Şevki Yılmaz: Güçlü iktidarların çöküşleri böyle olur

Milli Görüş hareketinin siyasi partileri içerisindeyken yaptığı sivri ve radikal söylemlerle dikkat çeken Şevki Yılmaz, AKP hükümetleri döneminde tabanı sakinleştirici ve yumuşatıcı bir dil kullanmayı tercih ediyor. Yılmaz, bugün "hasbi"lik ve "hesabi"lik üzerinden kurguladığı yazısında "Ak kadrolarla Ak alınla yola çıkanlardan bazılarının, zamanla HESABİleştiklerini ve nasıl kapkaralaştıklarına şahidiz" ifadelerini kullandı.

Büyütmek için resme tıklayın

Refah Partisi'nin kapatılma davalarına yol açan konuşmaları nedeniyle eleştirilen Şevki Yılmaz, AKP içinde özeleştiri yaparken sükunet çağrısı yapıyor. Yazısında sahabe döneminden örnekler vererek iktidarlar döneminde hasbilerin ve hesabilerin bulunduğunu dile getiren Yılmaz, "Tarih sayfalarımızda da görüyoruz ki; güçlü iktidarların çöküşleri de meydanı HESABİlere bıraktıklarında gerçekleşmiştir" diye yazdı.

KENELERLE MÜCADELE...

"16 yıldan beri ülkemize ve tüm İslam coğrafyasına büyük hizmetlere devam eden AK İktidarı’nın en büyük handikabı dış güçlerden önce kendi içindeki HESABİ kenelerdir!" diye yazan Şevki Yılmaz, "Bu kenelerle mücadelesinde HASBİ takımın teknik direktörü Tayyip Erdoğan kardeşimize yardımcı olmalıyız!" ifadelerine yer verdi.

"KANAAT ÖNDERLERİNE DANIŞILMIYOR"

AK Parti içindeki kadro yeniliği konusuna da değinen Yılmaz, "Aday tesbitlerinde il ve ilçenin kanaat önderlerine ve STK’ların yönetimlerine hâlâ danışılmadığı haberlerini endişeyle izliyoruz." sözleriyle parti yönetimini eleştirdi.

18 Ağustos 2017 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

34

Polat Yılmaz - kendisini tarif etmiş.

Yanıtla . 0Beğen 27 Ağustos 23:08
33

Berkant Gizemli - bütün partiler ennihayet söner,lakin tek bir görüş var ki hiç söndürülemedi. o da milli görüşün temsilcisi SAADET PARTİSİ dir.az olsa bile çok güçlüdür. bilenler bunu bilr,

Yanıtla . 9Beğen 26 Ağustos 21:15
30

Kalbikırık - bu geminin su aldığını mı gördü ne bunu huyu saadet e de aynısını yapmıştı....

Yanıtla . 1Beğen 25 Ağustos 08:58
27

Zubeyde Kamalak - MALESEF TÜM AKPNİN HALİPÜRMELALİ BU

AKPYİ KURARKEN TEK ADAM SULTASINDAN BIKMIŞLARDI ERBAKAN HOCADAN ŞİKAYETÇİYDİLER ŞİMDİ GIKLARINI ÇIKARAMIYORLAR TEK ADAM HERŞEYE KARIŞIYOR ERBAKAN ALİMDİ PROF TU HER SÖYLEDİĞİNDE HAKLIYDI YA ŞİMDİ HERYAPTIKLARINDAN SONRA KANDIRILDIK YANILMIŞIZ

Yanıtla . 5Beğen 24 Ağustos 10:56
24

Beşir - refah partisi şevki hocanın sayesinde yüzde 21 oy aldı unutan ihtiyar kulübüne duyurulur.sahi saadetin yaş ortalaması seksen mi doksan mı?konu açılmışken sorayım dedim.

Yanıtla . 2Beğen 23 Ağustos 21:40
29

Kemal Bahur - @Beşir 24 nolu yoruma cevabı: Akıl yaşta değil baştadır bunu hala öğrenemedin mi?

Yanıtla . 1Beğen 24 Ağustos 20:26
28

Ali Çay - @Beşir 24 nolu yoruma cevabı: Cehaletin alemi yok.

Yanıtla . 1Beğen 24 Ağustos 10:58
26

Neco Baba - @Beşir 24 nolu yoruma cevabı: eyup el ensariyi duydunmu bilmem hani duyduysan bilesinki o 91 yaşında istanbul surlarının dibine kadar geldi sence derdi neydi acaba..?

şöhret olmak felanmıydı..?

konu açılmışken bende sorayım dedim hani şu kola fabrikasının açılışı size pekde dokunmamış anlaşılan yavaştan yavaşdan sindirmişsiniz .!

Gerçi siz neleri sinbdirmedinizki değilmi kaçak sarayın açılışını bile papaza yaptıranları alkışlayacak kadar alçalan şahsiyetsizliğinizi bile.!

Domuz etini kasaplık yapanı alkışlamayı bile sindirdiniz hatta ABD tarafından atılacak olan ıraka ilk bomba düştüğünde abd tarafından hesabımıza sekizbuçuk milyar dolarlık ilk dilim gelecek diyeni bile sindirdiniz değilmi.?

Hatta bakara ya makara diyenleri bile..!

Liboşlara özgürlük verildiya hanı senın reyizin tarafından aran nasıl .?

baksana bilader konu açılmışken sorayım dedim .!

Yanıtla . 6Beğen 24 Ağustos 07:06
25

Orhan - @Beşir 24 nolu yoruma cevabı: Beşir bey yönetimin yaş ile ne alakası var?size bi soru soracagım akıl yaştamı yoksa baştamı?

Yanıtla . 1Beğen 24 Ağustos 00:12
23

Furkan - Senin garezin milli görüşeydi o söylemlerin ile partinin kapatılmasına sebep oldun sonra hapse girmekten korkup avrupa milli görüş teşkilatına sığındın ordada rahat durmadın da neyse... şimdi çıkmış maval okuyorsun

Yanıtla . 3Beğen 23 Ağustos 19:52
22

Recep Çınar - Hanginiz "Hesabi" değildiniz ki! Hesaplarınız tutmayınca şimdi özeleştirilere başladınız. İşinize gelmeyenleri "yoruldu" deyip tasfiye ediyorsunuz. AKP'nin tek adam yönetimi olduğunu yeni mi anlamaya başladın? Senin gibilerin onlara yapacağı yardım, onların daha fazla batağa batmasından başka ne işe yarar? Sen hayatında ranta dayalı olmayan hangi görevi yaptın? AKP kurmaylarına yardımcı olacaksan önce; Zinayı suç saymalarını ve ahlaksızlıkları önlemelerini, Batı Hıristiyan Birliği değil İslam Birliği'ne yönelmelerini, Faizi günün gerçeği değil ülkemizi batıran bir mikrop olduğunu, kurtuluşun faizsiz adil bir düzende olduğunu tavsiye et, tabi ki seni dinleyen varsa!

Yanıtla . 20Beğen 22 Ağustos 12:35
21

Gariban - Yağcılıkta sınır tanımayan bu uğurda Rahmetli Erbakan Hoca ya dil uzatan alçaklar en büyük kenelerdir.Yarın AKP de düşüşe geçtimiydi kim bilir Kılıçtaroğlu nu övücü hadisler hadis var diye CHP hakkında medhiyeler dizersin.

Yanıtla . 12Beğen 21 Ağustos 22:03
20

Isimsiz Isim - Bu yaziya ve yazan kisiye zaman ayiracak degilim .

Yanıtla . 3Beğen 21 Ağustos 18:45
19

Mahmut - şunu herkes biliyor ki akp'de tayyib gidince akp anaptan farksız olacaktır halkta biliyor bunu onlarda

Yanıtla . 3Beğen 21 Ağustos 17:40
18

Cafer Sarıgül - ŞEVKİ YILMAZIN Bİ ÖNCEKİ FOTOĞRAF'LARINA BİR'DE ŞİMDİKİ FOTORAF'LARINA BAKIN ARADAKİ 7 FARKI BULUN

Yanıtla . 4Beğen 21 Ağustos 12:44
17

Hülya Sevinç Goncagül - ben bu adamı görünce acıyorum aslında . sen onca yalakalık yap saçma sapan ithamlarda bulun. el üstünde tutulurum san sonrada elinin tersiyle itsinler seni :)) KurBan olduğum Rabbim böyle ters köşe eder adamı.. Zamanında haddini bilseydi böyle olmayacaktı.

Yanıtla . 3Beğen 21 Ağustos 11:58
16

Mehmet Hokelekli - DONEK sevkiye siyiniyorlar galiba

Yanıtla . 4Beğen 20 Ağustos 17:36
15

Fahri - Sayın Şevki beyin ak partiye ve onun kurucusuna yaptığı yalakalığın karşılığını alamayınca sürekli dozu yükseltiyor ve yalakalıkta tavan yapıyor. Halbuki bu şekilde yaparak kendi değerini ve kişilik seviyesini ayaklar altına aldığını düşünmesi gerekir.

Vallahi acınacak hali var...

Yanıtla . 14Beğen 19 Ağustos 11:54
14

Ömer Osman Ayaz - Şavkının Hesabı Tutmuştu, İktidar Nimetlerinden Yaralanma Adına, Allahın Nimetlerini Terketmişti,

Sahtekarlık Böyle Bir Şey, Ne zor İş, Kendini Yeniden İspat Etmeniz Gerekir

Yanıtla . 11Beğen 19 Ağustos 11:31
13

Yusuf Aydemir - Şevki'ler istasyonda tiren beklemez Tire'nin üstünde besmeleyle yi gördümü biner istikamet Moskova da batı kulübünde olsa fark etmez

Yanıtla . 11Beğen 18 Ağustos 23:59
12

Husameddin Hoca - Doğru lari alimler, korkusuzca yoneticilerin yuzlerine haykirmalidir...

Yanıtla . 8Beğen 18 Ağustos 22:01
10

Yavuz Sekerli - Milli gazete kafayimi yedi.boyle pislikleri hala haber yapıyor.bu beyanatınin haber değeri sıfırdır.

Yanıtla . 4Beğen 18 Ağustos 20:57
09

Cahid Öz - Baykuş gibi adam

Yanıtla . 10Beğen 18 Ağustos 18:20
08

Halıcı - AKP liler ANAP lılaştı sonlarıda onlar gibi olacak.tabela partisi.

Yanıtla . 12Beğen 18 Ağustos 18:19
11

Yunus Karakaya - @Halıcı 08 nolu yoruma cevabı: Hayır kardeşim ANAP lılaşmadılar,zaten ANAP ın felsefesiyle kurulmuşlardı.Sadece kafalarındaki takke düştü o kadar.

Yanıtla . 12Beğen 18 Ağustos 21:22
07

Ilhami Çöğender - ışığa koşan kelebek gibi

AKP ışığı söndümü dersiniz

Birileri metin okutabilır

Yanıtla . 5Beğen 18 Ağustos 17:46
06

Zevki Yılmaz - İsmim de aşırı mizah içerir :D Neyse Refah Partisi birinci parti olmuş. Artık temel sorunlar konuşulup çözüme kavuşturuluyorken bu adam meclise vaaz veriyordu.

Yanıtla . 5Beğen 18 Ağustos 16:17
05

Yurt - Erbakan hocaya darbeyi yapanlar bu sivri zekalilardi. Derin devlet verdi ellerine konusma metnini ve onlar da okudular ve Hocanin partisini bu menfaat sebekeleri kapattirdilar ve simdi AKP lilerle sarmas dolas olmus cunku oglunu AKP Kocaeli milletvekili yaptirdi hepsi bunlarin menfaat ve cikarcilar

Yanıtla . 17Beğen 18 Ağustos 15:54
04

Yakup - Sevki bey son cümlenizde belirtiğiniz kanaat önderleri dediğiniz kesim malesef dezenfarmasyona uğradı olanlarıda kendi kabuğuna çekildi.bu harekat bölundugunde ben tayyip beye hakkımı helal etmiyecegimi belirttim.çünki içimdeki cıhad aşkı ve birlik ve baraberlik duygumu öldurdu.indallahda kendisinden davacıyım.

Yanıtla . 18Beğen 18 Ağustos 15:18
03

Mustafa Hudaverdi Ugur - Sorun genel merkezde teşkilat larin vebali de onların üzerinde yarin ilk önce kenara çekilecek onlar ak parti olmazsa onlar da olmayacak bu gaflet mi ihanetmi iste reisin bunu ortaya cikarmasi elzem ...

Yanıtla . 2Beğen 18 Ağustos 15:07
02

Erenler - Sayın Şevki yılmaz 28 şubatan sonra rahmetli erbakan hocamızı neyle şuçladınız tabanı ve rehperlere danışılmadan işler cevriliyor sadece rahmetli erbakan hoca dediğim dedik diyerek milli görüşe karşı isyan etmedinmi nedir de şimdi çıkıyorsunda akıl veriyorsun sizin gibi olsam bundan sonraki ömrümü milli görüşe karşı yaptığın hatadan dolayı tövbe istiğfarla geçiririm.halada yanlışları olduğunu bildiği halde akp yi desteklemeni anlıyamıyoruz

Yanıtla . 22Beğen 18 Ağustos 14:52
01

Orhan - sevki yilmaz beye nedense hic icim isinamadi rahmetli erbakana bunlar neler cektirmisti.erbakana ilk darbeye böyleleri vurdu,.akp,ninde olacagi aynisi bekleyip görecegim.

Yanıtla . 23Beğen 18 Ağustos 12:54

Anket Seçim barajı ile ilgili ne düşünüyorsunuz?