Çat kapı Zerdüştlük

Son zamanlarda bölgede yaşanan birçok karanlık planı deşifre eden Millî Gazete önemli bir bilgiye daha ulaştı. İncil’in içinde dolar dağıtan misyonerlerden sonra şimdi de bölgeye Zerdüşt misyonerler dadandı.

Mustafa KILIÇ

Kapı kapı dolaşıp “partiden“ geldiklerini söyleyen terör örgütü mensuplarının halka Zerdüştlüğü benimsemeleri konusunda psikolojik baskı uyguladığı ortaya çıktı. Bu skandal olayın şahitleri Millî Gazete’ye konuştu.

Zerdüşt misyonerlerle karşı karşıya gelen İmam A.Y. ve öğretmen M.D. yaşadıklarını Millî Gazete’ye anlattı. A.Y., ‘Beni Zerdüşt yapmaya çalışan o zavallılara, ‘Allah katında tek din İslam’dır’ şeklinde cevap verdim’ dedi.

Kapı kapı dolaşıp propaganda yapıyorlar

Evlerine KCK’lı bir grubun gelip Zerdüştlük propagandası yaptığını söyleyen Diyarbakırlı Öğretmen M.D ise, “Evimizde otururken akşamın bir vakti kapımız çaldı. Açtık. Kapıda 2 kişi vardı. Bizi bir konu hakkında aydınlatacaklarını söylediler ve konuşmaya başladılar. Bize Kürtlerin asıl dininin Zerdüştlük olduğunu söylediler. Biz sesimizi çıkarmadık. Bunlar belli ki KCK’lıydı. Onları dinledik. Bize Zerdüştlüğün çok eski bir din olduğunu ve İslâm dininden daha gelişmiş olduğunu söylediler” şeklinde konuştu.

ESKİDEN HIRİSTİYAN, ŞİMDİ ZERDÜŞT MİSYONERLER DADANDI

Diyarbakırlı öğretmen M.D bölgede yapılan Zerdüşt propagandasından rahatsız olanlardan. Özellikle gençlerin bu tür propaganda faaliyetlerinden etkilenerek İslam ‘dan uzaklaşacağı endişesini haklı olarak taşıyan M.D., “Yeter artık bu milletin yakasından düşün! Bir yandan insanlar ölüyor, analar ağlıyor. Kimsenin umurunda değil. Sözde barış için çalıştığını söyleyenler de Zerdüştlüğü benimsetme sevdasına tutuldular. Eskiden şehrimizde Hıristiyan misyonerler gezerdi, içinde dolar olan İncil’ler dağıtırlardı. Şimdi de başımıza Zerdüştlük sevdalıları çıktı. Kapı kapı dolaşıp halkı Zerdüşt yapmaya çalışıyorlar yeter artık. Düşün bu milletin yakasından” diyerek terör örgütünü eleştiriyor.

Son zamanlarda terör örgütü ve şehir uzantılarının birçok karanlık oyununu gün yüzüne çıkaran Milli Gazete, önemli bir bilgiye daha ulaştı. Terör örgütü PKK ve şehir uzantıları Müslüman Kürt Halkına Diyarbakır’da kapı kapı dolaşarak Zerdüştlüğü benimsetmeye çalıştığı ortaya çıktı. Daha önceleri İncil içinde dolar dağıtan Hristiyan misyonerler bölgede kol gezerken şimdide Zerdüşt misyonerlerin bölgeye dadanması halkı çileden çıkardı. Bu sapkın inancı halka benimsetmeye çalışan misyonerlerin psikolojik baskılarına maruz Diyarbakırlı vatandaşlar ‘Yeter artık’ diyerek sitem etti.  Zerdüşt misyonerlerle karşı karşıya gelen İmam A.Y ve Öğretmen M.D yaşadıkları bu skandal olayı Milli Gazete’ye anlattı. A.Y, ‘Beni Zerdüşt yapmaya çalışan o zavallılara, ‘Allah katında tek din İslam’dır’ şeklinde cevap verdim’ dedi.

İMAM’I ZERDÜŞT YAPMAYA ÇALIŞTILAR

Yaşanan bu skandal olaya bizzat şahit olanlardan İmam A.Y yaşadıklarını şöyle dile getirdi: “ Ben ailemle evde oturuyordum. Namaz vakti de yaklaşmıştı camiye gitmeye hazırlanıyordum. O arada kapı çaldı. Hanım kapıya baktı ve gelenleri tanımadığını söyledi ve beni çağırdı. Bende kapıya gittim. Bende tanımadım gelenleri. Gelenler 4 kişiydi. Bize partiden geldiklerini söylediler. Bende buyurun sizi dinliyorum dedim. Onlarda bana Kürtlerin asıl dini olan Zerdüştlüğü anlatmaya geldiklerini söylediler. Bize Zerdüştlüğü benimsetmeye çalıştılar.”

ZERDÜŞTLÜK İSLAMİYET’TEN DAHA GELİŞMİŞ BİR DİNDİR DEDİLER

‘Bana Zerdüştlüğün İslamiyet’ten daha gelişmiş bir din olduğunu söylediler’ diyen A.Y. bu vahim durumu anlatmaya şöyle devam etti: “Bana bu sapkın inancı anlatırken benim İmam olduğumu anlamamış olmalıydılar ki sallamakta sınır tanımıyorlardı. Bana ‘Zerdüşlük İslamiyet gelmeden önceden beri var olan bir dindir. Kürt halkı da bu dine mensuptur. Fakat Müslümanlar kılıç zoruyla, katliamlarla Kürtleri İslam dinini benimsetmeye zorlamışlardır’ şeklinde propagandalarda bulundular.”

BEN İŞBİRLİKÇİ DEĞİL MÜSLÜMANIM

Bölgede karanlık oyunların döndüğünü dile getiren A.Y. “Onların yaptığı propagandaya karşılık, o zavallılara ‘Allah katında tek din İslam’dır’ dedim. Siz asıl dininize dönün. Bu oyuna alet olmayın. Gençliğinizi, ömrünüzü heba etmeyin dedim. Daha sonrada İmam olduğumu söyleyince bana ‘İşbirlikçi’ dediler. Ben işbirlikçi değil Müslümanım dedim” dedi.

BUNLAR KCK’LIYDI

Evlerine KCK’lı bir grubun gelip Zerdüştlük propagandası yaptığını söyleyen Diyarbakırlı Öğretmen M.D, “Evimizde otururken akşamın bir vakti kapımız çaldı. Açtık. Kapıda 2 kişi vardı. Bizi bir konu hakkında aydınlatacaklarını söylediler ve konuşmaya başladılar. Bize Kürtlerin asıl dinin Zerdüştlük olduğunu söylediler. Biz sesimizi çıkarmadık. Bunlar belli ki KCK’lıydı. Onları dinledik. Bize Zerdüştlüğün çok eski bir din olduğunu ve İslam dininden daha gelişmiş olduğunu söylediler” şeklinde konuştu.

ESKİDEN HRİSTİYAN, ŞİMDİ ZERDÜŞT MİSYONERLER

‘Eskiden şehrimizde Hristiyan misyonerler gezerdi, içinde dolar olan İncil’ler dağıtırlardı. Şimdide başımıza Zerdüştlük sevdalıları çıktı. Kapı kapı dolaşıp halkı Zerdüşt yapmaya çalışıyorlar’ diyen M.D: “Yeter artık bu milletin yakasından düşün! Bir yandan insanlar ölüyor. Analar ağlıyor. Kimsenin umurunda değil. Sözde barış için çalıştığını söyleyenler de Zerdüştlüğü benimsetme sevdasına tutuldular. Eskiden şehrimizde Hristiyan misyonerler gezerdi, içinde dolar olan İncil’ler dağıtırlardı. Şimdide başımıza Zerdüştlük sevdalıları çıktı. Kapı kapı dolaşıp halkı Zerdüşt yapmaya çalışıyorlar Yeter artık. Düşün bu milletin yakasından” diyerek terör örgütüne sitem etti.

DAĞDA ZERDÜŞT ŞEHİRDE PAGAN

Gazetemiz PKK’nın dağda yaptığı ‘Zerdüşt Ayini’ görüntüleri ile terör örgütünün gerçek yüzünü ve çirkin emellerini deşifre etmişti. PKK’nın siyasi uzantılarının halkı İslamiyet’ten uzaklaştırmak adına  sinsice yürüttüğü politikayı ise ‘Dağda Zerdüşt Şehirde Pagan’ manşetiyle duyurmuştu. Bu haberlerle PKK’nın kirli emellerini ortaya çıkaran gazetemiz, örgütün Zerdüştlük de ısrarının peşini bırakmıyor. Milli Gazete daha önce PKK’nın şehir uzantılarının Zerdüştlüğü Kürtlere empoze etmek için türlü yollara başvurduğunu da gözler önüne sermişti. Gazetemiz Nusaybin de Zerdüştlerin Tanrısı Ahuramazda’nın resimlerinin işlendiği ‘Mitanni Kültür Merkezi’ndeki, Zerdüşt figürlerin Müslüman Kürt toplumunun bilinç altına nasıl şırınga edildiğini gündeme taşımıştı.

14 Oca 2013 - 04:16 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Milli Gazete editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Milli Gazete değil haberi geçen ajanstır.