Mustafa Yaman için gecikmeyen bir adalet istiyoruz

Mustafa Yaman için gecikmeyen bir adalet istiyoruz
Eklenme Tarihi: 17.07.2017 11:16

Teknik Elemanlar Derneği İstanbul İl Başkanlığı, Mustafa Yaman için açıklama yaptı...

eposta yazdır zoom+ zoom-
Teknik Elemanlar Derneği İstanbul İl Başkanlığı, Saadet Partisi İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyesi ve HUDER İstanbul İl Başkanı Av. Mustafa Yaman’ın tutuklanmasına ilişkin bir açıklama yaptı. 

“Av. Mustafa Yaman için Gecikmeyen Bir Adalet İstiyoruz!” başlıklı açıklamada “İlgili makamlarla yapılan görüşmeler, bilgilendirmeler ve sunulan belgeler doğrultusunda iddia edilen suçun yerinde olmadığı, bir yanlışlık olduğu ve bu mağduriyetin bir an önce sonlandırılması gerektiği ifade edilmiştir. İddia sahibi iddiasını ispatlamakla mükellef olduğu halde maalesef gelinen noktada ortada ispat edilmiş bir iddianın olmadığı görülmektedir. Olayın açıklığa kavuşturulması adına muhataplara her konuda gerekli destek verilmiş olunmasına rağmen, hala atılması gereken adımların atılmadığını üzülerek müşahede etmekteyiz” ifadelerine yer verildi.

Mustafa Yaman için gecikmeyen bir adalet istiyoruz
 

MUSTAFA YAMAN FETÖ’YE METHİYELER DİZİLEN ZAMANDA, ONA MUHALEFET EDİYORDU
 

Açıklama “Ayrıca Av. Mustafa Yaman, 28 Şubat’ın o melun atmosferinde herkes bir köşeye sinerken 28 Şubat mağdurlarının hukuk mücadelelerinde de yanlarında yer almıştır. FETÖ liderine methiyeler dizilen zamanlarda, ona muhalefet eden ve İslam’a zarar verdiğini alenen söyleyen Av. Mustafa Yaman’ın, bugün FETÖ’cü suçlamasıyla içeriye alınmasına şahit oluyoruz. Adaletimizin geldiği son noktanın bu olmaması gerektiğine de inanmak istiyoruz. Sonuç olarak; lise eğitimi aldığı dönemden bugüne Milli Görüş’e gönül vermiş, bu camiada resmi vazifeler üstlenmiş, bu özellikleriyle herkes tarafından bilinen ve malum yapıyla yakından veya uzaktan hiçbir ilişkisi olmayan HUDER İstanbul Şube Başkanı Av. Mustafa Yaman’ın daha fazla mağdur edilmeden serbest bırakılması gerektiğini tüm kamuoyuna duyurmak isteriz” diye devam etti.