- 02 Kasım 2017

Son ankette CHP, MHP ve HDP'ye şok! İyi Parti CHP'yi geçti

2/8
mask

Gezici Araştırma şirketinin son anketinde Meral Akşener'in kurduğu İYİ Parti'nin olası bir erken seçime girmesi durumunda yüzde 19.5 oranında oy alabileceği, bu durumda da AK Parti'nin oyunun yüzde 43.8 göründüğü ifade edildi.

3/8
mask

Bu durumda yüzde 18.5'i CHP'ye, yüzde 8.8'i MHP'ye ve yüzde 7'si ise HDP'ye oy vereceği belirtildi.

4/8
mask

MHP VE HDP BARAJ ALTI
Anket sonuçlarına göre MHP ve HDP, TBMM'ye girmek için gerekli olan yüzde 10'luk barajın altında kalıyor.

HATA PAYI 2.5
Türkiye genelinde 10-15 Ekim günlerinde 4.638 katılımcıyla yüz yüze görüşme metodu ile yürütülen araştırmanın hata payı güven aralığı sınırları içerisinde eksi artı yüzde 2.5 olarak belirtildi.

5/8
mask

"AKŞENER'E OY VERECEKLER"
Şirketin sahibi Murat Gezici, "Araştırmaya katılanların Akşener parti kurduğunda oy verip vermeyeceğine ilişkin dağılım incelendiğinde yüzde 10.1'i kesinlikle her koşulda oy vereceğini ifade ederken yüzde 19.1'i oy verebileceğini, yüzde 17.8'i kararsız olduğunu ifade etmektedir. Toplumun yüzde 50'sine yakın bu oran Akşener’in kurduğu partiye oy verme potansiyelinin büyüklüğünü gösteriyor."

6/8
mask

Anket sonuçlarını yorumlayan Gezici, Akşener'in 'kararlı ve dik duruşu' ile 'kadın oluşunun' halk tarafından takdir gördüğünü belirterek, "Araştırmamızın sonuçlarına göre Akşener’in güven vermesi ve tanınırlılığının artmasıyla birlikte oy potansiyelinde ciddi artış olacağı gözlenmekte" dedi.

7/8
mask

Murat Gezici'nin yöneticiliğini yaptığı Gezici Araştırma şirketi 16 Nisan referandum sonuçlarını en yakın tahmin eden iki şirket arasında yer alıyor.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

11

Vatandaş - Halkımızın büyük bir beklenti ve araıyış içinde olduğunu görmeyen uyur gezerler var.En kötü uyumak ayakta uyumak.en kötü kör bakar kör bilirsiniz. Allah bu asil miletin yardımcısıdır.Dar da bırakmaz inşallah

Yanıtla . 2Beğen 03 Kasım 09:23
08

Selim - Kurt nikli yorumcu ya, Sen Dinini satanlarla Saadet partisini (milli görüşcüleri)bir mi sandın? yürü başka kapıya. BBPeski başkanınız bugün AKp ne diyordu ? bana teklif edilenler size edilse din değiştirdiniz? haaa gelelim Bahcevan ve MHP lilere, kelleci yok bilmem ne,hakaretlerini yiyenler, hatta Trükcülüğü yok sayan AKP arkasına yama olan bugün ülkcüyüm diye AKp ye yedek lastik olup davasını satabilir çünkü tümü batıl. Sen hangi hakla Batıl ile SP bir kefeye koyarsın? yürü canım sen geç

Yanıtla . 17Beğen 02 Kasım 15:59
10

Harbiden Harbi - @Selim 08 nolu yoruma cevabı: Canım sen vallahi toysun İslamiyetin siyasi düşüncesi bellidir islam bayrağını en iyi taşıyan ırk en büyük takvaya sahip olmalıdır sana efendimizin veda hutbesini okumanı tavsiye ederim sizlerde biyat yok lidere bi sağa bi sola sizler ne Muhsin Başkanı nede devlet reisi dilinize sakınha dolaşmayın senin o desteklediklerin zamanında MHP nin de altını oydu ahhhhhh ahhhhhh unutkan insanlarımız yada garacahallar!!!!!!

Yanıtla . 0Beğen 02 Kasım 17:46
07

Vatan - Dere gormeden paca sivanmaz

Yanıtla . 1Beğen 02 Kasım 15:38
05

Ezber Bozan - Birde Meral hanım parti genel başkanı olarak o sade ve etkili anlatımı halka ulaştığında neler olabileceğini varın siz düşünün.

Yanıtla . 6Beğen 02 Kasım 13:25
04

Kurt - Artik AKP secimlerde Saadet ve BBP ve MHP yi yanina alirsa %50 yi cok rahat gecer

Yanıtla . 1Beğen 02 Kasım 13:20
03

Cihan - Saadet Partisi mutlaka ittifak yapip meclise girmeli.

Yanıtla . 13Beğen 02 Kasım 12:31
02

Selim - Hani yandaş anketci %5 diyordu? :))))) daha duruuuuun. Alla itibarlarını parada ihtişamda arayıp halkına zilleti hak görenlere ne eyler. Bir kişinin duası nelere kadir ki milyonlar dua ediyor duaaa

Yanıtla . 16Beğen 02 Kasım 11:38
09

Celal - @Selim 02 nolu yoruma cevabı: Akit denen sözde Müslümanları temsil ettiği yalanı ile bizleri kandırdı. Yalan üzerine yalan söylüyor. Milli Gazete gibi dürüst değilsin Akit.Manipülasyon haberlerle insanları kandırıyor.

Yanıtla . 5Beğen 02 Kasım 16:21
06

Heyhat - @Selim 02 nolu yoruma cevabı: kör sağır basiretsiz

Yanıtla . 0Beğen 02 Kasım 13:48
01

Onur - 43.8 oyla baraj esas alınırsa mecliste çoğunluğu olan AK PARTİ baraş altındaki vekillerden de yararlanarak kendisinden seçilmeyen başkanı kilitler ve yeni seçime götürürü baraj sayılmaz sa mhp ve hdp den de vekiller mecliste olur Ak parti MHp nin de yardımıyla gene erken bir seçime gönderir

Yanıtla . 2Beğen 02 Kasım 11:34