Necati Tuncer Leylekler Hacıdır taşlayanları acıtır
Ali Emre KAFKAS Büyüyen üretim değil, borç ve ithalattır
Adnan Öksüz Kaybolanlar (1)
Ali Haydar Haksal Hayatımızı kuşatan yabancılıklar
Prof.Dr.Burhanettin Can 11 Eylül 2001 İkiz Kuleler Provokasyonundan
Mustafa K. Topaloğlu Erkeklerin Geleceği Tehlikede!..
Sadrettin Karaduman Hayırlı Olan Orta Yoldur
BURHAN BOZGEYİK Allah u Azimüşşân Layıkıyla Tanıtılmıyor
Burak Kıllıoğlu Gerçeğe takla attırmak
Fatma Tuncer Yaşam Biçimi

Gazete Abonelik Temsilcilikler Arşiv
Karakter Boyutu
'Putin ve Erdoğan Çeçen konusunda anlaştı' iddiası
'Putin ve Erdoğan Çeçen konusunda anlaştı' iddiası
31 Mayıs 2013 Cuma 12:11
Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Lütfi Yalman, Rusya lideri Putin ile Başbakan Erdoğan'ın Çeçenler konusunda anlaştığını ileri sürdü.

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Lütfi Yalman, Rusya lideri Putin ile Başbakan Erdoğan'ın Çeçenler konusunda anlaştığını ileri sürdü.

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Lütfi Yalman, Medet Ünlü'nün şehit edilmesinden yola çıkarak Çeçenlerle ilgili bir dizi konuyu gündeme taşıdı. Yalman, "2004 yılına kadar Çeçenistan’a yardımlar gidiyor ve Çeçenistan ile ilgili haberler medyada yer alıyordu. Şu anda hem yardımlar durdu hem medyada Çeçenistan haberleri kesildi. Çeçen mücahitler ya Türkiye’ye sokulmak istenmedi, ya da Türkiye’dekiler yurt dışına sürülmek istendi. Daha önemlisi: 2007 den itibaren çeçen mücahitlere saldırılar başladı." tespitlerinde bulundu.

Yalman, sözlerini şöyle sürdürdü:  

"Türkiye günlük ve hatta saatlik gündemlerin değiştiği, birbirini kovaladığı bir ülke haline geldi... Bazen bu gündemlerin arasında önemli olduğu halde, önemsizmiş gibi görülen bazı konularda var ki, halkın dikkatlerinden kaçıyor ve kaybolup gidiyor.

Çeçenistan Mücahit liderlerinin suikastle şehadetleri de bu konulardandır… Son Şehit Meded ÜNLÜ Çeçenistan- İçkarya  Cumhuriyeti fahri başkonsolosu …  Çeçenistan’a yapılan yardım organizasyonlarında beraber çalıştığımız, kardeşimiz, dostumuz Meded ÜNLÜ ve diğer bütün şehitlerimize Allah’tan Rahmet temenni ediyoruz.

Şu konuları halkımızın dikkatine arz ediyoruz.

1- 2004 yılına kadar Çeçenistan’a yardımlar gidiyor ve Çeçenistan ile ilgili haberler medyada yer alıyordu.

Şuanda hem yardımlar durdu hem medyada Çeçenistan haberleri kesildi.

2-Çeçen mücahitler ya Türkiye’ye sokulmak istenmedi, ya da Türkiye’dekiler yurt dışına sürülmek istendi.

3- Daha önemlisi: 2007 den itibaren çeçen mücahitlere saldırılar başladı.

Hamzat-Mansur ve Ebu Dücane ‘nin şehadetleri ve Ali OSAYEV’in şehadetinden sonra 10 civarında çeçen mücahit lideri Türkiye’de şehit edildi.

Bunlardan hiçbirisinin katilleri yakalanmadı. Bu konuda; Putin ile TC Hükümet’i arasında bir anlaşmadan söz ediliyor."

Mehmet Ali BİRAND'ın 24 ekim 2009’da CNN Türk’te “medya mahallesi” programında; Putin ile yaptığı görüşmeyi anlattığını hatırlatan Yalman şunları kaydetti:

"O görüşmede Putin şöyle diyor. “sizin başbakanınıza müthiş bir güvenim var başbakan olmadan önce bana dedi ki; “göreceksiniz bizim iktidarımızda Çeçenistan konusunda size hiçbir sorun oluşturmayacağız”. Bende güldüm. Çünkü; “Çeçenistan konusunda hassaslığı ile bilinen Erbakan’ın takımında idi. Başbakan olduğunda verdiği sözleri yerine getirdi”

Acaba şehit edilen çeçen liderleri katillerinin bulunmayışının “Putin’in bu açıklamaları ile bir bağlantısı varmı?”

ABD’li bayan Siena öldürüldü hiç kimsenin öldürülmesini cinayete kurban gitmesini kabullenemeyiz. ABD’li bayan Siena için bütün medya, emniyet teşkilatı, hükümet, devlet ayağa kalktı. Her gün haberlerde onu izledik ve MOBESA kameralarının da yardımı ile yirmi gün içinde katil belirlendi, Hatay’da yakalandı.

Bu çeçen liderlerin bayan Siena kadar değeri yok mu? Çeçen ordusunun iki numaralı komutanı General İslam CANİBAKAYEV şehit ediliyor, camiden çıkan üç Çeçen mücahit lider sokak ortasında susturuculu tabanca ile şehit ediliyor, hem de halkın gözü önünde… Failler yakalanmıyor bu mobesa kamerası çeçenler katledilirken kapalımıydı?

Putin ve Çeçenistan’ın Rus yanlısı hain lideri Kadirov’un ajanları tarafından katledilen çeçen liderlerin katilleri niye yakalanmıyor?

Putin ve Mehmet Ali BİRAND’ın açıklamalarına sayın Başbakan niye cevap vermiyor? Bir açıklama yapması gerekiyor.

Bir an önce rahmetlik Meded ÜNLÜ ve diğer çeçen şehitlerimizin katillerinin yakalanmasını temenni eder, Çeçenistan konusunda hükümetten Müslümanca bir duruş bekliyoruz."

(milligazete.com.tr)

HABER ETİKETLERİ: putin, çeçen, erdoğan,

YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan köşe, yorum yazıları veya haberlerin tüm hakları Milsan Basın Sanayii A.Ş.’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbiri özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu haber veya yazıların bir kısmı sadece Milli Gazete tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak ve milligazete.com.tr’ye aktif link verilerek alıntılanabilir.

YORUMLAR Toplam (1) adet yorum yapılmıştır
musa öksüz - yorum
ey gidi imam hatipli başbakan günah hanene çeçen kardeşlerimizin ülkemizde öldürülmeleride yazılıyor halin ne olacak bu yaptıklarının hesabının sorulacağını adın gibi biliyorsunda niye bunları nefsine sormuyorsun sen acınacak bir insan değilsin yazıklar olsun sana biliyorsunki hesap var sıraf var terazi var zannediyorsunki son anda tövbe eder kurtarırım bakalım tövbe etme fırsadı bulabilecekmisin var mı öyle garanti yoooook yazıklar olsun başka bir şey yazamıyorum.....
Almanya tarihi kara lekeyle dolu Almanya Federal Meclisinde (Bundestag) Yeşiller Partisi milletvekili Özcan Mutlu, sosyal paylaşım sitesi twitterdan aldığı yabancı karşıtlığı ve nefret içeren mesajlar nedeniyle savcılığa suç duyurusunda bulundu.
ABDden İrana yenİ yaptırımlar Senatonun Bankacılık Komitesinde ele alınan Senato Dış İlişkiler Komitesinin eski başkanı olan Demokrat Partili New Jersey Senatörü Bob Menendez ile İrana yaptırımların savunuculuğunu yapan Cumhuriyetçi Senatör Mark Kirk tarafından hazırlanan Nükleer Silahsız İran Tasarısı 2015 adlı tasarı, 4e karşı 18 oyla kabul edildi.
Teksas kanunu! Müslümanlardan İsraİl bayrağı altında yemİn İstedİ
Çinin kimlik İşkencesi! Çin işgali altındaki Doğu Türkistanda iletişimi sağlayan elektronik eşyaları kimlik ibrazıyla satın alma zorunluluğu getirildi.
Irkçı Le Pen önde gidiyor Fransada 200 bin tirajlı haftalık magazin, siyaset dergisi Marianne, Ülkede yapılan anket sonuçlarına göre ırkçı ve İslâm düşmanı Front National (Ulusal Cephe Partisi) lideri Marine Le Pen önümüzdeki Pazar günü seçim olsaydı, tüm siyasileri sollardı diye yazdı.
Irakta kanlı Cuma: 114 ölü Başkent Bağdatın El Bab El Şerki bölgesindeki Askeri üniforma satışına tahsis edilen kalabalık çarşıda kimliği belirsiz kişilerce yerleştirilen bir bomba patladı, patlamadan sonra olay yerine gelen polislerin arasına dalan bir intihar eylemcisi kendini havaya uçurdu.