Mustafa Yıldırım Abdurrahman Fidan ve ayakta ölmek
Dr. Necmettin Çalışkan Suriyeli Mülteciler!
Meryem Nida AGD İle Yaz Bir Başka
Cevat Akkanat Şair ile müteşair arasındaki tecnis
Doç. Dr. Mehmet Seyfettin Erol İsrail’den “Cambaza Bak Cambaza” Oyunu mu?
Sadettin İnan İsrail Tohumu!
Mevlüt Özcan İnsanlığı tehdit eden hastalık: MODA
Yusuf Ünlü Düzenin Çöküşü
Adnan Öksüz Yeni bir küskünler hareketi mi?
İbrahim Veli Bumerang siyaseti sonunda milleti vurur

Gazete Abonelik Temsilcilikler Arşiv Anasayfam Yap
Karakter Boyutu
Kemal Belgin
Gördün mü Fatih Hoca?
Kemal Belgin
29 Ocak 2013 Salı 00:47

Galatasaray, Beşiktaş’ı yendi. Bu beklenen sonuç idi... Çünkü Beşiktaş, maç öncesi bence en önemli silahı Almeida’yı kaybetmiş ve de Samet Aybaba’nın takımın başını döndürecek oyuncu plasmanlarıyla rakibe gel beni yen imkânı sunmuştu. Peki, Galatasaray bu imkânı nasıl kullandı? İşte yazımızın başlığı da bunu anlatmaya çalışıyor.

Baktım Fatih Hoca yine çift santraforla sahada... Burak yok... Galiba bu oyuncu gidici de ondan... Neyse, biz gelelim sadede... Umut-Elmander ikilisi ile Galatasaray koca bir ilk yarıda sadece ilk golde pozisyon yaptı. Bunun dışında Galatasaray’ın yanlış dizilmiş, başı döndürülmüş Beşiktaş karşısında tek pozisyonu yoktu. Neden mi? Çünkü geri dörtlüsü yerinde çakılı oynatan Beşiktaş, iki uç adamının da onların üzerine yaslanışı ile çok rahat etti de ondan... Böylece iş sadece Emre’nin driplinglerine ve Hamit’in bulabileceği yerden şutuna kaldı. Selçuk ve Melo’yu saysam eksiklik yüzünden orta alanı pek terk edemediler. Riera’nın attığı kafa golünün de bir duran toptan geldiğini göz önüne aldığımızda Galatasaray’ın kendi kendini bloke ettiğini görürüz. Buna karşılık Beşiktaş, Hilbert’in ön sağa, Holosko’nun da uca yerleştirilmesi ile ciddi sıkıntılar yaşadı. Arka sağdaki Mehmet’in maç eksikliği de ortadaydı. Oysa Samet Aybaba, çok takımın artık başvurduğu biçimde orta alanı dörtlü tutup, ileride de gezginci bir Olcay ve Holosko görevlendirse, Galatasaray’ın kendi kendini marke ettiği süreçte pekâlâ gol bulabilirdi.

Sonra ne oldu? Önce Umut, ardından da Elmander çıkınca uç adamsız zengin orta alanlı bir Galatasaray ortaya çıktı. Peki, bu Galatasaray pozisyon buldu mu? Evet. Hem de rakip kaleci ile karşı karşıya üç adet... Atamadı o başka... Melo’nun, Portekizce en ağır küfür olan malum kelimeyi kullanırken ağzından saçılan tükürük kırmızıya neden olunca, Beşiktaş maça gelebilir miydi? Gelebilirdi. Çünkü Hilbert yerine geçmiş ama Holosko’nun hâlâ ortada kalışı bunu engelledi. Duran top umuttu ama gerisi gelmedi. Oysa Samet Hoca, Necip, Fernandes, Veli ve Oğuzhan’dan kurulu bir dörtlü yapsa idi belki de Galatasaray’ın işini ilk yarıdaki bitirebilirdi. Nasıl mı? Hilbert’in girdiği pozisyonu aklınıza getirin. İşte Galatasaray savunması çokça böyle yakalanabilirdi. Ama Holosko arayı hep kapattı (!)

Sonuçta Fatih Hoca takımı orta alan zenginliğine kavuştuğunda, yani sayısal üstünlüğe kavuştuğunda neler yaptığını en azından bu maçta görmüş olmalı. Samet Hoca da bir daha takımı çorba haline sokmamalı...

Sneijder mi? Aldı verdi sadece... Uyanıkmış. Hiç riske girmeden ilk maçını oynadı. Dentinho ise bu maçta zaten bir şey yapamazdı. Ben olsam ikisini de oynatmazdım. Çünkü her ikisi de daha takım arkadaşlarının isimlerini bile bilmiyorlar.


Çünkü Sen Batılsın ...ve “Topal bir sineğe yenilen Nemrud” gibisin!
Bahane üretip saldırıyor Muhammed ed-Dıyf’ın kızı ve eşinin İsrail’in Gazze Şeridi’ne düzenlediği hava saldırısında şehit edildi.
Gerilim artacak endişesi Suriye’deki iç savaştan kaçıp Türkiye’ye sığınan Suriyeli mültecilerle yerli halk arasında yaşanan gerginlikleri değerlendiren Saadet Partisi Gaziantep İl Başkanı Mehmet Karalar, Gaziantep’te yaşayan Suriyeli sayısının resmi olarak 220 bin olduğunu ancak bu sayının kaçaklarla beraber tahmini 350-400 bin civarında olduğunu söyledi. Karalar, “Yaklaşık 400 bin Suriyelinin bulunduğu ilimizde öyle 8-10 otobüs mülteciyi başka illere sevk etmekle bu durum çözülmez” şeklinde konuştu.
7 Yaşındayım Namaza Başlıyorum Eskişehir’de 7 yaşındaki çocukları namaz kılmaya teşvik etmek ve onlarda namaz bilinci oluşturmak amacıyla Odunpazarı Müftülüğü tarafından “Namaza Başlıyorum” etkinliği yapıldı. Etkinlik kapsamında Eskişehir Reşadiye Camii’nde “Namaza Başlama Merasimi” gerçekleştirildi.
FLAŞ: Bu kez IŞİD karıştı ! Irak'ın Enbar vilayetinde, IŞİD terör örgütü üyesi 2 kişinin, diğer militanlarla tartışmalarının ardından düzenledikleri intihar eyleminde 17 militanın öldüğü bildirildi.
Kılıçdaroğlu ve İnce'ye rakip mi geliyor? CHP 5-6 Eylül'de yapılacak 18. olağanüstü kurultaya hazırlanırken gözler CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal'ın atacağı adıma çevrildi.
Eskişehir Seri İlanları Sitesi www.eskisehirilan.tk