Trabzonspor Beşiktaş’ın bütün özelliklerini ezberlemiş, ona göre sahaya yerleşmiş, bunda da taaa 65. dakikaya kadar en küçük fire vermeden oynamıştı. Buna karşılık Beşiktaş sahada Quaresma’sız idi... Savunmanın göbeğinde de Pepe yoktu. Maç skor tabelasının hiç değişmeyeceği gibi gidiyordu. Yukarıda da değindiğim gibi 65. dakikaya kadar...

O zaman açalım biraz... Okay ve Kucka’nın karşılayıcı, Sosa’nın da ileriye taşıyıcılığı üstlendiği orta alan Talisca’nın zafiyeti sayesinde ev sahibi lehine işliyordu. Lens hareketli ama bitirici değildi. Hele hele Love inanılmaz biçimde güçsüz, adeta yerden kalmamız haldeydi. Hiçbir şekilde Talisca ile alışverişi yapamıyordu. Babel neredeyse tek başına kalmıştı. Buna karşılık NDoye dağıtıcı gibi, Olcay her iki görevi de yapabiliyor, Abdülkadir de tehdit oluşturuyordu. Yani Beşiktaş’ın şampiyonluk yolunda ciddi bir engel duruyordu karşısında... Tolgay ve Atiba ne Gökhan’dan, ne de Adriano’danhücumculuk aksiyonları görebiliyorlardı, ne de yardımlaşma... Trabzonspor savunması ikili mücadelelerde başarılı idi, Okay yaklaştığında da servis yapabiliyordu. Yani öyle bir tablo vardı ki 65. dakikaya kadar, kime sorsanız bu maç başladığı gibi yani 0-0 biter derdi.

Sonra mı? İşte oraya geldik... Rıza Hoca 65. dakikada Olcay’ı alıp Rodellega’yı ikinci santrfor olarak sahaya sürdü. Bunun yanı sıra yine aynı dakikada Kucka’yı alıp öne doğru bir başka oyuncu Yusuf’u sahaya attı. Bu şu demek idi; Trabzonspor orta alanı artık Sosa ile Okay’a kalmıştı. Böylece de Beşiktaş zorlandığı alanlarda artık rahatlık yaşayabilirdi. Ve aynı anda Adriano sakatlanıp yerine dinamik, koşusu, sert ve çok etkili orta atan Caner girmez mi? Bu değişimlerden önce oyuna giren Negredo, Love’e göre daha atak, daha ayakta bir uç adamı idi. Oyun bölgesinin hayati yerini Beşiktaş’a kaptıran Trabzonspor için yenilgi sanki açık açık geliyordu. Geldi de... İki Caner-Negredo- Babel üçlü işbirliği ile... Hele hele yarınlar için ki, Quaresma iyi bir ceza alacaktır, Mustafa Pektemek de hazırım mesajını verirken, üst sıra mücadelesi için güvence oluyordu.

Son ama bence en önemli not... Yahu teknik adamlar ne çok santrforla oynarsanız, o kadar zor gol atar ve orta alanı da rakibe bırakacağınızdan o kadar kolay kaybedersiniz.