Mevlüt Özcan Kuran Okunmayan Evler
Ekrem Şama Kudüste Tapınak Şövalyeleri örgütünün kurulması
İsmail Hakkı Akkiraz İnfak, insanı cehennem ateşinden korur
F.Yılmaz Altınöz Şeytani proje
Prof.Dr.Burhanettin Can Taksim Kadife Darbe Sürecinin 7 Haziran 2015 Genel Seçimler Aşaması - 4: İlahi İkaz
Ali Haydar Haksal Müslüman Kürt Halkı İslâm milletindendir
Sadrettin Karaduman Çember daralıyor
Abdülkadir Özkan Olmayacak hayaller kuranların kaçınılmaz sonu!.
Adnan Öksüz Davutoğluna Koalisyon Tüyoları
BURHAN BOZGEYİK Yeryüzünün (Düzme) Padişahları Nerede?

Gazete Abonelik Temsilcilikler Arşiv
Karakter Boyutu
O nurla onurlandık
O nurla onurlandık
11 Nisan 2013 Perşembe 03:04
“Biz seni ancak alemlere rahmet olarak gönderdik” ayetiyle merhameti tescillenen Peygamber Efendimiz (sav)’in doğumu Müslümanlar arasında büyük bir sevinç aynı zamanda onu görememiş olmanın buruk bir hüznüyle kutlanıyor

 

Peygamber Efendimiz’in doğumu İstanbul’da 800 etkinlikle kutlanacak

O nurla onurlandık

“Biz seni ancak alemlere rahmet olarak gönderdik” ayetiyle merhameti tescillenen Peygamber Efendimiz (sav)’in doğumu Müslümanlar arasında büyük bir sevinç aynı zamanda onu görememiş olmanın buruk bir hüznüyle kutlanıyor. Diyanet İşleri Başkanlığı bu yıl Kutlu Doğum Haftası için “O nurla onurlandık”temasını seçti.

İstanbul Müftülüğü, Kutlu Doğum Haftası çerçevesinde “O nurla onurlandık’’ temasıyla yaklaşık 800 etkinlik düzenleyecek. İstanbul Müftü Vekili Abdurrahman Binbir, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından organizasyonu yapılan “2013 Yılı Kutlu Doğum Haftası”nın bu yıl “Hazreti Peygamber ve İnsan Onuru” teması çerçevesinde çeşitli etkinliklerle gerçekleştirileceğini hatırlattı. Müftülüğün de İstanbulluları Hz. Muhammed sevgisi etrafında toplamak ve bütünleştirmek amacıyla “O nurla onurlandık’’ temasını belirlediğini anlatan Binbir, İstanbul’daki kutlamaların, 14 Nisan’da Sinan Erdem Spor Salonu’nda başlayacağını bildirdi. Binbir, etkinlikte, Din İşleri Yüksek Kurulu Başkanı Prof. Dr. Raşit Küçük ve İstanbul Müftüsü Rahmi Yaran’ın konuşacağını, genç hafızların Kur’an-ı Kerim okuyacağını ve salavat getireceğini kaydetti. Binbir, etkinliğe yaklaşık 15 bin kişinin katılmasını beklediklerini ifade ederek, misafirlere gül ve 70 bin hadis kartelası dağıtılacağını aktardı.

Kur’an-ı Kerim ziyafeti

Etkinlikler kapsamında Sultanahmet Camisi’nde 18 Nisan’da Kur’an-ı Kerim ziyafeti sunulacağını anlatan Binbir, Kur’an-ı Kerim’i, 16 ülkeden Türkiye’ye gelerek hafızlık eğitimi alan gençlerin okuyacağını söyledi. Binbir, etkinlikte konuk hafızların ülkelerinin makamlarında ezan ve sala okuyacaklarını dile getirdi. Etkinliğin, 20 Nisan’da Ataşehir’deki Mimar Sinan Camisi’nde de yapılacağını bildiren Binbir, bu programın da kadınlara yönelik olacağını aktardı.

39 ilçede 800 program

İstanbul Müftü Vekili Abdurrahman Binbir, 39 ilçede de program düzenleneceğini belirterek, şunları kaydetti:  “İstanbul’un ilçelerinde 800’e yakın program icra edilecek. Etkinlikler kapsamında, huzurevleri, hastaneler, darülacezeler, ceza ve tutukevleri ziyaret edilecek. İstanbul genelinde yapılacak etkinlikleri bir kitapçık haline getirdik. Orada bütün programların saati ve yeri bulunacak. Camilerde, konferans salonlarında, kültür merkezlerinde, konferans, seminer, panel, Kur’an- Kerim ziyafeti, mevlit, ilahi ve sohbet gibi etkinlikler olacak. Bu etkinliklerde Hazreti Peygamber’in sevgisi etrafında toplumu bütünleştirmeyi ve birleştirmeyi amaçlıyoruz. Amacımız, her yıl daha fazla İstanbulluya ulaşmak ve onlara Peygamber’i anlatmak.”

Ümmeti için secdede...

Ümmetine olan şefaatinde bütün Müslümanlarla birlikte Cennet’e girmek isteyen, bütün İslam ümmetinin affedilmesi için secdeye kapanıp ağlayan O “Kutlu Peygamber”in doğumu, hayatı ve ölümü İslam alemi için örnek alınması gereken bir hayat. Eşi Hz. Aişe annemizin (r.anha) “O, Kur’an’ın ayağa kalkmış haliydi” diye tanımladığı “Gül Peygamber”in hayatını her Müslüman öğrenmeli ve hayatına tatbik etmeli.

 

YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan köşe, yorum yazıları veya haberlerin tüm hakları Milsan Basın Sanayii A.Ş.’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbiri özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu haber veya yazıların bir kısmı sadece Milli Gazete tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak ve milligazete.com.tr’ye aktif link verilerek alıntılanabilir.