“Artık AK Parti’nin yapabileceği bir şey kalmadı”

Bir zamanlar hükümete yakınlığı ile bilinen yazar Elif Çakır, son zamanlarda eleştirel yazılar kaleme alıyor. Bugünkü yazısında ise AKP seçmeninden yükselen sesi tahmin eden yazar Çakır, seçmenin “Artık AK Parti’nin yapabileceği bir şey kalmadı” şeklinde düşünmeye başlayacağını ifade etti.

Büyütmek için resme tıklayın

AKP teşkilatlarında yapılan yenileştirme çalışmalarına değinen Elif Çakır, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 2011 yılındaki sözlerine yazısında yer vererek şimdi bu tür söylemlerin özlendiğini aktardı. Çakır, "Gönül isterdi ki Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti’nin 16’ncı Kuruluş Yıldönümü’nde siyasi polemik yapmak ve 15 yıl boyunca inşa ettikleri yol, köprü, açılan hastane sayısını hatırlatmak yerine, bütün toplumu kuşatan, birlikte yaşamaya dair umut vaat eden, altı yıl önce söylediği bu sözleri tekrarlamış olsaydı. Söyleyebilseydi" ifadelerini kullandı.

AK Parti'nin sürekli olarak köprü, yol, hastane icraatlarını anlatmasının seçmende bıkkınlık oluşturduğuna dikkat çeken Çakır, "Sürekli geçmişte neler yaptıklarından bahsetmeleri, geçmiş tekrarı yapmaları seçmende 'Artık AK Parti’nin yapabileceği bir şey kalmadı' düşüncesine sebebiyet verir" diye yazdı.

Elif Çakır'ın Karar gazetesinde yayımlanan bugünkü yazısından satırbaşları:

"2011 yılında açıklanan ve bizlerin önüne konulan bir 2023 Türkiye Vizyonu vardı. Sahi ne oldu ona? Şunun şurasında 2023’e ne kaldı ki? Ortaya konulan, vaat edilen hedeflere ne kadar ulaşıldı. Ne kadarı gerçekleşti?"
"Yine mesela kadınların işgücüne katılımının yüzde 38’e çıkartılması hedefi vardı. Özellikle yükseköğrenim sahibi kadınların iş bulma oranı yüzde 45’e gerilemiş."
"Kişi başına 25 bin dolar gelir hedefi vardı. TÜİK verilerine 2008 yılında kişi başına 11 bin dolar olan gelir hâlâ 11 bin dolarda. Bir tık ilerleme olmamış. Tuhaf değil mi?"

18 Ağustos 2017 - Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

03

Adnan Altiparmak - Artik ampulun pili biti.

Umit vadetmiyor. 16 SENEDE 500 Kisinin calislisacagi bir fabrika kuramadilar

Yanıtla . 1Beğen 23 Ağustos 21:11
02

Kadir - Hepsi secimw kadar.Secim gelince oylar yine ampule.

Yanıtla . 3Beğen 18 Ağustos 21:25
01

Münadi - Anlıyormuş gibi akıyorlar.

Yanıtla . 3Beğen 18 Ağustos 19:57

Anket Seçim barajı ile ilgili ne düşünüyorsunuz?