Reklamı Kapat

‘Oyları bölmeden Saadet‘te birlesin‘

‘Oyları bölmeden Saadet‘te birlesin‘

Ramazan Kaya-Abdurrahman Kocadağ

Saadet rüzgarı yaklaşan yerel seçimler öncesi tüm Türkiye’yi sardı. Samsun ve Trabzon’da düzenlenen mitinglerde konuşan Saadet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kamalak, Milli Görüş belediyeciliğinin önemine dikkat çekti. Şişirme anketlerde milletin yönlendirilmeye çalışıldığını belirten Kamalak, “Maalesef şu anda ülkede öfke siyaseti hakim. Kin siyaseti hakim. Kaset siyaseti hakim. Kavga, güç gösterisi üzerinden yürüyor. Ülkenin bir sulha, bir sukünete ihtiyacı vardır. Sulhun ve sukünetin adresi ise ne AKP’dir, ne CHP’dir, ne de MHP’dir. Tek bir adresi vardır, o da Saadet’tir. Bu sebeple oyları bölmeden Saadet’te birleşmek şarttır” dedi.

Bu aralar anket açıklayan yok!

Milletin önüne şişirme anketler konulduğunun altını çizen Kamalak “Hepinizin hatırlayacağı üzere 10-15 gün önce anket sonuçları açıklanıyor ve AKP’nin yüzde 50 civarında oy alacağından bahsediliyordu. Bu sonuçlar apaçık yanlış ve yanlı sonuçlardı. Her nedense bu aralar hiç sonuç açıklayan yok. Şimdi bizzat Başbakanın ağzından “Birinci parti” olacağız gibi ifadeler çıkmaya başladı. Bu ne demek biliyor musunuz? Yani sayın Başbakan diyor ki, ‘Bizim o kadar oy almamız mümkün değil. Birinci olmak bize yeter’ Biz 45 yıllık bir hareketiz ve her seçimde bu tür aldatmacalarla mücadele ediyoruz. Biz, her türlü hileye, tuzağa ve kumpasa aşılıyız” açıklamasında bulundu.

Ülkede Kin Ve Kaset Siyaseti Hakim

“Her seçimde milletimizi yönlendirmek için bir takım sun-i olaylar ihdas ediliyor.” diyen Kamalak “Maalesef şu anda ülkede öfke siyaseti hakim. Kin siyaseti hakim. Kaset siyaseti hakim. Kavga, güç gösterisi üzerinden yürüyor” değerlendirmesinde bulundu. ‘Sen öyle yaparsan ben de böyle yaparım’ diyerek siyaset yapıldığını ifade eden Kamalak, “Bu kavganın galibi olmaz. Ama bu kavganın kaybedeni çok olur. Millet kaybediyor, ülke kaybediyor. Kardeşliğimiz kaybediyor. Nitekim Dolar, Cumhuriyet tarihinin zirvesini yapmış, faiz üçe katlanmış, iç barış bozulmuştur. Sorumluluk makamında olan iktidardır” dedi.

Biz Haktan Ve Hakikatten Yanayız

Kamalak, “Ortaya atılan iddialar yenilir yutulur cinsten değildir. Elbette beraat-ı zimmet asıldır. Ama iktidara düşen görev, bu iddiaları ört bas etmek değil, şeffaf bir şekilde yargılanmasını sağlamaktır. 12 yıldır iktidardasın, sen geldiğinde böyle bir yapı var idiyse, neden müdahale etmedin? Yok idiyse senin döneminde kurulmuş demektir. Bu kavga bahanesiyle bize deniliyor ki: “Bir kumpas var, sakın oyları bölmeyin!” Yoksa şu parti gelir, bu parti gelir. Yahu aranızda ne fark? O da, bu da, sen de, batıcı, taklitçi ve faizci değil misiniz? Şu iyi bilinmelidir ki, neresinden bakarsanız bakın bu problemin ana müsebbibi iktidardır. Şimdi Ülkenin bir sulha, bir sukünete ihtiyacı vardır. Sulhun ve sukünetin adresi ise ne AKP’dir, ne CHP’dir, ne de MHP’dir. Tek bir adresi vardır, o da Saadet’tir. Bu sebeple oyları bölmeden Saadet’te birleşmek şarttır” diye konuştu.

Saadet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kamalak, Samsun ve Trabzon’da düzenlenen mitinglerde konuştu. Konuşmasına Milli Görüş belediyeciliğinin önemine işaret ederek başlayan Kamalak, “Bu acıdan, halkın saadetini ancak ve ancak insana hizmeti esas alan hak ve adalet merkezli belediyecilik anlayışı temin edebilir. Bunun da adresi Saadet Partisidir” dedi.

Biz, Her Türlü Hileye, Tuzağa Ve Kumpasa Aşılıyız

Kamalak, milletin önüne şişirme anketleri koyduklarını da sözlerine ekleyerek, “Hepinizin hatırlayacağı üzere 10-15 gün önce anket sonuçları açıklanıyor ve AKP’nin % 50 civarında oy alacağından bahsediliyordu. Bu sonuçlar apaçık yanlış ve yanlı sonuçlardı. Her nedense bu aralar hiç sonuç açıklayan yok. Şimdi bizzat Başbakanın ağzından “birinci parti” olacağız gibi ifadeler çıkmaya başladı. Bu ne demek biliyor musunuz? Yani sayın Başbakan diyor ki, ‘Bizim o kadar oy almamız mümkün değil. Birinci olmak bize yeter’ Biz 45 yıllık bir hareketiz ve her seçimde bu tür aldatmacalarla mücadele ediyoruz. Biz, her türlü hileye, tuzağa ve kumpasa aşılıyız, aşılı” açıklamasında bulundu.

Yüz Gülderecek Hizmetlerle Geliyoruz

Belediyelerde iktidara geldiklerinde hareket olarak neler yapacaklarını da kısaca anlatan Kamalak, “Hizmeti rant kapısı olarak görmek Millete yapılacak en büyük kötülüktür. Bu sebeple, 30 Mart’ta, inşallah, iş başına geldiğimizde: ‘Su, kanal, yol, kaldırım, imar, ulaşım, temizlik, park-bahçe gibi hizmetin ulaşmadığı sokak kalmayacaktır. Şehir merkezinde ne varsa en kenar mahallede de aynı hizmet olacaktır. Su ve ulaşım gibi ücrete tabi hizmetlerde asla aşırı fiyatlandırma yapılmayacak, katiyyen rant yoluna gidilmeyecektir. Ücretlerin tespitinde maliyet ve halkın geçim seviyesi birlikte dikkate alınacaktır. Denetimlerde keyfi uygulamalar asla yapılmayacak, denetimler, kesinlikle bir baskı aracı olarak kullanılmayacaktır. Tüm faaliyetlerde beldenin estetiği ve halkın ihtiyacı gözetilecektir. Bütün işler planlı ve programlı olacak yapılacaktır. Kentsel dönüşüm plan ve projelerini, rant kapısı olmaktan çıkartacağız. Konut alanlarını geniş alanlara yayarak, bahçeli evleri yaygınlaştıracağız. Bütün şehirlerde trafik ve otopark, içinden çıkılmaz bir hale gelmiştir. Bizim yönetimimizde trafik ve otopark sorunu, öncelikli bir konu olarak ele alınıp, çözülecektir. Göçü önlemek, yani gurbet hayatına son vermek için yatırımlara önem vereceğiz. İşsizlikle  kararlı biçimde mücadele edeceğiz” şeklinde sıraladı.

Ülkede Kin Ve Kaset Siyaseti Hakim

Kamalak, “Her seçimde milletimizi yönlendirmek için bir takım suni olaylar ihdas ediliyor. Bu seçimin birinci olayı, 17 Aralıkta başlayan yolsuzluk skandalı ve paralel devlet kavgasıdır. Öncelikle ifade edelim ki, bu kavga ahlaki bir kavga değil. Maalesef şu anda ülkede öfke siyaseti hakim. Kin siyaseti hakim. Kaset siyaseti hakim. Kavga, güç gösterisi üzerinden yürüyor” diyerek ülkedeki siyasi gerginliğe değindi. Kamalak, ‘Sen öyle yaparsan ben de böyle yaparım’ diyerek siyaset yapıldığını da sözlerine ekleyerek, şunları söyledi:  “Bu kavganın galibi olmaz. Ama bu kavganın kaybedeni çok olur. Millet kaybediyor, ülke kaybediyor. Kardeşliğimiz kaybediyor. Nitekim Dolar, Cumhuriyet tarihinin zirvesini yapmış, faiz üçe katlanmış, iç barış bozulmuştur. Ama sorumluluk makamında olan iktidardır. Kaptan, fırtınalı havada gemisini sağ salim limana ulaştırandır. Şu anda gemi batıyor. Yazık ki bir delik de kaptan açıyor.

Biz Haktan Ve Hakikatten Yanayız

En iyimser tabirle söyleyelim; ortaya atılan iddialar yenilir yutulur cinsten değildir. Elbette beraat-ı zimmet asıldır. Ama iktidara düşen görev, bu iddiaları ört bas etmek değil, şeffaf bir şekilde yargılanmasını sağlamaktır. 12 yıldır iktidardasın, sen geldiğinde böyle bir yapı var idiyse, neden müdahale etmedin? Yok idiyse senin döneminde kurulmuş demektir. Yine senin iktidarın sorumlu. Kimi kime şikayet ediyorsun. Bize soruyorlar “Efendim siz hangi tarafı tutuyorsunuz?” Cevap veriyorum: Biz haktan ve hukuktan yanayız. Milletten yanayız. Garip gurebanın, tüyü bitmemiş yetimin hakkından yanayız. Bu kavga bahanesiyle bize deniyor ki: “Bir kumpas var, sakın oyları bölmeyin!” Yoksa şu parti gelir, bu parti gelir. Yahu aranızda ne fark? O da, bu da, sen de, batıcı, taklitçi ve faizci değil misiniz? Şu iyi bilinmelidir ki, neresinden bakarsanız bakın bu problemin ana müsebbibi iktidardır. İktidar süreci iyi yönetememiştir ve eline yüzüne bulaştırmıştır. Şimdi Ülkenin bir sulha, bir sukünete ihtiyacı vardır. Sulhun ve suküneti adresi ise ne AKP’dir, ne CHP’dir, ne de MHP’dir. Tek bir adresi vardır, o da Saadet’tir. Bu sebeple oyları bölmeden Saadet’te birleşmek şarttır”

Bugün ‘Müslüman Samsun’dayız diyen Mustafa Kamalak, güçlü mesajlar verdi

“İktidara geldiğimizde İslam Birliği’ni kuracağız” diye konuşan Saadet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kamalak, “Allah’ın izni ile İslam Birliği kurulacaktır ve buna kimse mani olamayacaktır. İslam Birliği’nin temelleri D8 ile atılmıştır. İnşallah Saadet iktidarı o binayı tamamlayacaktır. İslam Birliği, sizlerin gayretleri ile tesis edilecektir. Önümüzde bir seçim var ve çok önemli bir seçimdir. Burada sadece belediye başkanlarımızı seçmiş olmayacaksınız. Aynı zamanda İslam Birliği için bir temel taşı koymuş olacaksınız. Bir temel taşını da Müslüman Samsun’a dikmiş olacaksınız” şeklinde konuştu.

“Kula hizmet, Hakka ibadet”

Belediyeciliğin Saadet Partisi’nin işi olduğunu ifade eden Kamalak konuşmasında, “Hizmet bizim işimizdir. Belediyecilik Milli Görüş’ün, Saadet Partisi’nin işidir. Biz iktidara geldiğimiz zaman, ‘Kula hizmet, hakka ibadet’ düşüncesi ile hareket ederiz. Bu sebeple biz gerek belediyelerde gerekse bakanlıklarda göreve geldiğimiz zaman bütün belediyelerin giriş kapılarına, ‘Rüşvet alan da verende melundur’ tabelalarını asmıştık. Bizden önce belediye kapılarında bu tabelalar var mıydı? Vardı. Bizden sonra tabelalar muhafaza edildi mi? Bizden sonra gelenler o tabelaları indirdiler. Adeta zihinlere, ‘Rüşvet alan da veren de memnundur’ fikrini yerleştirmeye çalıştılar” ifadelerini kullandı.

“Yeni bir Türkiye için söz veriyorum”

Çarenin seçmenler olduğunu belirten Kamalak, “Çare sizlersiniz. Bütün bu problemler için çare sizlersiniz. Emin olun Türkiye’miz sizleri bekliyor. İslam alemi sizleri bekliyor. Yaşanabilir bir Türkiye için geceyi gündüze katarak çalışmaya var mısınız? İslam Birliği’ni kurmak için var mısınız? Milletimizin saadet ve selameti için yaşanabilir bir Türkiye için, yeniden büyük Türkiye’yi kurmak için, yeni bir dünya için, hakkı hakim kılmak için canla başla çalışacağıma söz veriyorum. Sizler de şahit olun ki benim karşıma mezar taşımı çıkarsalar, Allah’ın lütfu ile dönmeyeceğime söz veriyorum” şeklinde konuştu. Kamalak, partisinin belediye başkan adaylarını tanıttıktan sonra karayolu ile Trabzon’a hareket etti.

AKP dış mihraklardan yakınıyor, Dış mihrakların korktuğu tek parti Saadet Partisi’dir

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Karaman ise mitingde yaptığı konuşmada medyanın ilk defa bu seçim döneminde ambargo uyguladığına dikkatleri çekerek, “Türkiye’de korku siyaseti üretiliyor. Türkiye ne çektiyse kutuplaşmalardan çekti. Anketlerde bizlerde bahsetmiyorlar. Bizi diğerleri olarak görüyorlar. Anketlerde sadece 3 partinin adını soruyorlar sonra anket sonuçlarına 3 parti çıkıyor” diye eleştirdi. “AKP dış mihraklardan yakınıyor. Bilesiniz ki, dış mihrakların korktuğu tek parti vardır, o da Saadet Partisi’dir” diyen Karaman, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Çünkü onlardan borç almadık biz. IMF’ye borç bitti diye billboardlara yazıyorlar. Ama bugün Türkiye’nin dış borcu 600 milyar dolara liraya ulaşmış durumda”

Gençlerin enerjisi Kamalak’a yansıyor

TÜRKİYE karış karış gezen Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, vatandaşların büyük ilgi ve sevgisiyle karşılaşıyor. Bu sevgi gösterilerinin Kamalak’a büyük bir enerji verdiği konuşmalarından anlaşılıyor. Saadet Partisi mitinglerinde özellikle gençlerin heyecanı dikkat çekiyor.

15 Mar 2014 - 23:00 - Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Milli Gazete editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Milli Gazete değil haberi geçen ajanstır.Şehir Markaları

Siz de şehir markaları arasındaki yerinizi mutlaka alın...

+90 (212) 697 10 00
Reklam bilgi


Anket Asgari ücret 2 bin 825 TL oldu! Zamdan memnun musunuz?