Memur-Sen Konfederasyonu, ABD Başkanı Donald Trump ‘ın Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanımasını ABD büyükelçilik binası önünde protesto etti. ABD ve İsrail aleyhine sloganlar atılan protesto eylemine, Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Günay Kaya, üyeler ve çok sayıda duyarlı vatandaş katıldı.

KUDÜS BARIŞIN ŞEHRİDİR

Memur-Sen tarafından 81 ilde eşzamanlı olarak protesto eylemlerinin düzenlendiğini kaydeden Memur-Sen Ankara İl Temsilcisi Mustafa Kır, yaptığı basın açıklamasında, “ABD-İsrail ortak yapımı bu kirli strateji, şiddet ve krizlerle kavrulan bütün insanlık için eğer engellenmezse daha da büyük sorunların kapısını aralayacaktır. Tam da bu yüzden dünyanın bütün iyi insanları barışı geliştirme ve barış adası Kudüs’ü koruma noktasında çağrımızın muhatabıdır. Kudüs savaşın değil, barışın şehridir” ifadelerini kullandı.

HAREKETE GEÇMELİYİZ

Kır, Kudüs’ün Siyonizm’e başkent yapılmasını engellemek için harekete geçilmesi gerektiğini belirterek, açıklamasını şu şekilde sürdürdü: “Anadolu bu sözü söylemeye hazırdır. Ümmetin gönlü bu hakikate açıktır. Bu konudaki inancımız ve kararlılığımız tamdır. Şimdi bu inancı ve kararlılığı fiiliyata dökme vaktidir. Kudüs’ün Siyonizm’e başkent yapılmasını engellemek için harekete geçmek, birlikte ses vermek ve insanlığın beklediği o sözü söylemek için buradayız. Yaşasın özgür Kudüs.”