- 02 Kasım 2017

Hakkari Şemdinli şehitlerinin yürek yakan hikayeleri

mask

Bu sabaha karşı Türkiye ’ye sızmaya çalışan bir grup PKK ’lı terörist ile güvenlik güçleri arasında Hakkari 'nin Şemdinli İlçesi'nde çatışma çıktı. Çatışmada, 6'sı asker 2'si korucu olmak üzere 8 güvenlik görevlisi şehit oldu. Şehitlerden Sercan Kara ve Tayfun Kavun'un hikayeleri ise yürekleri yaktı. Teröristlerin ise sisli havadan yararlandığı ortaya çıktı.

Hakkari'den acı haber: 6'sı asker, 2'si güvenlik korucusu 8 güvenlik görevlisi şehit oldu

2/6
mask

SÖZLEŞMELİ PİYADE ER SERCAN KARA

Şemdinli’de şehit olan 6 asker ve 2 korucudan sözleşmeli piyade er Sercan Kara’nın, yaklaşık 4 yıldır Hakkari bölgesinde görev yaptığı belirtildi.

Bir süre önce Sercan Kara’nın da bulunduğu konvoya saldırı düzenlendiği ve Konyalı 1 arkadaşının şehit olduğu aktarılırken, bu olay sonrası izne ayrılan Sercan Kara’nın memleketi Gelendost’a bağlı Yenice Köyü’ne geldiği belirtildi.

3/6
mask

ARKADAŞININ İNTİKAMI İÇİN HAKKARİ'DE KALMIŞ

Tayini İzmir’e çıkan Sercan Kara’nın "Arkadaşımın intikamını almadan başka bir yere gitmem" diyerek Hakkari’ye dönmek istediği ve izninin yarısında görev yerine döndüğü kaydedildi.

TELEFON GÖRÜŞMESİNDE "İÇİMDE BİR HİS VAR BABA" DEMİŞ

Şemdinli’de şehit olan sözleşmeli piyade er Sercan Kara’nın kardeşi Adil Kara, şehit haberini sabah kahvaltıdan sonra duyduklarını söyledi. Eve gelenlerin ve muhtarın söylemesiyle ağabeyinin şehit olduğunu öğrendiklerini anlatan Kara, "En son, dün akşamüstü görüşmüştük. Ben, değil de babamla görüşmüş. Orada, yoğun bir yağmur yağışı varmış. ’İçimde bir his var baba, 4 senedir hiç böyle bir hisse kapılmamıştım’ demiş. Babam da ’Hazırlığını yaptın mı oğlum’ falan deyince, ’Yaptım baba’ demiş. Konuşmuşlar hatta dalga geçmiş ’Bir şey olmaz’ diye. Sabah da haberini aldık" dedi.

4/6
mask

SÖZLEŞMELİ PİYADE ER TAYFUN KAVUN

Şehit düşen piyade sözleşmeli er Tayfun Kavun’un (26) Kırşehir’deki babaevinde yas var. Tayfun Kavun’un şehadet haberi, merkez Kuşdilli Mahallesi’nde yaşayan baba Recep ve anne Ayşe Kavun’a Kırşehir Vali Yardımcısı Adnan Kayık ve Askerlik Şubesi Başkanı Personel Yüzbaşı Harun Ağaç tarafından verildi.

5/6
mask

ŞEHİDİN KARDEŞİ: BU HABER İÇİN KAPIYI AÇMAM

Heyeti binanın önünde gören şehidin kız kardeşi Sultan Kavun, "Bu haber için kapıyı açmam" diyerek feryat etti. Şehit Tayfun Kavun’un ilk görev yerinin Hakkari’nin Şemdinli ilçesi olduğu, göreve başladıktan sonra kredi çekerek araba aldığı öğrenildi.

ÇATIŞMA VAR DİYE AİLESİNİN GELMESİNİ İSTEMEMİŞ

Kuşdilli Mahallesinde oturan Kavun ailesinin üst komşusu Duran Aslan, "Başbakan Binali Yıldırım, Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Merkezi açılışına geldiğinde aile görüşerek Tayfun Kavun’un yanına gitmek için bilet istedi. Ama Tayfun Kavun bölgede çatışma var diye ailesinin gelmesini istememiş şimdi de nasip olmadı" dedi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

02

Vatandaş - Karakol (üssü) gördünüz mü? yazık vallahi de billahi de yazık. Bir tarafda israf itibar diğer tarafta olmayacak yerde tasaruf, Sonrada şu kadar terörst öldü reklamı. Allah hesap sorar. Rabbim ölen şehitlerimize rahmet eyle. sorumlularında hesabını gör

Yanıtla . 3Beğen 02 Kasım 20:52
01

Veli - Allah rahmet eylesin

Ailelerine sabir versin

Korucu sehitlerimizin resimlerini

Goremiyoruz?

Yanıtla . 0Beğen 02 Kasım 17:49