZARURETİ VAR"

Yılmaz "AK Parti iktidarında her daim söyledim ve söylüyorum, AK Parti'nin getirdiği özgürlük içerisinde, o özgürlükleri istismar edecek çok gruplar mantar gibi büyütülecek" diyerek şunları söyledi: "Çünkü özgürlük var. Hiç bir şeyine karışmıyor. Onun için bunları mutlaka yasayla, devletin müessesine (Yeni Diyanet'e) bağlama zarureti var."

DANANIN KUYRUĞU BURADA KOPUYOR

İhsan Şenocak ile ilgili tepkileri eleştiren Yılmaz, "Yapılan bu kadar propaganda karşısında Büyük Reis, Diyanet İşleri Başkanına kızmaz mı? Kızar. Dolaysıyla Diyanet'in üzerinde Cumhurbaşkanı var. Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ı tanımasam, günah keçisi ilan edilip linç ediliyor. Değil" dedi.

"HAK ALMA YERİ SOKAK ORTASINDA BAĞIRMAK DEĞİL, AKLIMIZI BAŞIMIZA ALACAĞIZ"

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş ve Bekir Bozdağ ile görüştüğünü de anlatan Şevki Yılmaz, "Hak almanın yeri sokak ortasında bağırmak değil. Hak alma yeri hukukun prensipleri doğrultusunda yürümektir. Aklımızı başımıza alacağız. Canımızdan da malımızdan da en kıymetli değer din ve vatan değeridir. Bunu da anlayacak birliktir kardeşliktir. Ne buyurdu Efendimiz: "Ağacın kabuğunu yiyin, idarecilerinize isyan etmeyin. İttifak zamanında birlik zamanında alınmaları vacip olanlar, ihtilafta yerinde bırakılmaları vacip olur. İsyanla bir insan haklıdır masumdur. İsyan edildi. İhsan Şenocak neden alındı diye. O devlet otoriteyi sağlamak için görevden açığa aldığı adamı iade etmez. İade ederse devlet gider..."

01 Kasım 2017 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

47

Araştırmacı - ALLAH'ın gizlediği kıyametin yılını bildiren ve Kurana ters onlarca yazısı olan Said Nursiyi neden yazmıyorsunuz?

Yanıtla . 0Beğen 11 Şubat 12:36
48

Nur Talebesi - @Araştırmacı 47 nolu yoruma cevabı: Sen risale ı nur eserlerini okudun mu ve bahsedilen meseleyi anladın mı ki böyle bir iftira atıyorsun. Onlarca yerde bu meselenin izahı yapılırken la yalemu gaybe illallah denmiş gaybı ancak Allah bilir hakikatına vurgu yapılmıştır. Şayet okudun anlamadıysan yahut yanlış anladınsa doğru anlamanı ve öğrenmeni tavsiye ediyor fakat okumadan sormadan anlamadan böyle müfteri olduysan adaleti İlahiyeye havale ediyorum

Yanıtla . 0Beğen 19 Şubat 13:59
46

Ramazan Kosekul - yakismadi sevki hoca karsi durmani beklerdik senin

Yanıtla . 5Beğen 05 Kasım 13:29
45

Yılmaz61 - Yavrum Şevki Yılmaz.Şu eski konuşmalarına bir bak Şenocağa rahmet okutursun.Simdi yaşlandın ya gayrı akillandın değil mi.şimdi sıra üzüm yeme başkasına talkın verme zamanı dii mi

Yanıtla . 7Beğen 04 Kasım 21:19
44

Şaban Katar - Yaziklar olsun şevki hoca,Almanyada seni dinlemek ićin işi birakip seni dinliyorduk,Ihsan Hocanin sućünü açikliyamiyorsun,bari hiç konuşmasan daha iyi olurdu,Benim gözümde çok düştün,Rizede belediye başkani oldun sana yardim etmedikmi,senin idamini istiyenlerde senin dediyine göre hakliymiş,sende her konuşmanda sapina kadar şeriâtçi olduģunü soyluyordun,Haç esnasinda bile konuşmaktan geri kalmiyordun,şimdi ne olduda geri adim attirdilar seni,bende rizeliyim,seni desteklediğimiz gibi,Ihsan şenocak Hocamzida destekliyoruz.Sonuna kadar destekliyeceyiz,iki sayfa yazi yazdin,ihsan şenocak hocanin hiç bir hatasini söyliyemedin,keşke söyleseydin,ben Almanyada stuttgartta yaşiyorum,sizin yazilarinizi okudum,ihsan hocanin akşamdan başlayip sabah ezanina kadar kasetlerini dinliyorum,hiç bir kasette ehli sunnete aykiri bir hatasini bulamadim,hadi biz cahiliz,siz bir hatasini gördüyseniz neden onu açikliyamadiniz,oysa biz seni azmi destekledik,ne dediysen islam namina evet dedik,şimdi yanliş yoldasin,Diyanet başkani senin dediyin gibi sağlam bir kişi malisef deyil,yazdiģi butun kitaplarina baktim,hep hiristiyanliği araştirmiş,islami ne zaman araştiracak,henuz karar veremedi,bu adamin nesini destekliyorsun anlamadim,başka ne diyeyim,Allah Musluman kardeşlerimizin yardimcisi olsun.

Yanıtla . 13Beğen 04 Kasım 03:32
43

U Mustafa - Şevki hocaya yüklenenleri anlamak mümkün değil.Hoca ne diyor.Devlet çok önemli bir kurum.Burayı yıpratmaya kimsenin hakkı yok.Yoksa İslam dünyasının parçalanmış diğer devletleri gibi oluruz diyor.Madem diyanet almış.2019 a kadar seçime kadar böyle gitmeli sonra görevine iade edilmeli demek istiyor.Anlayabilene....

Yanıtla . 1Beğen 03 Kasım 17:11
42

Demi̇rkalem - Hz. Ömer (ra) bir gün hutbede cemaate şöyle seslendi:

"Ben haktan ayrılırsam ne yaparsınız?" Cemaat içinden bir bedevi kalkarak cevap verdi:

"Seni kılıcımla düzeltirim ya Ömer!"

Hz. Ömer (ra) ellerini açarak;

"Ya Rabbi! Sana şükürler olsun ki ben senden gaflete düşersem, senin adaletinden ayrılırsam, beni kılıcıyla doğrultacak cemaate sahibim" diye şükretti.

Ya Rabbi; Bizi, HZ. Ömer gibi Allah'ın adaletini halkına sorabilen, Allah'ın adaletini de yer yüzünde kılıcıyla hakim kılan ümmetlerden eyle Allah'ım.

Yanıtla . 10Beğen 03 Kasım 12:01
41

Abbas - 16 nısan hadıslerde geçiyor dıyordu bu sahtekar,bi anlatamadı gitti,hangi hadiste geçtiğini

Yanıtla . 8Beğen 03 Kasım 11:43
40

Yiğido58 - Şevki seni varolan düzen içinde azçok dinler,izlerdim..zaman zaman bu sapık düzene başkaldırmalarınla,gönlümüzde yeredinirdi..şimdi sırf güçlünün yanıda kalayım diye,güçsüze vuruyorsun..yazıkkkkk...hemde çokk yazıkkk...devletin görevden aldığına tekrar görev verirse,oteritesi kaybolur diyorsun..haklıykende mi böyle,islamda böyle bir anlayış var mı?..peki o zaman Ergenekondan içeri girip-çıkanlara devlet neden tekrar göreve dönebilirsiniz çağrısı yaptı...Siyasetçiysen ben siyasetçiyim de,cemaatçiysen doğru ol,düzgün ol...ortamı düzellteyim derken,güçlüyü savunup,güçsüze saldırmak kitabın neresinde var..Derhal bu mubarek günde İhsan hoca ve seni sevenlerden helallik iste..Ayrıca arkadaşlar,bu gazeteyi okuyupta,AKİT gazetesi ve okurlarına AK-İT yakıştırması yapan kardeşler,neler oluyor size,bölündüğümüz,parçalandığımız yetmedi mi,kimin teknesinde kürek çekiyorsunuz..Bu mübarek gün aşkına kendinize gelin.Hayırlı cumalar..

Yanıtla . 5Beğen 03 Kasım 11:40
39

Hasan ugur - Sevki gitsin evinde otursun hocam onu adam Görseydi Almanya'dan geldiğinde yanına alırdı artık Şevki milli gazete de adını duymak istemiyorum

Yanıtla . 5Beğen 03 Kasım 09:17
38

Kadir - Bu sevkiyi artik milli gazetede gormek istemiyoruz..

Yanıtla . 9Beğen 02 Kasım 23:08
31

Sen De Mi̇ Şevki̇..? - şevki efendi, seni severdim ama.. anladım ki siyasetçinin %100 dürüstü olmazmış.. senin de sistemin adamı olduğun anlaşıldı..

Yanıtla . 18Beğen 02 Kasım 10:45
30

Seçkin - Şevki senin konuşmaya hiç hakkın yok. Sen önce git geçmişte feto hocana laf ettiği için karaladığın müslümanlardan helallik al! Hepsi hâlâ cezaevlerinde

Yanıtla . 12Beğen 02 Kasım 10:42
29

Ahmet Hamdi̇ Doğan - Öncelikle Allahu Ekber diyeyimde bu dehşetli Haktann uzak söz ve maskaralıklar karşısında sakinleşeyim.İnanan bir insan bir müslüman Hakkın hakikatin taraftarı olmalıdır.Bir hoca HAkkı haykırmalıdır. Fani şeyleri Hakka tercit etmemelidir.Geçmişte Refah zamanında bu adamı dinlediğe üzülüyorum.

Yanıtla . 8Beğen 02 Kasım 10:31
28

Muhittin Türk - yalaka yagdanlık gömleksiz işkembeden at tut tanımasam seni he diyecem şevki

Yanıtla . 11Beğen 02 Kasım 10:12
27

Mustafa - Gençliğimizde Şevki Yılmaz gibilerinin kasetlerini dinleyerek büyüdük. Bu insanları ne kadar da büyütüyormuşuz. Hepsinin gerçek değerleri ortaya çıktı, iktidar nimetlerini görünce dava mava kalmadı. Allah işte insanları böyle imtihan eder, kimlerin ne kadar samimi olduğunu ortaya çıkarır...

Yanıtla . 16Beğen 02 Kasım 10:09
26

Ömer - Devlet otoriteyi sağlamak için açığa aldığı adamı iade etmez, iade ederse devlet gider mantığı sakattır, devlet esas adil olmazsa gider, yaptığı hatadan dönmeyi kibir yaparsa gider.

Yanıtla . 16Beğen 02 Kasım 09:41
25

Kalbikırık - kıripto hain kıripto satılmış kıripto yağdağlık....

Yanıtla . 14Beğen 02 Kasım 09:07
24

Ali - Bu adam hükümetin yalakasi...menfaatçi..yazik

Yanıtla . 12Beğen 02 Kasım 06:47
23

Mehmet Güleç - Şevkinin ne mal kimlere hizmet ettigini pazara cikarıyorsunuz allah razı olsun sizden milli gazete milli görüşcüler

Yanıtla . 21Beğen 01 Kasım 21:52
21

Adnan Akin - BIZE KENDINI ABDULLAH MÜFDÜOGLU OLARAK TANITAN IKI YÜZLÜ INSANIN ISMINI MILLI GAZETE DE GÖRMEK MIDEMI BULANDIRDI

ONUN YERI AK IT

Yanıtla . 19Beğen 01 Kasım 21:34
19

Gariban - Ey Milli Gazete, yalakalıkta sınır tanımayan ve vıcırdatan islamı ve Müslümanları kendi menfeatı için yerle yeksan eden haksızlık karşısında susmayan Müslümanları cephe alan bu zavallıya neden yer verirsiniz.

Yanıtla . 15Beğen 01 Kasım 20:18
22

Orhan - @Gariban 19 nolu yoruma cevabı: milli gazete bu kisiye yer versinki ne oldugunu anlayalim.yer vermesse nasil bir kisilige sahip oldugunu nasil anlayacagiz?

Yanıtla . 8Beğen 01 Kasım 21:38
17

Inan - Birzamalar şevki yılmaz, o kadar güveniyordum ki sabahlara kadar unun kasetlerinden istifade ederdim mesela 28 şubat ta hey DÜNYA nasıl insanlar değişiyor 28 şubatı hiç unutmam ALLAH bizi şaşırtırmasin

Yanıtla . 12Beğen 01 Kasım 19:12
16

Yavusen - Nice alimler devleti tarafından dövülmüş, sürülmüş. hapse atılmıştır. İhsan hocamda bu kişilerdendir inşallah.

Yanıtla . 10Beğen 01 Kasım 19:06
14

Ahmet Turan - Yazıklar olsun şevki Bey

Yanıtla . 19Beğen 01 Kasım 17:48
13

Saban - Şu adama ne diye yer verirsiniz ki?

Yanıtla . 15Beğen 01 Kasım 17:28
12

Yahya Yayla - bu şevkoyu adam yerine koyup haber yanı kınıyorum.

Yanıtla . 13Beğen 01 Kasım 17:22
11

Muammer Gümüş - şevki yılmaz bünamaya başlamış diyanet etliye sütlüye karışmayan görevini yapmayan yapanıda cezalandıran gereksiz bir kurumdur bozuk ilahıyatçıları görmezden gelen diyanet nedense düzgün hocaları avlama telaşında rabbim şerlerinden muhafaza eylesin şevki bey siyasetle hocalığını yitirmiş denge kaybına uğramıştır itibar etmiyoruz işine baksın sırf yalakalık için konuşmuş

Yanıtla . 16Beğen 01 Kasım 17:07
10

Doğrucu Davut - Şevki YILMAZ'ın da veremeyecek çok hesabı var. Önce kendine baksın. Boş lakırdılarını kimse takmıyor.

Yanıtla . 18Beğen 01 Kasım 16:44
09

Metin Palamut - Bazı insanlar ALİ ERBAŞI fetö olarak niteliyor.Farzedelim ki fetödür.O zaman ihsan hoca da milleti ayaklandırmak için görevlendirilmiş bir ajandır.(tövbe tövbe)Eğer toplum olarak biz itidalli davranmayı öğrenmezsek bu görevden almalar devam edecek ve diyanete karşı hoşnutsuzluk devam edecek.Diyanetin mükemmel olduğunu söylemek istemiyorum.Ancak gerekçesini görmeden bu kadar tepki fazla.Diyanet kurumunun yerine alternatifiniz var mı?Eğer yoksa oturun oturduğunuz yerde.Telaffuzu bile nahoştur ama eğer diyanet teşkilatı olmasa Türkiye 70 çeşit cemaatle 70 parçaya bölünür.İşte libya işte ırak işte suriyeeeeeeee.

Yanıtla . 3Beğen 01 Kasım 16:37
37

Cemil - @Metin Palamut 09 nolu yoruma cevabı: Zaten İnanç yönünden bölünmesi lazım Efendimizde Yahudiler 70 Fırka ya hriatiyanlar 71 fırkaya benim Ümmetim 72Fırkaya Ayrılacak Buyuruyor.Ama nedense bu inançdaki ayrılıgı Bölünme parcalanma olarak görüyoruz Bu dogru değil Bölünmenın Suana kadar Cumhuriyetten bil itibar bakarsak 1. Nedeni Alevilik Yani Şia Akımı 2.Nedenide Pkk(Dinsiz Kürtçülük)Diyanetin Şu ana kadar durduğu noktada mezhebsizlik.Bunun yerine Bizi 1000 yıldır Ayakda Tutan Ehli Sünnet Vel Cemaat Yani Sünnilikde Durmamız Kurtuluşu Burada görmemiz lazımdır.

Yanıtla . 3Beğen 02 Kasım 18:37
35

Rafet Arslan - @Metin Palamut 09 nolu yoruma cevabı: Asıl mesele diyanet değildir.Asıl mesele devletin islama dönmesi gerekir.eğer devlet islam yasalarına dönerse diyanetteki 70 çeşit cemaatte bir cemaate dönüşür.bu böyle biline.deneyinde görün.

Yanıtla . 2Beğen 02 Kasım 16:05
32

Mustafa Kizan - @Metin Palamut 09 nolu yoruma cevabı: selamun aleyküm Metin Palamut kardeşim özür ifadelere belirtmem gerekiyor ama farkındasındır herhalde memlekette merdiven altı cemaat dolu bi sokakta bi apartmanda birbirleriyle konuşmaya cemaat dolu diyanetmi???? affen affen yani lütfen!!!

Yanıtla . 1Beğen 02 Kasım 11:02
08

Abuzer - al ihsanı vur şevkiye...

Yanıtla . 11Beğen 01 Kasım 16:28
07

Murat - Vay be bu sivil tolum kuruluşlarının hizmet ve çalışmalarının devlete bağlanması ,ruhsat verilmesi vb. şeyleri duyunca şu doğu perinçekin niye sevindiğini ve yapılanlardan neden mutlu olup desteklediğini daha iyi anlıyorum.

Yanıtla . 15Beğen 01 Kasım 16:26
06

Murat - NE ZIRVALAMIŞ BU ADAM YAHU

Yanıtla . 15Beğen 01 Kasım 16:23
05

Hayra Alamet Deği̇l - ne yani.. tarikatlar, cemaatler vs. LAİK DEVLETE Mİ bağlanacak..?! onları da mı devlet tekeline alacak.. onlarıda mı tek kişiye bağlayacaksınız.. hani devlet laikti, dinsizdi.. noldu?

Yanıtla . 14Beğen 01 Kasım 16:19
04

Mustafa Kizan - BİR ALLAH İÇİN İLİM VE AMEL VAR !!! Bİ DE SARAY İÇİN FETVA HAZIRLAYANLAR !!! Kabe İmamı Sudeysi: GİBİ "Şükür ki ABD ile birlikte dünyayı yönetiyoruz"

SARAYA YAKIN OLAN SARAYIN İSTETİĞİ GİBİ KELLE ALIR ,ŞARTLAR VE KONJEKTÖR GÖZETİR... İSTEK PARCALARINI SÖYLENİR.... UTANMADAN BİDE DEMİŞ Kİ Gördük işte. Dün Şenocak'a gömlek çıkararak, kafir oldu diyenler şimdi Şenocak diyor" diye konuştu.(KAFİR İFADESİNE KATILMAMAKLA BERABER ) DOĞRUYU SÖYLENMESİ GEREKEN YERDE DOĞRU SÖYLEME CESARETİ GÖSTERMEKTİR EYİP BÜKMEDEN KIVIRMADAN BİRİSİ SUDEYSİ BİRİSİ BU .....

Yanıtla . 7Beğen 01 Kasım 15:59
03

Hayati Otyakmaz - Şu fırıldak herifi de adam diye haber yapmayın Allah rızası için...(!)

Ne söylediğinin farkında değil.. Nereye yalakalık yapıp da adam yerine konurum (!) diye zırvalamış!..

Kim gömlek çıkardı diye muhterem İhsan Şenocak Hocamıza kâfir demiş? Bu tamamen iftiradır.

Bu fırıldak Şevki (!), merhum Erbakan Hocamıza da iftira atmıştı...

Allah (c.c.), böyle çok yüzlü heriflerin şerrinden Müslümanları korusun (âmin)!

Yanıtla . 23Beğen 01 Kasım 15:21
02

Zi̇ya Genç - Vay zavalı vay, düştüğün hale bir dönde bak

Yanıtla . 19Beğen 01 Kasım 15:05
01

Zahit Hünerli̇ - Bir insan milli görüşden ayrılınca hidayeti kararıyor basireti kilitleniyor .

Yanıtla . 16Beğen 01 Kasım 15:00
15

Fatih - @Zahit Hünerli̇ 01 nolu yoruma cevabı: sanki milli görüş din yapmayın böyle hidayet Allah tan dır milli görüşten değil

Yanıtla . 3Beğen 01 Kasım 19:01

Anket Seçim barajı ile ilgili ne düşünüyorsunuz?