Gizle

Vatandaşa zam şirketlere af!

Türkİye Büyük Millet Meclisi’nde görüşülmeye başlanan torba yasadan zengine kıyak çıktı!

Büyütmek için resme tıklayın

Türkİye Büyük Millet Meclisi’nde görüşülmeye başlanan torba yasadan GSM şirketlerine kıyak çıktı. Vatandaşın sırtına zam üstüne zam yükleyen iktidar, çokuluslu şirketleri ise ihya etmeye devam ediyor. Motorlu Taşıtlar Vergisi zammını önce yüzde 40 olarak açıklayan hükümet, öbür taraftan torba yasa ile GSM şirketlerin 5 milyarlık borcunu sıfırlıyor. Torba yasadaki bu düzenleme Meclis ’ten geçtiği takdirde hükümet, adeta fakirden alıp zengine vermiş olacak.

5 MİLYARLIK BORÇ SİLİNİYOR

TBMM ’de görüşülen torba yasa kabul edildiğinde yine olan vatandaşa olacak! Torba yasa ile vatandaşın derdine derman olması beklenen hükümet, adeta vatandaşa yeni külfetler bindirdi. Vatandaşın sırtından büyük paralar kaldıran GSM şirketlerini hükümet yeni torba yasa ile 5 milyarlık borcunu da silmeyi hedefliyor. Abonelerden her ay yüzde 15 oranında “Hazine payı” alan GSM şirketlerinin borcunu silmek için düzenleme yapan iktidar, adeta ‘fakirden alıp zengine verecekler’ dedirtti. Öte yandan yüzde 15’lik oranı Hazine’ye aktarmak zorunda kalan şirketler, aktarmadıkları takdirde ise 3 katı ceza ödemek zorundaydı. Ancak torba yasadaki düzenleme ile daha önce 3 katı olan ceza oranı 1 katına düşürülüyor.

12 Ekim 2017 - Ekonomi

Muhabir Bünyamin Güler


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

05

Kalbikırık - seçimde de zenginden alır kendine verir o zaman görür.

Yanıtla . 4Beğen 12 Ekim 17:25
04

Sonmez - Herkes şahit olsun..

Zerre kadar hakkımı yiyen herkimse.. Hakkımı helal etmiyorum..

Allah cc bu dünya da 7 ceddini iflah etmesin.. Süründürsün..

Mahşerde ise hakkım karşılığında İmanlarını isteyeceğim..

Cehennemin dibine kadar yolunuz var..

Allah belanızı versin..

Yanıtla . 9Beğen 12 Ekim 12:15
03

Vatandaş - Zenginden alma millete bindir, Audi fors itibarlara yatır, Bunuda din iman islam adını kullan, Allah Yarın bırakın kul hakkı, Hak helal kısmını, Allah İslamı Kuranı Kirletmelerinin hesabını sorduğunda bitti bunlar Kul hakkını geçtim Allah(cc) hesapları kolay olmayacak. İslamı sıfırlayıp milletden gençleri oğutmaları vs. Bakın Dine ısındırcaklarına yaşantıları ile nesli dinden ettiler.

Yanıtla . 3Beğen 12 Ekim 10:45
02

Fahri - Silin beyloer silin... Şunu da sakın unutmayın ki o sildiğiniz borçlar ahirette boynunuza ateşli ip olarak dönecektir. Bunu benden duymanız sizi kışkırtabilir ama açın Kur'an-ı Kerim'i ve okuyun ilahi ayetleri bakalım ne buyuruyor bu konularda.

Yanıtla . 6Beğen 12 Ekim 10:23
01

Yavuz Selim Kansız - GSM ler devlete ödenen kısım diye aldıkları paraları ki çok büyük paralar bunlar iade edecek mi? Kendileri ödemiyecekse bizden neden alıyorlar. Ya da devlet bize peşin ödettirdiği parayı onlardan neden almıyor? Neresinden tutarsan zulum

Yanıtla . 5Beğen 12 Ekim 09:55

Anket Seçim barajı ile ilgili ne düşünüyorsunuz?