Batı Kafası Hiç Değişmedi

Batı aklı İslam düşmanlığına ayarlı! Bundan kurtulmadıkça iflah olmaları mümkün değildir.

Sadece Müslümanlar mı, Batı’nın hedefinde? 

Hayır.

Bunların mazisine bakıldığında işin öyle olmadığı kolaylıkla görülecektir. Zayıf gördükleri herkesi ezmişlerdir bunlar. Çünkü Batı’da hak mefhumu farklı: Onların nezdinde güçlü olan haklıdır...

Batı sistemi bu gidişle kendisini daha fazla taşıyamaz. Onun için, şimdilerde sancılı bir döneme girdiler. İşin sonu nereye varır, diye sorulacak olursa; büyük bir kapışmaya ve sonunda parçalanmaya gideceğini rahatlıkla söyleyebiliriz.

Şu anda AB, üç parçaya bölünmüş durumda. Başı çeken devletler şunlar: İngiltere, Almanya ve Fransa. ABD’de de durum farklı değil; şimdilik, bazı eyaletler, merkezden ayrılmak istiyorlar.

Batı›daki bölünme; sıradan, rast gele bir ayrışma değildir. Kendilerince anlamlı gerekçesi var. Bu konuya ilerleyen kısmında değineceğiz. Dilerseniz, işin bu noktaya varmasına katkı yapan gelişmelere bir göz atalım:

Malum; bunlar, yüz yıllarca ilim ve irfandan yoksun, teknolojik gelişmelere uzak bir şekilde, barbarca yaşamlarını idame ettirdiler:

Bir yanda; Haçlı seferleriyle Müslüman coğrafyaya kalabalık akınlar düzenleyip yağma yaparken, öbür yanda; kendi içlerinde kanlı din ve mezhep savaşları yaptılar. 

Avrupa nüfusunun üçte biri bu iç savaşlarda hayatını kaybetti. 1648›de Westfalya antlaşmasıyla bir araya gelmek mecburiyetinde kaldılar. Bu antlaşmayla; hem, aralarındaki mezhep farklılıklarına yasal statü getirdiler, hem de, yoksul ülkeleri işgal kararı aldılar. Tek şartlar vardı; o da; birbirlerinin alanına girmemek. Batı insanında vicdan ne gezer; soykırım, köle ticareti ve sömürge yoluyla dünyanın öteki milletlerini perişan ettiler ve zenginliklerini gasp edip Batı başkentlerine taşıdılar.

Bugün durum farklı mı?

Hayır.

Batı aynı Batı! Güncel bir örnek verecek olursak; Fransa’nın 19 sömürgesi var, sadece bu ülkenin sömürgelerden yıllık geliri 300 milyar Euro. Diğerlerini varın siz hesaplayın. Yani, Batı, çalışarak ve kazanarak bu günlere gelmedi. Sömürerek, soykırım ve köle ticaretiyle zengin oldular ve bu soygunun devam etmesi için kendi aralarında ve Yahudilerle çıkara dayalı birliktelikler oluşturdular.

Günümüzde yaşanan problem ise, özellikle bazı para babası Yahudi ailelerle oluşturdukları ittifakta, müthiş bir kazık yediklerini fark ettiler de, ondan dolayı şimdi müttefikler arasında, büyük bir kapışma yaşanıyor.

Batı›daki müthiş kapışmanın nedeni bu; Batı›da nükseden ırkçılık da AB ve ABD›de görülen çöküş de bu nedene dayalı. Aslında, «aşırı sağ» adı altında yükselen Irkçılıktır, daha net bir ifadeyle; Hristiyan faşizmidir.

30 yılı aşkın bir süreden beri var olan, ancak günümüzde herkes tarafından hissedilen ve görülen Batı›daki olumsuz gidişatın asıl nedeni «para»dır. Malum, zor kullanarak elde edilen bu parada yüzbinlerce masum insanın kanı ve gözyaşı vardır. Meşhur atasözüdür: «Haram para kursak tıkar» işte bunların durumu da öyle...

Batı›da görülen çekişme, Siyonist-Haçlı ittifakı ihtilafıdır. Hangi taraf üstünlük sağlarsa sağlasın; bunların sahip olduğu anlayış huzura ve barışa hiçbir katkı sunmaz. Ezilen milletler, ezilmeye devam ederler...

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Sadrettin Karaduman - Mesaj Gönder


Anket Milli Eğitim sistemini yeterli görüyor musunuz?

YÜKLENİYOR