Prof. Dr. Cevat Akşit Süleymaniye dersleri
Yrd.Doç. Dr. Ahmet EFE Taksimde bir lanetlik gürûh
HÜSEYİN AKIN Bu yazıyı okuduktan sonra
Dr. Necmettin Çalışkan Savaş senaryoları mı, koalisyon pazarlıkları mı?
Meryem Nida Düşünüp akletmez misiniz?
Reşat Nuri Erol E. Dumanlı, M. Türköne, A. Bulaç ve İslâm/cılık
Zeki Ceyhan Yenilen pehlivan!
Prof.Dr.Mehmet Seyfettin EROL Oyun Yeni Başlıyor!
Mehtap Kayaoğlu Mükemmeliyetçilik sizi hasta ediyor
Mustafa İşcan BAĞ-KUR borçlarında 31 Temmuz son mu?

Gazete Abonelik Temsilcilikler Arşiv
Karakter Boyutu
Kemal Belgin
Suçsuz yok ki!
Kemal Belgin
08 Nisan 2013 Pazartesi 00:59

Maç akşamı ekranlara dikkat kesildim. Kimilerine göre Fatih Terim suçlu idi. Kimilerine göre hakem ve yardımcıları... Kimilerine göre federasyon... Ama bence Galatasaray - Mersin İdmanyurdu maçı içinde geçen olaylarda suçsuz tek kişi yoktur.

Şimdi açalım. İlk sorumu MHK’ye soruyorum. Sevgili Zekeriya Alp kardeşim; bu maçın dördüncü hakemi kimdir yahu? Yaşı kaçtır? Hayatında kaç defa Süper Lig’de vaziyet almıştır? Zekeriya kardeşim; Süleyman Abay maçın beşinci dakikasında sakatlansaydı bu çocuk mu maçı yönetecekti? Bu ne vurdum duymazlık böyle? Zekeriya kardeşim; neden PTT Ligi’ne her hafta dört adet falan FİFA hakemi veriyorsunuz acaba? Yoksa bir takımın lige çıkmasında bir arıza olmasın diye mi tizizleniyorsunuz? Süleyman Abay’ın çalıştığı müessesede hangi takımı hem de çok içten tuttuğunu hiç araştırdınız mı?

Sorulara devam edelim. Fatih hocam; topu yere vururken ağzından da bir şeyler çıktı mı? Bunu açıkla. Yok sadece topu vurduysan diyecek yok. Çünkü o zaman sadece uyarılman yeterli idi. Tıpkı sahadaki futbolcunun topu yere vurduğundan sarı kart gördüğü gibi... Maç sonrası stadın neresi olduğu belli olmayan bir yerinde o toplantıyı nasıl yaparsın hocam? Sen ki uluslararası bir üne sahipsin... Dünyanın neresinde böyle rezaletin mimarı olan bir teknik adam gördün ki? Sneijder bu haliyle her zaman ilk on birde oynamak zorunda mı? Küçük Emre’nin özel hayatını anlaşılan o ki hiç kontrol etmemişsin. Yürüyecek hali yoktu. Nasıl ilk on bire girdi ki? Yekta ile aranızda bir husumet mi oldu ki, bu çocuk kulübede yosun tuttu? Bu ne şiddet, bu ne celal? Bir çok sırra ulaştığını söylüyorsun. O zaman çık açıkla! Sen de Aziz Bey gibi karnından konuşma lütfen!

Dördüncü hakem kardeş; Hasan Şaş ve Ümit Davala’nın sana itiraz ederken kullandıkları sözlerin açıklaman lazım. Çünkü artık iş saklı hakem raporlarından çoktan çıkmıştır. Senin MHK’deki torpilin kimdir? Şampiyonluk ve düşmeme mücadele verilen bir maça seni kim dördüncü hakem olarak atadı.

Hasan Şaş ve Ümit Davala kardeşler; patron gitmiş, siz neden kuyruk oluyorsunuz ki? Yarından sonra Galatasaray takımının kulübesinde diplomalı hoca olarak kim görev alacak? Yoksa Abdürrahim Albayrak mı? Galatasaray’ı böyle bir konuma nasıl düşürürsünüz? Fatih hoca kendini köprüden atsa siz de mi atacaksanız? Sorumluluklarınızı bilmiyor musunuz? Yoksa siz kulübede birer manken misiniz?

Ve Muslera’ya bravo! İkinci yarıdaki Drogba’ya bravo! Melo’ya ise iki defa bravo! Diğerleri mi? Sneijder, hariç herkes enkazın altından kalkabilmek adına yırtındı. Enkazın oluşturucuları teknik heyete rağmen... Maçın teknik tartısı mı? Kaldı mı ki? Mersin takımından beş adet derinliğe atak yemiş ve kalecisini karşı karşıya bırakmış bir takımın tartısı mı olur? Maçı farklı kazanacakken farklı kaybeden bir takımın ligde ne işi var ki?


YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan köşe, yorum yazıları veya haberlerin tüm hakları Milsan Basın Sanayii A.Ş.’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbiri özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu haber veya yazıların bir kısmı sadece Milli Gazete tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak ve milligazete.com.tr’ye aktif link verilerek alıntılanabilir.

YORUMLAR Toplam (10) adet yorum yapılmıştır » Diğer Yorumlar
Abdullah Yeşilyurt - Topu Taca Atmışsın Kemal Bey
Sayın Belgin gs maçı ,için yaptığınız topu taca atmaktır. Mersinlerin yediğidayağı Hamitin en az iki defa atılmasını gerektiğini hakemin 2. yarı tüm düdükleri gs. lehine çaldığını.Clionun arkadaşlarını sattığını bunlara hiç mi hiç girmemişsin.Konu Aziz Yıldırım olsaydın kimbilir neler neler yazardın. Saygılarla
dursun yazıcı - ?
Sayın sizin futbola yaklaşım tarzınızı ve bilginizi takdir ederim. Ancak Konu A.Yıldırım olduğunda celallerndiğinizin % 1 ini F.Terimin yaptıklarında da söyleseniz Objektif olduğunuza kanaat getireceğim. Neredeyse F.Terime savunmuşsunuz yazınızda. Edilen küfürler savrulan tehditler sizi hiç rahatsız etmmeiş anlaşılan. Ya aynı eylemi yapanlar Fenerbahçeli olsaydı bugün ortalığı toz duman almıştı.Ne diyeyim demekki hisler gerçeklerin üzerini kapatıyor.
Ramazan güçlü - aykut hoca ve fatih terim..
sayın kemal belgin yazılarınızı yaklaşık 10 senedir takip ediyorum hatta dahada fazla olabilir..sizin yıllardır fenerbahçeye bi alerjiniz var aziz bey yüzünden evet aziz bey çok yanlış hareketler içerindedir..ama bu demek değilki fatih terim yanlış yapınca destekliycez aziz vey va aykut yapınca olağanca gücümüzle saldırcağızbunun adalet neresinde yazı yazdığınız milli gazetenin ilkelerine uymuyor bu..aykut maçlardan şikayet edince ona hertürlü eleştiriyi yapıyosunz a iş ağzından küfür düşmeyer
ali okcu - kemal belgin yerden göğe kadar haklıdır.
Aşağıda yorum yapan üçlü Fbli herhalde yazıyı iyi okumamışlar. Fatih Terime karnından konuşma diyor. Bu olayların sebebi 3.temmuzdur.Sen adaleti ozaman vermez kimseyi düşürmezsen,takımını batıran insanı fed bşk.yaparsan,tahkim kurulun garip kararlar verirse herkes kendi adaletini kendisi koymaya kalkar.
Ramazan güçlü - fatihin hareketleri
yıllardır maç izlerim fatih terim kadar hakeme hakaret ve çirkin bi şekilde davrana teknik adam görmedim..sırf galatasaraylı olduğu için göz yumuluyor..garibim aykut elini sallasa kabahatli oluyor adaletli olun yanlış nerde olursa olsun dillendirilmeli aziz bey yanlışlar içerindedir adamın karakteri haline gelmiş ve her zamanda eleştirilmesi ve önlenmesi gerekir..ammma başkasıda küfür eder onu savunursak işte ozaman bu olaylar bitmez..

Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayınız (10)