Terörü çözmek için tövbe etmeyi gerektiren günahlar

MAKALEYİ DİNLE

Bismillahirrahmanirrahim.

Âlemlerin Rabbi, Rahman ve Rahim olan Allah (c.c)›a hamd ederim. Salât ve selâm, Peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafa'ya (s.a.v), âline ve sahabelerine olsun.

İstanbul’da Beşiktaş semti ile Maçka parkında meydana gelen terör olayında son yapılan açıklamaya göre 37’si polis, 7’si sivil olmak üzere 44 vatandaşımız şehit olmuştur. Şehitlere Allah’tan rahmet diliyor, yakınlarına sabrı cemil niyaz ediyoruz. Yaralı olan vatandaşlarımıza da acil şifalar diliyoruz. Terör can almaya, Türkiye’nin başını ağrıtmaya devam ediyor. Millet olarak bir gerçeği görmek zorundayız. Görmemiz gereken gerçek; terör belasını başımıza saran nedenlerdir. Bu nedenlerden birisi ZALİMLER, diğeri ise devlet eliyle ve desteği ile işlenen BÜYÜK GÜNAHLARDIR. Bu iki neden ile aramıza mesafe koymadan, kendimizi koruyacak tedbirlere yönelmeden terör belasından kurtulmamız mümkün olmaz. 

TERÖRÜ ÜRETEN ZALİMLER

Terör, Dünya Siyonizm’inin kullandığı ahlak dışı bir ifsat silahıdır. Bu ahlaksız silahı kullananların tek hedefi ise Büyük İsrail’i kurmaktır. Fesat çıkarmak ve köle diye tanımladıkları diğer milletlere kargaşa ve terör vasıtasıyla hâkim olmak, Siyonizm’in imanı ve dini olmuştur. Siyonistler, bu sapkın inançlarından dönmedikleri için de hep ilahi lanete ve gazaba uğramışlardır. MÂİDE 78: “İsrailoğullarından inkâr edenlere, Davud ve Meryem oğlu İsa diliyle lanet edilmiştir. Bu, isyan etmeleri ve haddi aşmaları nedeniyledir.” Müslümanlar için bu ve benzeri ayetler, bu fesatçıları tanımaları bakımından önemli belgelerdir. Rahmetli Erbakan hocamız, bu Siyonizm’i tarif ederken TİMSAH örneğini vererek bütün zalim unsurları bize net bir şekilde izah etmiştir: “Siyonizm bir timsaha benzer. Bu timsahın üst çenesi Amerika’dır, alt çenesi Avrupa Birliği’dir, kuyruğu İsrail’dir, gövdesi Müslüman ülkelerinin yöneticileri de bulunmak üzere işbirlikçi devlet idarecileridir. İşbirlikçi medya, işadamları ve sanayicilerdir. Ben bunları niçin söylüyorum? Siyonizm demek sadece İsrail ve Amerika demek değil, bütün bir timsah dünyayı avucunun içine almış, hepimizi fiilen köle yapmış, Gazze›de çoluğu çocuğu öldürüyor.» İşte terörü üreten bataklık bu Siyonizm’dir. Besleyen zalimler ise ABD, AB ülkeleri ve işbirlikçi yönetimlerdir. PKK, PYD, DAİŞ gibi örgütler, bizzat bu ülkeler tarafından himaye edilmekte ve desteklenmektedir. Türkiye’yi idare edenler, bu zalimler ile stratejik ortaklıklarını sonlandırmadan bu terör belasından kurtulamayız. Burada ciddi bir tövbeye ihtiyaç vardır. ABD, AB ülkeleri ve bütün işbirlikçiler, Müslüman Türkiye’nin dostu değil düşmanıdırlar. Bu düşmanlıkları ortada iken, hala onlar ile birlikte hareket etmek, dolaylı yoldan teröre destek olmaktır.

TERÖRÜ ÜRETEN BÜYÜK GÜNAHLAR

Terörü üreten ikinci neden ise işlenen büyük günahlardır. Bu günahları şöyle sıralamak mümkündür. 1- ABD ve İsrail’le stratejik ortaklık, 2- AB’yi bir medeniyet projesi olarak kabul etmek, 3- Materyalist eğitimi esas almak ve dayatmak, 4- Liberal faizci kapitalist düzeni benimsemek ve yürütmek, 5- Haksız vergiler ile milletin imkânlarını devlete sermaye yapmak, 6- Zinayı ve diğer ahlaksız ilişkileri hürriyet kapsamı içine alıp normalleştirmek, 7- Kumar, milli piyango, spor toto ve at yarışları gibi şans oyunlarını devlet için bir gelir kaynağı olarak kullanmak, 8- İçkiyi yaygınlaştırmak, 9- Üretimi ve sanayileşmeyi engellemek ve tüketimi ve israfı yaygınlaştırmak, 10- Rüşvet ve yolsuzluklara göz yummak, 11- Domuzu kasaplık et sınıfına koymak gibi işlenen nice büyük günahlar, terörü üreten nedenlerdir. İşin garip tarafı, terör ile işlenen bu büyük günahlar arasındaki yakın ilişkinin farkında olunmamasıdır. Hâlbuki yıkıcı terörü başımıza bela eden en önemli neden, işlenen bu büyük günahlardır. RUM 41: İnsanların bizzat kendi elleriyle işledikleri (günahlar) yüzünden karada ve denizde (düzen bozulduğundan) fesat (terör) ortaya çıktı. Umulur ki, dönerler diye (Allah) onlara yaptıklarının bir kısmını kendilerine tattırmaktadır.” Bu ayet, işlenen büyük günahların insanların sosyal düzenini bozan ve terörü doğuran bir eken olduğunun en net belgesidir. Peygamberimiz bu günahların tamamını “helak edici” olarak tanımlamıştır. 

YÖNETİCİLERE  

Türkiye’yi yöneten başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Başbakan Binali Yıldırım’ın, Başbakan Yardımcılarının, Bakanların ve yönetimde etkin olan bütün zevatın, canımızı yakan terörü sonlandırmak için samimi bir gayretin içinde olduklarından şüphemiz yoktur! Bütün bu samimi gayretlere rağmen ülkemizde terör önlenemiyor ve aksine her geçen gün etkisi yoğunlaşarak artıyor. Neden? Yukarıda saydığımız sebeplerden dolayı terör artıyor. Doğru teşhis, doğru tedavi için gereklidir. Hepimiz Müslüman insanlarız. Kur’an okuyor, Peygamberimize salat ve selam ediyoruz. Ancak Kur’an’ın ve Sünnetin esaslarını belirlediği Adil Düzeni, yani maruf ve münker, helal ve haram düzenini yönetime hâkim kılmaktan kaçınıyoruz. Hâlbuki mülkün sahibi olan Rabbimiz Allah Teâlâ bize emrediyor: BAKARA 208:  “Ey iman edenler, hepiniz topluca barış ve güvenliğe (İslam’ın silm düzenine) girin ve şeytanın adımlarına (hileli düzenlerine) tabi olmayın. Çünkü o, size apaçık bir düşmandır.” Biz, Allah’ın bize emri olan Adil Düzene, yani maruf ve münker, helal ve haram düzenine değil, şeytanın ve adamlarının “hileli köle düzenine” tabi oluyoruz. Şeytan ve adamları ise bizden intikamını terör ile alıyor. Terör, terörün kendisi olan ABD ve İsrail’in stratejik ortaklığı ile çözülmez. Terör, materyalist eğitimle çözülmez. Terör, faizci kapitalist düzen ile çözülmez. Terör, AB’nin müşrik, inkârcı ve ırkçı kıstaslarıyla çözülmez. Terör, milli piyango, spor toto gibi şans oyunları ile devlete gelir temin etmekle çözülmez. Terör ancak yapılan yanlış tercihlerden ve işlenen büyük günahlardan tövbe ettikten sonra Milli Görüşe dönmekle, Saadet Partisi’nin tekliflerine itibar etmekle çözülür. Selam hidayete tabi olanlara…

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar İsmail Hakkı Akkiraz - Mesaj GönderYorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Belediye başkanlarının istifa süreçleri ile ilgili ne düşünüyorsunuz?

YÜKLENİYOR