Prof. Dr. Ata Atun Lapta-Girne Minibüsleri
Nedim Odabaş Önü alınamaz gidiş
Osman Aytekin Dizi filmler ve Kapadokyaya yakışmayan bir dizi
Şakir Tarım Kudüsü yahudileştirme süreci
Ekrem Şama Gıygıdının Sesi
Mustafa Yıldırım Akıllı telefonum bana yeter
F.yılmaz Altınöz Ayak İzlerimiz
Ali Büyükçapar Bilgi İle Ne Olmaz
Ali Haydar Haksal İnsanlığın ölümü, benim ölümüm
Mahmut Toptaş Cehennem Devine Çocuk Kaptırmayalım

Gazete Abonelik Temsilcilikler Arşiv Anasayfam Yap
Karakter Boyutu
Zalimler için yaşasın cehennem
Zalimler için yaşasın cehennem
13 Eylül 2008 Cumartesi 04:15
Zalimler için yaşasın cehennem

Âl-i İmran Suresi'nin 151. ayeti ile Nisa Suresi'nin 168 ve 169. ayetlerinde zalimlerin yeri şöyle izah ediliyor. "Hakkında hiçbir delil indirmediği şeyi Allah'a ortak koşmalarından ötürü, inkar edenlerin kalbine korku salacağız. Onların varacağı yer cehennemdir. Zalimlerin durağı ne kötüdür!"

SELAMİ ÇALIŞKAN

Zalim: Zulmeden, bir kimsenin hakkını zorla elinden alan, haksızlık yapan, merhametsiz ve gaddar kimsedir. Halk arasında zalime zalım da denir. Peygamber Efendimiz zulümle ilgili bir Hadis-i Şeriflerinde "Zulmetmekten korunun. Zira zulüm kıyamet gününde sahibini kuşatan karanlıklardır" buyuruyor.

31 Mart olayının ardından mürteci suçlamasıyla yargılanan Bediüzzaman Said Nursi, davadan beraat edince devamlı aynı şeyi söylüyordu: "Zalimler için yaşasın Cehennem!" Cenab-ı Allah Bakara Suresi'nin 114. ayetinde zalimleri,  "Allah'ın mescitlerinde O'nun isminin anılmasını yasak eden ve oraların yıkılmasına çalışan kimseden daha zalim kim vardır?" diye tarif ettikten sonra onların dünyada ve ahirette düşecekleri durumu şöyle izah ediyor: "Dünyada rezillik onlaradır, ahirette büyük azab da onlaradır."

Allah zalimleri sever mi?

İsmi Adil olan Allah, zalimleri elbette sevmez. Kur'an-ı Kerim'de birçok ayeti kerimede bunu açıklayan Cenab-ı Allah mesela l-i İmran Suresi'nin 57. ayetinde Allahü teala zalimleri sevmediğini şöyle ifade ediyor": "İnanıp yararlı iş işleyenlerin ecirleri ise tastamam verilecektir. Allah zalimleri sevmez. " Aynı Sure'nin 86. ayetinde ise Cenab-ı Allah, zalimleri doğru yola ulaştırmayacağını bildiriyor.

Zalimlerin gideceği yer

l-i İmran Suresi'nin 151. ayeti ile Nisa Suresi'nin 168 ve 169. ayetlerinde zalimlerin yeri şöyle izah ediliyor. "Hakkında hiçbir delil indirmediği şeyi Allah'a ortak koşmalarından ötürü, inkar edenlerin kalbine korku salacağız. Onların varacağı yer cehennemdir. Zalimlerin durağı ne kötüdür!"

Maide Suresi 45.  ayetinde ise Cenab-ı Allah zalimleri "Allah'ın indirdiği ile hükmetmeyenler" olarak tarif ederken, Enam Suresi'nin  21. ayetinde de Zalimleri "Allah'a karşı yalan uyduran veya ayetlerini yalanlayanlar" olduğunu bildiriyor.

Zalimi zalimle terbiye

Cenab-ı Allah, Enam Suresi'nin 129. ayetinde ise "Zalimlerin bir kısmını, bir kısmına musallat ettiğini" yani zalimi zalimle terbiye ettiğini bildiriyor. A'raf Suresi'nin 44 ve 45. ayetinde "Cennetlikler ile cehennemlikler" arasındaki mülakatı şöyle naklediyor: "Cennetlikler cehennemliklere: "Biz Rabbimizin bize vadettiğini gerçek bulduk, Rabbinizin size de vadettiğini gerçek buldunuz mu?" diye seslenirler, "Evet" derler. Aralarında bir münadi, "Allah'ın laneti Allah yolundan alıkoyan, o yolun eğriliğini isteyen ve ahireti inkar eden zalimleredir" diye seslenir."

Ölüm kusan tanklar, toplar kimin eseri Saadet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kamalak, Türk askerine sınır ötesinde operasyon yetkisi veren tezkereyi sert bir dille eleştirdi. İzmir İl Teşkilatının Balçova Termal Otelde yapılan 5. Olağan Kongresine katılan Kamalak, iktidarın tezkere konusunda büyük yanlış yaptığını ve kendilerini uyardığını kaydetti.
Çiniyi Kütahya'dan Dünyaya Taşıyoruz 1992 yılında Kütahyada faaliyet göstermeye başlayan AYK Kütahya Çini şimdiye kadar 1500ün üzerinde cami için çini tasarımı ve uygulaması gerçekleştirdi.
Türkiye'nin ilk 'yerli alpaka'sı doğdu Selçuk Üniversitesinin yürüttüğü bilimsel bir proje kapsamında Avustralya'dan Türkiye'ye getirilen alpaka develerinden biri doğum yaptı.
Gazeteci Yazar Prof. Dr. Seyfettin Gürsel yoğun bakımda Gazeteci yazar ve Bahçeşehir Üniversitesi Ekonomik ve Toplumsal Araştırmalar Merkezi (BETAM) Direktörü Prof. Dr. Seyfettin Gürsel, dün geçirdiği beyin kanamasının ardından Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'nde yoğun bakıma alındı. Gürsel'in kritik süreci atlatması bekleniyor.
Ege Denizi'nde 51 kaçak göçmeni kurtarıldı Yüksek Seçimi Kurulu (YSK) Başkanı Sadi Güven, "YSK'nın basında çıkan haberlere göre pozisyon belirlemesi düşünülemez. Kaldı ki erken seçimi kararı verecek olan da YSK değildir. YSK'da erken seçim alarmı yoktur" dedi.
AKP'den Vakıfbank'ı kurtarma operasyonu! Hükümetin, bugün Meclise gönderdiği tasarıdan Vakıfbank bombası çıktı.
Eskişehir Seri İlanları Sitesi www.eskisehirilan.tk