Haydar Baş: "Mustafa Kemal Ehli Beyt soyunun doğan bir güneşidir"

Trabzon’da Atatürk ve ailesi hakkında düzenlenen sempozyumda konuşan Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş “Atatürk etrafında tek bilek, tek yürek olmaktan başka çaremiz yok” dedi.

Büyütmek için resme tıklayın

'Atamız giderse ülke gider' diyerek Atatürk’ü anlatmak için Anadolu'yu dolaşan Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Haydar Baş, “Anadolu’yu karış karış gezeceğim. Atatürk ruhunu kaybedersek vatanı kaybederiz"şeklinde konuştu.

"Atatürk Ehli Beyt gibi tertemiz bir soydan gelmektedir"

Türkiye’yi düşman işgalinden kurtarmak ve milli ruhu yakalamak için Atatürk’ün Samsuna çıktığını ifade eden Baş, “Atatürk ülkemizi düşman işgalinden kurtarmak adına milli ruhu yakalamak ve o ruhla bir beraber olmak için Samsun’a çıkmıştır.Ülkemizi düşmandan kurtaran, tek bilek, tek yürek yapan gerçek Atatürk’ü anlatmak için Trabzon’dan başladık. Samsun ruhu neyse Trabzon ruhu da o’dur. Atatürk ve ailesine atılan iftiralar tamamen asılsızdır. Mustafa Kemal ülkemizi kurtarmak yeni ufuklara açılması için Ehli Beyt soyunun doğan bir güneşidir. Bize düşen görev bu güneşi gerçek manada Türk milletine anlatmak için Anadolu’da basılmadık toprak bırakmadan halkımıza tek tek anlatmaktır. Atatürk’ü istemeyen Yunan ve İngiliz ajanları bu iftiraları atan kişilerdir. Atatürk’e Allah rahmet eylesin. Türk milletinin birçok ortak paydası var. Bu ortak paydaları görmeden Atatürk’ü inkâr ediyorlar. Annesi inkâr edildi, namusuna dil uzatıldı. Bu manada Atatürk Ehli Beyt gibi tertemiz bir soydan gelmektedir. Atatürk’ün soyu gibi temiz bir soya sahip başka bir lider yoktur”iddiasında bulundu.

07 Eylül 2017 Ankara- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

37

Lutfi Sever - Haydar hoca iyi varsin cok tapu yiktin bundan sonrada kimse bu gercekleri kapatamaz allah onrune bereket versin

Yanıtla . 2Beğen 09 Eylül 15:21
36

Mustafa İdacı - @faruk 35 nolu yoruma cevap. Arşivde olduğunu iddia ettiğiniz belgenin numarasını ve söz konusu durumu belirten akademisyen tarihçilerin video linkinlerini verin. Memlekette o kadar tarihçi var bu durumu tespit eden bir başkası mutlaka vardır.

Tarih programlarını takip ederim, Atatürk hakkında program yapan tanınmış akademisyen tarihçilerin hiç biri bu durumu dile getirmemiştir.

Peygamber torunu olduğunu gösteren bilimsel makale vs. varsa da paylaşın.

Bu durumu ilk tespit eden akademisyen Haydar BAŞ ise, o zaman akademik olarak yayınlasın ve akademisyenler söz konusu tezi incelesinler. Biz de bu bilimsel gelişmeyi takip edip yeni bilgiler öğreniriz.

Yanıtla . 4Beğen 08 Eylül 16:28
38

Abdullah - @Mustafa İdacı 36 nolu yoruma cevabı: Bu imam var Mehmet öz diye. Onun kitabı var. Başbakanlik arşivine dayalı Atatürk ün anne ve baba tarafından soyunu yazmış. Belgeler orda var. Peygamber soyundan gelmesini de ilk defa Haydar Baş söyledi.

O da araştırılan bu soyu, Osmanlı da peygamber soyundan gelenlere destek olmak ve ihtiyaçları karşılamak için kurulan ve yöneticilerinin de peygamber soyundan gelen kişilerden oluşan bir vakfin yöneticisi olmasına dayalı. Atatürk ün dedesinin de peygamber efendimizin soyundan olduğunu ve dolayısıyla Atatürk ün de peygamber efendimiz in soyundan olduğunu ispatlıyor.

Haydar Baş hocanın bu konu ile ilgili konuşmalarını dinlersen hepsinin delillerini söylüyor. İstersen biraz daha sabret yakında kitabı da çıkar. İstemediğin kadar delili orda bulacagindan emin olabilirsiniz

Yanıtla . 0Beğen 10 Eylül 01:18
34

Mustafa İdacı - Mustafa Kemal ATATÜRK'ün Ehli beyt soyundan geldiği iddiasını destekleyen şecere delillerini paylaşması gerekiyor.Bilimsel olarak bu durumu ispatlarsa yeni bir şey öğrenmiş oluruz. Bir Profesör olarak kahvehanedeki işsiz adamlar gibi belgesiz, delilsiz söz söylemesi bilimsel kimliğine ciddi zarar verir. Bu sebeple "gerçek şecere" delillerini kamuoyuyla paylaşmasını bekliyoruz.

Yanıtla . 2Beğen 08 Eylül 10:15
35

Faruk - @Mustafa İdacı 34 nolu yoruma cevabı: Osmanlı arşivlerinde esseyit ali rıza efendi diye kayıtlı Atatürkün babaso efendi Haydar hoca belgesiz konuşmaz

Yanıtla . 1Beğen 08 Eylül 15:57
33

Ahmet - Cok guzel bi haber haydar beye tesekkur ediyorum bu gerçekleri açıkladığı bizi aydinlattigi icin.

Milli gazeteye de tesekkurler

Yanıtla . 1Beğen 08 Eylül 00:36
31

Dr. Nuri Kaplan - Ehl-i Beyt=Mustafa Kemal Atatürk=Vatan=Prof. Dr. Haydar Baş=Bağımsızlık

Yanıtla . 1Beğen 07 Eylül 23:46
30

Abdullah - Allah razı olsun. Bu milleti gavurun elinden kurtarıp namusu ve şerefi ile yaşamasına sebep olan biri için atılan iftiraları kuruttuğunuz için Allah sizi yetiştiren anne ve babanızdan, yetişmenizde emeği olan mübarek insanlardan razı olsun

Yanıtla . 2Beğen 07 Eylül 23:20
29

Mehmet Cemal Kaplan - Türk milletine gerçek Atatürk ü tanıtan Prof.Dr.Haydar BAŞ hocadan Allah razı olsun

Yanıtla . 1Beğen 07 Eylül 23:19
28

Mehmet Emin Coşkun - Bugüne kadar büyük yalanlarla toplum kör sağır bırakılmış birlikten uzaklaşmış. Haydar Baş hocaya ne kadar teşekkür etsek azdır.

Yanıtla . 1Beğen 07 Eylül 18:14
27

Salih - Gerçeklerin bir huyu vardır ergeç ortaya çıkar Doğru Yolda Eğri Gitmeyin Gelin Sizde HAYDAR HOCA yı dinleyin

Yanıtla . 3Beğen 07 Eylül 17:24
26

Fatih93 - Ne zaman bi yazısını görsem etkileniyorum. O kadar çok yalan yanlış haberler varki! Haydar hocada olmasa yalan haberlerle beynimiz bılanıcak.

Yanıtla . 2Beğen 07 Eylül 16:53
25

Abdullah - Sarilalim artık birbirini allah aşkına.yorulduk ayriliklardan.haydar beye teşekkür ediyorum.basit sorularla net cevaplar.eyvallah

Yanıtla . 2Beğen 07 Eylül 15:56
24

Yavuz - Güneş balçıkla sıvammıyor. Unutturulmaya, iftiralarla karalanmaya çalışılan Mustafa Kemal Atatürk'ü birlik harcı olarak anlatan Haydar Bey'e Teşekkürler.

Yanıtla . 3Beğen 07 Eylül 15:56
23

Fatıma - Atatürk'ün işaret ettiği birlik ve beraberliği sayın Haydar Baş'ın şahsında ve kadrosunda yaşattığını görüyorum. Bu milleti bir ve beraber yapabilecek tek lider bence.

Yanıtla . 5Beğen 07 Eylül 15:00
22

Hakan Akkuş - Prof. Dr Haydar Baş bey Osmanlı arşivinden belge gösterek Atatürkün seyyit olduğunu ispatlıyor. zaten hayatı haçlı ile mücadele ile geçmiş biri ancak Peygamber soyundan gelebilirdi.

Yanıtla . 5Beğen 07 Eylül 14:55
21

Haydar Karakaya - Prof. Dr Haydar BAŞ bey sayesinde gerçek Atatürk'ün kim olduğunu öğreniyoruz. Bu zamana kadar hep iftiralar atıldı. Hiç bir siyasi parti sahip çıkmadı. Tek bir lider ve tek bir kadro sahip çıktı. Sıra Türk milletinde Atatürke sahip çıkalım ki o ehli Beyt soyundan gelen yüce Bir liderdir, Türkiye Cumhuriyeti kurucusudur.

Yanıtla . 4Beğen 07 Eylül 14:27
20

Bb - Haydar Baş bey gündemi iyi okuyor ve değerlendiriyor çok güzel bi konuşma idi

Yanıtla . 4Beğen 07 Eylül 14:09
19

Umut - Yasasin cehennem ataturk ve yandaslari icib

Yanıtla . 3Beğen 07 Eylül 13:44
39

Abdullah - @Umut 19 nolu yoruma cevabı: Oraya gittiğinizde Atatürk'u bulamazsanız şaşırmayın. Zira bu ülke üzerinde yapılan bütün ibadetlere vesiledir Atatürk. Bir Müslüman sadece "Allah rahmet eylesin" diye dua eder.

Yanıtla . 0Beğen 10 Eylül 01:21
18

Furkan - Haydar Baş'a teşekkür ediyorum. Bizi uyandırdı. Milleti birleştiriyor. Atatürk'ün annesi ve babası aleyhinde yunan ve ingiliz ajanlarının ağzıyla yıllarca iftiralar atıldı. Yeter artık milletimizin üzerinde oynanan oyunlara karşı birlik olmamız lazım. Sayın Temel Karamollaoğlu'da birlik ve beraberlik yıllardır çabalıyor. Bu gelişmeleri görünce geleceğe yönelik umutlarım artıyor.

Yanıtla . 6Beğen 07 Eylül 13:28
17

Abdurrahim - içinde Atatürk sevgisi olmayanın vatan sevgisidir olamaz.teşekkürler haydar baş bey

Yanıtla . 4Beğen 07 Eylül 13:25
16

Zehra - Ortadoğu nun ve İslam aleminin kan gölüne döndüğü coğrafyamızda halen özgür isek ve diğer milletlerin umudu isek bu şüphesiz bize bu aziz vatanı bırakan Atatürk ve silah arkadaşlarının gerçekleştirdiği Kurtuluş savaşımız ve o iman dolu duruş sayesindedir. Atatürk vatandır gerçeğini bu millete yeniden hatırlatan Haydar Baş Beye teşekkürü bir borç bilirim.

Yanıtla . 1Beğen 07 Eylül 13:16
15

Mehmet Sağlam - sağlam bir adam haydar baş helal olsun seni mecliste görmek istiyoruz bütün sülalemin oyu sana gelecek bu sefer

Yanıtla . 1Beğen 07 Eylül 13:12
13

Serkan - Peygamber efendimiz sav efendimiz buyurdu ki vatan sevgisi imandandır. Peygamber yolunun yolcusu Molla Zübeyde Hanım'ın oğlu Atatürk bağımsızlık benim karakterimdir. Dedi. Şimdi Haydar baş bağımsızlık ateşini tekrar yaktı. Rabbim vatan aşıklarını muvaffak etsin.

Yanıtla . 4Beğen 07 Eylül 12:28
12

Emine - Türkiyenin beklediği lider

Yanıtla . 3Beğen 07 Eylül 12:21
11

Ayhan Isi - Prof.Dr. Haydar Baş bey dini ve milli anlamda nasıl bir ve beraber oluruz sorunlarımızı nasıl çözeriz bütün bunların anahtarını ,planını, programı resmi belgelerle ortaya koyuyor, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ün savunduğu ruh ve Prof. Haydar Baş beyin sergilediği duruşun etrafında kenetlenmekten başka da çıkış yolu yoktur.

Yanıtla . 1Beğen 07 Eylül 12:15
10

Sinaf - Helal olsun hocam.Senin gibi Alım bir kişiden bunları öğrenmek çok önemli. Atatürk artık birilerinin tekelinde değil. Atatürk bu milletin herseyidir

Yanıtla . 3Beğen 07 Eylül 11:55
09

Şeyhmus Elçi - Dünyaya örnek TÜRK ATATÜRK

Adaletin mimarı HOCA ATATÜRK

Yanıtla . 2Beğen 07 Eylül 11:54
08

Ayşe Avcı - Çok doğru bir tesbit.Atatürk Vatandır sempozyumunu izledim .Tarihimizle yüzleşirken bir program olmuş.Tebrik ediyorum.

Yanıtla . 3Beğen 07 Eylül 11:54
07

Hüsamettin - 1919'da Samsun'a giderek Kurtuluş Savaşı'nı başlatmıştı. O ruh olmazsa Kurtuluş da olmaz!

Yanıtla . 2Beğen 07 Eylül 11:51
06

Okan - Ataturk u anlamadan ve sevmeden bu cumhuriyeti korumamiz mumkun degil

Yanıtla . 6Beğen 07 Eylül 11:42
14

Hüsamettin - @Okan 06 nolu yoruma cevabı: Kesinlikle...

Yanıtla . 2Beğen 07 Eylül 12:56
05

Mehmet Erkul - Atatürk düşmanlığı bizi amerikanın kucağına oturttu.Atatürk’é sahip çıkmak bağımsızlık yolundaki ilk ve en önemli adım

Yanıtla . 7Beğen 07 Eylül 11:38
04

Kara Hakkı - ‪Güzel bir tespit. Bizi millet yapan insanı daha iyi tanımalı sahip çıkmalıyız‬

Yanıtla . 5Beğen 07 Eylül 11:37
03

İbrahim - Prof. Haydar Baş Beyin bu konuşması bütün meseleleri çözecek anahtar niteliğinde. Çok yaşa Var ol Haydar Baş hocam.

Yanıtla . 6Beğen 07 Eylül 11:34
02

Burak - Atatürk vatandır ve Atatürk etrafında tek bilek, tek yürek olmaktan başka çaremiz yok diyerek Türk Milletinin bir ve beraber olmasını sağlayan tek siyasi lider olduğu için Sayın Haydar Baş a çok teşekkür ederiz.

Yanıtla . 7Beğen 07 Eylül 11:30
01

Ömer Faruk - Haydar Baş bey ülkenin birliği ve beraberliği için gerçek bir mücadele veriyor destek olmak gerekir.

Yanıtla . 8Beğen 07 Eylül 11:30

Anket Seçim barajı ile ilgili ne düşünüyorsunuz?