Gizle

Bugün seçim olsa Meral Akşener'in oyu kaç olur? Anket açıklandı!

MHP'nin politikalarını eleştirerek muhaliflikleriyle partiden uzaklaştırılan ve Meral Akşener etrafında toplanan ekibin yaptırdığı anket açıklandı. Muhaliflerden Koray Aydın, başkanlık seçimi için yaptırılan anketle ilgili olarak "Yeni partiye en çok katılım AK Parti'den oluyor" dedi.

Büyütmek için resme tıklayın

Meral Akşener ve arkadaşlarının kuracağı yeni partinin ilk anket sonuçları açıklandı. Muhaliflerden Koray Aydın'ın yaptığı açıklamaya göre anket sonuçları yeni partiye en çok AKP'den katılım olacağını gösteriyor? MHP'den uzaklaştırılan muhalflerden Koray Aydın yapılan ankete sonuçlarına ilişkin açıklamalar yaptı.

Devlet Bahçeli'nin iktidara yakınlaşmasıyla MHP'den ayrılarak yeni parti kurma çalışmaları yapan Meral Akşener ve muhalifler başkanlık sistemi için anket yaptırdı. İlk anket sonuçlarını da açıklayan Koray Aydın'a göre en çok katılım AK Parti'den oluyor. Aydın, "Eğer 2. tura kalacak olursa seçim Akşener ve Erdoğan en çok oyu alan iki aday olarak yarışacaklar ki Meral Akşener kesin olarak kazanacaktır" açıklamasında bulundu. Rekor kıracakları iddiasında bulunan Koray Aydın, Yeniçağ gazetesi köşe yazarı Orhan Uğuroğlu'na konuştu. İşte partinin ilk anket sonuçlarından, parti bazlı katılımlara kadar iddiaları açıklamaları;

KURULACAK YENİ PARTİ MHP'NİN ALTERNATİFİ DEĞİL

Yeni Parti'nin seçmen hedef kitlesi asla sadece MHP tabanı değildir. Bugün mevcut tüm partiler halkın beklentisini karşılamaktan uzaklaşmış durumdalar. Halkın beklentilerini de karşılayamıyorlar. Demokrasi ve insan hakları askıya alınıyor, kişilik haklarımız ihlal ediliyor. İktidar her geçen gün muhalefetin ve medyanın sesini, eleştirilerini kısıyor. Mustafa Kemal Atatürk'ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti hepimizin en kıymetli ortak kazanımımızdır. Hiç kimse çaresizliğe teslim olmak istemiyor ve her partiden birçok üye ve insan partimize katılmaya geliyor ve "ülkemizin kötüye, daha kötüye gittiğini görüyoruz" diyorlar. İşte yeni partimize bu yüzden çok büyük bir ilgi var.

AKŞENER'İN PARTİSİNE TALEP PATLAMASI VAR

14-15 ile başlayan anketler henüz partimiz kurulmadan yüzde 20'leri aştı. Çok hızlı bir yükseliş trendi yaşanıyor. Toplumun her kesiminden doğudan batıya, kuzeyden güneye Türk halkını temsil edecek kurucularımız olacak. Türk halkı bu resmi görünce inanıyorum ki ilgi ve destek de zirve yapacak, rekor kıracak. Kaldı ki bu kurucular kurulu resmi yeni partinin tüm il, ilçe ve belde teşkilatlarında da gerçekleştirecek. Ben teşkilatlanmayı yürütüyorum ve hiçbir beklentisi olmadan göreve talip olan müthiş bir talep patlaması yaşıyorum. Madem bu partiyi Türk milleti yurdun dört bir yanından katılımı ile kuruyor bizler de halkımıza layık olmak için gece gündüz çalışıyoruz.

İKİNCİ TURDA ERDOĞAN VE AKŞENER YARIŞIR

Elbette hedefimiz ilk turda yüzde 50+1 oy alarak seçilmek. Bugün itibarı ile Meral Akşener, Kemal Kılıçdaroğlu, Selahattin Demirtaş ve Recep Tayyip Erdoğan olarak 4 adayın adı ön plana çıkıyor. Eğer 2. tura kalacak olursa seçim Akşener ve Erdoğan en çok oyu alan iki aday olarak yarışacaklar ki Meral Akşener kesin olarak kazanacaktır.

EN ÇOK KATILIM HANGİ PARTİDEN?

Tüm partilerin üyelerinden ve seçmenlerinden oluşan müthiş bir ilgi var ki belki dünyada bir ilk olacak seviyededir. Şunu açıkça vurgulamam gerekir ki en büyük dilimi AK Parti'den alıyoruz. AK Parti'yi CHP ve MHP takip ediyor.

PARTİ SAĞDA MI SOLDA MI?

Merkez sağ ve merkez sol denilen kavramlar ile radikal partiler çöktü. Yolsuzluk ve rüşvet olayları dindar sağ seçmeni çok kızdırıyor. Türkiye'nin içinde bulunduğu aşırı belalardan kurtarmak hedefiyle Türkiye'deki her eğilimi kucaklayan bir parti olacağız.

AKŞENER'İN YENİ PARTİSİNİN KURULUŞU EKİM AYI SONUNDA TAMAMLANACAK

Ekim ayı başında tüzük ve parti programı toplantısı için bir otelde kurucularımız ile toplanacağız. Kurucular kurulu tarafından son şekli verilecek ve Türk halkının el ele, yürek yüreğe birlikte kuracağı yeni partinin kuruluşunu da Ekim ayı sonunda tamamlayacağız.

18 Eylül 2017 - Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

07

Nusret Alperen - Bu kadar kaldırdıklarına göre bu Hanım oldukça ileride, korku dağları sarmış anlaşılan.

Yanıtla . 4Beğen 20 Eylül 15:15
09

Reis - @Nusret Alperen 07 nolu yoruma cevabı: Bu bir algi operasyonu siyonistler tarafindan kadin oylari bolmek mason partisi bu proje bunlar gercekleri yasiyarak ogreneceksiniz

Yanıtla . 1Beğen 12 Kasım 13:21
06

Hamza Ery - Saadet partisi kaç alacak?Saadet Partisinin adayı kim olacak ben buna bakarım. Erbakan hocam hayattayken iki parti seçime giriyor biri milli görüşün temsilcisi Saadet Partisi diğeri de diğerleri diye.diğerlerinin oy dağılımından banane yahu saadet kaç onu de hele bize.

Yanıtla . 3Beğen 20 Eylül 13:58
05

Aaaaaa - Nazmi - Sesli güldüm . Ya bunlar kimi kandırıyor kimin aklınla oynuyor TÜRK halkı artık çok bilinçli dünyada ve bölgemizde olup bitenleri çok iyi görüyor meral akşenerin 15 temuzda kimin tarafı olguğu ve hala kime hizmet ettiği çok açıktır allahtan AKP ve RECEP TAYIP ERDOĞAN gibi bir partimiz ve bir liderimiz var yoksa meral akşenerden TÜRK diye bir şey yok sadece bir MAŞADIR kendisi maşa hee çok güldüm sen garanti sakallı hüsnüsün

Yanıtla . 1Beğen 20 Eylül 12:44
04

Nazmi - Sesli güldüm . Ya bunlar kimi kandırıyor kimin aklınla oynuyor TÜRK halkı artık çok bilinçli dünyada ve bölgemizde olup bitenleri çok iyi görüyor meral akşenerin 15 temuzda kimin tarafı olguğu ve hala kime hizmet ettiği çok açıktır allahtan AKP ve RECEP TAYIP ERDOĞAN gibi bir partimiz ve bir liderimiz var yoksa meral akşenerden TÜRK diye bir şey yok sadece bir MAŞADIR kendisi

Yanıtla . 2Beğen 19 Eylül 23:10
03

Uğur Keleş - Milli görüşcü bir parti olmadiktan sonra anap dogruyol ve akp gibi gelir geçer olan ümmete olur,ülke bi 15 yıl daha oyalanir uyutulur.tek iyiliği bu partinin;akp nin pisliklerini ortaya çıkarir ki o zaman bizim taş kafa sakalli hüsnü uyanir.

Yanıtla . 16Beğen 19 Eylül 02:25
02

Ykp - Başka haber mi kalmadı. Neyin hesabını yapıyorsunuz. Bizim tek derdimiz bu kadının partisi mi. Hergün düzenli bir haberini vermeye çalışıyorsunuz.

Yanıtla . 18Beğen 18 Eylül 17:43
01

Hasan Batmaz - Sizde bu uydurma haberi hemen yayınlayın

Yanıtla . 8Beğen 18 Eylül 17:43

Anket Seçim barajı ile ilgili ne düşünüyorsunuz?