Zeki Ceyhan Tam vakti değil miydi?
HÜSEYİN AKIN Biz ne zaman medenileşirsek din o zaman şehirleşir
Nedim Odabaş Kibrin iflası
İshak Beyazay Kim bu ırgatlar? Tez vurun başını!
Prof. Dr. Ata Atun Vatandaşlık ve Yurttaşlık Eziyeti
BURHAN BOZGEYİK Ramazan-ı Şerif, Ahlakı Güzelleştirmek İçin Büyük Fırsat
Mehtap Kayaoğlu Evlilikte mutlu olmanın pratik yollar
Mehmed Şevket Eygi Tek Kurtuluş Yolu İslâmı İlan Etmektir
Reşat Nuri Erol Hûd Suresi ve Adil Kuran Düzeni
Abdülkadir Özkan Yeni anayasa koalisyon pazarlığında

Gazete Abonelik Temsilcilikler Arşiv
Karakter Boyutu
Kemal Belgin
Fatura!
Kemal Belgin
30 Eylül 2013 Pazartesi 01:00

Galatasaray Başkanı Ünal Aysal’la, artık eski teknik direktör olan, Fatih Terim’in restleşmesi pahalıya oturacaktır. Oturuyor da...

Aslında her iki taraf da milli takım görevi gündeme geldiğinde sanki bayram ettiler. Çünkü ne Aysal’ın Terim’i bu süreçte gönderme şansı olabilirdi, ne de Terim’in gidiyorum demesi mümkündü. Ama milli takım görevi ortaya çıkınca Aysal, “Oh be, şimdi bir bahane çıktı” dedi. Terim de, “Oh be, Mayıs 2014’de ortada kalma riski bitti” diye rahatladı.

Bu süreçten sonra, daha sonra, Hıncal Uluç ağabey kızıyor ben demiştim dememe ama daha ilk milli takım fotoğrafı verildiğinde Galatasaray’ın üçüncü bile zor olacağını bu sütunlarda iddia etmiştim. Ali Ramazan adlı okurum bir mail atmış, sanırım bu yazdıklarımdan sonra gereken cevabı ziyadesiyle almıştır.
Neyse... Galatasaray kulübesi öyle gazetelerin yazdığı, ekranların belirttiği gibi adamsız kalmamış. Ümit de orada, hasan da, Taffarel de... Hatta tanımadığım başkaları da. Yani Terim hariç herkes  vardı. O halde?

O halde şu: Galatasaray, Rizespor maçında hiç de iyi yönetilmedi. Haaa Terim de zaman zaman yanlış yapıyordu bana göre ama bu defaki şaşırtıcı idi. Sneijder sakatlanıp çıktı. Daha doğru bir deyişle onu Juventus maçı öncesi riske atmamışlar. Devam edelim. Bu oyuncu maçtan çıkana kadar hangi görevi yapıyordu? Ve de Galatasaray o süreçte rakibine oranla daha iyi mi oynuyordu? Baskılı mıydı? Bu soruların bütün cevapları evet olur. Ama ya Sneijder çıktıktan sonra?
Baktım bu oyuncunun yerine Amrabat giriyor. O zaman ne oldu? Melo’suz orta alan Selçuk’la Engin’e kaldı. Dahası mı? Tam bir çorba... Bruma savruk savruk... Amrabat zaten öyle... Kaldı mı Galatasaray yine kenarsız. Ortaya mı sıkışsın Selçuk’la Engin’i sigorta etmek için, yoksa kenarlara mı açılsa sağlıklı hücum etmek için? Sorunun cevabı bazı önemli pozisyonlarla evet olabilir ama ya Rizespor’un o ilk yirmi dakikadan sonra  ayağa kalkışına, yavaş yavaş pozisyonlar bulmasına ne dersiniz? Efendim, savunma iyi değilmiş... Sizin takımınızın orta alandan başlayarak öndeki en son adama kadar olan oyuncu topluluğunuz darmadağın olursa savunmanız ayakta kalabilir mi? Tıpkı Rizespor’un Cernat’ın yürüyüşü, sağ-sol ön adamların defansa katılmayışı yüzünden ilk yirmi dakikada kaldığı gibi...

Haa bir sorum daha var? hala Burak’ın müthiş bir golcü ve forvet olduğunda iddialı mısınız?  Ben hep şunu dedim; “Burak’tan harika bir dekatloncu olurdu. Futbolcu mu? Önce ofsayda yakalanmamayı öğrenecek.” Yani düne kadar attığı bilmem kaç golün yüzde doksanı denk geldi.
Drogba mı? Memleketlisi onu imha etti dersek yalan olmaz. Sadece ve sadece Burak’la kenara değişimi yaptıklarında yararlı olabildiler. Yani çift santrfor konumundan çıktıklarında...
Sonuç mu? Allah muhtemel bir Juventus faciasından korusun!
 

YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan köşe, yorum yazıları veya haberlerin tüm hakları Milsan Basın Sanayii A.Ş.’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbiri özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu haber veya yazıların bir kısmı sadece Milli Gazete tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak ve milligazete.com.tr’ye aktif link verilerek alıntılanabilir.

YORUMLAR Toplam (1) adet yorum yapılmıştır
ibrahim usta - bruma
Kemal abi sen, beğendiğin oyuncular hakkında 1 2 maç sonra iddialı yorumlarda bulunursun. Mesut Özil daha Reale gitmeden, Salih hakkında, Trabzonlu Yusuf kardeşimiz mesela, Amrabat Gs'ye geldiğinde, Keita'yı herkes överken keza. Ama Rize maçı sonrası herkes Brumayı şişirmeye başladı. Sen ise fazla değinmemişsin. Sence abartıldığı kadar bir oyuncu mu? Herkesin dediği gibi bir süperstar olur mu? Sen bu maçta ayrı paragraf açmadığına göre herkesten farklı bir düşüncedesin galiba bu oyuncu için.