Anket

Seçim ittifaklarını faydalı görüyor musunuz?

Anketimiz aşağıdaki şekilde sonuçlanmıştır.

  • 1514
    %50.2
  • 1499
    %49.8
Toplam Katılım 3013

göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

97

Davam - Önceden Milligörüş’ün bir davası vardı. Bir umut,bir Fatih sloganıydı mesela.

Müslümanlığın kurtuluşuna vesile olacak ,hakkı batıldan ayıran yegane davası vardı. Ve bu kutlu davanın da dava adamları vardı. Hani neredesiniz?

Erbakan hocamız Hak uğruna yaptığı mücadeleden önüne çıkan engeller karşısısında yılan ve mücadeleden vazgeçen değil ,tam tersine her engelle birlikte mücadele Azmi’ni arttıran bir dava adamıydı. Mesela gidip şimdi kendini dava adamı olarak görenler gibi PKK’yla solcularla bir olmadı. Gerçek bir milligörüşçü kalabalıktan korkarak,güçten yana olarak değil,onlara katılarak onlardan olarak hiç değil o gücün karşısına çıkarak gittikleri yolun yanlış olduğunu korkusuzca haykıran insandır dava adamı . Mesela;

Nuh a.s misali tufanı görmeden karada gemisini yapan.İbrahim a.s misali yanacağını düşünmeden ateşe atlayan,Musa a.s misali yarılmasını beklemeden korkusuzca kızıldenize dalan adamdır dava adamı. Milli görüş şunu bilmelidir ki Allah dilerse kuşları vesile kılarak küçücük taşlarla kocaman filleri yerle bir eder. Buna iman etmiş bir dava adamı çoğunluğun vermiş olduğu rehâvete kapılmaz. Bilir ki Allah fil suresiyle onun kalbine ferahlık vermiştir,davanda az olsanda çoğunluğu yenebileceksindir. Vesselam.

Ayşegül kılıç

Yanıtla . 4Beğen . 0Beğenme 08 Temmuz 12:15
96

Resülü Küçük - Hudeybiye anlaşmasını okuyanlar yanıt versin lütfen. Çünkü beyinsizlerle uğraşmaktan bıktık. Saadet partisinin seçim ittifakı çok faydalı oldu.

Yanıtla . 0Beğen . 1Beğenme 06 Temmuz 11:19
95

Aziz Şehirli - Hayırlı işlerde ittifak yaparsanız faydalı olur. Şerde dinsiz inançsızlarla ittifak yaparsanız şer olur zararlı olur.

Yanıtla . 7Beğen . 0Beğenme 02 Temmuz 17:43
94

Canan Yiğit - İttifak = koalisyon demektir.

Ülkede (MHP - AKP) koalisyonuyla yönetilmektedir.

CB. RTErdoğan başkanlık sistemi bürokrasiyi ortadan kaldırır devlet işleyişi hız kazanır diyerek cahil insanlara oynayıp aleni yalan söylemiştir.

Sonrada yüzüne gözüne bulaştırdığı sistemle başı belaya girince bunu halk istemiştir diyerek sıyrılmaya çalışmasıda manidardır.

Merak ettim kendikerinin bile anlamadığı bilmediği hucube bir yönetim sistemini getirmekle öğünürken.

Demokrasi adına

Muhalefet partilerine niye danışmadılar niye sormadılar?

Fikirlerini niçin almadılar?

Yanıtla . 13Beğen . 0Beğenme 01 Temmuz 15:55
93

Dürüst Vatandaş - hayır, çünkü hangi partinin ne oy aldığı kamufle ediliyor. memlekete son derece zararlı. milletin iradesinin hangi partiye olduğunu belli etmek yerine partilerin çıkarları uğruna geliştirilmiş bir icat.

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 28 Haziran 09:02
92

Hadra - Davası olan , Sistemi ve Programı, Projeleri olan partiye asla faydası olmaz! Hele Hele Milli Görüş gibi bir davanın asla ve kat' a olamaz Osmanlı Beyliği en küçük beylikti ama En Büyük Devleti kurdu(Devleti Aliye Osmaniye) Dava, Prore,hedef, program ve Metod ile (Nebevi Eğitim ve Vahyin emirlerini önce kendinde müteakiben dava arkadaşlarına ,sonra hedefindeki insanlara uygulamakla olur) Milli Görüş Cenabu Hakkın Davasıdır. Ferakat, Zahmet, sabır, Metanet, zahmet İlim, İrfan, İman ve Ahlak, Maddi ve Manevi Cihad ister Allahın(CC) cenneti Canlar ve Mallar Katşılında satın alınmıştır.

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 24 Haziran 20:09
90

Cenk - Türkiyede siyaseten kimin eli kimin cebinde hç belli değil ! Partilerin ayrı isimelr altında boy göstermesi tamamen görüntüden ibaret diye düşünüyorum. Netice itibariyle bibirlerinin menfaatleri olduğu her konuda ve TBMM deki oturumlarda istedikelri ve anlaştıkları her hususu saniyede çıkarıyorlar ! Özellikle mali getiriler meclsiten jet hızıyla geçiyor ! Hiç bir parlementer ya da parti ortaya çıkıp, arkadaşlar asgari ücretlilerle aramızda 20-25 kata varan bir gelir farkı var ! Bu uçurum denilebilecek gelir doğru değil, bunu acilen düzeltmemiz lazım demiyor, diyemiyor ! Şu halde, hangi parti hangi partiden farklı olabilir ? Asıl size bu soruyu vatandaş olalrak ben soruyorum!

Yanıtla . 11Beğen . 0Beğenme 19 Haziran 11:15
86

Ali - şartlar gerektiriyor ve artık bloklar arası seçimler olacak.Baraj yüzde elli..İttifak yapmayıpta ne yapacaksın.

Yanıtla . 3Beğen . 0Beğenme 13 Haziran 14:26
83

Recep Bayrak - SAADET partisi açısından ittifakı yararlı bulmuyorum sevgiler SİNOPTAN SELAM OLSUN SEVGİLER hayırlı BAYRAMLAR diliyorum

Yanıtla . 15Beğen . 0Beğenme 06 Haziran 19:50
72

Murat - dogru orantili olan her guc mutlak suretle guzel sonuclar getirir kanaatindeyim...

Yanıtla . 3Beğen . 0Beğenme 24 Mayıs 07:56
68

Sabi̇t - Eski Başbakan Necmettin Erbakan, D-8'in kuruluşunun 12. yıl dönümü nedeniyle düzenlenen toplantıya katıldı. D-8'in kurucu devlet başkanları toplantıya gelmezken, Bangladeş, Pakistan, İran, Endonezya, Nijerya ve Mısır'dan yetkililer katıldı. Erbakan konuşmasında, dünya düzeninin yıkılması ve adil düzenin kurulması gerektiğini söyledi. Bugünkü dünyanın Siyonizmin eseri olduğunu anlatan Erbakan, şu benzetmeyi yaptı: "Siyonizm bir timsah gibi. Üst çenesi Amerika'dır. Alt çenesi Avrupa Birliği'dir. Kuyruğu İsrail'dir. Gövdesi bir takım Müslüman ülkelerin yönetecileri, medyacıları, işadamları, işbirlikçileridir"

Yanıtla . 25Beğen . 0Beğenme 17 Mayıs 14:17
66

Faysal - Her ittifak kendilerinin görüşü ve inançları doğrultusunda olmalı aksi durumunda boş bir ittifak olur

Yanıtla . 13Beğen . 0Beğenme 16 Mayıs 23:30
62

Levtas37@gmail.com - Biz seçim ittifaklarını faydalı bulmuyoruz

Yanıtla . 5Beğen . 0Beğenme 14 Mayıs 09:07
61

Meli̇kşah - NE BİRLİĞİNDEN BAHSEDER OLDUNUZ ETRAFINIZA BİR BAKIN. MÜSLÜMANLAR OLARAK SAPLANTI İLE BAĞLANMAYIN. NE BİRLİĞİ CHP YE OY VERMEK , HDP YE OY VERMEK, İYİ YE OY VERMEK Mİ BİRLİK HANGİSİ HAKKIN YANINDA. BIRAKIN YAMUK MÜSLÜMANLIK AYAKLARINI DA DOĞRU YOLU GÖRÜN ARTIK. BUNLAR TAMAMEN SİYONİZİM KIŞKIRTMALARI.

Yanıtla . 30Beğen . 0Beğenme 14 Mayıs 08:59
87

Seref Yilmaz - @Meli̇kşah 61 nolu yoruma cevabı: Allah razi olsun cok dogru bi gorus ama bunun oyun oldugunu kime inandiracaksin musluman muslumani desdekler baskasini degil.

Yanıtla . 3Beğen . 0Beğenme 14 Haziran 11:26
85

Muhammed Furkan - @Meli̇kşah 61 nolu yoruma cevabı: hırsız akp ye mi oy verelim gençleri deist ateist yapan akp ye oy vermeyecegiz

harun gibi gelip karun gibi gidiyorlar kul hakkı yeyip millete zulmediyorlar akp rantın zulmün adıdır

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 10 Haziran 13:48
67

Rifat Kocak - @Meli̇kşah 61 nolu yoruma cevabı: cok dogru yazmisin kardes

Yanıtla . 4Beğen . 0Beğenme 17 Mayıs 10:27
60

Hakan68 - birlik iyidir.

düsmanlığı önler.

iç barışı getirir.....

Yanıtla . 9Beğen . 0Beğenme 14 Mayıs 05:44
59

Dumanlı - seçim ittifakı kutuplaşmaya götürüyor. ancak devletin başındaki bunu umursamıyor.

Yanıtla . 10Beğen . 0Beğenme 13 Mayıs 18:56
57

Mlh - ittifak içindeki uzlaşmalar birden fazla yorum yerine 2 farklı olguyu öne getiriyor ve halk birisine onay veriyor.ittifak ile hiç bir araya gelemeyecek partiler bir araya geldi mesala Kürt solu ile Çağdaş sol Kemalistler, trend Akşener milliyetçiliği islamcılar bir araya gelebildi. Muhafazakarlar demokratlar, milleyetci harekatcılar ve alperenler yakın ideoloji olmalarına rağmen bu sayede buluşabildiler.ittifak içinde uzlaşılamayan kararların siyasette yeri olmadığıda gözüktü mesala Andımız.

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 13 Mayıs 09:02
56

Bayram Sönmez - Siyasi birleşmeler toplumun kutuplasmasina ayrımcılığa zemin oluşturur Avrupa'da olsa neyse ama Türkiye'de kaosa giden yolu başlangıcı olur bu ülke insanı bu oluşumların ağırlığını taşıyamaz

Yanıtla . 5Beğen . 0Beğenme 12 Mayıs 04:13
54

Erkan - AKP'li olarak bu haksızlık karşısında ailecek oyumuz imamnoğlu'na vereceğiz

Yanıtla . 20Beğen . 0Beğenme 09 Mayıs 22:45
84

Şefi̇k Kayhan - @Erkan 54 nolu yoruma cevabı: allah akıl fikir versin..ne diyelim

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 07 Haziran 07:35
78

Yusuf Dursun - @Erkan 54 nolu yoruma cevabı: ERKAN Sen kesinlikle yalan söylüyorsun akpartli değilsin imamoğlu makaryosun heykelini yaptı onun içinmi vereceksin yarın ALLAH hesap sormayacakmı sanıyorsun

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 27 Mayıs 15:24
64

Asikartal - @Erkan 54 nolu yoruma cevabı: Hırsızlığa oy veren hırsızdır .

Yanıtla . 6Beğen . 0Beğenme 14 Mayıs 19:24
53

Rüstem Erdoğan - HER SİYASİ GÖRÜŞÜN GERÇEK DEĞERİ ORTAYA ÇIKAR .CUMHUR SEÇİMİ BİRİNCİ TURDA OLMAZSA ZATEN İKİNCİ TURDA KESİN SEÇİLECEK FİKRİNDEN ADALETİNDEN ASALETİNDEN VE AMELİNDEN ŞÜPHESİ OLMAYANLAR ER GEÇ KAZANIR.HAK KAZANMIYORSA HERKES ZALİMLİĞE BOYUN EĞECEKTİR. ÖZGÜRCE PARTİ Çİ SEÇİMLER YAPILABİLİRSE YANİ PARTİLER YASASI MEDENİ UYGAR GELİŞMİŞ ÜLKELERDE OLDUĞU GİBİ OLURSA KİMDE DERT YANMAZ.

Yanıtla . 5Beğen . 0Beğenme 08 Mayıs 16:09
52

Ahmet - Yerel seçimlere TBMM nin top yekün el atması hem ilk defa görülen bir yaklaşım hemde düşündürücü . Nekadar adil bir seçim olduğuda tartışılır ...

Yanıtla . 18Beğen . 0Beğenme 07 Mayıs 02:57
51

Mehmet - Belediye secimleri icin itifakin sacma olduguna inaniyorum belediye yalniz o sehrin sevdigi ve saydigi kisidir itifak yanlizca halkin sevdigi kisiye sunulan hediyedir

Yanıtla . 16Beğen . 0Beğenme 05 Mayıs 16:50
50

Altar Oğlu Tarkan - Gereksiz. hatta BOP doğrultusunda ikinci bir koalisyon devrinin başladığını söyleyebiliriz.

Yanıtla . 9Beğen . 0Beğenme 02 Mayıs 15:25
63

Vatandaş - @Altar Oğlu Tarkan 50 nolu yoruma cevabı: MHP'nin bop ittifakına destrk vermesi manidar.

Yanıtla . 5Beğen . 0Beğenme 14 Mayıs 10:05
47

Cihan - ittifak bu ortamda zorunlu görünüyor,eğerki seçim barajı %3'e düşürülür,tüm partilerin önü açılırsa gerek kalmaz.herhangi bir haklı ama marjinal partiye gel sen 5 milyon oy al demek insafsızlıktır,antidemokratlıktır.Milyonlarca insanın mecliste temsilcisi olmaması doğal değil.Her birey mümkün olduğunca temsil edilmelidir.Koalisyon olmasın,2 parti olsun despotizmdir.86 milyon fikri 2 fikre indirgiyemezsiniz.Chp'liyim,Saadet partisi 2 milletvekili ile bile 1 boşluk doldurdu,baraj sorunu olmasa 30-40 vekil çıkarsa,Türkiye bu şekilde başıboş yönetilmezdi.Koalisyon iyi değilmiş,niye,bir zamanlar Akp'ye demediğini bırakmıyan Mhp,şimdi onun uydusu oldu.Demekki gerekince gayet iyi oluyormuş.Hatta kendi partinden daha güvenilir.Partiyi 2 kişiye bırakmak istiyor,Kurtulmuş-Soylu,ikiside Akp'li değil.

Yanıtla . 14Beğen . 0Beğenme 28 Nisan 13:56
45

suat - Türkiye ancak koalisyonlarla bu tür ittifaklarla yönetilebilir. (hdp-fetocular bir de akp hariç)

zaten akp de fetocu olmayan kimseyi barındırmazlar.

Yanıtla . 10Beğen . 0Beğenme 26 Nisan 19:32
44

Kara Şimsek - Arkadaşlar ittifaklar kurularak millet daha fazla soyuluyor yazik Türk halkının durumune bakın sefillik içinde yaşıyor sectikleri insanlar orta çağ krallari gibi musriflik israf luks son sürat devam ediyor sorarsan saraylar milletin mali ama daha kapısından iceri giren millet evladi yok buna rağmen insanlar akil tutulması yaşıyorlar bu adamlara bu ülkede hala yüzde 52 oy cikiyorsa eden bulur misali milletimiz malesef bu kan emicilere vampirlere laik üzülerek ifade ediyorum

Yanıtla . 15Beğen . 0Beğenme 26 Nisan 18:11
40

Erdem - İttifaklar faydalıdır ayrıştırma olmadığı müddetçe.Akp ülkeyi artık yönetemiyor geniş katılımlı eski kurt siyasetçilerin nezdinde tüm partilerden oluşan bir milli hükümet kurulmalı hükümetin başında 2023 e kadar Sayın Tayip bey olabilir.Türkiyenin her devlet kurumu sayıştay tarafından dikkatlice incelenmeli .Türkiye Devleti bir çatır devleti veya bir Arap emirliği değildir.

Yanıtla . 16Beğen . 0Beğenme 20 Nisan 09:39
42

Mamut - @Erdem 40 nolu yoruma cevabı: tayyip bey hemen bırakmalıdır.milleti 17 yıldır böldü,parçalara ayırdı.halada devam ediyor.her seçimden veya olaydan sonra 82 milyonu kucaklayacağım diyor.ama davranışları sabaha ırkcılığa dönüşüyor.insanlar fazla kutuplaşmadan uzlaşmacı,herkesi kucaklayan bir liderin gelmesi lazım.

Yanıtla . 30Beğen . 0Beğenme 23 Nisan 13:34
38

kemal barış - memlekete hayırlı olan ittifaklar faydalı ama .devlet bahçeli gibilerle olan ittifaktan şer doğar sadece

Yanıtla . 39Beğen . 0Beğenme 19 Nisan 09:34
37

kemal barış - ben ilk defa bu seçimde saadet adayına oy verdim izmirde..geleceğin umudu temiz ve karakterli teşkilatıyla saadetttir..

Yanıtla . 18Beğen . 0Beğenme 19 Nisan 09:32
36

Assur - Adamlar bunca yıl hırsızlıkla oy çalarak başa geldiler zaten TV lerin %98 bunlara çalışıyor reklamlarla geldiler Allahın izniyle öylede gidecekler (milli irade milli görüş vakit saadet vakti)

Yanıtla . 20Beğen . 0Beğenme 18 Nisan 13:25
39

Sultan Susmaz - @Assur 36 nolu yoruma cevabı: O DEDİĞİN HIRSIZLIK SİZLER GİBİ MÜSLÜMANIN DEYİP ALTTAN GÖTÜRENLER OLUR. BİR SOR BAKAYIN BAŞKANINA NELER GÖTÜREREK YAPTI SERVETİNİ.

Yanıtla . 12Beğen . 0Beğenme 19 Nisan 11:02
33

Hasann - Laiklik,demokrasi, özgürlük,gibi asgari mustereklerde birleşmeler için zarurettir

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 17 Nisan 13:24
41

Mehmet Sezai Aydıngöz - @Hasann 33 nolu yoruma cevabı: Laik,demokrasi,laik demokrasi,sanki ağızların sakızı olmuş.Bir günde bunların ağzında."Hak,Adalet,İnsanlık"duymadım.

Yanıtla . 4Beğen . 0Beğenme 20 Nisan 12:31
31

Kaderoglu - Fazla saymaya gerek yok 3000 oyla kazandık diyenler neden 14000 bin oyu gözleri görmüyor bir seçim olsa sahada ezilirsi iz biraz akıllı olun çamur atmaya gerek yok

Yanıtla . 9Beğen . 0Beğenme 15 Nisan 15:49
34

Kararsiz - @Kaderoglu 31 nolu yoruma cevabı: 3000 oyla kazandilar gormek lazim 10000 oy bulundu cok az bir sandikta bunu nasil izah edecen

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 17 Nisan 14:03
30

Muradoglu - Adaletsiz bir uygulama olan %10 baraj zulmü kalmadıkça bi ittifaklar zaruret arzeder

Yanıtla . 12Beğen . 0Beğenme 14 Nisan 13:42
28

Orhan Oğul - Dogru bulmuyorum ne yazikki çünkü kamlaşmayı derinleştiriyor ınsanları ayrıştırıyor ve giderek 1980 öncesi gibi sağ sol davasına benziyor eski seçim sisteminde chp nin hiçbir zaman iktidara gelemiyecekken bugün bu sistemde böyle bir şansı var kaldiki öbür tarafda bir araya gelebilecek okadar gurup varki bu tarafta ise sadece ak parti ve mhp var buda zaman geçtikçe şer ittifakını giderek güçlü kılıyor malesef bunların hedefi tayyip erdoğan deyil türkiye cumhuriyetini ele geçirmek biz bu fırsatı altın tepside sunduk bugün görüldüğü gibi adamlar siyaset yapmayı bile unutmuşlardı yeniden avuçlarını ovuşturmaya başladılar bile

Yanıtla . 12Beğen . 0Beğenme 10 Nisan 03:20
29

Mikail - @Orhan Oğul 28 nolu yoruma cevabı: Sen git a habere yorum yap yanlış yere yapmışsın

Yanıtla . 13Beğen . 0Beğenme 14 Nisan 04:12
27

Şükrü Eşme - Seçimlerde ittifakı ancak ittifak edilen partinin Milli Görüşe yakın olursa doğru bulurum. Yani İslam Birliği D8 in Dünyada hakim olmasını istiyecek bir siyasi parti ile

Yanıtla . 10Beğen . 0Beğenme 09 Nisan 18:42
25

Zekeriya - İttifak demek sevsen de sevmesen de bir başka partinin adayına oy vermek. Yıllarca söylemlerini ve eylemlerini sakıncalı bulduğun veya katılmadığın bir yapıyı desteklemek veya oy kullanmamaktır.

Yanıtla . 4Beğen . 0Beğenme 08 Nisan 16:00
24

Halktan Biri - Irticanın kazananı chp mhp olmuştur. Chp.istanbul ankarayi asla alamazdı mhp de 11 ili alamazdı. Bunu kimse inkar edemez...

Yanıtla . 11Beğen . 0Beğenme 07 Nisan 10:52
26

METİN KOCAKURT - @Halktan Biri 24 nolu yoruma cevabı: Hangi irtica? sol irtica mı? ırkçı irtica mı? Ateist irtica mı? Cahiller hariç Müslüman mürteci olmaz...

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 08 Nisan 16:52
22

Ahmet Raif - Katılmıyorum çünkü ülke ümmetin ortak malıdır. Kutuplaşmalara karşıyım hepimiz kardeşiz birleşelim. BÜTÜN ÜMMETE SELAM.

Yanıtla . 13Beğen . 0Beğenme 04 Nisan 16:15
21

Ask - Krallık kurulduğuna göre ittifaklar mecburidir.baska yol kalmadı.demokrasi işlemediği için güçlü olan zayıfı ezmelidir ki dolayısıyla iktidarin ömrü uzun süreli olabilsin.bu durumda toplumların geleceğinin parlak olmadığı komsu ülkelerde görülüyor.sormaya gerek yok göz görüyor.

Yanıtla . 14Beğen . 0Beğenme 30 Mart 16:45
23

Karadavud78 - @Ask 21 nolu yoruma cevabı: TEK PARTİ REJİMLERİ TÜRKİYE GİBİ ETNİK ÇOĞUNLUĞU OLAN KOZMOPOLİT ÜLKELERE DAR GELİR SİSTEM ONU ÖZÜMSEMEZ!...

Yanıtla . 3Beğen . 0Beğenme 05 Nisan 11:08
20

Mehmet Sarikaya - İTTİFAKLAR, TEK BAŞINA SEÇİME GİRMEKTEN KORKAN PARTİLERİN YAPTIKLARI BİR UYGULAMADIR. KENDİSİNE VE MİLLETİNE GÜVENEN PARTİNİN İTTİFAK YAPMAYA İHTİYACI YOKTUR. SAADET PARTİSİ HEM KENDİSİNE, HEM MİLLETİMİZE GÜVENİYOR. BU SEBEPLE İTTİFAKI MİLLETİMİZİN HER FERDİ İLE YAPMIŞ OLUYOR.

Yanıtla . 27Beğen . 0Beğenme 27 Mart 03:15
19

Mersinli - Özgür ve demokrasiden bahsedilen bir ülkede eksiksiz hic bir siyasi görüşün olmadigi gerçeğini de düşünerek kendilerine ülkeyi yönetme hakkı verilen her fikir halk nezninde bir imaj olusturmustur.Fakat son dönemde ki kadar siyasi ve ekonomik imkanları uzun bir süre tek başına kullanma hakkını elinde bulunduran bir iktidar olmayışı avantaj olmaktan çok dezavantaja dönüşmüş durumdadir.Partilerin seçimde başka partilerle ilişki içinde bulunmalarınin elestirilmesinin mantiksal altyapısının olabilimesi için ise hem aynı siyasi partilerle girmiş oldukları ilişki süreçlerini hem de bir suç varsa neden hukuki süreçlerin isletilmedigi sorularinin yanıtı verilmelidir.

Yanıtla . 3Beğen . 0Beğenme 26 Mart 20:40
18

NİL NEHRİ - eyt anketi bekliyoruz .. oy yok inanmıyoruz ..

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 26 Mart 17:07
17

mehmet öcel - ARTIK KOALİYOSYON YERİNE SİMDİ OYLARDAN DAHA COK FAYDALANMAK İÇİN İTTİFAK YAPIYORLAR TABİKİ BİZ HEP SAADET PARTİSİNİN YANINDAYIZ HER NE YAPARSA OLMALI BAY ERDOĞAN BEYİN NE SÖLEDİĞİ BİZİM İÇİN ÖNEMLİ DEĞİLDİR AKP MHP Yİ YANINA ALAMASAYDI HDP YANINA ALACAKTI

Yanıtla . 11Beğen . 0Beğenme 24 Mart 23:57
32

Xyz - @mehmet öcel 17 nolu yoruma cevabı: Hadi yaa. hımmm. vay canına..

mehmetçim ya senin dünyadan haberin yok yada saf ayaklarına yatıyorsun hdplileri siz aday göstermemişmiydiniz kocaelinde doğudaki şehirlerde mesela internet kullanmayı biliyorsan bi bakmanı tavsiye ederim cahilce konuşup kendine güldürme..

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 16 Nisan 15:11
16

Cihan - partiler için olumlu olabilir.Ülke için bilinmez.Mhp her yerde kaybedecekken,Akp ona birçok belediye hediye ediyor.

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 24 Mart 19:07
15

Hakan - Böyle bir durumda ittifak olmalı.çünkü koşullar anormal.

Yanıtla . 5Beğen . 0Beğenme 22 Mart 07:45
14

Ask - Despotizmin ucube sistemin itifakida koalisyonda bir işe yaramaz 600yil önceki mutlakiyet sistemi bugün yürürlüğe girmiştir

Yanıtla . 4Beğen . 0Beğenme 21 Mart 17:48
13

Muammer - Bulunduğum bölgede partimin adayı yoksa oyda yok hangi ittifak ta olursa olsun

Genel ve yerel de

Yanıtla . 3Beğen . 0Beğenme 21 Mart 01:24
12

Beytul Doğan - hayır.İNSANA ZORAKİ DAYATMA.OYVERRECEKSİN.İNSANININ İRADESİNE GEM VURMA.

Yanıtla . 5Beğen . 0Beğenme 20 Mart 21:18
11

Doğulu... - Türkiye'de herkes ülkesini milletini sever... Ama MHP milliyetçiliği sınırlıdır ve iyiki de öyledir... Ak parti MHP ye yaklaştıkça kaybedecek... Ayrıştırıcı konuştukça daha da kaybedecek.. Kim kucaklayici ve demokratik olursa o kazanacak...

Yanıtla . 8Beğen . 0Beğenme 20 Mart 08:09
10

Baki Güven. - İttifak olmasa idi bugün Tayyip Erdoğan orada olamazdı devlet bahçeli onu oraya getirdi ve besliyor orada tutuyor. Milliyetçi oyların % 25 oyu olması na rağmen hiç bir şeye yaramıyor devlet bey sadece oyların bölünmesi için orayı işgal ediyor. Bravo Tayyip bey de iyi kullanıyor. Saygılarımla selamlıyorum.

Yanıtla . 9Beğen . 0Beğenme 17 Mart 16:10
09

Sabri Özcan - Koalisyon un adı ihtifak oldu bunu yaratanın Allah belasını versin

Yanıtla . 13Beğen . 0Beğenme 16 Mart 22:18
08

Kaptan - ittifak denilen şey koalisyondur bu güne kadar koalisyondan ne yarar gördükki ittifaktan görelim bunların ittifaktan maksatları aldıkları milyarlarca liralık maaşı kurtarmak ittifakı dır

Yanıtla . 13Beğen . 0Beğenme 16 Mart 21:17
07

Enes - İttifak değil ya kendi bağımsız gşrmeli

Yada dilediği partiye iltihak etmeli

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 16 Mart 14:09
06

EYT ismail - İttifaklar yapılmamaliydi. Bence de koolisyonu farkı yok ama bu seçim öncesi oldu. Birisi ittifak yaparsa degirleri de yapar tabii ki. Herkes kendi adayını çıkarmaliydi. Beğenilmeyen parti kendine çeki düzen vermeliydi. Öte yandan anketler iyisi bu arada . EYT anketinde bekliyoruz..

Yanıtla . 3Beğen . 0Beğenme 16 Mart 12:27
05

Kaptan - eski zamandaki koalisyonu aldılar evirdiler çevirdiler ittifak adı altına topladılar koalisyonun neye faydası olduki ittifakın faydası olsun

Yanıtla . 4Beğen . 0Beğenme 16 Mart 12:06