İhsan Şenocak ile ilgili Diyanet'ten açıklama

Samsun Aşıkkutlu Eğitim Merkezi Müdürü ve İFAM kurucusu olan İhsan Şenocak'ın açığa alınması ve sonrasında kamuoyunda oluşan tepkiler nedeniyle Diyanet İşleri Başkanlığı açıklama yaptı. Açıklamada, "Hakkında yürütülen idari soruşturma kapsamında, bir personelimizin soruşturmanın selameti açısından açığa alınması nedeniyle sosyal medyada ve birtakım basın yayın organlarında Başkanlığımıza yönelik hakarete ve tehdide varan yorumlar yapıldığı üzülerek müşahede edilmiştir" denildi.

Büyütmek için resme tıklayın

Diyanet İşleri Başkanlığından, hakkında yürütülen idari soruşturma kapsamında, bir personelin açığa alınması nedeniyle sosyal medyada ve birtakım basın yayın organlarında hakarete ve tehdide varan yorumlar yapıldığının görüldüğü belirtilerek, teşkilatın haksız ve mesnetsiz eleştirilerle yıpratılmasının asla kabul edilemeyeceği bildirildi.

İhsan Şenocak açığa alındı haberi için tıklayın

Diyanet İşleri Başkanlığından yapılan yazılı açıklamada, Başkanlığın, İslam dininin inanç, ibadet ve ahlak esaslarıyla ilgili işleri yürütmek, din konusunda toplumu aydınlatmak ve ibadet yerlerini yönetmek görevlerini yerine getirdiği hatırlatılarak, şunlar kaydedildi:

"Hakkında yürütülen idari soruşturma kapsamında, bir personelimizin soruşturmanın selameti açısından açığa alınması nedeniyle sosyal medyada ve birtakım basın yayın organlarında Başkanlığımıza yönelik hakarete ve tehdide varan yorumlar yapıldığı üzülerek müşahede edilmiştir. Bu soruşturma nedeniyle toplumda büyük bir saygınlığı bulunan ve milletimizin göz bebeği olan güzide teşkilatımızın haksız ve mesnetsiz eleştirilerle yıpratılması asla kabul edilemez."

İhsan Şenocak bu konuşmasından dolayı mı açığa alındı? haberi için tıklayın

29 Ekim 2017 Ankara- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

39

Ömer Atmaca - Diyanet adına acıklama yapan zat sen kimsin kimi kime karşı savunuyorsun Dr ihsan şenocak hocamız yanlız değildir diyanet içinde hiyanet edenler kirli ellerinizi ihsan hocamızdan cekin ..

Yanıtla . 7Beğen 05 Kasım 01:19
38

Hülya - adam sohbetlerde doğruyu söyledi diye resmen açığa alınmış, biz evlatlarımızı diyanete doğruyu öğrensin ama söylemesin diyemi göndereceğiz, çok yazık resmen diyanete güvenim sarsıldı...

Yanıtla . 20Beğen 01 Kasım 17:19
37

Kemal - Diyaneti lanetliyorum onbeş yıldır ilk kez bir hoca doğruyu söyledi onuda görevden aldılar.Muhkem ayetler ketmediliyor bunu kendini İslamın savunucu olarak gören fasıklar yapıyor

Yanıtla . 10Beğen 31 Ekim 21:27
36

Abdurrahman Serdar - Türkiye namert ve na-müslümanlarla ve namussuzlarla dolu bir Ülke, günümüz itibariyle.

Namert şerefsizler, açık açık ortaya çıkıp, "biz Müslüman değiliz" demiyor, diyemiyorlar.

Yahut " biz EHL-İ SÜNNET'e KARŞIYIZ " veya "biz MUTEZİLEyiz" vb. de diyemiyorlar. Çünkü, fikir HAYSİYETLERİ yok. Belki iyi niyetli, fakat, Cahil İTTİHADCIların kalleşce ve sinsice gizlenerek, suret-i Haktan görünerek (Osmanlı'ya İHANET ettikleri gibi) bilhassa HANEFİ Mezhebine ve Peygamber (sav) in sünnetine ver yansın ediyorlar. Halbuki, bu kanaatlarını açıklamalarına hukuki bir engel yok. Müslümanların da böyle bir reaksiyon şuur ve gücü yok, zaten. Ayrıca, o ahmaklar veya alçaklar biliyorlar ki, KuR'an'ın şahidi, kefili, MÜBELLİĞİ bizatihi Hz. Muhammed'dir. Onun ilk ve HAKİKİ MÜFESSİRİ de O ve Sahabesidir. Allah'ın YETKİLENDİRDİĞİ O Resulü kabul ve tasdik etmedikten sonra sende İMAN mı kalır ki..... zavallı veya hain....

İhsan Şenocak Hoca'ya gelince, madden, manen ve lisanen biraz daha temkinli ve tertibli konuşmalı, Zaman zaman Cevat Akşit Hocaefendi ile de görüşüp, ondan ders almalı.

Zahid Kotku ve Esat Coşan efendilerin uslubunu da takip etmeli.

Yeni Diyanet Reisini gec olsa da tebrik eder, halisane hizmetler bekler ve dua ederiz.

Kendilerini 2 sefer gördüm ve dinledim. İslama faydalı olacağı kanaat ve ümidindeyim.

Zor dönemin, Eskimiyen MİLLİ Eğitim Bakanı Vehbi Dinçerler bir görüşmemizde ;

" Koltuğu korumak istersen, kolaydır. Önemli olan Bir Şeyler YAPIP gitmektir. " demiş, bilahare eklemişti ; " Etiket değiştirmekle malın vasfı DEĞİŞMEZ. "

Yanıtla . 5Beğen 31 Ekim 14:46
35

Hasan Ceylan - diyaneti kutluyorum insanlığın uzayda mekan aradığı zamanda hala kadının kızın pantolonuyla uğraşan geici yobazlara birileri dur demeli

Yanıtla . 3Beğen 31 Ekim 13:43
33

Yazikkk - Personelimiz nedir !!!!

Diyanetten çikında , ihsan hocanin personeli olun . Teşkilatin buyuk olmasi yanlislık yapamaz anlamima gelmez , nitekim firavun ve kavmi de buyuk bir teşkilattı.

Yanıtla . 7Beğen 31 Ekim 10:02
34

Fuat - @Yazikkk 33 nolu yoruma cevabı: Adamsın gardasım

Yanıtla . 0Beğen 31 Ekim 13:38
32

Adil - diyanet inançlı halkın gözünde yara almıştır.belki de halkın nabzını ölçüyorlar.

Yanıtla . 3Beğen 31 Ekim 09:28
31

Kaan - İhsan Şenocak AYET OKUDU diyanet işleri yetkilileri yaptığınız yanlıştan dönün .

Yanıtla . 5Beğen 31 Ekim 00:51
30

Melek Boyacı - Dİyanetin güvenilirliğini tartışmaya hiç gerek yok zira ülkede en çok torpil ve adam kayırmanın olduğu kurum bir ilahiyatçı olarak bunu söylemekten utanç duyuyorum fakat gerçek ortada kimse bunu inkar edemez.

Yanıtla . 5Beğen 30 Ekim 20:03
29

Laik - İletişim olanaklarının bu denli fazla olduğu günümüzde Ayet ile Hadis'i birbirinden ayıramayan bir toplumun oluşması da Şenocak'ın suçu! Diyanet kendini bitiriyor.!!!

Yanıtla . 5Beğen 30 Ekim 17:00
28

Maa - DİYANET NEDENSE HİÇ KALİTELİ ADAM ; YANİ KURANA VE SÜNNETE GÖRE YAŞAYAN, VE YİNE KUR ANA VE SÜNNETE GÖRE KONUSAN ADAM YETISTIRMEZ. YETİSENLERİ DE HARCAR. ALLAH ISLAH EYLESİN

Yanıtla . 7Beğen 30 Ekim 16:26
27

Mustafa - Bakalım bunun arkasından ne gelecek.Hoca geçinip Mehdiyi,kaderi,kabir azabını inkar et birşey olmaz,hakkı söylersen böyle açığa alınırsın.Allah af etsin.Bu hata Cumhurbaşkanımızın haberi olunca halledilir.

Yanıtla . 3Beğen 30 Ekim 16:17
26

Dilara - milletimizin gözbebeğiydi dememiz daha doğru olacaktır. ihsan ŞENOCAK gibi bir hocayı açığa alan bir diyanet meclisi ASLA bu ümmetin gözbebeği olamaz.

Yanıtla . 10Beğen 30 Ekim 15:22
25

Sami - Diyanetin kuruluş amacı,dini devletin istediği kalıba sokmaktır.Bunu çok iyi başarıyor.İhsan Şenocak'ın bir çok düşüncesine katılmadığım halde düşüncesinden dolayı yapılan soruşturmayı haksız buluyorum.Şayet imamlar ve diyanet teşkilatı gerçek anlamda Müslüman olup İslamı temsil etselerdi şu an yaşadığımız toplumsal şirk kültürünü yaşamamış olacaktık. Bir toplumun imamları ve öğretmenleri ne ise toplum o kalıbı alır.Müslüman olmak yerine Cumacı Müslüman olduk.Buda eğitimin ve imamların eseridir.

Yanıtla . 3Beğen 30 Ekim 15:14
24

Koçaklı - Söğüt ağacında meyve olurmu

Kesilip biçilip aşlanmayınca

İnsan olur ama kamil olamaz

Sövülüp dövülüp taşlanmayınca

Hakkı tutup kaldırmak ağır iştir,erkişi işidir. Altında kalan çok olur. Bu ağırlığın altında ezilenlerin sesinde ayyuka çıkıyor.

Hocam geçmiş olsun

Yanıtla . 12Beğen 30 Ekim 13:56
23

İrfan - Selamün aleyküm

Bir din adamının görevi öncelikle Allah’ın ve peygamberinİRFANİ emrini müminlere anlatmaktır. her cuma eline benim tutuşturduğum kağıdı okuyacaksın diyor....kabul edilemez.

Selamün aleyküm

Eğer Biz Müslümanız diyorsak İhsan hoca gibi HOCALARIN yanında durmalıyız.

Yanıtla . 18Beğen 30 Ekim 12:41
22

Kral - kadının kılık kıyafeti karşı cinsi tahrik etmemelidir bu kot olur türban olur öyle türbanlılar var kot pantolonlu yanında rahibe gibi kalır. kadın önce yüreğini nefsini örterse zaten problem kalmayacak.kızlarımızın nasıl giyinmeleri gerektiğini ben baba olarak anlatırım namazını orucunu anlatırım ha sonrası uydu uydu gerisi allahla onun arasında PEYGAMBERİMİZ KİMSEYİ SOPAYLA DİNE DAVET ETMEDİ...

Yanıtla . 3Beğen 30 Ekim 12:12
21

Fetih143 - hocam hala görevde bu kadar abartmaya gerek yok derim, resmi olarak görev yapsa ne yapmasa ne amaç hizmet ve o hizmetini ifa ediyor elhamdulillah.

Yanıtla . 4Beğen 30 Ekim 11:12
19

Exper - İslam Dinini, Cübbeye, şalvara, sakala indirgersen olacağı budur. islamıhurafelere boğar, özünü, amacını rafa kaldırırsan olacağı budur.

Yanıtla . 4Beğen 30 Ekim 10:11
20

Kku - @Exper 19 nolu yoruma cevabı: oramızı buramızı açarsak iyimi iyi sen her yerini aç sana serbest

Yanıtla . 6Beğen 30 Ekim 11:08
18

Kalbikırık - İhsan hoca Allah Allah,,, eline diyanetin verdiği muska gibi açılışı şifreli cuma vaazlarından içinde, yaprak böcek çiçek ağaç hayvan hakları faiz caizdir devlet malı deniz yemeyen keriz cebini doldur haram helal ver Allah ım kulun yer Allah ım gibi insanları ayakta uyutan ve hoşuna giden vaazlardan verse idi kimsenin gıkı çıkmazdı diyanetin de üst vaaz komisyonun başkanı olabilirdi ama doğruları yanı KURAN I yani SÜNNET i söyledin mi bir yerlerden aba altından sopa hazır bekliyor...

Yanıtla . 28Beğen 30 Ekim 09:29
17

Mustafa Yaman - Diyanet işin kolayına kaçmış.Soruşturmaymış.Madem böyle birşey var soruşturmaya konu suç isnatlarının dini boyutunu sen incele.İthamları İslamın süzgecinden geçir.Ardından ya dik durarak İhsan hocayı savun,açığa alma ve açığa alınmayı gerektirecek durum yok de.Kurumunu yücelt.Yada herkezden önce sen çık şurda şurda yanlış konuşmuştur.Hakkındaki karar verilene kadar açıkta kalması uygundur de.Kurtlara yem olarak meydana atma hocayı.

Yanıtla . 12Beğen 30 Ekim 09:21
16

Şaban - Devlet in dini olmayınca doğru alimleri görevden alır hâlbuki bu gidişata göre Cumhurbaşkanı istifa etmesi gerekir

Yanıtla . 8Beğen 30 Ekim 07:25
15

Ali Yüksel - kesin faiz, zina gibi büyük günahlardan bahsetmişlerdir. malum cami cemaatleri faizin haram oldğunu bile unutmuş durumda. camilerde yıllardır büyük günahları duyduğumuz yok.

Yanıtla . 13Beğen 30 Ekim 05:04
10

Gerçek - Güzelim ülkemizi yöneten kadrolar artık bu pişkinliğe alışmış.zalimler için yaşasın cehennem.

Yanıtla . 4Beğen 29 Ekim 23:22
09

Garip Hafız - Neden, peki görüşleri islam dinine ve kurana uymayanlar hiç açığa alinmiyor?

Yanıtla . 6Beğen 29 Ekim 23:13
07

Ehli̇sünnet Haktir - HAKKI SÖYLEYENİ ALIN HEMEN

Yanıtla . 20Beğen 29 Ekim 22:30
06

Emre Taşpinar - DİYANETİ N NE İŞ YAPTIĞINI DİYANETTEN ÖĞRENECEK DEĞİLİZ.KUTSALLARIMIZI KENDİNİZE KALKAN OLARAK KULLANAMAZSINIZ .DOĞRUDUR DİYANETİN YIPRATILMASI KABUL EDİLEMEZ: İŞTE BİZDE ONUN İÇİN TARAFIMIZDAN DİYANETİN İÇİNDE GÖRÜNEN VE BİLİNEN EN SAĞLAM TAŞ OLAN İHSAN ŞENOCAK HOCAMIZIN TARAFINIZDAN BİLİNÇLİ OLARAK ETKİSİZ HALE GETİRİLMESİNE ASLA VE KATHA MÜSADE EDEMEYİZ BUNA GÖZ YUMAMAYIZ. SİZİN ÜZÜLMENİZ İSLAMA VE MÜSLÜMANLARA FAYDA VERMEZ.UYARILARA KULAK VEREREK YANLIŞINIZDAN DÖNMENİZ ERDEMDİR . UNUTMAYINIZKİ YÜCE ALLAHIN DİNİNE SAHİP OLANLARA HEM BİZ HEMDE YÜCE ALLAH SAHİP ÇIKAR.HALKIN YAPTIĞINIZ İŞLERDE RIZASI OLMAZSA YÜCE ALLAHINDA ÜZERİNİZDE RIZASI OLMAZ.RABBİM İYİ NİYETLİ OLANLARA SELAMET VERSİN. SELAM MÜ'MİNLERİN ÜZERİNE OLSUN

Yanıtla . 11Beğen 29 Ekim 22:30
05

Nil - isabet olmuş ! haddini bilsin.

Yanıtla . 11Beğen 29 Ekim 22:27
14

Mehmet Ali - @Nil 05 nolu yoruma cevabı: allahın emrini söyledi diye 28 şubatta bile bu zulüm olmamıştı.

Yanıtla . 2Beğen 30 Ekim 01:38
13

Mehmet Ali - @Nil 05 nolu yoruma cevabı: hoca allahın emrini anlatmış. haddi allah koymuş bunu da sen bil

Yanıtla . 5Beğen 30 Ekim 01:37
12

Mehmet Mücahit - @Nil 05 nolu yoruma cevabı: Allahın hükümlerini tebliğ hadsizlik ise yazıklar olsun, ehli-sünnet korkusuzca cihat eden alimlerimizle yücelecektir, sahip çıkılmalıdır, yanlış yoldasınız

Yanıtla . 5Beğen 30 Ekim 01:24
11

Ömer Bayram - @Nil 05 nolu yoruma cevabı: Nil hanım sen de haddini bil, müslüman mahallesinde salyangoz satma

Yanıtla . 4Beğen 30 Ekim 01:13
01

Halil Yazıcı - İbni teymiye Hz buyururlar ki düşmanlarım bana ne yapabilir ki öldürülmek şehadet yaralanmam gazilik sürgünüm hicret hapsedilmiş olmak halvetim..der öyleyse İhsan hocamız birileri görevden alsa ne yazar almasa ne yazar ..küp içindeki ni sizdirirmiş öyleyse kimin kaç paralık adam olduğu besbelli..

Yanıtla . 13Beğen 29 Ekim 20:52
04

Ilmi Reddiye Tebliğ - @Halil Yazıcı 01 nolu yoruma cevabı: ibni teymiye sapığından başka örnek verecek birini bulamadın mı?madem sen de hocam diosun ihsan hocaya ondan öğren ibni teymiyye nasıl bir sapıtmış

manevi zararlara uğrarsın ypma

Yanıtla . 4Beğen 29 Ekim 21:57
03

Şenocak&ibni Teymiye - @Halil Yazıcı 01 nolu yoruma cevabı: halil yazıcı birbirine ters itikatlara sahip iki insana aynı anda nasıl sempati besliyebiliyosun

Yanıtla . 5Beğen 29 Ekim 21:28
02

Can Köseoglu - @Halil Yazıcı 01 nolu yoruma cevabı: Sİyasetin borazanı olmuş diyanet yüzünden millet camiden soğudu.

İşçinin hakkını vermeyene ne yapıyorsun demez,kul hakkından bahsetmez,rüşvet alan da veren de lanetlenmiştir demez,et müslüman neden sokağına çöp atıyorsun demez,çıkışta camimize yardım lazım der,toplanan paraları panoda ilan etmez , hasılı emin bir müessese olmaktan çıkalı pek zaman oldu.Kapalı kutu,vergilerimizi ne yaparlar ,ayrıca vakıflarıyla da ne toplar nereye sarf eder kimseye açıklama yapmak mecburiyetinde olduğunu bile düşünmez. Ovacık belediyesinin komünist başkanı kadar olamadılar.Hangi vicdan sahibi bu kadar yoksulun olduğu memlekette trilyonluk mersedese biner? İtibar falan diyerek kılıf aramasın kimse bu ahlaksızlığa.

Yanıtla . 11Beğen 29 Ekim 21:18

Anket Seçim barajı ile ilgili ne düşünüyorsunuz?