İsra Sûresi, Türkiye, Ortadoğu, Dünya ve bARIŞ

MAKALEYİ DİNLE

Kur'an ve ilim çalışmalarımızın 896. Haftasındayız, bugün (Cumartesi) ve bu yazıyı da “Pazar Yazısı” niyetine yazıyorum… Geçen hafta İSRA Sûresi üzerinde çalışmaya başladığımızı yazmıştım, bu hafta 5-6-7. ayetler üzerinde çalıştık… İki şey yapacağım: Önce bu ayetlerin meali, sonra bu haftaki çalışmamızın en sonundan, 12 ve 14. sh.’den birer bölüm…

Elmalılı M. H. Yazır Meali: 5. Birincisinin zamanı gelince, üzerinize güçlü kuvvetli kullarımızı gönderdik. Onlar, evlerin aralarına girip araştırdılar. Bu yerine getirilmesi gereken bir vaad idi. 6. Sonra sizi tekrar o istilacılar üzerine galip kıldık ve size mallarla ve oğullarla yardım ettik. Ve toplum olarak sizin sayınızı artırdık. 7. Eğer iyilik ederseniz, kendinize iyilik etmiş olursunuz ve eğer kötülük ederseniz yine kendinizedir. Artık diğer fesadınızın zamanı gelince, yüzlerinizi üzüntüye sokmaları, kötülük yapmaları ve ilk kez girdikleri gibi yine Beyt-i Makdis’e girmeleri, ele geçirdikleri yerleri mahvetmeleri için onları tekrar göndereceğiz.

“Dünya dengesi Anadolu’dan sağlanmaktadır. İlk medeniyetler olan Mısır ile Mezopotamya uygarlıkları arasında Hitti (Hitit) uygarlığı doğmuş ve iki uygarlığı burası sentez etmiştir. Bizans İmparatorluğu bin sene dünyanın merkezi olmuştur. Osmanlılar yarım asır süper güç olmuşlardır. Sermaye gücü ele geçirince İstanbul’a cephe almış, İsrail devletini kurmuş ve Türkiye dışındaki iki güçle (Avrupa/ABD ve SSCB) dünyayı yönetmek istemiştir. Yirminci yüzyıl böyle geçti ve insanlık açısından kanlı bir asır oldu.

Dünya dengesi yine ORTADOĞU’DAKİ BARIŞ ile sağlanacaktır. Bu barış da ancak Ortadoğu’da TÜRKİYE’NİN MERKEZ OLMASI ile sağlanabilir. İsrail oğulları da şunu anlayacaklardır ki, biz yine Türklerin korumasına girersek varlığımızı sürdürürüz. 

Bu ikinci va’d toparlanma va’didir. / Peki, bu va’d ne zaman olacaktır? 

Bunu belki onbeş yıl önce yazmıştık. Bu cümlenin ebced hesabı ile tarihi 2019’dur. “F” harfini katarsak 2099 eder. O gün için bu iki tarih eşit şekilde ihtimal dâhilinde idi. Bugünkü gelişmeler 2019 olarak görülmektedir. 

Üçüncü binyıl uygarlığı 2033 senesinde başlamış olacaktır. 

Semt Kooperatifleri kurulacak, Yüz Lojmanlı Apartmanlar yapılacak, Yüz Villalı Dinlenme Evleri oluşacak... Bin Dil Üniversitesi kurulmuş olacak... Mala-Mal Marketleri ile artık karşılıksız para ortadan kalkmış olacak... 

Bu sebepledir ki 2099 beklenmeyecek diyebiliriz. Ama 2019 da çok yaklaşmıştır. Gerginlik artmaktadır. İki-üç sene içinde bu işlerin olacağı biraz zor gibi görünüyor...” (s. 13)

“Evet, o büyük servet ve o büyük nüfuz (Sermaye’nin gücü) eriyip gidecektir. Artık KARŞILIKSIZ FAİZ PARASI ile dünyayı sömürme sistemi sona erecektir. Artık Sermaye’nin tekel oluşturmasına izin verilmeyecektir. Artık Sermaye dine, ilme ve siyasete karışamayacaktır. Direnmezlerse, şimdiye kadar elde ettikleri servet kendilerinde kalacak ve meşru ticarete devam edeceklerdir. Rockefeller de Rothshildler de İsrail’e taşınabileceklerdir. Direnirlerse de etkileri saman çöpüne dönecektir.

Bir soru daha akla gelmektedir. Sermaye bu sömürüsünü ABD ile birlikte yapmaktadır. Dolar yalnız Sermaye’nin değil, aynı zamanda ABD’nin parasıdır. ABD’nin durumu ne olacaktır? Dolar ne olacaktır? 

Bayan Clinton ile Sermaye anlaştı. Kazansaydı, karşılıksız doları batıracak, karşılığında altın doları çıkarıp sömürmeye devam edeceklerdi. 15 Temmuz’da bu plan altüst oldu. Clinton’un değil de Trump’un başkan olmasına razı oldular. Trump’un bunlara ne kadar taviz verdiği, ne kadar onların emrinde olacağı bilinmemektedir. / Beklenen iki şey vardır. / Trump, Putin ve Erdoğan anlaşacak ve Sermaye’nin sömürüsüne son verecekler ama İsrail oğulları devletinin değil de kavminin gücünü artıracaklar. / Yahut Trump Sermaye ile bir olup dünyaya savaş açacaktır. Bu savaşın sonunda ABD de yenilecek ve dünyaya olan hâkimiyetini de yitirecektir. / Gelecek dönemde Trump’un tutumu belli olacaktır...” (s. 14)

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Reşat Nuri Erol - Mesaj GönderYorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Belediye başkanlarının istifa süreçleri ile ilgili ne düşünüyorsunuz?

YÜKLENİYOR