Arkasında kim var?

MAKALEYİ DİNLE

BU katliamın “yöntemi” alışılandan oldukça farklı! Öncekilerde olduğu gibi “canlı bomba” falan yok. 

Adam “elini kolunu” sallaya sallaya geliyor. Önce kapıdakilere ateş ederek kaçırtıyor ve ardından da içerideki müşterileri tarayıp öldürüyor.

Sonra da silah ile montunu orada bırakarak yine “elini kolunu” sallaya sallaya çekip gidiyor.

Bu tablo bize ilk etapta saldırının “terör örgütlerinin” işi olmaktan çok “profesyonel örgütlerin” işi olduğunu düşündürttü!

Peki, terör örgütlerinin elemanları da bu kadar profesyonel hale gelmiş olamaz mıydı? Olurdu elbette! Nitekim DEAŞ olayı üstlenmiş bulunuyor.

Dost ve müttefik saydığımız ülkelerin bizimle ilgili birçok hesabı olduğunu da biliyoruz.   

Bu dost ve müttefik ülkelerden kimileri günler önceden Türkiye’deki vatandaşlarını uyararak dikkatli olmalarını istediler.

Kimileri ise 2017’de Türkiye’de terör olaylarının artacağını ileri sürdüler.

Bir ülke Türkiye’deki vatandaşlarını böyle uyarma ihtiyacını niye duyar? Niye duyacak elbet bir bildiği, bir duyduğu vardır da ondan böyle bir uyarıda bulunuyordur, değil mi?

Ya da bir ülke 2017 yılında Türkiye’de terör olaylarının artacağı kanısına nasıl varır? Yine bir bildikleri, bir duydukları vardır, değil mi?

Bu tür bilgilerin elde edilmesi için söz konusu ülkelerin olayın içinde olmaları gerekmez mi? Bizce tam da olayın göbeğinde oldukları için bir takım gelişmelerden önceden haberleri oluyor.

Bu durumda gerçekleştirilen katliamın “arkasında kim var” sorusunu sormak vacip oluyor. 

Yani yaşadığımız sıkıntılarda onların da büyük payları olduğu görmezden gelinemez. Katliamı DEAŞ’ın üstlenmiş olması olayın arkasında başka ülkelerin de olmadığı anlamına gelmiyor.

Kimi ülkeler DEAŞ’ı da kullanmak istemiş olamaz mı?

Bir başka gerçek de sıradan terör örgütlerinin giderek daha profesyonel hale geldiği gerçeği.

Belli ki bu tür örgütlerin arkasında duran ülkeler taşeron olarak kullandıkları örgütlerin elemanlarını iyi eğitiyorlar.

Ve hepsi birer “profesyonel örgüt elemanı” gibi eylemler yapabiliyorlar! “Katliamı kim yaptı” sorusuna DEAŞ’ın “biz yaptık” cevabını vermesi akıllardaki soru işaretlerini bir nebze gideriyor!

Ama sanki “birileri daha var” gibi geliyor bize!

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Zeki Ceyhan - Mesaj GönderYorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Belediye başkanlarının istifa süreçleri ile ilgili ne düşünüyorsunuz?

YÜKLENİYOR