Marmara Üniversitesi Mezun ve Mensupları Derneği’nin (MÜMDER) girişimleriyle kurulan “Marmara İş İnsanları Platformu” ilk toplantısını gerçekleştirdi. Marmara Üniversitesi’nden mezun olan iş insanı ve yöneticileri bir araya getirmeyi amaçlayan platformun toplantısına katılım oldukça yoğundu.

İstanbul’da gerçekleştirilen ilk toplantıda platformun kuruluş kararı, ilke ve amaçları belirlendi. Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Mahmut Gürcan’ın da katıldığı toplantıda MÜMDER’in faaliyetleri anlatılarak kurulan platformun bu çalışmalar açısından yeri ve önemine dikkat çekildi.

Yoğun bir ilginin olduğu toplantıya birçok sektörden önde gelen iş insanları iştirak ederek görüş ve düşüncelerini aktardı. Katılımcılar organizasyonun önemine dikkat çekerek memnuniyetlerini dile getirdi.

Özellikle üniversite öğrencilerine yönelik burs çalışması, eğitim ve kültürel faaliyetler yürüten MÜMDER, iş dünyasındaki Marmara mezunlarını da bir araya getirmeyi hedefliyor. Çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren iş insanları ile karşılıklı diyalog ve iş birliği sağlamak amacıyla Marmara İş İnsanları Platformu’nun kurulmasına öncülük eden MÜMDER, bu oluşumla ekonomik, sosyal ve eğitime yönelik çalışmalar yürütecek.