İstifadan daha sarsıcı! AK Parti'den Gökçek'e büyük şok!

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Gökçek'in istifa edip etmeyeceği tartışmaları gündemdeki yerini korurken, TBMM Başkanlık Divanı'nın toplantısında yaşanan gelişme gündeme bomba gibi düştü. Melih Gökçek'in TBMM'ye yapacağını açıkladığı 15 Temmuz anıtına yönelik veto gelirken, AKP'li üyelerin anıtın Gökçek tarafından değil, TBMM tarafından yapılacağını vurguladığı öğrenildi.

Büyütmek için resme tıklayın

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in istifa edip etmeyeceği tartışılırken, TBMM Başkanlık Divanı’nın dünkü toplantısında Melih Gökçek’in TBMM’ye yapacağını açıkladığı 15 Temmuz anıtına yönelik veto geldi.

Başkanlık Divanı’nın AKP ’li üyeleri yapılması planlanan anıtın doğrudan TBMM tarafından yapılacağını vurguladı. TBMM Başkanlık Divanı yeni yasama yılında ilk toplantısını dün gerçekleştirirken; toplantıda 15 Temmuz darbe girişiminde darbecilerin hedefi olan TBMM yerleşkesi içine yapılması planlanan 15 Temmuz anıtıyla ilgili hazırlanan bazı projeler ele alındı.

Toplantıda Meclis’e yapılacak 15 Temmuz anıtına ilişkin 3 farklı projede divan üyelerinin beğenisine sunuldu. Cumhuriyet'in haberine göre, 3 proje de divan üyeleri tarafından beğenilmedi.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Gökçek daha önce Cumhurbaşkanlığı önüne yapılan anıtın açılışının ardından benzer bir anıtın TBMM’ye de yapılacağını açıklamıştı.

12 Ekim 2017 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

03

Mehmet Sezai Aydıngöz - Anıt veya anıtlar:Ne işe yarar?Cevabını yine ben vereyim.Hiç bir işe yaramaz!.İsraftan başka.İsraf da dinimiz ce haramdır.Bunun yerine fakir fukaranın karnını doyurmak:Devletin asli görevidir.Hal böyle iken ülkemizde anıt dan geçilmiyor.Yetmiyormuş gibi habira anıt yapılmaya devam ediliyor.

Yanıtla . 1Beğen 14 Ekim 13:40
02

Mahmut - Yahu sizler hani puta heykele karşıydınız?demekki başkası yaparsa put;siz yaparsanız anıt.oylemi??

Yanıtla . 7Beğen 13 Ekim 18:14
01

Vatandaş - Ekmek bulamıyorsan pasta ye dermiş tuzu kurular değil mi? Memleket yoksulluk içine düşmüş,kuruşun hesabına yaparken tuzu kurular heykel/put yapma peşine düşmüşler. EEEEEEEE nasıl ihale vereceksin,nasıl harcama yapacaksın , o harcamalardan ne kadarı kimlerin cebini dolduracak... Mahkeme-i Kübra da ALLAH bize öyle sual etmesin

Yanıtla . 8Beğen 13 Ekim 10:29

Anket Seçim barajı ile ilgili ne düşünüyorsunuz?