- 07 Eylül 2018

Müşterisinden tesadüfen aldı! Bu paraya paha biçilemiyor...

Basım hatası olan 100 TL’lik banknot, görenleri şaşırtıyor. İlk bakışta sahte olduğu düşünülen para, koleksiyoncuların ilgisini çekiyor

mask

Ordu’da basım hatasından kaynaklı eksiği bulunan 100 TL’lik banknot paranın değeri duyanları şaşırtıyor. 

2/6
mask

Ordu’da bir iş yeri sahibinde bulunan ve bankanın basım hatasından kaynaklı eksiği bulunan 100 TL’lik banknot paranın değeri duyanları şaşırtıyor.

3/6
mask

Ordu’nun Altınordu ilçesinde dövmeci olan Mustafa Gedikli'de bulunan 100 TL'lik banknot diğerlerinden farklı. Paranın ön yüzündeki sağ üst köşesinde 100 yazması gerekirken, bankanın baskı hatasından kaynaklı 10 yazıyor. İlk bakışta sahte olabileceği düşünülen paranın, yapılan araştırmalar sonucu koleksiyon değeri olduğu anlaşılıyor. Parayı, Hollanda'dan gelen bir müşterisinden aldığını belirten Gedikli, 30 bin TL'ye kadar teklif verdiklerini ancak bu fiyata satmayı düşünmediğini söyledi.

4/6
mask

"Para, Hollandalı bir müşteriden geldi, ilk baktığımda sahte zannettim”

Gedikli, “Ben ilk başta bu parayı sahte zannettim, daha sonra araştırınca anladım ki koleksiyon değeri varmış. Bu parada bankanın basım hatası var. Sağ üst köşesinde bir tane sıfırı noksan, hatası o. Biraz araştırma yapınca böyle paraların olduğunu, değerinin biçilemediğini anladım” dedi.

5/6
mask

“30-35 bin TL’ye kadar fiyat teklif ettiler”

“Şu an bu paraya teklif verenler 30-35 bin TL’ye kadar çıktı ama daha da araştırmaya devam ediyorum” diyen dövmeci Gedikli, “Sonuçta çok nadir görülen bir olay. Bayağı bir araştırma yaptım, şu an tek gibi görülüyor. Farklı bir parada (10 TL) daha önce sıfır hatası olmuş, onlar belirli bir miktara satmışlar” şeklinde konuştu.

6/6
mask

Tesadüfen koleksiyonuna ekledi

Aynı zamanda yaklaşık 1 yıldır para koleksiyonu da yapan Gedikli, çoğu kağıt parayı topladığını, hatalı olan 100 TL’lik banknotun da tesadüfen koleksiyonuna eklendiğini aktardı. Kendisine verilen fiyatı yeterli bulmadığını bu yüzden de satmayı düşünmediğini ileri süren Mustafa Gedikli, alacağı yüksek teklifleri bekleyeceğini belirtti.Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

08

varsayılan - Yani adama denk gelmiş. Satabilirse satsın. Koleksiyoncusu varsa alır. Ama 1 sıfırı eksik diye bir paraya 30bin TL teklif verildiğini de hiç düşünmüyorum. Tamamen kendine reklam yapıp fiyat uçurmaya çalışmış. Yoksa altı üstü bir dövmeci o parayı görse üzerine atlar diye düşünüyorum.

Yanıtla . 4Beğen 22 Ekim 17:56
07

muhammed - dövme sanatçısı ne ya hu?müslümanların yaşadığı memlekette dövmeyi meşrulaştırmayın.dövme haramdır.lanetlik bir iştir.sakın bulaşmayın.gençlere sesleniyorum sakın ha bu şeytan işi şeylere tevessül etmeyin.illa farklı olmak istiyorsanız gece teheccüde kalkın yüzünüz nur gibi parlasın.millet size o nurunuzdan mütevellit sevgi beslesin.ey insanlar, kendini müslüman zannedenlerden olmayın hakiki müslüman olun.

Yanıtla . 17Beğen 18 Eylül 08:19
06

Kol Leksiyon - Arkadaşım sen kolleksiyon yapma istersen, çok zorlanmışsın 3-5 dandik kağıt parayı mantar panoya raptiyelerken...

Yanıtla . 7Beğen 10 Eylül 13:32
05

Orhan Türk - böyle kolleksiyon mu yapılır

Yanıtla . 4Beğen 10 Eylül 13:31
04

muhammer - ekonomi yetkilileri sıfırı eksik paralar değerliyse bolca bassınlar.böylece ekonomi düzelir .kim bilir....

Yanıtla . 3Beğen 07 Eylül 20:40
03

Orhan - tebrik ederim güzel bir koleksiyon fiyatida her meraklisina göre degisir...

Yanıtla . 0Beğen 07 Eylül 19:18
02

Hasan - dövme sanat değildir.

Yanıtla . 3Beğen 07 Eylül 17:21
01

Memur - Dövme sanatçısı yerine dövmeci yazılsaydı daha iyi olabilirdi.

Yanıtla . 17Beğen 07 Eylül 14:13

Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (212) 697 10 00
Reklam bilgi