- 13 Eylül 2018

Genelkurmay arşivinden Sakarya Meydan Muharebesi fotoğrafları

Sakarya Meydan Muharebesi zaferinin 97'nci yılında Genelkurmay Başkanlığı, arşivden fotoğrafları çıkarıp basınla paylaştı. Fotoğraflarda çocukların ve yaşlıların nasıl gayretle askerlere yardımcı oldukları da görülüyor.

mask

Sakarya Meydan Muharebesi zaferinin 97'nci yılında Genelkurmay Başkanlığı, arşivden fotoğrafları çıkarıp basınla paylaştı. Fotoğraflarda çocukların ve yaşlıların nasıl gayretle askerlere yardımcı oldukları da görülüyor.

2/11
mask

Genelkurmay, Sakarya Meydan Muharebesi'ne ilişkin, arşivlerindeki az bilinen fotoğrafları paylaştı.

3/11
mask

Sakarya Meydan Muharebesi'nin zaferle sonuçlandırılmasının 97'nci yılında, tarihi zafere ilişkin Genelkurmay Başkanlığı arşivlerindeki az bilinen fotoğraflar gün yüzüne çıkarıldı.

4/11
mask

Genelkurmay Askeri Tarih ve Stratejik Etüt (ATASE) Daire Başkanlığı arşivlerindeki fotoğraflar, yoğun çatışmaların yaşandığı Sakarya Meydan Muharebesi'ni birçok yönüyle gözler önüne seriyor.

5/11
mask

Tarihi fotoğraflar arasında Mustafa Kemal Atatürk'ün Mürettep Kolordu Gözetleme yerinde Dua Tepe muhaberelerini takip ettiği anlar ile Batı Cephesi karargahından enstantaneler bulunuyor.

6/11
mask

Makineli tüfek ve top atışı, piyade birliğinin düşmana karşı ilerleyişi ile cepheden farklı fotoğraflar ise albümdeki dikkat çekici diğer görseller arasında yer alıyor.

9/11
mask

Fotoğraflar arasında en çok dikkat çekenlerden biri de yaşlı adamların askerlere yardım ederek silahları temizlediği bu fotoğraf karesi...


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

03

Cahi̇ Tkoca - Bu Ülkenin ne kadar zor şartlarda kurtarıldığını bilmeyen gafiller,tarihimizi iyi öğrensin ve bizi bu günlere kavuşturan Atatürk'e yatıp kalkıp dua etsinler..

Yanıtla . 2Beğen 08 Kasım 14:14
02

Kendim - Akp bunu paraya cevirsi

Yanıtla . 0Beğen 01 Kasım 09:09
01

Milli Ve Yerli - Allah hepsinden Razı olsun.

Cennet Mekanları olsun.

Bu toprakları bize bırakmak için savaşan Aziz milletin evlatları olarak da bize emanetlere sahip çıkmak ve daha güçlü olmak için çaba sarfetmek düşer. Kolay yoldan para kazanmak için vatana nasıl daha iyi hizmet edebilirim şuuru versin Aşlah c.c. Amin

Yanıtla . 45Beğen 14 Eylül 10:02


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (212) 697 10 00
Reklam bilgi