İşkence mi?.

Doğma büyüme Kadıköylüyüm. Ailem de öyleydi... Bana aktarılan 200 yılın üzerinde bir rakamdır. Nüfusa Üsküdar’dan başladım araştırmaya, çünkü temel oradaydı, rakam yalan değil... 

Peki, neden böyle bir giriş yaptım. Efendim, dört-beş gündür Kadıköy’de bir elektrik kesintisi işkencesi yaşanıyor. Önce şiddetli Karayel’in sebebiyet verdiği öne sürüldü kesintiler için... Sonra EPDK kısaltılmışı ile en yetkili üst kuruldan ekranlardan geçen alt yazıda şöyle deniyordu: “11 kişilik bir ekiple bütün arızalar giderilmiş ve İstanbul’un tamamına elektrik sağlanmıştı...” Eh, sağ olsunlar! Aaa o da ne? Kesintiler aynen devam ediyor. Üstüne üstelik hangi semte ne zaman verilip verilmeyeceği de belli değil.. Çoluk çocuk var, hasta var, yaşlı var... Hadi diyelim ki mum yakıp idare eti, peki evin ısınma problemini kim çözecek? 

Bakınız EPDK; biz Kadıköy›de ne fırtınalar yaşadık. Bendeniz okulların 15 gün tatil edildiği günleri bilirim. İlk okul üçte falan idim galiba... Bendeniz İstanbul’a Balkanlardan gelen buz tabakalarının üzerinden dönemin delikanlılarının Kadıköy’den Haydarpaşa’ya yürüdüğünü de gördüm. Bendeniz Ecevit dönemindeki yoklukları da dibine kadar yaşadım... Ama böylesine tutarsız, galiba keyfi, ya da bilgisizce bir kesintiyi hatırlamıyorum...

Devam edelim... Sayın Başbakan, yanında iki bakan arkadaşı ile tipi altında neredeyse 45 dakika bilgi verdi basına, soruları da cevapsız bırakmadı. Peki, bu EPDK’da hiç bir yetkili yok, çıkıp ekranlardan, gazete sütunlarından bizlere bilgi verecek?

Bakınızı değerli okurlar; yazı yazacak halim gerçekten de yoktu. Dün bunu belirtmiştim. Ağır bir grip var hücrelerimi sallayan... Ama ilk defa semtimde böyle bir elektrik tutarsızlığı yaşadığım için ne yapıp yazayım dedim. Ve yatakta bilgi beklemeye devam edeceğim. Kaloriferler yanarsa da, çıkıp ekrana odaklanacağım.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Kemal Belgin - Mesaj Gönder


Anket

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Coca-Cola fabrikası açmasını nasıl karşılıyorsunuz?


YÜKLENİYOR