Reşat Nuri Erol Kuran Ayında KURAN DÜZENİ hatırlatmaları-1
Mustafa İşcan Gurbetçinin emekliliği artık kolaylaştı mı?
Zeki Ceyhan CHP hâlâ aynı CHP!
Kemal Belgin Yaşasın Mendes!
Mine Alpay Gün İnsanlara kapalı evler
Yusuf Kandemir Bu millete ödettiğiniz bedeller yetmedi mi?
M. Hamdi Güner Mülk suresinin mana ve mesajları 6
Şakir Tarım Ah O Yemendir!
Doğan Bekin DOĞU TÜRKİSTANIN BİTMEYEN ÇİLESİ
Mehmed Şevket Eygi İslam Protestanlığı Vebası

Gazete Abonelik Temsilcilikler Arşiv
Karakter Boyutu
Türkiye Liderliğinde İslam Birliği
Türkiye Liderliğinde İslam Birliği
09 Mart 2013 Cumartesi 00:51
Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Muhittin Yıldırım, Erbakan Hoca’nın kurduğu ve sağlığında 26 kez toplanan Müslüman Topluluklar Birliği üyesi 40 ülkeden, İslami cemaat, hareket ve parti lideri 70 katılımcının iştirakiyle gerçekleştirilen “Yeni Bir Dünya ve Erbakan Sempozyumu”nda sunulan tebliğlerden de anlaşılacağı gibi emperyalizm ve Siyonizme karşı İslam Birliği’nin Türkiye’nin öncülüğünde oluşturulmasının şart olduğunu söyledi.

 

 

“Erbakan için Türkiye’ye Koşan İslam Ülkelerinin talebini değerlendiren Muhittin Yıldırım

 

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Muhittin Yıldırım, Erbakan Hoca’nın kurduğu ve sağlığında 26 kez toplanan Müslüman Topluluklar Birliği üyesi 40 ülkeden, İslami cemaat, hareket ve parti lideri 70 katılımcının iştirakiyle gerçekleştirilen “Yeni Bir Dünya ve Erbakan Sempozyumu”nda sunulan tebliğlerden de anlaşılacağı gibi emperyalizm ve Siyonizme karşı İslam Birliği’nin Türkiye’nin öncülüğünde oluşturulmasının şart olduğunu söyledi.

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Muhittin Hamdi Yıldırım, parti genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında; geçtiğimiz hafta sonu başkent Ankara’da gerçekleşen ve Erbakan Hoca’nın kurduğu ve sağlığında 26 kez toplanan Müslüman Topluluklar Birliği üyesi 40 ülkeden İslami cemaat, hareket ve parti liderleri olan 70 önderin katıldığı “Yeni Bir Dünya ve Erbakan Sempozyumu”nu değerlendirdi. Geçtiğimiz hafta sonu bütün teşkilatların tüm Türkiye’de ve yurtdışında çeşitli etkinliklerle Erbakan Hoca’yı anma ve anlama toplantısı düzenlediğini kaydeden Yıldırım, dünya İslami hareket önderlerinin katıldığı toplantıda sunulan tebliğlerden çıkardığı sonuçları şu üç başlıkta özetledi.  Buna göre “İslam ülkeleri ve o ülkelerdeki İslami cemaatler; emperyalizm ve Siyonizm’in karşısında kendi varlıklarını tek başına sürdürebilmek ve tarih içinde yok olmamak için İslam Birliğini bütün kurumlarıyla kurmaya mecbur olduklarını ortaya koymuşlardır” diyen Yıldırım, “Bu birlikteliğin oluşması için fiili adımların atılmasına yönelik mekanizmalar bir an evvel devreye sokulmalıdır” dedi. Yıldırım, sempozyuma katılan Müslüman Topluluklar Birliği üyelerinin her bir temsilcisinin; tarihi birikimi, stratejik konumu ve bu zamana kadarki tecrübelerinden dolayı bu birlikteliğin Türkiye’nin önderliğinde oluşturulması gerektiğini ortaya koyduğuna dikkat çekti.  İki  gün boyunca tekrarlanan tespitlere göre de Türkiye’nin İslam aleminin doğal lideri konumunda olduğunu gösterdiğini dile getiren Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım, “Bundan dolayı mevcut iktidar Avrupa Birliği ile bütünleşmek için yalvarıp yakaracağına İslâm Birliği’ni oluşturacak bu büyük potansiyelin taleplerine göre politikalarını yeniden ve ivedilikle oluşturmalıdır. Aksi takdirde milletimiz Saadet Partisi’nin öncülüğünde bu gerçeklerin yapılması için ilk seçimde AK Parti’ye gerekli dersi vererek, gereken adımları atacaktır” diye konuştu.

Terörün ilacı, İslam kardeşliğine dayalı eğitim

Basın toplantısının ikinci bölümünü ise Türkiye’nin terör sorunu ve hükümetin uygulamaya çalıştığı barış sürecine ayıran Muhittin Yıldırım, “AK Parti iktidarının uyguladığı politikalarla terörün sonlanabileceğinden endişeliyiz. Perşembe’nin gelişi Çarşamba’dan bellidir. On yıllık iktidarı döneminde atılması gereken adımların hiç biri atılmamıştır. İçi boş bir müzakere sürecinin getireceği sağlıklı bir netice gözükmemektedir” diye konuştu. Muhittin Yıldırım, terörün bitirilmesi için esas atılması gereken ama şu ana kadar hiç birisi yapılmayan adımları da sıraladı

İşte terörün teşhisi ve reçetesi

“Doğu ve Güneydoğudaki kalkınmayı sağlayacak işsizliği minimize edecek hiçbir fabrika yapılmadığı gibi olanlar da özelleştirme adı altında yok pahasına satılmıştır.  Böylece doğan işsizlik ortamında gençlerin dağa çıkmasının zemini önlenmemiştir. Kürt Türk kardeşliğini pekiştirecek İslam kardeşliği esasına dayalı hiçbir eğitim politikası oluşturulmamıştır.  Milli Eğitim politikalarının muhtevası gençliğimizin maneviyatını, ahlakını geliştirici ve yükseltici şekilde değiştirilmediği gibi tam aksine on yıldan beri onu iğdiş edecek şekilde uygulandığı aşikardır. Terörü besleyen emperyalist güçlere (Amerika, Avrupa, İsrail) hiçbir ciddi tavır konulmadığı gibi stratejik ortaklık ilişkileri geliştirilerek her geçen gün Türkiye aleyhinde gelişen bir ortam oluşturulmuştur. Terörün ülke içi ve dışı ekonomik kaynakları on yıldan beri kesilemediği gibi, karanlık yollardan daha büyük kaynaklar elde ettikleri ortadadır.” Emperyalistler Irak ve Suriye’yi, üçe bölüp her birinde Kürt bölgeleri oluşturduğuna dikkat çeken Muhittin Yıldırım, Sevr’i uygulatıp Türkiye’nin de bölmek istendiğinin aşikar olduğunu belirterek, terör örgütü ele başı ile yapılan müzakere ve sözde barış sürecini eleştirdi. Yıldırım bu müzakereyi, “Bu bizce kaybedilmesi muhtemel bir kumara benzemektedir. Çünkü daha önceki açılım süreci PKK’nın lehine, iktidarın aleyhine sonuçlandığına göre ve iktidar bundan büyük yara aldığına göre şimdi bu müzakerelerin sürdürülme sürecinde değişen nedir ki Apo muhatap olarak alınmıştır” diye konuştu. “İçeriği milletimizce belirsiz olan ‘sorgulanması ayıp’ ‘reddi imkânsız’ mükemmel bir barış planı olarak sunulan bu plan acaba nedir? Bilen varsa açıklasın” diye soran Muhittin Yıldırım, sürecin  bir aldatmaca ve kumara dönüşmesi endişesi taşıdıklarını ifade etti. “İçeriği belirsiz hayali bir şeye milletimiz inanmak zorunda değildir” diyen Yıldırım, “Yanlış anlaşılmasın Saadet Partisi de çözüm istemektedir fakat Erbakan hocamızın tabiri ile içinde ‘İslam mayası olmayan hiçbir çalışma’nın netice vermeyeceği endişesini taşımaktayız” şeklinde konuştu.

 

YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan köşe, yorum yazıları veya haberlerin tüm hakları Milsan Basın Sanayii A.Ş.’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbiri özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu haber veya yazıların bir kısmı sadece Milli Gazete tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak ve milligazete.com.tr’ye aktif link verilerek alıntılanabilir.