Algıları değiştirmek

MAKALEYİ DİNLE

Birleşmiş Milletler Güvenlik Kurulu, Siyonist İsrail’in Filistin topraklarında hukuksuz yapılaşmalarını durdurması kararı almış. Birleşmiş Milletler’in kurulduğu günden bu yana aldığı en önemli kararlardan birisi bu. Amerika veto yetkisi olduğu halde kullanmamış, çekimser kalmış ve bu karar ancak böyle alınabilmiş. Siyonist İsrail’in başında bulunanlar Amerika’ya ve Birleşmiş Milletler Güvenlik Kurulu’na ateş püskürüyorlar. Bu raddeden sonra Amerika’ya sormak gerekiyor? Gazze’ye bombalar yağdırılırken nerelerdeydiniz? İnsanlar yerinden yurdundan edilirken nerelerdeydiniz? Filistin topraklarında kan ve gözyaşı eksik olmazken nerelerdeydiniz?

Hâlâ şaibeli 11 Eylül terörist saldırılarından sonra dönemin ABD Başkanı Bush, “Topyekûn haçlı savaşı başlatıyoruz” mealinde bir cümle kurmuştu. Arkasından gelen Irak harekâtında “Diktatör Saddam’ı devireceğiz, Irak’a demokrasi götüreceğiz” masallarıyla Siyonist İsrail’in emrinde olan medya organlarıyla, insanlığın zihni iğdiş edildi, algıları değiştirildi. Aslında Irak’a yapılan operasyon Büyük Ortadoğu Projesi’nin bir parçası olarak görülse de, operasyonun arkasında Büyük İsrail Projesi’ni devreye sokma gayretkeşliği yatıyordu. Irak topraklarından Saddam tasfiye edildikten sonra terörist İsrail tamamen kudurdu ve Filistin topraklarında insanlığın gözü önünde aylarca süren tek taraflı bir savaşa imza attı. 

Birleşmiş Milletler Güvenlik Kurulu’nun aldığı kararı tanımayacağını beyan eden Siyonist İsrail’e şimdiye kadar Filistin topraklarında Müslümanlara yaptığı zulümden hesap sorulamadı, hala sorulamıyor. 

Bugün Filistin topraklarında devlet terörü estiren Siyonist İsrail’in hizaya getirilmesi, yaptığı tüm hukuksuz davranışlarından vazgeçmesini sağlayacak çok daha kapsamlı bir karar alınması gerekmiyor mu?

Bunun için öncelikle Siyonist İsrail’in şimdiye kadar yaptığı taktiği ve stratejiyi kullanmak, medyanın gücünden yararlanmak ve insanlığın zihnine doldurulan, “İsrail yapıyorsa bir bildiği vardır” tezini çürütmek gerekiyor. Amerika bir kez çekimser kaldı, Siyonist İsrail gerçek yüzünü gösterdi. 

Bugün Ortadoğu’da sürüp giden bir savaş ortamı varsa, Suriye topraklarında kan ve gözyaşı eksik olmuyorsa,  Irak topraklarında mantar gibi biten ve şimdi dünyanın temizlemeye uğraştığı DAEŞ terörü almış başını gidiyorsa, bütün bunları Siyonist İsrail’in Arz-ı Mev’ud hesaplarından bağımsız olarak düşünemeyiz.

Milli Görüş Lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan, ne diyordu: “Feraset, basiret, dirayet…”

Ortadoğu’yu kan ve gözyaşı sarmalıyla yakan, yıkan ve insanların mülteci konumunda memleketlerine hasret yaşadığı bir iklime sürükleyenlerin gerçek niyetlerini doğru okumak ve stratejik hareket etmek zorundayız.

Yaşananların perde arkasındaki gerçekleri bağımsız medya kuruluşlarıyla insanlığa yeniden aktarmak ve yeni bir medya dili oluşturmamız gerekiyor. 

Algıları değiştirebilmek ve bir asırdır insanlığın zihnine yerleştirilmeye çalışılan, büyük Amerika yalanını bir şekilde bertaraf edebilmek için kendi gücümüzün farkına varmamız lazım.

Eğer, kendi gücümüzün farkına varabilirsek ve yeniden bir dünya inşa edebilmeyi sağlayacak dirayeti, feraseti ve basireti zihnimize yerleştirebilirsek, işte o zaman hem Ortadoğu’da hem de Filistin topraklarında yeni bir özgürlük ortamını da kurmuş olacağız. 

Nutuk atmak değil, harekete geçmek… Nutuk atmak değil, yapmak…

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Nedim Odabaş - Mesaj GönderYorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Belediye başkanlarının istifa süreçleri ile ilgili ne düşünüyorsunuz?

YÜKLENİYOR