Son dakika haberi... Siyer-i Nebi sınavı sonuçları açıklandı. Sonuçları haberimizden öğrenebilirsiniz.Anadolu Gençlik Derneği'nin (AGD) Türkiye geneli il ve ilçelerde byıl 5'incisini düzenlediği Siyer-i Nebi yarışmasına yüzbinlerce öğrenci katılım sağlıyor. 2017 AGD Siyer-i Nebi sınavına giren öğrencilerin ve ailelerinmerak ettiği AGD Siyeri Nebi sınav sonuçları ve Siyer-i Nebi yarışma sonuçlarına dair tüm detaylar haberimizde yer alıyor. AGD 2017 Ortaokul gençleri Efendimizin İzinde ve Liseli gençler Efendimizin İzinde yarışması sınavı 16 Aralık Cumartesi günü 2017 saat 11:00’da yapıldı. Yaklaşık 1 milyon öğrencinin katıldığı sınava İstanbul'dan iseortaokul ve liselerden 100 bin öğrenciyle rekor bir katılıma ulaştı. Sınava katılan yüzbinlerce öğrenci ise sınav sonrası en çok Siyer-i Nebi sınavı soru ve cevapları merakla aramaya başlamıştı. AGD'den yapılan açıklamada sınav soru ve cevapları 16 Aralık akşamı saat 20.00'da AGD Web Tv üzerinden yayınlanmıştı. Siyer-i Nebi yarışması birincileri kimler olduğuna dair sonuçlar açıklandı. Sizde aşağıda haberimizde yer alan link üzerinden Siyer-i Nebi yarışma sonuçlarını tüm merak ettiğiniz soruların ayrıntılarını öğrenebileceksiniz...

AGD SİYER-İ NEBİ SINAV SONUÇLARI SORGULAMA EKRANI

SİYER-İ NEBİ SINAV SONUÇLARI AÇIKLANDI

Son dakika haberi... AGD Siyer-i Nebi sınavı sonuçları 23.00'da açıklandı. Sınava giren yaklaşık bir milyona yakın öğrenci sonuçları aratıyor. Aşırı yoğunluktan dolayı Siyer-i Nebi sınavı sonuçları sitesi zaman zaman kesilebiliyor. Sonuçları bu linke tıklayıp T.C. kimlik numaranızı yazarak öğrenebilirsiniz.

AGD SİYER-İ NEBİ YARIŞMASI ÖDÜLLERİ

Hz. Muhammed'in hayatının anlatılması ve anlaşılması bakımından düzenlenen Siyeri Nebi yarışmasında dereceye giren öğrencilere çeşitli hediyeler verilecek. Siyeri Nebi sınavı birincisine 6, ikinciye 5, üçüncüye 4 tam altın ve kitap seti, ilçe birincilerine ikincilerine ve üçücülerine çeşitli hediyeler verilecek. Anadolu Gençlik Derneği (AGD) tarafından düzenlenen ve gençleri Efendimiz’in (s.a.s) ahlâkı ile buluşturmayı hedefleyen Siyer-i Nebi Yarışması açıklanır açıklanmaz sonuçları aşağıdaki linkten bulabilirsiniz.

SİYER-İ NEBİ SINAV SONUÇLARI İÇİN TIKLA - ALTERNATİF LİNKSİYER-İ NEBİ SINAVININ KAYBEDENİ YOK

AGD Genel Başkanı Salih Turhan sınavın yapıldığı okullardan Selahaddin Eyyubi Lisesi’nde yaptığı açıklamada, AGD olarak her yıl Türkiye’nin il ve ilçelerinde Hazreti Muhammed’in hayatını anlatan kitapları gençlere ulaştırdıklarını söyledi. Milli Eğitim Bakanlığı’ndan aldıkları izin doğrultusunda okullarda yarışma düzenleyip, hayırlı bir çalışma yaptıklarını dile getiren Turhan, 5 yıldır bu çalışmaları yürüttüklerini belirtti. Gerçekleştirdikleri Siyer-i Nebi Yarışması’na öğrencilerin büyük ilgi gösterdiğini anlatan Turhan, yarışmada hedeflerinin gençler arasında birinci veya ikinciyi belirlemenin olmadığını vurguladı. Turhan, “Şu ana kadar ortaokul ve lisedeki 1 milyona yakın yavrumuz yarışmaya dahil oldu. Amacımız, Efendimiz’in hayatını hayatına tatbik edecek gençler yetiştirmek, onun mücadelesini, İslam’ı insanlara nasıl aktardığını gençlere aktarmaktır.” dedi.

SİYER-İ NEBİ SINAVI YARIŞMASI ÖDÜLLERİ NE ZAMAN DAĞITILACAK?

Öğrencilerin sınav sonuçları kadar merak ettiği bir diğer soru ise ödüllerin ne zaman ve nerede dağıtılacağı sorusu oldu. Ödüllerin açıklanmasından sonra öğrencilerin ilgisini çeken ödülleri ise 31 Aralık akşamı Türkiye genelinde düzenlenen Mekke'nin ve Kudüs Fethi programlarındadereceye giren öğrencilere verilecek.

SİYER-İ NEBİ SINAV SORULARI VE CEVAP ANAHTARI

AGD tarafında 16 Aralık cumartesi günü yapılan Siyer-i Nebi sınavında 90 sorunun sorulduğu sınav liseliler ve ortaokullar için ayrı ayrı yapıldı. Liseliler için yapılan sınavın soru ve cevap anahtarını buradan bulabilirsiniz. Ortaokullar için Siyeri Nebi sınavının cevap anahtarı da yine açıklandı.Haberimizde yer alan link ve bilgilerden sizde faydalabilirsiniz. Siyer-i Nebi yarışma sonuçlarını takip edebilirsiniz. İşte merak ettiğiniz tüm soruların yanıtı ve yarışma tüm detaylar...

AGD SİYER-İ NEBİ SINAV SONUÇLARI SORGULAMA EKRANI.

SİYER-İ NEBİ SINAV SONUÇLARI İÇİN TIKLA - ALTERNATİF LİNK

Kaynak: www.milligazete.com.tr