Mustafa İşcan BAĞ-KUR borçlarında 31 Temmuz son mu?
Abdülkadir Özkan ABD Irak ve Suriyeyi Güvenlik Konseyi kararı ile mi vuruyor?
Adnan Öksüz Dilekçemin dumanı da tütüyor; saklasam seni!
İbrahim Veli Sosyal aksiyon alanı: Tasavvufî sosyal hizmet
İsmail Kıllıoğlu Tuzağa düşmek
İsmail Demirel Kalplerin mürebbisi
Ali Haydar Haksal Müslümanlara ölüm, LGBTİlere özgürlük!
Burak Kıllıoğlu Savaş bu, oyun değil!
Mehmed Şevket Eygi Mü’mine Kâfir Diyenin Kendisi Kâfir Olur
Zeki Ceyhan Tam vakti değil miydi?

Gazete Abonelik Temsilcilikler Arşiv
Karakter Boyutu
Pamir için İstanbul seferber oldu!
Pamir için İstanbul seferber oldu!
05 Nisan 2014 Cumartesi 11:32
Kaybolan Pamir'i tüm İstanbul didik didik arıyor. Pamir'in ise geçen hafta da kaybolduğu ortaya çıktı.

Zekeriyaköy'de kaybolan 3,5 yaşındaki Pamir Dikdik'i arama çalışmaları sürüyor. Arama kurtarma ekipleriyle konuşan baba Serdar Dikdik, çocuğunu ormanın içlerinde aramaya gerek olmadığını, mahallede bir yerde olabileceğini söyledi. 

Ortaya çıkan bir başka detaya ise, Pamir’in hiperaktif bir çocuk olduğu, geçen haftada kaybolduğu, ancak bir buçuk saat sonra bulunduğu ortaya çıktı. 

Kaybolan küçük Pamir’in babası Serdar Dikdik, arama kurtarma ekipleriyle konuşarak çalışmaların mahalle içerisinde yapılmasını istedi. Çocuğa bakmak için işini bıraktığını ifade eden Dikdik, “ Çocuk hiç yalnız kalmadı. Hep çocuğumuzla beraberiz. Ağlaması yok. Bir şeye ağladığı zaman alkış yapardık susardı. Ağlamayı bilmiyor. Hiçbir rahatsızlığı yok. Fazla orman içine dalmayın. Mahalle içinde arama yapalım. Orman kenarları olabilir ama içine çok dalmayın çıkmaz oradan. Ayağında ayakkabı yok patik var. Ayağı kayar oralara nasıl gider bilmiyorum. Bence buralarda bir yerde. Hava karardı mı saat 7.00’de uyur. Şimdi ayaklanmıştır. Büyük ihtimalle bir evin içine, bahçeye girdi. Evi kapalı olanlar varsa gelin kapıyı açıp içeri seslenin. Çok görüyorum villanın kapısı açık içerisi boş. İçeri girmiş rüzgardan kapısı kapanmıştır. Emlakçılar bir gelin evlerinize bakın. Bahçelerinize bakın. Bu çocuk bu mahallede bir yerde çıkacak. Çok büyük bir olay değil. Gece yattı uyudu buralarda bir yerde çıkacak. Yürürken göreceğiz bir yerde. Çok detaylı aramaya gerek yok. Pamir diye seslenince duyar.” diye konuştu.

Öte yandan, mahalleye kurulan bir masada arama çalışmalarına katılmak isteyen gönüllüler kayıt ediliyor. Arama kurtarma ekipleri, jandarma komando timlerinin yanı sıra sabah saatlerinde bölgeye çevik kuvvet ekipleri de geldi. Arama çalışmaları ara vermeden devam ediyor. 

400 kişilik profesyonel ekip Pamir'i bulmak için çalışma başlattı

Sarıyer Zekeriyaköy'de anne ve babası uyurken tek başına çıkan 3,5 yaşındaki Pamir Didik'i bulmak için 400 kişilik profesyonel ekip oluşturuldu. Gönüllü vatandaşların ayrılmalarını isteyen yetkililer, sabah saat 07.00'a kadar arama yapılacağını söyledi.

Türk Silahlı Kuvvetleri ve Özel Kurtarma ekiplerinden oluşturulan 400 kişilik özel ekip, sabahın ilk ışıklarına kadar profesyonel arama başlattı. Çevre ilçelerden ve mahalle sakinlerinden gönülle arama yapan vatandaşların, olay yerinden ayrılmaları istendi. Küçük Pamir'i bulana kadar aramanın devam edeceğini belirten yetkililer, araziyi iyi bilen ekiplerin çalışmaya başladığını ifade etti. 

AKUT Genel Sekreteri Saydun Gökşin, arama çalışmalarının dün 11.00’den beri devam ettiğini söyledi. İlk önce köpekli aramalarla bütün araziyi dolaştıklarını ifade eden Gökşin, “Jandarma ve sivil toplum kuruluşlarının da katkısıyla bütün alanı yürüyerek aradık. Dün akşam, Pamir’in 12-15 saatte gidebileceği yerleri dolaştık. Orman zor bir yapıya sahip. Çok ciddi çalı dolu bir orman. Pamir’in daha kolay yürüyebileceği patika aramasına karar verdik. Bu sabah daha büyük bir alanda köpekli aramayı başlattık. Şimdi bütün ekipler burada. 2 – 3 saat etrafta kimsenin olmadığı bir ortamda köpeklerle arama yapılıyor. Köpeklerin başka kokulardan etkilenmemeleri gerekiyor. Saat 10.00 gibi köpekli arama sonlanınca jandarma, AKUT, AFAD ve vatandaşları da yanımıza alarak arazide yan yana yürüyerek arama yapacağız.” şeklinde bilgi verdi.  CİHAN

 

HABER ETİKETLERİ: Pamir, için, İstanbul, seferber oldu!,

YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan köşe, yorum yazıları veya haberlerin tüm hakları Milsan Basın Sanayii A.Ş.’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbiri özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu haber veya yazıların bir kısmı sadece Milli Gazete tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak ve milligazete.com.tr’ye aktif link verilerek alıntılanabilir.

YORUMLAR Toplam (1) adet yorum yapılmıştır
DKORKMAZ - KAYIP
BELKİ ÇOCUK EVDE SAKLANIYOR OLABİLİR. O TELAŞLA EVLERİNİ TAM OLARAK ARADILAR MI? ACABA BİRDE ÇOK SIK GİTTİĞİ VEYA GİTMEK İSTEĞİ YERLERİDE GÖZDEN GEÇİRSİNLER İNŞAALLAH SAĞ SAĞLİM BULUNUR.