- 21 Kasım 2017

Kaçakçıların yöntemlerine akıl sır ermiyor

mask

Her ülke sınırlarında kaçakçılığa karşı önlemler alıyor. Ancak kaçakçılar denemekten ve yakalanmaktan vazgeçmiyor.

2/34
mask

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nden (KKTC) hava yoluyla Hatay'a gelen bir yolcunun çantasındaki çorapların içinde 2'si ölü, 11 güvercin ele geçirildi.

3/34
mask

Hatay Havaalimanı'nda Gümrük Muhafaza görevlileri, KKTC'den gelen bir yolcunun sırt çantasında arama yaptı. Çantanın içinde canlı olduğunu belirleyen görevliler, detaylı aramada çorapların içine konulmuş 11 güvercin buldu. Güvercinlerin 2'sinin öldüğü belirlenirken, yolcu gözaltına alındı. Polis, yolcuyla ilgili soruşturma başlattı.

4/34
mask

Endonezya'da yapılan baskında hayvan kaçakçıları tarafından su borularına gizlenmiş 125 egzotik kuş bulundu. BBC'nin haberine göre, polisin yaptığı baskında ağızları tellerle bağlanmış su boruları içinde 84 eklektus papağanı ve nesli tükenmekte olan 41 beyaz kakadu ele geçirildi.

5/34
mask

Doğal Hayatı Koruma Derneğinden Dwi Adhiasto, ele geçirilen egzotik kuşların hayvan kaçakçıları tarafından Filipinler'e götürüleceğini tahmin ettiklerini belirtti.

6/34
mask

Endonezya'nın farklı bölgesinde yapılan diğer bir baskında da vahşi yaşam ticareti yaptıkları şüphesiyle 4 kişi gözaltına alındı. Şüpheliler, suçlu bulunmaları halinde, 5 yıla kadar hapse mahkum edilebilecek ya da 7 bin 400 dolar para cezasına çarptırılabilecek.

7/34
mask

Endonezya'nın geniş ormanları, nesli tükenme tehdidi altındaki birçok kuş türüne ev sahipliği yapıyor. Yetkililer, artan yaban hayatı ticaretini dizginlemeye çalışıyor. Sınır kapılarında ortaya çıkarılan kaçakçılık yöntemleri aklın sınırlarını zorluyor. Hemen her çeşit eşyayı zula olarak kullanan kaçakçılar, gümrük kapılarında alınan önlemleri aşmak için yeni yeni yöntemler deniyor.göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz