ABD ve İsrail algısı ile yol almak

MAKALEYİ DİNLE

BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM;

âlemlerin Rabbi, Rahman ve Rahim olan Allah’a (C.C.) hamd ederim. Salât ve selâm, Peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafa’ya (S.A.V.), âline ve sahabelerine olsun.

ABD, AB VE İSRAİL oyununu çok açık oynuyor. Adamlar, Büyük İsrail’i kurmak için yaptıkları planı, kendilerince kusursuz bir şekilde yürütüyorlar. Bu planı yürütürken hiçbir ayrıntıyı da ihmal etmiyorlar. Birinci ve ikinci dünya savaşını aralarında yaptılar. Sadece 2. Dünya Savaşı’nda yaklaşık 25 milyon asker, 50 milyon sivil olmak üzere 75 milyon insan öldü. İnsanlık tarihinin en vahşi savaşını niçin yaptılar? Savaşı “Büyük İsrail’i” kurmanın bir adımı olarak planladıklarından şüphe edilmemelidir. Savaşın sözde galipleri ABD, Rusya ve İngiltere YALTA adasında bir araya geldiler. Bugünkü dünya düzenini kurarak aralarında ittifak imkânlarını geliştirdiler. Birleşmiş Milletler’i kurarak Büyük İsrail için ilk adımı attılar ve 1948 yılında Küçük İsrail’in kuruluşunu ilk kararları olarak ilan ettiler. Küçük İsrail’i büyütmek için, düşman bildikleri İslam dünyasını önce etnik olarak param parça ettiler. Yıllarca “terörü” İslam’a ve Müslümanlara karsı bir silah olarak kullandılar. Sağ-Sol, Sünni-Alevi, Türk-Kürt gibi oluşturulan çatışma alanlarıyla Ortadoğu’yu yumuşak lokma haline getirdiler. İslam coğrafyasındaki Siyonizm karşıtlığının yerine Şii-Selefi düşmanlığını ikame ettiler. Şimdilerde kimse, “Kahrolsun İsrail” demiyor. Onun yerine bütün İslam âlemine, “İran İsrail’den daha tehlikelidir” nakaratını okutturuyorlar. İsrail, bölgenin en masum devleti haline dönüştürüldü. Türkiye İsrail anlaşmasıyla HAMAS da tehdit olmaktan çıkartıldı ve bizim yöneticilerimiz, “İsrail bölgenin en önemli ülkesidir, bunu kabullenmemiz gerekir. Türkiye’nin İsrail’e İsrail’in de Türkiye’ye ihtiyacı var” diyerek bu Siyonist İslam düşmanı terör devletine rahat bir nefes aldırdılar. Şimdi İsrail ve jandarması ABD, üst çene AB İslam dünyasına verdiği bu ayardan dolayı en mutlu anlarını yaşıyorlar. Müslümanlarla kendileri savaşmıyorlar. Müslüman’ı Müslüman ile savaştırıyorlar. Bu savaşlarla Müslümanları daha da parçalı hale getiriyorlar. Parçaladıkları ülkeleri birer birer yutuyorlar. Birbiriyle savaşan Müslümanlar, kim ve ne için savaştıklarını dahi bilmiyorlar. Savaşanların elindeki silah kimin silahıdır? Bir tarafın elinde ABD, AB ve İsrail’in silahı var, diğer tarafın elinde Rusya’nın, Çin’in ve Fransa’nın silahı var. Her iki tarafın silahını kullanan da, ancak Müslüman öldürüyor. Savaşanlar, Adil Bir Dünyayı kurmak için savaşmıyorlar. Savaşanlar, savaşırken elinde bulundurdukları silahların sahiplerinin rızasını kazanmak için savaşıyorlar. İslam dünyasının âlimleri, siyasetçileri, gazetecileri, zenginleri ABD, AB, Rusya, Çin ve İsrail’in işini kolaylaştıracak işler yapmaya devam ediyorlar. Bunu da niçin yaptıklarını bilmiyorlar? Şimdilerde “Siyonist dünya” HALEP üzerinden bir algı oluşturmaya çalışıyor ve cambaza bak cambaza oyununu oynuyor ve biz İslam âlemi olarak bu Siyonist ABD algısının peşine takılmaktan kendimizi kurtaramıyoruz. Onların bu tiyatrosunda İslam Piyesi oynamaya devam ediyoruz.

PETROLE BULANMIŞ KARABATAK KUŞU

1991 yılı  Körfez  savaşı  öncesiydi.  Televizyonlar petrole bulanmış, can çekişen bir karabatak kuşunun görüntülerini tek görüntü olarak veriyordu. Bu görüntüler, Saddam’ın Kuveyt’i bombalamasından sonra ortaya çıkan petrol sızıntısının acı bilânçosu olarak sunuldu. Ardından körfez savaşı başladı. ABD ve müttefiklerinin Bağdat’a yağdırdıkları bombalarla ile Karabataklar ölmesin diye ilk etapta 200 bin insan öldürüldü. Zalim Saddam! İslam âlimlerinin fetvasıyla ABD tarafından idam edildi ve bütün insanlık bir zalimden kurtulmuş oldu da, Irak zulümden ve gözyaşı akıtmaktan kurtulamadı. Irak’ta o günden bu güne savaş devam ediyor ve yaklaşık 2 milyon insan hayatını kaybetti. Petrole bulanmış karabatak görüntülerinin ise aslında ALASKA’da meydana gelen bir tanker kazasında çekildiği ortaya çıktı. Onlara göre bu, önemli değildi, önemli olan Irak’ın fiilen üçe bölünmesiydi ve bölündü. Bu “Büyük İsrail’in” kurulması için yapılması gereken bir şeydi, yapıldı. Yalan haberler ile yürütülen kirli savaşlar karşısında İslam ülkeleri yöneticilerinin takındığı tavır tem bir zillet hali olmuştur.

HEDEFTEKİ SURİYE 

Arap baharı ne baharmış meğer bütün zalimler devrildi! Kaddafi linç edildi! Libya ABD ve müttefikleri tarafından Kaddafi’den kurtarıldı! Kaddafi’den sonra Libya75 parçaya bölündü ve millet kan ağlıyor. Şimdilerde Libya’da olup bitenden söz eden bitek haber yok. İslam coğrafyasını güya zalimlerden temizleyen ABD ve müttefikleri, coğrafyamızı daha da yaşanmaz hale getirdiler. Irkçı Emperyalizmin hedefinde bu kez Suriye var. Suriye beşe bölünmeye çalışılıyor. ABD ve müttefiklerinin televizyonlarından pompalanan şey; Esad’ın ne kadar zalim bir diktatör olduğudur. Bu televizyonlara göre Suriye’de halk, ordu ile kenetlenmiş, aslanlar gibi zalim Esad’a karşı direniyor. Rejim muhalifleri bu zalime karşı direnmeye ve savaşmaya teşvik ediliyor. Türkiye, bu esnada stratejik ortak ABD ile birlikte hareket ediliyor ve Zalim Esad gitmelidir şarkısını dilinden düşürmüyor. Ancak bunun bedelini şimdilerde çok ağır ödüyor. Eğit-Donat anlaşması gereği eğitilen elamanlar şimdilerde PYD ve İŞİD saflarında Türkiye’nin başını ağrıtmaya devam ediyor. “Savaşın ilk kurbanı gerçeklerdir” sözü önemli bir sözdür.

27 yıl önce Alaska›da görüntülenen bir karabatak ile Irak savaşını meşrulaştıran ABD ve müttefikleri, yaşanan Suriye savaşını da küçük bir kız çocuğu görüntüleri üzerinden meşrulaştırmaya ve aleyhine oluşan algıyı tersine çevirmeye çalışıyor. Bu kız çocuğu şöyle sesleniyor: “Sevgili dünya, Esad ve Putin’e teslim olmaktansa Üçüncü Dünya Savaşı başlatmak daha iyi bir seçenek.” Bu kız çocuğuna dünyaya, savaşı bitirin çağrısı yaptırmıyorlar. Yaptırdıkları çağrı ABD, AB ve Siyonistlerin kurtarıcı olarak bekledikleri MESİHİN gelişini hızlandırmak için ARMEGADON savaşına çağrı yaptırıyorlar. Manidar değil mi? Ey millet kurtuluş Milli Görüş’e dönmek ve Saadet Partisi’nin tekliflerine kulak vermektedir.

Selam hidayet tabi olanlara…

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar İsmail Hakkı Akkiraz - Mesaj GönderYorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Belediye başkanlarının istifa süreçleri ile ilgili ne düşünüyorsunuz?

YÜKLENİYOR