Milli Görüşçü Olmanın Bereketiyle Yaşamak

MAKALEYİ DİNLE

Bismillahirrahmanirrahim

Âlemlerin Rabbi, Rahman ve Rahim olan Allah (c.c)'a hamd ederim. Salât ve selâm, Peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafa (s.a.v)’ya, âline ve sahabelerine olsun.

BEREKET: Bolluk, feyiz, ihsan, hayır, rahmet ve saadet halinde olmaktır. BAKARA 276: “Allah faizi tüketir, sadakaları ise bereketlendirir. Allah küfürde ve günahta ısrar eden hiç kimseyi sevmez.” Bereket; bir şeyde ilahi hayrın tecelli etmesi, az malın çok işe yaramasıdır. Az bir mal, bereketli olunca, çok kimsenin rahat etmesine, çok iyi işlerin yapılmasına yarar. Bereketli olmayan çok mal vardır ki, sahibinin dünyada ve ahirette felaketine sebep olur. Malın çok olması değil, bereketli olması talep edilir. Bir şeyin bereketli olması, onun miktar olarak çokluğu değil nitelikli, faydalı ve Allah’ın rızasına uygun olmasıdır. 

Bereket, İslam’ın iktisadi hayata bakışındaki kuşatıcılığı ve kurduğu dengeyi ifade eden bir mefhumdur. Kazancın bereketli olması, helal yollardan, Allah’ın rızasına uygun olarak kazanılması, yine Allah’ın rızası gözetilerek harcanacak kazanç olması demektir. Bunun gibi İslam’ın getirdiği saadet esasları dikkate alınarak yaşanan bir hayat da bereketli bir hayat olur. Ancak böyle bir hayat, Allah’ın rızasına uygundur. Günümüzde İslam’ca olan bir duruşun tek adresi olan Milli Görüş’ü bu açıdan ele almak gerekir. Milli Görüş milletimizin kendi görüşüdür ve bu görüşün sekiz temel özelliği vardır. 1- Kaba kuvveti değil, hakkı ve adaleti üstün tutması, 2- Temelinin şefkat ve sevgi olması, bundan dolayı Türkiye’deki 79 milyon vatan evladının ve yeryüzündeki 7 milyar insanın hepsinin saadetini gaye edinmesi, 3- En ilerici görüş olması, 4- Anadolu’ya hakkı, adaleti getiren görüş olması, 5- “Yaşanabilir bir Türkiye, Yeniden büyük Türkiye, Yeni bir Dünya” kurmayı hedefleyen bir görüş olması, 6- Bunun için kaba kuvveti değil, hakkı üstün tutması, materyalizmi değil maneviyatçılığı, nefse esir olmayı değil, nefis terbiyesini esas alması, 7- Hidayet, feraset ve dirayet sahibi olması, 8- Bu temel özelliğinden dolayı; önce ahlak ve maneviyat, oyalama değil, köklü icraat, laf değil, hizmet, konuşan değil, inanan ve yapan, iç barış, kardeşlik ve huzur, devlet ve millet kaynaşması, insan hakları ve adalet, milli, güçlü, süratli, yaygın kalkınma, Türkiye’nin bütünüyle kalkınması, herkese iş, herkese refah, köylüyü, işçiyi, memuru, esnafı, dar gelirliyi faize, vergiye ezdirmeme, uydu değil, lider ülke Türkiye, Türkiye’nin ülkesiyle ve milletiyle bütünlüğü ve bölünmezliği gibi bir hedefinin ve istikametinin bulunması. Milli Görüş bu sekiz özelliği ile diğer bütün görüşlerden ayrılmaktadır. Milli Görüşün tek temsilcisi SAADET PARTİSİ’Nİ, AK Parti de dâhil diğer bütün partilerden ayıran bu sekiz özellik Milli Görüşü bereketli kılan şeylerdir. Milli Görüş ne zaman iktidar olmuşsa bu bereketiyle hayırlı hizmetlerin öncüsü olmuş, milletimizin yüzünü güldürmüştür. 

SAADET İÇİN

Milli Görüş birlikte saadet içinde yaşamanın esasları olarak da şu altı umdeyi bütün dünyaya ilan etmiştir:

1. Savaş değil, barış, 

2. Çatışma değil, diyalog, 

3. Çifte standart değil, adalet, 

4. Üstünlük değil, eşitlik,

5. Sömürü değil, işbirliği,

6. Baskı ve tahakküm değil, insan hakları, hürriyet ve demokrasi,

Bu tekliflerin hangi insan topluluklarına zararı vardır? Bu tekliflerin herkese yönelik olarak sağlayacağı inkârı mümkün olmayan sayısız faydaları vardır. Bunu idrak etmek herkesin kurtuluşunu sağlayacaktır. Milli Görüş’e tepeden bakanlar, ona düşmanlık edenler bu altı ilkeden daha mükemmel bir şey getirsinler bir bakalım.

MİLLİ GÖRÜŞ TOPLULUĞU

Milli Görüş topluluğu inandığı gibi yaşamak isteyen şuurlu bir topluluktur. Geçtiğimiz Cumartesi, Pazar, Pazartesi günlerinde AVRUPA SAADET kadrolarının Ankara Balgat Eğitim Merkezi’nde seminerleri yapıldı. 130 kişilik bir katılım ile yapılan bu eğitim semineri, bir kez daha gösterdi ki, Milli Görüşçü olmanın ayrı bir bereketi var. Bu bereket rakamalar ile ifade edilmeyecek kadar büyük. 27 Bölge Temsilciliğinden katılan bu dava kardeşlerimizle eğitim semineri süresince birlikte olduk. Seminer dışında özel sohbetlerimiz oldu. Gerçekten Milli Görüşçü olmanın hazzını bir kez daha kardeşlerimizle birlikte doyasıya yaşadık. Dünyalar sizin olsa ve siz dünyanın yönetimini elinde bulunduran bir kimse olsanız ve siz İslamsız bir hayat yaşıyorsanız eskilerin tabiriyle beş para etmezsiniz. Çünkü İslamsız yaşanan hayatların Allah katında hiçbir değeri yoktur. İslamsız yaşanan bir hayat sahibini dünyada sefil, ahirette ise rezil eder.

TAZİYE

Erbakan hocamızın sadık dostlarından Sefer Ahmedoğlu hocamız, , Milli Görüş’ün Avrupa’daki kolordusu İGMG’nin manevi büyüklerinden Sefer Hocamız herkes gibi dünya imtihanını tamamladı ve ebedi âleme, sevdiklerine kavuşmak için hicret eyledi. Sefer hocamızla tanışmamız 1982 yıllarına rastlar. Ne zaman çeşitli hizmetler için Avrupa’ya gitmişsek, bizi karşılayan güler yüzlerden birisi olmuştur. Avrupa’da yaşanan bütün sıkıntılı süreçlerde teşkilat mensuplarına her zaman abilik, manevi önderlik yapmıştır. Mekânı cennet olsun. Sefer hocamıza karşı son görevimizi yapmak için biz de Milli Görüş’ün tek temsilcisi Saadet Partisi yöneticileri olarak başta Genel Başkanımız Temel Karamollaoğlu olmak üzere Genel Bakan Yardımcıları Atik Ağdağ, İsmail Hakkı Akkiraz, Din Bir Der Genel Başkanı Muhittin Hamdi Yıldırım’dan oluşan bir ekiple katıldık. İGMG’mizin Genel Başkanı Kemal Ergün başta olmak üzere teşkilatın önemli isimleri cenaze namazında hazır bulundular. Hocamıza tekraren Allah’tan rahmet yakınlarına sabrı cemil niyaz ediyoruz.

ÖNEMLİ OLAN

Dünya imtihanını kazanmak için önemli olan, dünyacı çoğunluklarla birlikte olmak değil, hakkı üstün tutan Milli Görüş davasında karar kılmaktır. Hedefimiz Müslüman olarak ölmek ve salihler zümresine dâhil olabilmektir. Selam hidayete tabi olanlara…

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar İsmail Hakkı Akkiraz - Mesaj GönderYorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Belediye başkanlarının istifa süreçleri ile ilgili ne düşünüyorsunuz?

YÜKLENİYOR