Var bir bit yeniği - Sanal para birimi Bitcoin nedir, kullanımı yasal mı?

Millî Gazete yeni ekonomik düzeni ifşa ediyor. Kripto (sanal) para ile geleceğin ekonomik sistemin temelleri atılıyor. 2009 yılında Satoshi Nakomoto rumuzlu bir şahıs tarafından ortaya çıkarılan kripto para bir diğer adıyla Bitcoin, dijital ve sanal bir para birimidir ve matematik temelli şifrelerden oluşuyor...

Büyütmek için resme tıklayın

Kapitalizm her geçen gün daha fazla sömürü için yeni yöntemler deniyor, yeni stratejiler geliştiriyor. Emeğin değil sömürünün baş tacı edildiği dünya ekonomik düzeninde, artık cebinizde elle tutulur para değil küresel egemenlerin yeni düzeni sanal Bitcoin olacak. Otuz yıl önce The Economist’in kapağında sinyalleri verilen ve 2009’da ilk olarak Satoshi Nakomoto adlı bir grup tarafından sanal piyasaya sürülen Bitcoin, hızla değer kazanıp yayılıyor. Rothschild ailesinin yatırım ortaklarından olan Bitcoin’i diğer para birimlerinden ayıran en büyük özelliği ise hiçbir otoriteyi ve devleti tanımaması.

Adil olmayan, sömürüye dayanan kapitalist dünya düzeninde “emek” önce karşılığı olmayan matbu parayla satın alındı. Değişen dünyada kapitalizm de kendini yeniledi. Artık emeğinizin karşılığı cebinizde paranız değil küresel egemenlerin yeni düzeni sanal birkaç dijital veri olacak. Otuz yıl önce The Economist’in kapağında sinyalleri verilen ve 2009’da ilk olarak Satoshi Nakomoto adlı bir grup tarafından sanal piyasaya sürülen Bitcoin, hızla değer kazanıp yayılıyor. Yaşanan bu gelişmeler akıllara, 1988 yılında yayınlanan bir sayısında “Dünyanın yeni para birimine hazır olun” başlığını atan The Economist dergisini ve Siyonizm yeni ekonomik düzenini devreye mi sokuyor sorularını getirdi.

KRİPTO PARA VEYA BİTCOİN NEDİR?

2009 yılında Satoshi Nakomoto rumuzlu bir şahıs tarafından ortaya çıkarılan kripto para bir diğer adıyla Bitcoin, dijital ve sanal bir para birimidir ve matematik temelli şifrelerden oluşur. Paraların merkezi bir otorite veya hükümete bağlı olmadığı sistemde, paraların üretimi de tamamen kullanıcı temelli bir modele dayanmaktadır. Bu sanal paralar satılabilir, satın alınabilir ve diğer para birimlerine çevrilebilir.

ROTHSCHILD AİLESİNDEN BİTCOİN YATIRIMI

Dünya finans merkezlerinin yönetimini elinde bulunduran Alman kökenli Siyonist Rothschild ailesi, dünya üzerinde hızla yaygınlaşmaya devam eden ve kripto para veya sanal para olarak da adlandırılan Bitcoin’in yatırım ortaklarından birisi oldu. SEC tarafından yayınlanan raporda, Rothschild ailesine ait Rothschild Investmen Corp firmasının, GreyScale firmasının Bitcoin yatırım aracı olan GBTC’ye 210 bin dolar tutarında yatırım yaptığı, yayınlanan belgelerle duyuruldu. Brian Cohen’in de şahsi Twitter hesabı üzerinden attığı “Rothschild ailesi Bitcoin’e yatırım yaptı” tweeti ile haber hızla yayıldı.

SİYONİZMİN ÇEYREK ASIRDAN FAZLA PLANLADIĞI DÜZEN

Yine Rothschild ailesinin sahibi olduğu The Economist dergisinin 1988 yılında yayınladığı bir sayısındaki kapağındaki “Dünyanın yeni para birimine hazır olun” başlığı bugünlere işaret ediyor. Derginin kapağında bir anka kuşu yer alıyor. Bu anka kuşunun boynunda ise altın renginde bir para birimi bulunuyor. Bu para biriminin üzerinde ise özellikle 2018 yılı vurgusu dikkat çekiliyor. Derginin kapağında yer alan diğer detay ise anka kuşunun yanan dolarların üzerinde duruyor olması. Bundan 8-9 sene önce ortaya çıkan Bitcoin’e, Rothschild ailesinin yatırım yapması ise Siyonizmin yeni ekonomik düzenini açıkça ortaya koyuyor.

HİÇBİR OTORİTEYE BAĞLI DEĞİL

Bitcoin’i diğer para birimlerinden ayıran özellik ise, Bitcoin’in para otoritelerine ve hükümetlere bağlı olmayışı. Bitcoin, hükümetlerin kontrolünde değil, Bitcoin ağı denilen ve üst katmanlarında kimlerin olduğu henüz bilinmeyen sistemin en bilindik yatırımcısı ise Rothschild ailesi.

HIZLA YAYILIYOR

Şubat 2015’ten itibaren, 100.000’den fazla tüccar ve satıcı, Bitcoin'i ödeme olarak kabul etti. Cambridge Üniversitesi tarafından 2017’de yapılan araştırmaya göre ise, 2,95 ila 5,8 milyon eşsiz kullanıcı kripto koin cüzdanı kullanıyor.

THE ECONOMİST OTUZ YIL ÖNCE HABERİ VERDİ

Her ne kadar 2009 yılında ortaya çıksa da Bitcoin’in ilk sinyallerini Rothschild ailesinin en büyük hissedarı olduğu The Economist dergisi otuz yıl önce vermiş, derginin 1988’deki kapağında, “2018’de dünyanın yeni para birimine hazır olun” ifadeleri yer almıştı. Bununla birlikte dünya finans merkezlerinin yönetimini elinde bulunduran Rothschild ailesinin, GreyScale firmasının yatırım aracı olan Bitcoin Investmen Trust’ın (GBTC)’ın yatırım ortaklarından biri olması, gözleri “Bitcoin” sistemine çevirdi.

Millî Gazete - Samet Yalçın

13 Eylül 2017 - Ekonomi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

04

Oğuzhan Temiz - Bitcoin, blockchain sistemini kullanıyor. Ve bu sistem günümüz bankacılığının geleceğini tehdit ediyor. O yüzden bankalar şu aşamada bitcoin'e tamamen karşı aslında. p2p olması bankaların ortadan kaybolması demek. herkes mobil cüzdanlarla ödemelerini yapıyor ödemelerini alıyor, dünyanın bir ucundaki birine dilediği miktar parayı 1₺ gibi sembolik bir rakam ile transfer ediyor üstelik bunu yaparken herhangi bir bankaya ihtiyaç duymadığınızı düşünün. banka ve faiz ortadan kayboluyor. Tabi bu sistem bankaları elinde bulunduran otoritenin de istemediği bir durum olduğundan bu sisteme de el uzatıp bir şeyleri değiştirebilirler.

Yanıtla . 8Beğen 13 Eylül 11:29
03

Abdulrezzak Killifirça - HERŞEYI DE SIYONIZME BAĞLAMAYIN..DEDİĞİNİZN TAM TERSI BUNLAR SIYONIZM VE AMERIKAN EMPERYALIZMINI VE DOLARIN DUNYADA TEKELINI KIRMAYA YONELIK BİR HAREKETTIR.

SIZ DOLARI KONTROL EDEBİLİYORMUSUNUZ Kİ..

Yanıtla . 9Beğen 13 Eylül 09:36
05

Recep - @Abdulrezzak Killifirça 03 nolu yoruma cevabı: Burda aciklamada var? Sen siyonizmin neler yapabileceginin daha farkina varamamizsin.. dolari bunlar yok edip yerine daha karli bir para birimi koyamazlarmi?

Yanıtla . 0Beğen 15 Eylül 00:52
02

Kalbikırık - dünya zaten üçkağıt ekonomisi ile yönetiliyordu şimdi tek hayalete doğru gidiyor elle tutulamayan cebine konamayan sanal para sadece hayal yani insanların elledindeki değerli maden ve kağıt paralar bir yerde toplanacak ve piyasadan çekilecek.....

Yanıtla . 1Beğen 13 Eylül 08:46
01

Ahmet - çok akıllısınız siz

Yanıtla . 1Beğen 13 Eylül 08:13

Anket Seçim barajı ile ilgili ne düşünüyorsunuz?