Gizle

Achtung Yılmaz!

Erbakan’ın davasını anlamak için basit bir insanın verdiği emeğin milyonda birini vermemiş, üzerine bir dakika düşünmemiş, oradan buradan duyduğu dedikoduları, bir manzara güzelliğinde sunmayı bir marifet gibi sergileyen insanların varlığı ülkenin en büyük bahtsızlığı.

Büyütmek için resme tıklayın

Ahmet Yavuz / Millî Gazete

Erbakan’ın davasını anlamak için basit bir insanın verdiği emeğin milyonda birini vermemiş, üzerine bir dakika düşünmemiş, oradan buradan duyduğu dedikoduları, bir manzara güzelliğinde sunmayı bir marifet gibi sergileyen insanların varlığı ülkenin en büyük bahtsızlığı.

Yılmaz Özdil, geçtiğimiz günlerde Achtung (dikkat) diye yazdığı yazıda, zücaciye dükkânına girmiş fil gibi yıkıp kırmadığı bir tek şey bırakmamış.

Milli Görüş sahibi en sade insanlara bile sorsa cevabını alacağı bir konuda, fikirle ilgisi olmayan bir sürü andavalın fikirleri üzerine bilimsel(!) tezler üretmiş.

Erbakan bu ülkedeki huzurun ve halkın İslam ile barışmasının, demokratik bir ortamda yaşamasının en büyük teminatı olmuştur.

***

Buna mukabil laikçiliği İslam düşmanlığı olarak algılayan sağ-sol ve ulusal zihniyetler, Anadolu’yu ve İslami kesimleri devletten, siyasetten, iş âleminden, bürokrasiden ve mahalli idarelerden kökten uzaklaştırırken… Böylece Batılı Siyonist mihrakların kontrolünde yer altı veya illegal paralel Amerikan cemaatleri oluşturulurken…

Erbakan; milletimizin tarihi ve mayasındaki özü Milli Görüş olarak formüle edip Cumhuriyetin teminatı, Türkiye’nin toplumsal ve siyasal çimentosu ve geleceği oldu.

Ötelenmiş, hor görülmüş, üçüncü sınıf insan muamelesi gördüğü için devletten ve toplumdan uzaklaşmış, milleti yeniden toplumla ve devletle buluşturan bu büyük insana hakaret etmek, içlerindeki kinin ne tükenmez bir illet olduğunu bize bir kez daha hatırlattı!

***

Oysaki 28 Şubat sürecinde, 9 saatlik MGK toplantısı ve benzerlerinde, terbiyesini ve nezaketini bozmadan saatlerce yaptığı büyük müdafaalar ile Erbakan bu milletin “Savunan Adamı” olmuştur. Kan kusmuş ama “kızılcık şerbeti içtim elhamdülillah” diyerek milleti huzura ve barışa yönlendirmiştir.

Ama öyle anlaşılıyor ki, Yılmaz Özdil de hâlâ ilkel ahlaklı, dünyanın ne olduğunu fark etmeyen tarihin karanlıklarında yaşamayı beceren marifetli okumaz yazarlardan olmaya devam edecek!

***

Yılmaz Özdil, hâlâ Süleyman Demirel’i Cumhurbaşkanı, Bülent Ecevit’i de Başbakan zannediyor. Dünya başka bir yolda ve biz de bu yolda kendimize yer açmaya çalışıyoruz. Ama onun ne Trump’tan ne de Putin’den haberi var. Belki de Kuzey Kore’yi komünist, Kim JongUn’u da mühim bir komünist lider olarak görüyordur!

***

Yazdıkları bazı doğrular da yok değil. Almanya o gün de bugün olduğu gibi Türkiye’nin gelişmesinden, büyümesinden ve yeni bir alan açmasından rahatsız. Bu nedenle de Türkiye’ye ve İslam’a zarar vereceğini düşündüğü her harekete destek verdi. Belki başlangıçta Milli Görüş’ten de böyle bir ümidi vardı ama netice alamayınca bundan vazgeçti.

Daha iki yıl önce Almanya Anayasayı Koruma Kurulu tarafından, bu ülkedeki faaliyetlerini gerekçe göstererek, hatta daha aşırı ithamlarla Milli Görüş’e, IGMG’ye 25 milyon lira para cezası aldı.

***

Cemalettin Kaplan ve benzerlerine, FETÖ’cü hareket ve benzerlerine gelince; cümle âlemin bildiği gibi, hepsi Milli Görüş’ün düşmanıdır. Onlar kendilerine kul köle insan modeli üzerine planlarını yaparlar. Ve buna uygun yapıyı geliştirebilecekleri insan modelini oluşturmak için gayret ederler.

28 ŞUBAT ERBAKAN’IN ÖNÜNÜ KESİP FETÖ’NÜN ÖNÜNÜ AÇTI

Oysa Milli Görüş eksenine insanı alan ve Allah’a kulluk düsturuna uygun insan modeli için uğraştı. Kula kulluğu, köleliği benimsemedi ve bunun hep düşmanı oldu. Bunun için Türkiye’de FETÖ’nün arasının hiç iyi olmadığı bir tek lider vardı o da Erbakan!

Sözde ulusalcı, laik, elitist çift kimlikli zihniyetlerin, 28 Şubat’ta Erbakan’ın önünü kesip FETÖ’nün önünü açarken acaba JINSA mı daha aktifti, M16 mı yoksa BND mi? “Silahsız kuvvetler”, Erbakan’a karşı “Topyekûn savaşta” hangisini tercih ediyordu? Kimselerin fark etmediği olayların dahi kronolojisini bilen asrın yazarımız, yazsa da öğrensek!

***

Erbakan 1996’larda Türkiye’de Denk Bütçe yapıp, D-8 ile yeni bir dünyanın temellerini atarken, Cemalettin Kaplan’a Almanya’da, “Anadolu Federe İslam Devleti” kurdurulma komedisini yazmak düşerdi Özdil’e...

1974 Amerikan ambargosundan sonra Erbakan, küresel Siyonizm’e kaşı Türkiye’nin yerli savunması için Erbakan’ın o teknik ve taktik zekâsıyla bugünkü ASELSAN, HAVALSEN, TAİ ve TUSAŞ’ın temellerini nasıl attığını… Erbakan’ın bu vatan aşkına karşılık Kaplan aracılığıyla Almanya’da tıfıl bebelerin ellerindeki tahta silahlı gösteri komedisini yazmak da ona düşerdi… Ama heyhat!

***

Asrın yazarı; İsmet İnönü ve Süleyman Demirel’in 1974 Kıbrıs Barış Harekâtını başlattığını, “Alman Devletinin desteğiyle Erbakan’ın Türklüklerinden uzaklaştırdığı Milli Görüşçülerin” ise yaptıkları karşı mitingle bunu engellediklerini de düşünüyor mudur?

***

Acaba Özdil, Büyük Kıbrıs zaferini, bu yüzden konan Amerikan ambargosuna karşı ülkede yerli savunma sanayini, ilk milli devrim otomobilini Erbakan’ın, “Alman istihbaratının koordinesinde Gülen ve Kaplan ile birlikte” yaptığını mı düşünüyor yoksa!

***

Çeyrek asırdır Pensilvanya’da bulunan... 40 küsur yıldır da Türkiye ve dünyada icra-i faaliyet eyleyen Gülen ile cümle ABD-İsrail-Yunan-Avrupa muhipleri iş tutarken, bir tek Erbakan’la iş tutmadı ya!

Acaba diyorum ki;

Asrın yazarına okült bir inanç gibi inanan okurların bile…

Sol, milliyetçi, liberal ve son olarak da İslami kesimlerin…

Her partinin, her düşüncenin…

Derin toplumsal yarılmalarla malül ülkemizde Erbakan ve Milli Görüş’ü; her kesimi birleştiren bir unsur olarak görmesi…

“Erbakan ne Milli adammış” demesi mi...

Asrın yazarını çileden çıkarıp, böyle maddi hatalar yaptırıp, balçığa belenip güneşin karşısına çıkarıyor? Yoksa bu kadar hata nasıl yapılır!

***

Sakın Erbakan’ın ırkçı emperyalizm ve Siyonizm’le yarım asırlık milli, yerli ve de evrensel destansı mücadelesi sayesinde her yana sızan bazı çift kimlikli kriptoların gizledikleri gerçek inançları, kimlikleri deşifre olmuş olmasın?

***

BU TÜR YAZILAR SADECE BİLGİSİZLİK DEĞİL, BERABERİNDE KİN VE NİFAK TOHUMU SAÇIYOR

“Ey İzmir! FETÖ de, KAPLAN da, ERBAKAN da bir!” tezviratları...

Kirli bir zerrecik dahi bulaşmamış, virüsün sirayet etmeye cesaret edemediği pir-ü pak, beyazın en beyazı Milli Görüş’e bir leke sıçratabilir mi? Aksine, bu tezviratlar Milli Görüş ve Erbakan’ı, Anadolu insanının, anti emperyalistlerin ve dahi İzmirlilerin yüreğinde büyütür, yüceltir ve göklere mi çıkarır?

***

Yılmaz Özdil ve benzerlerinin bu ülkeye zararları sadece bilgisizlik değil, beraberinde büyük bir kin ve nifak tohumu saçmalarıdır. Toptancı ahlakları, insanları kategorize etmeleri ve küçümsemeleri baş marifetleridir. Asrın yazarı, İzmir’den çıksın; şöyle Kayseri, Kars Şanlıurfa’yı ara ara dolaşsın. Bu ülkeyi, insanını tanısın!

***

“Bu ülkede iki çeşit insan var. Bir Milli Görüşçüler, bir de sırasını bekleyenler!” diyen Erbakan’ı bugüne kadar hiçbir gelişmenin haksız çıkarmadığını kendisi de görüyordur! O halde kalemine yazık etmesin! Çok iyi tanıyıp bildiği Milli Görüş’ü anlamaya, benimsemeye çalışsın! Sırasını uzatmasın! Değilse böyle modelleri herkesin tanımasını sağlamak da yazarların görevidir.

Bu yüzden diyorum ki; ACHTUNG YILMAZ!

07 Ağustos 2017 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

13

- Sevgili Erbakan hocamı anlamasına yarar sağlar umarım bu yazı..

Yanıtla . 0Beğen 12 Ağustos 09:26
09

Sinan - bizi bizden iyi tanıyor taktik basit çamur at izi kalsın Özdil görevini yapıyor halkı kutuplaştırıyor ve birbirlerine kışkırtıyor

Yanıtla . 10Beğen 07 Ağustos 23:42
08

Eren - Saçma bir cevap olmuş demokrasinin teminatı erbakanmis cumhuriyetin teminatı falan filan bir milli görüşÇÜ olarak bu yazıyı onaylamıyorum kaş yapayım derken göz çıkarmış demokrasi ne anlama geliyor laiklik ne anlama geliyor bu yazıyı yazan tekrar bu kavramlara bakması lazım bence

Yanıtla . 5Beğen 07 Ağustos 23:35
12

Mehmet Güllü - @Eren 08 nolu yoruma cevabı: sayın yazarımız ne güzel yazmış. acaba sen demokrasinin ya da cumhuriyetin ne olduğunu biliyor musun?

Yanıtla . 0Beğen 08 Ağustos 09:06
11

Kadir Bayhan - @Eren 08 nolu yoruma cevabı: Senin yorumun kadar saçma değil.

Müslüman herkesi seven ve saygı gösteren dir. Her insanı islamla şereflendirmek bunun için çalışmak en büyük amacıdır. Önce müslüman olanın sonra olana bor üstünlüğü yoktur. Kimsenin imanı nı sorgulamak yargılamak yada müslüman lığını onaylamak gibi bir hakkımız yoktur haşa şirke girer ,

Zira haktan yana olanlar hiçbir zaman yanılmaz Erbakan hocam gibi,islamı dosdoğru yaşayıp hak yolda tüm insanlığın kurtuluşu için çalışırsak mutlaka kazanırız, dün düşmanlık edenler bugün hoca haklıymış diyorsa ,bizde onun izinden gidip doğruluktan haktan ayrilmazsak yarın bizden sonrakilerin sayısını artırıriz, bu dava kimsenin şahsi davası değil, kimseye de muhtaç değil.

Sahibi ALLAH tır biz onun rızası için çalışırsak kendimizi kurtarırız, başkalarının kurtuluşu na vesile olabilirsek onun takdirine yalnızca ALLAH'A dan bekleriz.

Yazi cok guzel olmus (benim fikrim )

Zerre kadar gayreti olandan ALLAH razı olsun. ALLAH a emanet olunuz.

Yanıtla . 1Beğen 08 Ağustos 00:41
10

Antizion - @Eren 08 nolu yoruma cevabı: demokrasinin teminatı diye nerede yazıyor ? Cumhuriyet ile demokrasiyi eşit mi sayıyorsunuz ? yada sizce cumhuriyet ne demek ? Öyle gelişi güzel yorumlar yapmak değil, okuduğunu anlamak yaraşır bir Milli Görüşçüye.

Yanıtla . 0Beğen 08 Ağustos 00:31
07

Bekir Aydoğan - Sayın Yılmaz Özdil’e Uğur Mumcuyu dinlemesini tavsiye ediyorum:

Belki hatırlayacaklar, Uğur Mumcu katledilmeden önce TV- TV gezdirildi. İşte o programlardan birisinde “Avrupa’ya İslami dernek ve vakıfları araştırmak için gittiğini, çalışmalarının sonunda Avrupa Milli Görüş Teşkilatı Genel başkanıyla görüştüğünü bu görüşme esnasında Kaplan gurubunu konuştuklarını anlatır.” O programın kasetini bulup izlesin hatta kendisi gibi at gözlüğünden bakanlara da izlet sin. Kaplan gurubunun kime hizmet ettiğini, Milli Görüşün kime hizmet ettiğini daha iyi öğrenir belki.

Yanıtla . 10Beğen 07 Ağustos 16:31
05

Iyildiz - Bu densizin cevabı biraz geç oldu ama iyi yazmışsın kardeş...

Yanıtla . 8Beğen 07 Ağustos 14:26
04

Sadra - Helall kapak olsun yılmaza

Yanıtla . 11Beğen 07 Ağustos 14:20
03

Serdar Atay - Anlayana sivri sinek saz

Anlamayana davul zurna az

Yanıtla . 7Beğen 07 Ağustos 14:12
02

Mücahit - Kalemine sağlık Ahmet Abi

Yanıtla . 11Beğen 07 Ağustos 11:06
06

Mücahit - @Mücahit 02 nolu yoruma cevabı: Bu arada yeni internet sayfanız güzel olmuş tebrik ederim

Yanıtla . 1Beğen 07 Ağustos 15:21
01

Hamza Cesur - Müthişsin hocam

Yanıtla . 16Beğen 07 Ağustos 00:54

Anket Seçim barajı ile ilgili ne düşünüyorsunuz?