AGD'den sapkın oluşum LGBT'ye sert tepki: Dursun bu hayasızca akın

AGD İstanbul Üniversiteler Komisyonu sapkın oluşum LGBT'ye sert tepki göstererek "İnsan fıtratına ve toplumsal düzene aykırı hiçbir ahlaksızlığa geçit vermeyeceğiz" dedi.

AGD'den sapkın oluşum LGBT'ye sert tepki: Dursun Bu Hayasızca Akın
Video için play'e tıklayın

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) İstanbul Üniversiteler Komisyonu (4 Fakülte) Başkanı Ümitcan Ateş sapkın oluşum LGBT ile ilgili basın açıklamasında bulundu.

LGBTİ denilen sapkın oluşumun Kur'an-ı Kerim'de açıkça lanetlendiğini belirten Ateş, "Apaçık bir taşkınlığın göstergesi olan bu cins sapıklık, her türlü ahlaktan yoksundur. Bu sapkın topluluk geçmişte nasıl helak olduysa bugün ve yarın da tarihin çöplüğüne gömülecek ve zail olacaktır. Bu sebeple, bugün olduğu gibi yarın da İslam'a ve Müslümanlara karşı en ufak bir hakaret tenezzülünde bulunacak olan küfür cephesinin karşısında olacağımızı bildiriyoruz." dedi.

"Bizim mücadelemiz, bu davranışı sapkınlık olarak görmeyip propagandasını yapmak ve yayılmasını sağlamaya çalışanlarla" diyen Ateş, "Bizler de Anadolu Gençlik Derneği'ne mensup üniversiteliler olarak, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da ahlaksızlığın her türlüsünün karşısında olmaya devam edeceğiz.

Kampüslerimizde ve sokaklarımızda, Batı'dan ithal edilmiş, insan fıtratına ve toplumsal düzene aykırı hiçbir ahlaksızlığa geçit vermeyeceğiz." ifadesini kullandı.

Anadolu Gençlik Derneği İstanbul Üniversiteler Komisyonu Başaknı Ümitcan Ateş'in yaptığı basın açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

Bugün burada, hepinizin malumu olan sapkınlığa karşı, tepkimizi ve mücadele kararlılığımızı ortaya koymak için toplandık. LGBTİ denilen sapkın oluşum, Kur'an-ı Kerim'de açıkça lanetlenmiştir. Apaçık bir taşkınlığın göstergesi olan bu cins sapıklık, her türlü ahlaktan yoksundur. Bu sapkın topluluk geçmişte nasıl helak olduysa bugün ve yarın da tarihin çöplüğüne gömülecek ve zail olacaktır. Bu sebeple, bugün olduğu gibi yarın da İslam'a ve Müslümanlara karşı en ufak bir hakaret tenezzülünde bulunacak olan küfür cephesinin karşısında olacağımızı bildiriyoruz. İnancımız ve insanlık onurumuz bizleri, hem her türlü ahlaksızlığın fiiliyatına hem de toplumda yayılmasına karşı mücadele etmekle sorumlu tutmuştur. Bizim mücadelemiz, bu davranışı sapkınlık olarak görmeyip propagandasını yapmak ve yayılmasını sağlamaya çalışanlarladır. Bizler de Anadolu Gençlik Derneği'ne mensup üniversiteliler olarak, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da ahlaksızlığın her türlüsünün karşısında olmaya devam edeceğiz.
Kampüslerimizde ve sokaklarımızda, Batı'dan ithal edilmiş, insan fıtratına ve toplumsal düzene aykırı hiçbir ahlaksızlığa geçit vermeyeceğiz.
Malum sapkın zihniyetin, temelde dini ve kültürel değerlerimize, bunun sonucu olarak da toplumsal uzlaşımıza aykırı olduğu açıktır. Medeniyetin temel düsturu, ortak yaşamı mümkün kılan ve kolaylaştıran kurallara toplumun tabi olmasıdır. Bu kurallar, insana toplum içinde ayıp ve yasaklar olduğu bilincini vermiştir. İnsan medeniyetinin coğrafya fark etmeksizin doğal tarihi bundan ibarettir. Kötü ve çirkin bir olayın topluma görünür şekilde vuku bulmasını engellemek, sapkın azınlığın iddia ettiği gibi sözüm ona özgürlüğe saldırı anlamına gelmemektedir. Kamusal alan herkesindir ve elbette ki iyiye, doğruya, güzele ve faydalıya uygun hükümlerle düzenlenmek zorundadır.
Bu sapkın düşüncenin açıktan bir şekilde milletimizi tahrik etme cüretini gösterdiği bugünlerde, maalesef ki yetki sahiplerini yıllarca uyardığımız bir sürecin sonunda gelmiş bulunmaktayız.
Bilindiği üzere, 2000'li yılların başında birtakım çevrelerin basiretsiz hayalleri sonucu Avrupa Birliğine katılım safsatası gündeme gelmiştir. Bu yanlış, maalesef toplumumuzda telafisi olmayan zararlara yol açmıştır. Bunlardan en önemlisi de, sağlıklı bir toplumun temelini oluşturan ailenin kadın-erkek kimliklerinin tahrip edilmiş olmasıdır.
2005'te Batı'ya yaranmak için yasal statü verilen sapkın dernekler, yabancı vakıfların milyonlarca dolarlık fonlarıyla devamlı olarak desteklenmiştir. Akleden herkesin bildiği gibi, ipi Batı'nın elinde olan ve oradan fonlanan hiçbir oluşumun bu ülkeye hayır getirmesi mümkün değildir. Yurt içindeki bazı işbirlikçiler de, gençlerimizi medya yoluyla bu sapkınlıklara kanalize etmek ve onların nezdinde bu hareketleri sevimli göstermek peşindedirler.
Bu kişiler bilmelidir ki, bir propaganda aracı olarak oluşturdukları sahte hikayelerin kimsenin nezdinde inandırıcılığı yoktur.Yönetimde gördükleri bazı uygulamalara tepki olarak bilinçsizce savrulan gençler de bizim gençlerimizdir. Onların bu sapkınlıklara devşirilmeye çalışılması asla başarıya ulaşmayacaktır.
Bu sapkın oluşumlar, faaliyetlerini resmi dernek ve kulüp çatısı altında yürüttüğü sürece; etliye sütlüye karışmadan, yüzeysel bir şekilde, lgbt sapkınlıktır denilip geçiştirilen basın açıklamalarının hiçbir anlamı yoktur.
Bu oluşumlara yetkililer tarafından yasal statü hakkı tanınmaya, muhalefet partileri tarafından da sessiz kalınmaya devam edildiği müddetçe, bundan sonra yapılacak olan açıklamaların ve bildirilerin tamamı beyhudedir. Derdi bataklığı kurutmak değil, bataklıktaki sinekleri öldürmek olanlar bizim mücadelemizi anlayamazlar.
Biz, bir yandan söylemlerinde LGBT'ye karşı olduğunu ifade edip diğer yandan bu oluşumların kurumsal ve resmi faaliyetler yürütmelerine müsaade edenlerden de, bir gün iktidara geldiğimizde ilk işimiz İstanbul sözleşmesini yürürlüğe koymak olacaktır diyenlerden de beriyiz. Çünkü bizim derdimiz kuklalarla değil, kuklacılarladır; mücadelemiz şahıslarla değil, zihniyetlerledir.
Bu vesileyle, yetki sahiplerine olan çağrımızı yıllardır yaptığımız gibi bir kez daha tekrarlıyoruz:
- Bir an önce toplumda huzuru bozan bu sapkın derneklerin faaliyetlerine son verilsin.

- Bu derneklerin dışında, gerek geleneksel medya gerek sosyal medya aracılığıyla yapılan her türlü ifsad imkanı ortadan kaldırılsın.
- Toplumsal Cinsiyet Eşitliği projesi ve İstanbul sözleşmesinin asıl teminatı olan 6251 ve 6284 sayılı yasa yürürlükten kaldırılsın.
- Ve en önemlisi de bir an evvel Avrupa Birliği hayalinden vazgeçilerek, İslam Birliği vizyonuna geri dönülsün.
Bu adımlar atılmadığı müddetçe; halk nezdinde yapılan mücadele, kınamaktan ibaret olmakta ve müslüman toplumun gazını almaktan öteye geçmemektedir.
Sözlerime son verirken, burada Anadolu Gençlik Derneği mensubu üniversiteli gençler olarak, milletimizin bu noktada bizimle aynı safta olduğunun bilinciyle hareket ediyoruz. Bizler toplumun ortak vicdanı olarak buradayız Yalnızca toplumun değil, geçmisimizin ve bizi biz yapan değerlerin sesiyiz.
Mehmet Akif'in İstiklal Marsımızda dediği gibi:
Arkadaş! Yurduma alçakları uğratma sakın;
Siper et gövdeni, dursun bu hayasızca akın.
Doğacaktır sana va'dettiği günler Hakk'ın...
Kim bilir, belki yarın, belki yarından da yakın.

26 Haz 2022 - 12:49 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler Milli Gazete editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Milli Gazete değil haberi geçen ajanstır.

03

Sabit Değerli̇ - Asımın nesli diyordum ya!

Nesilmiş gerçek!

İşte çiğnetmedi namusunu çiğnetmeyecek!

RABBİM sizden ebeden razı olsun.AMİN

Yanıtla . 3Beğen . 0Beğenme 26 Haziran 17:30
02

Muzaffer - Rabbim milli görüş gençliğini ülkemizde kıyamete değin var kılsın, çünkü bu ülke de binlerce tarikat cemaatin yapamadığı "içinizde kötülüğü hayasızlığı men eden bir toplum bulunsun ola ki Allah size merhamet eder, ayeti mucibince mümin olmanın gerekliliğini tek onlar yerine getiriyorlar. Allah razı olsun.

Yanıtla . 8Beğen . 0Beğenme 26 Haziran 14:23
01

Nai̇l. - ALLAH. SİZLERDEN. RAZI OLSUN. BATI. DİYE DİYE. BATASICALAR BATASINIZ RABBİM MÜMÜNLERLE BERABER BU. FAKİRDE. YANINIZDA. ÖLÜMÜNE. ALLAHU. EKBER ALLAHU. EKBER

Yanıtla . 6Beğen . 0Beğenme 26 Haziran 14:08