Gizle

Reis, Amerika’da gezerken, Ankara kaynıyor: Abdullah Gül hazırlanıyor!

“Başkentte iktidarın derin kulislerinde şu günlerde birinci gündem maddesi; Tayyip Erdoğan sonrası..” Abdullah Gül'ün son zamanlarda İngiltere ağırlıklı dış gezileri ile beraber İstanbul'daki ofis ve evinin ziyaretçilerle dolup taştığı konuşuluyor. İstişareci ziyaretçiler arasında AKP'nin eski/yeni deve dişi gibi isimleri sıralanıyor. Aralarında bir de AKP Genel Başkan Yardımcısı ismi zikrediliyor…

Büyütmek için resme tıklayın

Yukarıda okuduğunuz iddiaların sahibi Yeniçağ gazetesi Ankara Temsilcisi Ahmet Takan. Takan, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Amerika gezisini “Reisleri New York'ta iki kare fotoğraf çektirebilmek için gecesini gündüzüne katarken, yuvarlak masaların etrafında köşe kapmaca oynarken, dünya lideri ne kadar büyük ilgi gördü algısı için materyal toplarken Ankara'da bırakılan iktidar sakinlerinin sanki hiç umurlarında değil. Pek öyle metal yorgunu gibi gözükmüyorlar. Ev ve özel ofis toplantıları tam gaz devam ediyor” sözleriyle eleştirdi ve “İstanbul'daki özel ev”, “Çukurambar'daki görüşmeler” imasıyla siyasetin kaynayan kazanında neler olduğuna dair ipuçları verdi.

GÜNDEM İÇ SİYASET

Meksika depremi, Kuzey Kore'nin füze denemeleri, Barzani'nin referandum uğraşlarının iç siyasetin gündemine zerre kadar etkisi olmadığını yazan Takan, Türkiye’nin etrafında bu kadar önemli olaylar olurken, ülkedeki gündemin iç siyaset çekişmesi olduğunu ifade etti.

Takan’ın yazısından bir bölüm şöyle:

Reisleri New York'ta iki kare fotoğraf çektirebilmek için gecesini gündüzüne katarken, yuvarlak masaların etrafında köşe kapmaca oynarken, dünya lideri ne kadar büyük ilgi gördü algısı için materyal toplarken Ankara'da bırakılan iktidar sakinlerinin sanki hiç umurlarında değil. Pek öyle metal yorgunu gibi gözükmüyorlar. Ev ve özel ofis toplantıları tam gaz devam ediyor. İstanbul'daki özel ev, ziyaretçilerle dolup taşıyor. Çukurambar'daki görüşmelerin buluşmaların keyfine diyecek yok!.. Çapulcubaşı referandum yaparsa Türkiye Cumhuriyeti'nin bekasını mı konuşup kafa patlatıyorlar?.. Yook!.. Peki gündem ne? İç siyaset... "Adamı çatlatma, çıkar baklayı ağzından mı" dediniz... Esas yazmazsam ben çatlayacağım!..

Başkentte iktidarın derin kulislerinde şu günlerde birinci gündem maddesi; "Tayyip Erdoğan sonrası.."

(…)

ABDULLAH GÜL HAZIRLANIYOR

İktidar kulislerinde konuşulan "Tayyip Erdoğan sonrası" ile ilgili havadisler... Abdullah Gül hareketliliği yeniden alevlendi. Zarrab dosyasının kalın ayrıntıları tesadüf mü oldu?.. Bilemem. Abdullah Gül'ün son zamanlarda İngiltere ağırlıklı dış gezileri ile beraber İstanbul'daki ofis ve evinin ziyaretçilerle dolup taştığı konuşuluyor. İstişareci ziyaretçiler arasında AKP'nin eski/yeni deve dişi gibi isimleri sıralanıyor. Aralarında bir de AKP Genel Başkan Yardımcısı ismi zikrediliyor. "Hazırlanıyor. Gör bak Abdullah Gül bu sefer çok ciddi bir çıkış yapacak" diye iddiaları var. Gül'ün sosyal medya üzerinden verdiği mesajlara bel bağlamışlar. Gül'ün, Erdoğan "TEOG kaldırılsın" talimatı verdikten sonra, "gündemde olan sınav sistemi değişikliğinin çok boyutlu bir çalışma ile yapılmasını ve özellikle fırsat eşitliği ilkesini korumasını umuyorum" şeklindeki twitter mesajından çok büyük manalar çıkarıyorlar:)) Abdullah Gül'ün kamuoyuna açık mesajlarının daha da sertleşeceğini ileri sürüyorlar. Gül'cülerin ihtiyatlı olanları(!) ise bayrak değişiminin Barzani referandumu sonrasında olabileceğine yönelik umut besliyorlar... Tarafsız gözlemciler ise, Şaban Dişli'nin Cumhurbaşkanı Başdanışmanı, Prof. Dr. Ali Erbaş'ın Diyanet İşleri Başkanı olmasının ardından bu kulisleri tazelenen nikâhın üst yapı çalışmaları olarak değerlendiriyor.

21 Eylül 2017 - Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

27

Emmi̇ - gül HEMŞERİM AMA BİZ KAYSERİLİLER ÖNCE VATAN DERİZ VATANINA SAHİP ÇIKAN LAZIM SİYASET SONRAKİ MESELE BİZ ANADOLULUYUZ LAFTA DEĞİL ÖZDE ANADOLUYUZ kayseriden oy çıkmaz bizim yerliler var onlar hemşericilik yapıp verirler

Yanıtla . 0Beğen 23 Eylül 18:36
26

Emmi̇ - gül HEMŞERİM AMA BİZ KAYSERİLİLER ÖNCE VATAN DERİZ VATANINA SAHİP ÇIKAN LAZIM SİYASET SONRAKİ MESELE BİZ ANADOLULUYUZ LAFTA DEĞİL ÖZDE ANADOLUYUZ kayseriden oy çıkmaz bizim yerliler var onlar hemşericilik yapıp verirler

Yanıtla . 0Beğen 23 Eylül 18:36
24

Ankaralı Ahmet - Ak Parti doğarken ak parti idi. Şimdi ise AKP oldu.Milli görüşçü olmamıza rağmen, oylar bölünmesin Hocamızın icazeti ile kuruldu diye bizi kandırdılar. Rahmetli Hocam kalksa bu rezaleti görse tükürür yüzlerine. Ak Parti kendisini destekleyen milli görüşçü dindar Müslüman bürokratların dahi ezilmesine göz yumdu. Büyükşehir belediyeleri buna en güzel örnektir. Bundan sonra Ankara'da oy al bakalım nasıl alacaksın Reis?

Yanıtla . 0Beğen 23 Eylül 17:48
23

Erdinç - Biri ABD nin adamı.

Diğeri İNGİLİZLERİN adamı.

Yeter artık bıktık. MiLLİ ve YERLİ , ADALETLİ, YALAN SÖYLEMEYEN, İŞİ EHLİNE VEREN DÜNYANI GEÇİCİ OLDUĞUNU BİLEN , MAKAMA,SERVETE tapmayan yoksul gariban halkı düşünen ve ona göre politikalar belirleyen siyasetçiler istiyoruz.

Yanıtla . 3Beğen 23 Eylül 16:28
25

Emmi - @Erdinç 23 nolu yoruma cevabı: abd nin adamı kim inglizlerinkini anladıkta yorumunu genelde beğendim ilk beğenende benim orada 1 yazıyor

Yanıtla . 0Beğen 23 Eylül 18:27
20

Avdatek - Bu reis olmasaydı konuşmaları bana Kemalistlerin Atatürk olsaydı lafını hatırlatıyor.

Bu memleket zaten Atatürk’ten ve Atatürkçülerden çok çekti. Şimdide bunlar türedi.

2. Bir Atatürk’e ve Atatürkçülere ihtiyaç yok.

Şuurlu müslümanlara ihtiyaç var . Uyanma zamanı ve fabrika ayarlarına geri dönme zamanı.

Düşmanlarımız kendi şer odaklarında toplanırken, müslümanlar aynı safda namaza bile durmuyorlar.

Tek çare fabrika ayarlarına geri dönüp milli görüş e dönmek .

40 yıldır siyonist İsrail’in bitiremedi milligörüşü şimdi şuursuz müslüman kardeşlerimiz bitirmeye çalışıyor.

Yapmayın yazıktır günahtır ve çok büyük bir vebaldir

Yanıtla . 10Beğen 22 Eylül 13:18
22

Erdinç - @Avdatek 20 nolu yoruma cevabı: Hangi şuurlu Müslümandan bahsediyorsun. ALLAHIN kelamı Kuranı Kerimde ilk inen ayeti OKU / Bilgi Sahibi ol demektir.

Çoğu müslüman Kuranı anlamadıkları dil Arapça Lafzı ile okuyor. 90 bin küsür camimiz var. Bu ülkede her türlü yalan talan pislik felaket hırsızlık tecavüz vb yaşanıyor. NEDEN ? NEDEN ?

Müslümanlıktan önce İYİ İNSAN ,İYİ İNSAN . AHLAKLI İNSAN olmalıyız.

İslam Dinini anladığımız dil ile okuyup , anlatıp insanların İNANIP / İNANMALARINI onlara bırakmalıyız. Hesabı ALLAH ahiret de görür.

M.Kemal ATATÜRK çok zeki ileri görüşlü bir insan imiş. Şimdi sen onu görmeyen ve o dönemde yaşamamış biri olarak gerek yok diyorsun, ancak onun dönemimde işgal ve tecavüzü yaşamış ataları mezardan kaldırsak acaba ATATÜRK hakkında senin gibi OLUMSUZ düşünceler beyan ederler miydi ? veya ALLAH ondan razı olsun mu derlerdi. Bak bugün bile hükümet LOZAN ve ANKARA anlaşmaları ile savaş hakkının olduğunu ve IRAK bölünürse KERKÜK ve MUSUL'un bize ait olduğunu söylüyor. ATATÜRK 100 yıl önceden bugünü görmüş bu maddeyi koydurmuş okumuş bilgili asker ve devlet adamıydı. Ona söveceğine, onun fikirlerinin üstüne AKIL ve BİLİM yolunda ilerleyip ülkemizi ve insanlarımızı nasıl daha mutlu ederiz onu düşünmelisin.

Allah emanet ol.

Yanıtla . 0Beğen 23 Eylül 16:25
21

Ugur - @Avdatek 20 nolu yoruma cevabı: Kemalist kimdir Atatürkçü kimdir. Sizler nasıl milli görüşçüsünüz ? Atatürk'ü bir Erbakan'dan dinleyin sonra yorumunuzu yapın.

Yanıtla . 0Beğen 23 Eylül 15:49
19

Adem - Bence bu nedir rahmetli Özala yapılan suikast. Reisedemi yapılacak bakın sayın köşe yazarı herkesin reisle fotoğraf çektirmeye gayret etiğini söylüyor. Bu yazar çok şey biliyor herhalde benimki bir metal fırtına kitabı düşüncesi boş bir kurgu.ama yazardan açıklama istemek lazım burdaki ekip de il başı yapmışsa var birşey demedi demeyin

Yanıtla . 0Beğen 22 Eylül 12:39
18

Erkan Macit - Ahmet Takan bu yazıyı yazıyor ya kimsenin de olandan bitenden haberi yok he....

Hele hele Reisin hic haberi yok :))))

Yanıtla . 0Beğen 22 Eylül 08:13
28

Asker - @Erkan Macit 18 nolu yoruma cevabı: Reisin zaten haberi yok

Yanıtla . 0Beğen 24 Eylül 20:09
17

Erkan Macit - İyi bir algı haber olmuş.

Yanıtla . 0Beğen 22 Eylül 08:11
11

H.yildizer - Her daim GÜL GÜLEN'in di...

Yanıtla . 2Beğen 21 Eylül 23:12
10

Sena - İhanet eden ihanet görür mü desem bilemedim...Yada müstekbirleri dost edinmelerinin neticeleri mi desem...yada boşver nereden tutsam elimde kalıyor.....!!

Yanıtla . 3Beğen 21 Eylül 21:39
09

Adnan - @Recep Kiliça yanit,Sen ReisI galiba Deden yada Baban ile karistirdin dangalak. Reis olmasaydi bu gun sen American kucaginda oyuncak olucaktin ve dogu da kurdistan olucakti. Yat kalk dua et ki Reis gibi Biri dur dedi Rabbime Sukurler olsun.

Yanıtla . 1Beğen 21 Eylül 21:38
15

Türk - @Adnan 09 nolu yoruma cevabı: Megrii, megrii diye ağlayan kimdi Şivan Perwer ile beraber!

BOP un EŞBAŞKANI

Uzun yıllar ...... olmasaydı Rum .... olurduk diyorlardı. Bu aralar moda Reis olmasaydı falan filan olurdu demek. Bu Millet yüzyılda sadece tek bir Erkek mı çıkarabiliyor. O zaman vah halimize

Boş yere yaşamayalım

Yanıtla . 1Beğen 22 Eylül 06:54
12

Adnan Sen Ne Ictin - @Adnan 09 nolu yoruma cevabı: Adnan sen hangi kafada yasiyorsun. Dedigine gercekten inaniyor musun. Reis dedigin kimin kucaginda geldi onu da mi bilmiyorsun.

Yanıtla . 1Beğen 22 Eylül 01:31
08

Adnan - Reisin yerini hic biri dolduramaz,Sayin Abdullah gulu daha onceden gorduk O yollarda spor kosusuna merakli,Reis ise Devleti milleti icin Maroton kosusunu yapiyor,Reis her sey Milletim icin derken Sayin Abdullah Gul bey Hersey ingiltere ve America icin diyor Arada ki fark bu.

Yanıtla . 4Beğen 21 Eylül 21:33
16

Hüseyin - @Adnan 08 nolu yoruma cevabı: :D :D

Yanıtla . 0Beğen 22 Eylül 08:02
14

Doruk - @Adnan 08 nolu yoruma cevabı: Hala sizden var mi ya. Nasil bi dusencedir anlamiyorum. Herseyi disaridan alirken sen abd ye kafa tutmaktan bahsediyorsun. Bu kafayla ahirdaki tosuna bile kafa tutamazsiniz

Yanıtla . 1Beğen 22 Eylül 01:36
13

Lala Luga. - @Adnan 08 nolu yoruma cevabı: Mankurt ornegi

Yanıtla . 0Beğen 22 Eylül 01:32
07

Beşir - abdullah gülü hayatım boyunca hiç sevemedim.aynı f gülen denen adam gibi.gerçi soy isimlerinde de bir kafiye var.

Yanıtla . 1Beğen 21 Eylül 19:59
05

Dadaş - al takke ver külah ne değişecek

Yanıtla . 2Beğen 21 Eylül 17:11
04

Fitnedir Bu! - Recep Kılıç adlı yorumcu her ikisi de siyonist demiş. Neye dayanarak hangi hakikatle bunu yazabiliyorsun?? Ondan mı siyonistler ve uzantıları Tayyip Erdoğan'a darbe yapmaya kalktılar?! Ha? Ne ile izah edeceksin? İnsan biraz utanır sıkılır be ayıptır

Yanıtla . 3Beğen 21 Eylül 17:04
03

Timur - Sizde bu Tekan deniler kisinin haberini, haber yapiyorsunuz ya, pes dogrusu!

Yanıtla . 3Beğen 21 Eylül 16:57
02

Mehmet Gün - Abdullah Gül,ilk defa mı bunu yapıyor?Kayserili olan bu vatandaşımız dah önce de Erbakan Hocaya aynı şeyi yapmadı mı?

Hiçbir değeri olmayan bu haberi''mal bulmuş mağribi'' edasıyla vermek size yakışmıyor Ey Milli Görüşçü kardeşlerimiz!!!

Yanıtla . 6Beğen 21 Eylül 15:58
01

Recep Kiliç - Ha tayip Ha abdullah ikiside siyonistin adami

Yanıtla . 10Beğen 21 Eylül 13:51
06

Mehmet Gün - @Recep Kiliç 01 nolu yoruma cevabı: Recep sen Ahirete inanıyor musun!!!!!

Yanıtla . 1Beğen 21 Eylül 18:18

Anket Seçim barajı ile ilgili ne düşünüyorsunuz?