Gizle

Melih Gökçek'ten MTV zammına destek!

Dün Maliye Bakanı Naci Ağbal tarafından açıklanan MTV'ye yüzde 40 zam hükümeti destekleyen veya muhalefet eden vicdanlı herkesin tepkisini çekerken, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, zamma destek verdi, eleştirenleri eleştirdi. "Günlük 1 sigara parası" diyen Gökçek, "Ülke bölünsün daha mı iyi" şeklinde yorum yaptı.

Haber albümü için resme tıklayın

Maliye Bakanı Naci Ağbal, Motorlu Taşıtlar Vergisi'ne yüzde 40 zam yapılacağını ve bu gelirin savunma harcamaları için kullanılacağını söylemişti. Toplumun her kesiminden zam haberine büyük tepki geldi. Zam oranının kabul edilemez derecede olduğu herkesçe yazıldı, konuşuldu. Ancak, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek zammı eleştirenlere karşı çıktı ve zamma destek verdi. Gökçek yapılan zammın "savunma giderleri" için kullanılacağını hatırlattı ve "Devletin güvenliği herşeyin üstündedir. Ülke bölünsün daha mı iyi? Yapacağın fedakarlık günlük bir tek sigara parası." yorumunu yaptı.

GÖKÇEK ZAM ÜZERİNDEN MUHALEFETİ ELEŞTİRDİ

“Savunma giderleri için MTV'ye %40 zam yapıldı. Muhalefet ortalığı yıktı” diyen Gökçek,“Arkadaş yapacağın fedakârlık günlük bir tek sigara parası. İşte hesap" yazdı ve aşağıdaki metni paylaştı.

VATANDAŞ FEDAKÂRLIK YAPSIN

Twitter üzerinden bir vatandaş ise Gökçek’i eleştirdi: “Ben sigara içmiyorum ne olcak. Sizi samimiyete davet ediyorum. Sizi ipten alan millete bunumu reva görüyorsun.”

Gökçek bu eleştiri üzerine devletin karşılaması gereken maddi yükü vatandaşın üzerine yıkan şu hesapları yaptığı paylaşımlarda bulundu:

“Bak Hakan, Türkiye’de toplam binek aracı sayısı 11.4 milyon. Geçen yıl satılan akıllı telefon sayısı 12.5 milyon”

“Sadece bir sene telefon değiştirmesek 5 sene mtv farkı çıkar. Sene de sadece ailece bir lokanta yemeğinden vazgeçsek mtv farkını karşılar.”

“Arkadaş zammı isteyen hiçbir iktidar yoktur. Ancak devletin güvenliği herşeyin üstünde... Allah korusun ülke bölünse daha mı iyi?”

“Ülkesi için fedakarlık yapmayan sonunda üzülür ama iş işten geçer...”

FESTİVALDE SU GİBİ PARA HARCADI

Vatandaştan fedakarlık yapmasını bekleyen Gökçek, daha geçtiğimiz yaz başkanı olduğu Ankara'da büyük bir festival yapmış, 22 yıldız sanatçıya konser verdirmiş ve su gibi para harcamıştı. Festivale karılan onlarca sanatçıya belediyenin kasasından fahiş ücretler ödeyen Gökçek, bu paraların da vatandaştan alınan vergilerle toplandığını unutmuş görünüyor. Vatandaşın kıt kanaat geçindiği ülkemizde her bir sanatçıya bir gecede milyarlarca para ödenmesi, toplum tarafından kabul görmüyor...

HER GECE İKİ YILDIZ SANATÇI

Festivalin tanıtımını ballandıra ballandıra yapan Belediye, bu sanatçıların ücretinin nasıl ve nereden ödeneceği konusunu hiç açmıyor. Kıt kanaat geçinen vatandaşın arabasını lüks olarak görüp, içtiği bir dal sigarayı "vatan elden gitse daha mı iyi" edebiyatıyla kapatmaya çalışan Gökçek'e çığ gibi tepki yağdı.

Festival için yapılan basın toplantısında Melih Gökçek oldukça neşeliydi...

GÖKÇEK'İN FESTİVALİNDE KİMLER SAHNE ALMIŞTI?

29 Temmuz Cumartesi : Işın Karaca , Emre Aydın

30Temmuz Pazar : Funda Arar, Uğur Işılak, Sinan Akçıl

31 Temmuz Pazartesi : Ferhat Göçer, Serkan Kaya, Ceyhun İsmayılov

1 Ağustos Salı : Demet Akalın, Alişan

2 Ağustos Çarşamba : Serdar Ortaç

3 Ağustos Perşembe : Ankaralı Coşkun, Mustafa Taş, İbocan, Hüseyin Kağıt

4 Ağustos Cuma : İrem Derici, Mustafa Ceceli

5 Ağustos Cumartesi : Gülşen, İsmail Türüt

6 Ağustos Pazar : Linet , Seccad Mehmedi, Nihat Doğan

28 Eylül 2017 Ankara- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

31

Cemil - Gündemi değiştirmek için yapıyor bu gereksiz konuşmasını.Görevden alınacağını anlayınca olmayacak konuşma yaparak görevden alınmasını geciktiriyor. Korkunun ecele faydası yok.Sen Ankara halkını ve Ak partilileri hep kandırdın.Belediyede ak partili kimse bırakmadın. Oğlunun işleri biraz daha iyi yürüsün diye kalmak istiyorsun.

Yanıtla . 0Beğen 30 Eylül 06:35
30

Hüseyi̇n Işik - Sigara içenin sigara parasını, sigara içmeyenin de ekmek parasını kestiğinizden haberin varmı Melih Efendi?..

Yanıtla . 0Beğen 29 Eylül 22:13
29

Selim Kara - Fetoculuğu ayyuka çıkmış, Belediye kasasını yandaşlarla boşaltmış, arazileri Fetöcülerle cuka etmiş bir zavallıdan ne demesini bekliyorsunuz.

Yanıtla . 0Beğen 29 Eylül 14:16
28

Polat - Daha önce yağ bal olduğun her devlete kafa tut sonra yedi düvele kafa tutarız de sonra savunma sanayi de. Yok para savunmaya, eğitime ayır paraları savaş devirleri geçti. Avrupada kaç ülke var savaşla savunmayla işleri yok vatandaşları mutlu mesut yaşıyor.

Yanıtla . 0Beğen 29 Eylül 13:32
27

Polat - Zam gelmesse ülkemi bölünürmüş. Buldunuz okumayan cahil toplumu sülaleniz zengin oldu hemşerileriniz zengin oldu.

Yanıtla . 0Beğen 29 Eylül 13:21
26

Serdar Atay - Melih bey gider ayak birşeyler söyledi bu söylemleri biz böyle okuyoruz

Artık bileti kesildi ne yapsa boş

Yanıtla . 1Beğen 29 Eylül 11:24
25

Ahmet - ya bir şeyler yazacağım olmayacak

Yanıtla . 2Beğen 29 Eylül 08:02
24

Dursun Keskin - Eğer böyle konserler veriliyorsa hem israf ediyor hem haram işliyor bir cin ada sözü bir birinc israf edilse onlarca kamyon birinc eder. Allah şuur versin şüur olmayınca herşeyi devletin malı deniz yemeyen.... Olur

Yanıtla . 1Beğen 29 Eylül 03:40
23

Erdinç - Sizde fedakarlık yapın, bu ülkeyi bu duruma düşürdüğünüz ve haram yollarla zengin olup halkı yoksul hale getirdiğiniz için İSTİFA edin.

Bindiğiniz makam araçlarının tüm vergi ve masraflarını siz alın teri ile kazandığınız helal paradan değil yetim hakkı hazineden ödediğiniz için böyle rahat konuşuyorsunuz.

Yanıtla . 3Beğen 28 Eylül 21:56
22

Tahsin - Tovbe tovbe sanki sigaradan telefondan vergi alinmiyorda sigara icme telefon alma diyor

Yanıtla . 4Beğen 28 Eylül 21:21
21

Naci Avcı - ödeyen kim melih gökçek götürdükleri ile ödesin veya babacığım 30 milyon avroyu eritemedik diyen hırsızlar ödesin.

Yanıtla . 1Beğen 28 Eylül 21:21
20

Aytekin - Düşüncesizce verdiğiniz cari açığı kendi milletinin sırtından acımasızca çıkaran bir hükümet.Zam yapmaktan başka yöntem bulamıyormusunuz?Hani biz kardeştik?Kaleye geç melih abi şut çekecem.

Yanıtla . 3Beğen 28 Eylül 20:27
19

Fuat - Zam yapılmazsa ülke neden bölünsün?Vatandaş şimdiye kadar çok fedakarlık yaptı.Siz verirken %3 alırken %40 böyle adalet nerede var.Körfez köprüsünden fazla araç geçmediği için yapan firmaya günde 3 milyon ayda 90 milyon TL ödenirken para var.Bu 90 milyon 22 sene boyunca her ay verilecekmiş.Evinde çocuğuna bakan babaanneye para var.Meclise 5 milyona makam arabası alınırken para var.Ankara da A.O Çiftlğinin oraya yapılan Anka parka kaç milyon bağlandı hala %50 si bile yapılamadı.Bu Ankapark sözüm ona 2014 yılının Temmuz ayında bitecekti.Yani istedikleri zaman para bulabiliyorlar.

Yanıtla . 1Beğen 28 Eylül 20:13
18

Cr7 - adam haklı beyler hiçç kendiniz yormayın bu millet daha beterine layık,15 yıldır dünya nın en büyük faizlerini verdiler hiç sesiniz çıkmadı,taşa betona yatırım yaptılar adamlar yol yaptı tabi oy vereceğiz dediniz,yetmedi israili amerikası derken bir de baktık herkesin kucağındalar,suriyede türkmenler dururken diğer aşırı gruplara silah gönderdiler ülkeyi daha da beter hale getirdiler,elbette herşeyin bi bedeli olmalı bunuda seve seve ödeyeceksiniz(bunu akapelilere söylüyorum),bizim belediyeden örnek vermek gerekirse,adam kalktı kızdığımız kanlı bıçaklı olduğumuz almanyadan tramvay aldı,oysa ki bursada ve kayseride yerli olarak üretilenler vardı,bu da yetmedi aldığıkları işe yaramayınca iki ayrı tramvay ı birbirine bağladılar çünkü bir tanesi küçük geliyordu,arkadaş bununla da yetinme di kelebekler için 100trilyonluk yer yaptırdı,herkes bilir ki kelebeklerin ömrü en fazla bir ay,bu akıllı arkadaş kel başa şimşir tarak yaptı anlıyacağınız,oysa ki fakirin fukaranın parasını böyle harcamaya hakkı yok,oysa ki vatandaştan yana olan refah partili belediyeler gibi ucuz ev yaptırsa da insanlar bunları alabilse daha güzel olmazmıydı,bu devirde kim ev alabilir 200milyardan başlıyor evler,bazı çok bilmişler toki diyebilir ama onuda belirli bir sayıyla yapıyorlar herkes faydalanamıyor,üstelik kalite olarakta epey zayıflar,neysi ki devletimiz varda 5 sene sonra devlet hastanesini bize hediye edecek))

Yanıtla . 8Beğen 28 Eylül 18:04
17

Mustafa Zügül - Sn.Başkan, ÖLÜMÜ Gösteriyor ki, SITMAYA Razı Olalım..

Yanıtla . 6Beğen 28 Eylül 16:06
16

Adnan - PAŞALAR MİLYONLUK ARAÇLARLA GEZSİNLER VATANDAŞ ÖDESİN OH NE ALA YİYİN BEYLER ŞİŞENE KADAR AKSIRANA TIKSIRANA KADAR YİYİN

Yanıtla . 6Beğen 28 Eylül 15:20
15

Başkan - BAŞKAN;

"minareyi diken kılıfını hazırlar" mış

Neymiş, Savunma giderleri için harcanacakmış. Başka kaynakmı yok kardeşim. Bir belediye bu kadar konsermi yapar. O parayı savunma bakanlığına aktarsana

Bu memleketin insanı aylık kazancının çoğunu araçlarına harcıyor.

% de olarak hesaplandığında başka ülkelerle arada abuk sabuk bir fark çıkar herhalde

Ama sizin için on numara olur

Artık bu kadar parayla yılın 365 günü konser düzenlersin ;)

Yanıtla . 2Beğen 28 Eylül 14:49
14

Yunus Yıldız - Ya sen hükümette misin kimin adına konuşuyorsun.O kadar bakan ve milletvekili var senin üzerine elzem mi ey melih gökçek.Sen önce Ankaralıların yakasından düş Allah aşkınna yeter.Ak parti seçimden önce seni görevden almazsa bir daha Ak partiye oy vermem.Cumhurbaşkanı kandırıldık diyor. Ak parti de bizi kandırdı.Bu kadar fedakarlık yaptık ama işini yürüten yürütene.

Yanıtla . 2Beğen 28 Eylül 14:40
13

Ankaralı Celal - Artık sana bakınca dünyam değişiyor ya bunu nasıl söylersin. Ama anladım, biraz daha görevde kalmak için ve tekrar aday gösterilmen için koşuyon da koşuyon.Ancak melih bey babacığım boşuna uğraşma korkunun ecele faydası yoktur.Reis bir Ankaralıyı gösterecek.Aksi halde Ak parti Ankara'da kaybeder.Referandumda gördük belediye bürokratlarını ve ekibini.

Yanıtla . 1Beğen 28 Eylül 14:37
12

Ahmet Demirci - Senin için bir gün sigara parası.Ama bizim için bir aylık ev giderinin yarısı.Allahtan kork melih gökçek.Senin tuzun kuru.Sahi belediyeyi kimler yönetiyor?Belediyede bizim insanlardan kimseyi bırakmadın. Kimin görevden aldın, kimini kızağa alıp ceza verdin kimini de resen emekli ettin.Emekli ettiklerinin yarısı milli görüşçü eski daire başkanları,müfettişler ve müdürler.

Yanıtla . 1Beğen 28 Eylül 14:34
11

Arabam Külüstür - Aaaahhhh, Babamız Belediye başkanı değil ki sayın Gökçek. Bakan hiç değil. Sigaramız alkolümüz yok ama Ailemi pikniğe götüremiyorum

Sanatçılar zaten zengin. Yazik değilmi o paralara

Bizim külüstür arabanın bandrol parasıyla yakında dansözde oynatırsınız

Yanıtla . 4Beğen 28 Eylül 14:12
10

Bittik - 1900 TL maaşım var. Eşim çalışmıyor. Kirada oturuyorum. Mecburen işe araçla gidip geliyorum. Dünyanın en pahalı yakıtını yakıyorum, ayda ortalama 400 TL, en son yıllık sigortası 855 TL, en son bandrol 153×2, vizesi, sanayii masrafları. Kasaptan et aldığımı hatırlamıyorum

Adamın konuştuğu lafa bak

Yanıtla . 5Beğen 28 Eylül 14:00
09

Kandırgaç - Belediyeler kendi işini yapsın. Bu kanayan bir yara. Paralar SAVRULUYOR maalesef. Milletin aklıyla alay ediliyor. Konserle, sanatçıyla avutuluyoruz

Yanıtla . 3Beğen 28 Eylül 13:53
08

Kandırgaç - Bunları herkes kandırıyor. FETÖ, PKK, DAEŞ, ABD, AB, ALMANYA, BARZANİ ....... ...... ....... vs, vs, vs. İntikam olarak ta bunlar kendi milletini kandırıyor. Vatandaş çok mutlu!!! Çünkü dünyanın en kaliteli mazotunu, benzini yakıyor, FİYATINDAN belli. En pahalı bizde. En pahalı sigorta bizde. Bandrolü, Vizesi, sanayi masrafı ....!!!!!

EL İNSAF

Yanıtla . 3Beğen 28 Eylül 13:50
07

Ilhami Çöğender - Vergiyi halk veriyor sen festivale harciyosun cebinden harca bende sana destek vereyim dikkatli harca hesap günü var

Yanıtla . 2Beğen 28 Eylül 13:45
06

Mehmet Hokelekli - Motorlu tasitlara zam yapilacagina fortumcularin fortumu kesilsin savunma sanayiya aktarisin olur biter

Yanıtla . 4Beğen 28 Eylül 13:41
05

Bünyamin - sayın Melih gökçek senin cebin dolu herhalde o zaman m.t.v ödeyemeyenlerin parasını da sen ver nedir bu milletin çektiği hani ekonomi rayında büyüme hedefiniz yüksekti artık bu milletin sırtından inin milletin geçim sıkıntısı hat safa da iken bir de 5 milyon suriyeli vatandaş aldınız valla onlara türk vatandaşından daha iyi bakıyorsunuz

Yanıtla . 2Beğen 28 Eylül 13:38
04

Yusuf Kenan - melih gökçek sende su gibi harcadığın bir festival organizasyonunu iptal etmeye ne dersin!?..

Yanıtla . 2Beğen 28 Eylül 13:28
03

Yusuf Kenan - Ya Sigara İçmeyenler(???)

Yanıtla . 4Beğen 28 Eylül 13:24
02

Sener Agac - halki yonetmeye talip olan insanlardan ..diye heyet raporu istenmeli.Melih bey gayet akilli bir politikacidir,demek yas ilerledikce insanlarda bunama basliyor.Melih beyin ki tipik bir ornek

Yanıtla . 4Beğen 28 Eylül 13:13
01

Oğuzhan - Ah ah. Aslında sistem şöyle olmalı. İlk arabasını alacaklar için daha düşük vergi. İkinci üçüncü arabasını alacaklar için daha yüksek vergi olmalı. Yani zenginden daha çok vergi alınmalı.

Yanıtla . 6Beğen 28 Eylül 12:52

Anket Seçim barajı ile ilgili ne düşünüyorsunuz?