İSRAİL KINAMADAN DEĞİL GÜÇTEN ANLAR

MillÎ Gazete’ye konuşan Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu, “ABD Başkanı Trump bu provokatif kararla yangına benzin dökmüştür. Bundan sonra akan her damla kanın, her damla gözyaşının sorumlusu bu kararı alanlar olacaktır. İsrail kınamadan, bildiriden değil, sadece güçten ve yaptırımdan anlar. Bütün İslam ülkelerine çağrıda bulunuyoruz: ABD’ye ve İsrail’e tepkinizi ortaya koyun” dedi.

ABD Başkanı Trump’ın, Kudüs’ü işgalci İsrail’in başkenti olarak tanıdıklarını ilan etmesinin ardından Saadet Partisi Başkanlık Divanı olağanüstü gündemle toplandı. Genel Başkan Temel Karamollaoğlu İslam dünyasına çağrı yaparak, “Bütün İslam ülkeleri Kudüs’ü Filistin’in başkenti olarak ilan etmelidir” dedi.

BUGÜN DEĞİLSE NE ZAMAN?

Karamollaoğlu şu değerlendirmeyi yaptı: “Kudüs, İslam dünyasının onur ve namusudur. Bugün değilse ne zaman. İslam Ülkeleri, mevcut bütün ihtilaf ve ayrılıkları bir kenara bırakıp, Kudüs davası etrafında birleşmelidir. İslam İşbirliği Teşkilatı derhal toplanmalıdır. Karşı bir adım olarak bütün İslam ülkeleri Kudüs’ü Filistin’in başkenti olarak ilan etmelidir.”

BU PERVASIZLIĞA SESSİZ KALAN TARİH ÖNÜNDE MAHKUM OLACAKTIR

İslam ülkelerinin İsrail ile olan ilişkilerini askıya almaları gerektiğini vurgulayan Karamollaoğlu, “İslam Ülkeleri, İsrail ile olan bütün siyasi, ekonomik ve varsa askeri ilişkilerini askıya almalıdır. İslam ülkeleri hava sahalarını İsrail’e ait bütün uçuşlara kapatmalıdır. ABD’nin bu pervasız kararına sessiz ve kayıtsız kalanlar tarih önünde mahkum olacaklarıdır. İslam dünyası bu oldubittiyi asla kabul etmeyecektir. Bu coğrafya Moğol istilalarının üstesinden gelmiş, 19 Haçlı seferini boşa çıkarmıştır. Bu sinsi ve tehlikeli çabayı da mutlaka tarihin çöplüğüne atacaktır” şeklinde konuştu.